ZEN F. vs ALL

  • Autor subiect DeletedUser41742
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Oooops,

Dupa postul tau am impresia ca ne cunoastem de mai multa vreme, posibil alte lumi.
Punctual:

1. parerea mea nu e total gresita, poate partial cu un procent infim dar e mai aproape de adevar decat ce susti tu sau altii si ma indoiesc ca tu ce ti-ai facut acest cont de forum extern pe 1 martie nu cunosti aceste lucruri...poate cu celelalte conturi facute pentru forum extern ai mai mult habar ...

2. Citat " te rog sa spui tu cum se joaca acest joc daca nu prin sprijinirea unor sate strategice (cred ca tu poti explica cel mai bine asta avand in vedere ca asa ti ai ridicat contul, cu sate aruncate intre inamici si sprijinite prosteste, asta dupa parerea ta de acum...)"

- eu am inceput jocul in mijlocul dusmanilor la 1 continent si jumatate distanta, mi-a trebuit 3 salturi sa ajung pe granita de razboi, chiar si asa am dat clasa la toti vecini mei dusmani
- sprijinirea unor sate strategice este una si are rost cand ai un scop bine determinat, cum in cazul tau sunt n'spe conturi ce sprijinea 20 sate in K 74 si erau zeci si sute de sate goale pe granita directa nu isi avea scopul, sau "strategia" ta este falimentara pentru ca a-ti preferat sa pierdeti sute de sate pe granita directa pentru a sprijini 20 in mijlocul nostru si cand s-au innobilat a disparut si sprijinul ... asta e ce ai facut tu
- eu ce faceam, luam sat in mijlocul vostru, aveam grija sa-l blindez, va omoram tot atacul de pe jumate de continent si la 1-2 zile distanta veneau atacurile coordonate de mine pe zona va innobilam sute de sate si voi nu mai aveati atac sa dati la recuperare, decat foarte putin...mai pot detalia dar nu isi are rostul, pentru ca ai gandire limitata, nu vezi si nici nu intelegi in spatele unei actiuni toate dedesupturile jocului, joc care pana la urma e de strategie ceea ce voua v-a lipsit cu desavarsire de la inceput si pana la sfarsit si pot spune sa va scoateti din cap ca am fost ajutati ... sau admini sus si jos ca nu e deloc asa ( ultima fraza se refera la cei cu acuzatii la adresa familiei Z + N ).
- poate Norok de acum nu e de pe vremea lu' zemraine dar sigur tot tribul de acum a jucat sa te sprijine pe tine si atat si ma indoiesc ca atatia jucatori te-au sprijinit ca esti tu baiat frumos si bun la suflet ... si cu asta am zis tot ce trebuia sa intelegi daca nu ai inteles inca ...
 

DeletedUser19202

eu ce faceam, luam sat in mijlocul vostru, aveam grija sa-l blindez, va omoram tot atacul de pe jumate de continent si la 1-2 zile distanta veneau atacurile coordonate de mine pe zona va innobilam sute de sate si voi nu mai aveati atac

Asta poate merge cu aia care nu stiu sa joace,si mergea pe lumile vechi

Pe lumi mai tari e egala cu zero (si ma refer la luat sat...nu sute de sate cum crezi tu)
Incep sa cred ca voi ati jucat bambilici pe 26 pe aici :))))
 

DeletedUser

Am tot observat ca ai postat in aceasta lume desi nu imi aduc aminte sa fi si jucat, ori ai fost "apelat" de diversi prieteni de pe triburile pe lumea asta ....

Daca nu joci aici si nu ai participat activ la razboi, oricat de " cunoscut, super-jucator " ..etc esti, acum esti definitia perfecta a unui bagator in seama ..
 

DeletedUser

Asta poate merge cu aia care nu stiu sa joace,si mergea pe lumile vechi

Pe lumi mai tari e egala cu zero (si ma refer la luat sat...nu sute de sate cum crezi tu)
Incep sa cred ca voi ati jucat bambilici pe 26 pe aici :))))

*un jucator iti multumeste pentru aceasta postare
 

DeletedUser

ooops, si eu

Dupa postul tau am impresia ca ne cunoastem de mai multa vreme, posibil alte lumi.
*chiar nu cred ca avem de unde ne cunoaste si mai ales de pe alte lumi ca eu sunt incepator

tot punctual:

1. parerea mea nu e total gresita, poate partial cu un procent infim dar e mai aproape de adevar decat ce susti tu sau altii si ma indoiesc ca tu ce ti-ai facut acest cont de forum extern pe 1 martie nu cunosti aceste lucruri...poate cu celelalte conturi facute pentru forum extern ai mai mult habar ...
*mi am facut cont pe extern ca sa-ti pot raspunde, forumul l- am putut citi si pana acum fara sa fie nevoie de cont

2. Citat " te rog sa spui tu cum se joaca acest joc daca nu prin sprijinirea unor sate strategice (cred ca tu poti explica cel mai bine asta avand in vedere ca asa ti ai ridicat contul, cu sate aruncate intre inamici si sprijinite prosteste, asta dupa parerea ta de acum...)"

- eu am inceput jocul in mijlocul dusmanilor la 1 continent si jumatate distanta, mi-a trebuit 3 salturi sa ajung pe granita de razboi, chiar si asa am dat clasa la toti vecini mei dusmani
*la vremea aia era intradevar o granita, eu nu ma laud ca am dat clasa cuiva pt sunt un incepator dar cred ca am jucat destul de ** avand in vedere ca pe l26 am jucat prima data serios

- sprijinirea unor sate strategice este una si are rost cand ai un scop bine determinat, cum in cazul tau sunt n'spe conturi ce sprijinea 20 sate in K 74 si erau zeci si sute de sate goale pe granita directa nu isi avea scopul, sau "strategia" ta este falimentara pentru ca a-ti preferat sa pierdeti sute de sate pe granita directa pentru a sprijini 20 in mijlocul nostru si cand s-au innobilat a disparut si sprijinul ... asta e ce ai facut tu
*nu au fost n'spe conturi care sa ma sprijine pe mine ci doar doua, inu corina si savtieg iar mai tarziu insomnium cand a intrat in siter la savtieg
strategia nu a fost a mea si nici nu a fost vreo srategie, eu am demonstrat ca joc si am fost sprijinit, la vremea aia satele de care zici tu erau departe de granita
ca sa zic asa nici nu era granita directa, toti erau inconjurati de barbare dupa stergerea masiva din norok, triburi formate de moh care luau jucatori din cei ramasi care apoi retrageau sprijinul de la colegi, abia atunci am fost eu sprijinit ca pana atunci am jucat in mare parte cu sprijin propriu de la inceputul razboiului...

- eu ce faceam, luam sat in mijlocul vostru, aveam grija sa-l blindez, va omoram tot atacul de pe jumate de continent si la 1-2 zile distanta veneau atacurile coordonate de mine pe zona va innobilam sute de sate si voi nu mai aveati atac sa dati la recuperare, decat foarte putin
*aici nu prea am ce comenta pt ca ** de pe vremea cand eu abia reuseam sa mi tin singur satele mereu in granita dar inteleg ca daca nu erai tu cu strategia ta alta era soarta lumii 26

-mai pot detalia dar nu isi are rostul, pentru ca ai gandire limitata, nu vezi si nici nu intelegi in spatele unei actiuni toate dedesupturile jocului, joc care pana la urma e de strategie ceea ce voua v-a lipsit cu desavarsire de la inceput si pana la sfarsit
*si aici trebuie sa ti dau dreptate avand in vedere ca eu, savtieg si inu corina am descoperit triburile pe l26 si ca nu am inteles dedesubturile acestui joc dar gandire limitatata vad doar la tine iar strategia nu este direct proportionala cu numarul de lumi jucate

-ca am fost ajutati ... sau admini sus si jos ca nu e deloc asa ( ultima fraza se refera la cei cu acuzatii la adresa familiei Z + N ).
*aici am ceva de comentat
eu am fost banat ca ma logam de pe acelasi comp la intervale scurte de timp; este imposibil ca doua persone s se poata loga de pe acelasi calculator in acelasi interval de timp
degeaba am argumentat ca ambele conturi erau atacate in acelasi timp si e normal
probleba era de fapt ca faceam fata pe ambele conturisi astfel ati scapat de la inamici de un cont iar al doilea redus cu jumatate din sate ;)

- poate Norok de acum nu e de pe vremea lu' zemraine dar sigur tot tribul de acum a jucat sa te sprijine pe tine si atat si ma indoiesc ca atatia jucatori te-au sprijinit ca esti tu baiat frumos si bun la suflet ... si cu asta am zis tot ce trebuia sa intelegi daca nu ai inteles inca ...
*aici am explicat deja cine si de ce m a sprijinit si acum sper ca ai inteles si tu
 

zekmes

Game Suport
Scor reacție
7
Felicitari dragilor... A fost o lume frumoasa...Innobilati rapid tot sa se inchida lumea...Sa se deschida una cu aceleasi setari...Numai bine...
 

DeletedUser

Lauda de sine...

Cat despre frumusetea L26... a fost cea mai urata lume pe care am acrivat vreodata. Cand voi avea timp, voi reveni cu explicatii si detalii.

Iar felicitarile... nu prea multi din cei ramasi le merita.

Bafta mai departe.
 

DeletedUser42632

ma , voi astia din smurd ce ati facut ? nu vad decat barbare in urma voastra ....
 

DeletedUser

Nimic mai simplu: am refuzat sa participam la inchiderea lumii alaturi de un trib pe care nu l-am simtit cu adevarat ca si aliat (recrutari aiurea, politica pumnului in gura, aroganta dusa la extrem, injuraturi frecvente din partea unora, multi, care nici macar nu ii cunosc pe cei cu care stau de vorba etc). Cand au vazut refuzul nostru de a intra in tribul lor (nu un alt trib, doar in tribul lor) ne-au declarat razboi. Desi cei din SMRD au avut mana libera sa plece toti cei care voiau, au plecat doar vreo 3, dar si dintre ei s-au razgandit. Bine, unii dintre ei vor fi innobilati intern, chiar daca ei inca nu stiu asta. Ceilalti, marea majoritate, din SMURD au preferat sa demonstreze ca au format un grup unit si am ramas toti impreuna.
Desi in trecut noi am preferat sa ne pastram coloana verticala [refuzand politicos invitatia MoH de a lupta alaturi de ei (apreciez atitudinea ulterioara a lui magnatu, care ne-a inteles pozitia)], supermeseriasii din ZEN au decis ca, decat sa caute solutii in interiorului tribului lor (existau solutii, le-am si explicat) au preferat sa ne declare razboi. Doar ca noi am preferat sa fim in continuare corecti si nu i-am atacat. Doar ca aveam toti atata scarba cand am vazut atitudinea lor, incat am preferat sa dam delete. Am considerat ca, din punct de vedere moral, sunt atat de jos, incat nu merita nici macar atentia noastra in a ne apara.

Pe lumea asta ne-am facut datoria onorabil, ajuntandu-i ori cu atac, ori cu defensiva, asa ca am decis sa plecam cu capul sus, sa nu fim alaturiati unor jucatori care nu merita deloc respectul nostru ca oameni. Ca jucatori, unii sunt buni, au un nucleu puternic (fostii Sciti de pe lumea 3), dar ca oameni... m-au dezamagit profund. Pentru mine multi dintre ei nu mai reprezinta nimic. Nu au fost constienti nici o clipa ca, daca treceam de partea MoH erau terminati (indiferent cat de aroganti sunt ei si considera ca faceau fata, nu mai sunt jucatorii de pe L3, doar cativa; cei nou veniti, in marea majoritate, nu faceau fata si se dezbinau). Asa ca nu am simtit ca nu ne respecata ca oameni, nu respecta ajutorul primit de-a lungul timpului. Pentru asta ne-am simtit jigniti ca oameni, nu ca jucatori.

Ei au vrezut ca astfel se va inchide rapid lumea. Ce nu stiu este ca mai au cateva etape de parcurs. Dar ce sa le faci, asa este cand liderii nu gandesc cum trebuie, isi vad doar propiul interes egoist, pe restul ('restul/resturi', nu 'ceilalti') ii calca in picioare. Iar actiunea lor a fost total gratuita, fara folos, pentru ca nu le scurteaza cu nimic 'jocul' pe aceasta lume. Dar ce sa-i faci, asa este cand 'inteligenta' e mare si nu vezi dincolo de lungul nasului, nu vezi si nu cunosti regulile.

Sa fim noi sanatosi, iar ei sa isi castige lumea (pe care nu au castigat-o pe merit; de fapt nu au castigat-o singuri, nu ar fi reusit).
 

DeletedUser42632

Sa fim noi sanatosi, iar ei sa isi castige lumea (pe care nu au castigat-o pe merit; de fapt nu au castigat-o singuri, nu ar fi reusit).

frumos discurs , dar cel mai mult imi place concluzia (cea pe care am zis.o si eu si gabi viteazu dar am zis.o direct si nu pe ocolite si am fost banat aici pe extern) .
 

DeletedUser

Unii se imbata cu apa iar altii nu stiu cu ce se mananca acest joc. O sa fac si eu un topic separat pe aceasta lume la politica si propaganda si va voi invita pe toti ( dusmani si aliati ) sa discutam strategie de joc.

Cat despre ce tine de socializare, a vorbi frumos, a-ti face prieteni niste ilustrii necunoscutii depinde de fiecare jucator in parte, inclin si voi sustine ca SMURD a agresit profund cand:

- nu a sustinut alianta cum trebuie defensiv, mai ales pe ZEN, NRV nu a fost ajutat cu nimic de nimeni din alianta si a avut cele mai mari performante
- SMURD a urmarit doar propriile interese, ne-am dat seama de acest lucru, am inghitit in sec cand ei au fost primii ce au scos cutitele la masa tratativelor si le-a fost platita lipsa de loialitate, amicitie & socializare, prieteni vechi & noi cu aceeasi moneda, adica a fost o intrebare simpla: Cu noi sau fara noi, a-ti ales fara noi si a-ti dat delete, este o simpla constatare si o decizie.
- SMURD cred ca nu avea mai mult de 5 jucatori activi restul pe sitter si farmati non-stop de altcineva
- de fapt si de drept a fost decizia lui gromka de non-combat cu familia din care facea parte dupa cearta cu melbel, desi momentul era foarte prost ales cand trebuia sa-si arate prietenia fata de noi si-a aratat coltii si ideea de a trece de partea dusmanilor, de atunci cum se spune prin popor "singur ti-ai dat foc la valiza, tie si tribului tau"
- eu personal nu am simtit ca SMURD a ajutat la invingerea familiei NOROK si MoH, de fapt familia NOROK a fost invinsa de o mana de jucatori buni, activi din NRV si atat, iar MoH dupa fuziunile dezastruoase si lipsa lor de defensiva si coordonare la nivel de trib a dus la infrangerea lor, am zis de multe ori ca MoH va pierde mai mult din interior decat atacati de ZEN, pentru ca si la ei erau foarte multe gasti si opinii diferite
- toata treaba sta intr-un singur lucru, o mana de prieteni din mai multe triburi vor sa inchida lumea, cand constientizezi acest lucru nu va mai conta ca esti NRV, ZEN sau SMURD, nu conteaza numele tribului si nimic altceva, conteaza unitatea de grup, echipa si performantele cu care vei fi tinut minte sau nu.
- cei ce formeaza ZEN acum, in alte lumi poate sunt dusmani, aliati, nu se inghit ca si jucatori si asa mai departe, dar exista un mare DAR, intr-o familie ca sa fie totul OK depinde cand si cum sa stii sa lasi de la tine, indiferent ca ai dreptate sau nu.
 

DeletedUser35377

@Zamaster,nu ai dreptate.Sprijin s a trimis din SMURD,si chiar foarte mult !

La fel si atac,mereu SMURD ul a participat la atacurile organizate de ZEN !

Cand s a albastrit toata zona,mi a pierit cheful de joc,si am lasat sitter sa mi se innobileze satele,deci nu am apucat sa vad cearta dintre ZEN si SMURD,dar un lucru e clar: balanta s ar fi inclinat impotriva ZEN ,daca Adi dorea asta,dar a ales cu inima si a gresit.
Acum nu se mai poate schimba nimic,felicitari pentru cucerirea lumii intr un timp atat de scurt,indiferent de mijloacele folosite !

Sa se inchida odata lumea asta,ca sa se reseteze,ca tare mai am chef de o lume cu viteza 2,fara porcariile astea de steaguri/injumatatiri !
 

DeletedUser

Buna seara!

Cu ce a gresit, Adi, Zen? Spui ca ai spus ca existau solutii? Sa-ti explic eu: in seara respectiva am avut o discutie cu doe si nu aveai nicio solutie. Solutii am dat noi si tu(voi) nu ati vrut sa le auziti sau sa veniti cu altele.(daca recitesti discutia din seara in cauza o sa vezi ca la finalul mesajului meu scria ca asteptam alte solutii, daca vreti sa discutam sau aveti). Ai preferat sa spui: "voi sunteti asa.... si eu cu oamenii mei nu vrem sa ne alaturam voua. Ce trebuia sa faca Zen? Cat sa asteptam si ce sa aspteptam?
Si noi am iubit NRV fiindca cu bune si rele am fost o echipa si ne-am inteles bine dar asta nu insemna ca daca nu se putea inchide lumea trebuia sa ramanem in NRV si sa aspteptam primavara urmatoare. Am inteles ca acelea sunt conditiile si am cautam sa ne adaptam. Tu stii foarte bine ca din primul moment de cum s-au facut mutari te-am anuntat si pe tine si am spus ca nu raman oameni pe din'afara nici din NRV si nici din SMURD. Unde-i vina noastra?

Nu am vazut niciodata o lume care sa se inchida si cei ce pierd sa spuna "ati fost mai buni". Poate ca nu mereu am fost ca niste domnisoare dar acum la final eu pot spune ca s-a creat o legatura intre oameni si toti au meritat acest final. Sa nu-ti imaginezi ca noi suntem toti prieteni, nici nu e normal, dar ne intelegem si ne respectam; lucru pe care tu nu l-ai facut cu multi colegi Zen/NRV.
Acum la final, cauta in sufletul tau si vezi daca vina e integrala a F. Zen ?!

Mult succes pe mai departe!
 

DeletedUser

[8/2/2012 7:45:41 PM] Ina: Adi, nu aveam discutia asta cu tine despre zen si joc daca aveam ceva cu tine
[8/2/2012 7:45:42 PM] Adi: nu am considerat vreodata ca eu cu tine suntem certati
[8/2/2012 7:45:50 PM] Ina: sincer, zen merita sa le-o traga smurd
[8/2/2012 7:45:53 PM] Adi: stiu Ina
[8/2/2012 7:46:01 PM] Adi: pai eu nu as vrea
[8/2/2012 7:46:04 PM] Ina: ca sa invete sa se exprime si in joc
[8/2/2012 7:46:13 PM] Adi: si asta pt vreo 7-8 jucatori de la voi
[8/2/2012 7:46:29 PM] Adi: crede-ma ca am stat si am luat fiecare jucator din ZEN in parte
[8/2/2012 7:46:38 PM] Adi: sa vad care consider eu ca mai merita respect
[8/2/2012 7:46:44 PM] Adi: nu am ajuns la 10
[8/2/2012 7:46:50 PM] Adi: din pacate
[8/2/2012 7:47:16 PM] Adi: bine, asta e o parere subiectiva
[8/2/2012 7:47:39 PM] Adi: pt cei maxim 10 sper sa remediezi situatia
[8/2/2012 7:47:50 PM] Adi: pt ca fara tine ei nu joaca
[8/2/2012 7:47:57 PM] Adi: ei sunt doar aroganti fara tine
[8/2/2012 7:48:09 PM] Ina: crede-ma ca nu pentru alianta vreau sa o remediez, pentru ei ca grup, ca daca nu invata asta e degeaba
[8/2/2012 7:48:26 PM] Adi: si tocmai pt ca eu nu as vrea ruperea diplomatiei te-am abordat acum
[8/2/2012 7:48:34 PM] Adi: daca o voiam cu adevarat, nu iti scriam
[8/2/2012 7:48:43 PM] Adi: te anuntam doar ca in x zile pica diplomatia


Discutia cu sefa 'unuia dintre triburi'. Daca inclusiv sefa voastra spune asta, nu inteleg de ce imi cereti mie socoteala. Si da, atunci eu am ales cu inima. Am ales sa fiu alaturi de cei cu care am jucat atatia ani (Scitii). Asta ca sa va inchideti putin gura cei care chiar nu stiti cum a stat treaba atunci si cat a tinut SMURD la alianta cu 'unul din triburi'. In momentul ala alta ar fi fost soarta L26. Asa ca as vrea sa va mai ganditi cand mai vorbiti fara sa fiti in tema...
Poate va mai ganditi cum stam cu 'unul dintre triburi a fost mai bun'.
Cat despre solutii, aveati solutie, care ar fi demoinstrat unitatea voastra, dar inclin sa cred ca nu exista acea unitate, asa ca nu puteati apela la ea. Iar solutia cu razboiul a fost mult prea repede aruncata de catre voi, asa ca de acum va veti certa si plictisi intre voi.

Am sa va spun eu ceea ce vreti sa auziti: Bravo, ati fost mai buni (sa fim seriosi).
 

DeletedUser

Nu e nici frumos, nici elegant sa pui o discutie cu Ina atata timp cat ea nu mai este sa poata sa-ti dea replica. Ce pot spune eu este ca o discutie e mereu interpretabila. Da, poate si eu m-am certat cu x si y dar nu spun ca la final cand tragem linie ramanem "dusmani" fiindca suntem oameni si avem creier asa ca discutia pe care ai postat-o tu cu Ina este interpretabila; poate a fost intr-un anumit moment cand era suparata pe x si y, poate dorea sa puncteze ceva...etc...
Nu doresc polemica si nici sa fiu avocatul Inei, doar am adus niste precizari la ce spuneai tu. Ina poate sa fie oricum, dar ultimul lucru la care m-as gandi e sa spun de ea ca nu tinea la jucatorii ei.
Aici nu discutam de cine e mai bun ca fiecare crede ce doreste, iar in ceea ce priveste "alta era soarta" nu baga mana in foc ca nici tu si nici eu nu detinem adevarul absolut. Si daca Norok avea alt lider poate jocul se facea altfel, daca deci ce au plecat in Moh nu plecau alta era finalitatea, daca nu veneau jucatori noi nu castigam...mereu exista un "daca".
 

DeletedUser4132

adi, daca tot ne varsam aici toate problemele, hai sa-ti spun eu de ce ma bucur eu, ca voi nu terminati harta asta : ati fost cel mai nefolositor aliat pe care eu l-am intalnit pe triburile. si ati mai avut si probleme de egocentrism impinse foarte tare spre narcisism. defapt, nu voi, ca termenul "voi" ar presupune ca si ceilalti sa judece in vre-un fel situatiile aparute, ori ni s-a demonstrat timp de 1 an si 3 luni ca nimeni nu judeca acolo decat in acord cu opinia ta.

ai plecat tu din zen, cu cearta. te-ai dus in scitii, de unde ai plecat ghici cum : cu cearta. ai ramas pe harta din cauza ca aveai prieteni pe care azi ii balacaresti pe aici, si ti-a dat ina voie sa infiintezi smurdul. ca tot iti place tie cu daca, daca ina zicea ori cand ai plecat din zen, ori cand ai plecat din scitii, "sariti pe el", tu azi nu aveai de facut nimic pe aici, decat sa te uiti cum cineva inchide lumea. noi sau altcineva.

ai fost lasat sa infiintezi smurd, ti s-a dat diplomatie, ti s-a zis cine ne sunt aliatii, te-ai certat cu ei. ai creat tensiuni prin acceptare de jucatori non grata si apoi te-ai prezentat ca o domnisoara virgina ce pretinde stima si respect. in fine, dupa ce noi am reusit sa alaturam echipei noastre aliatii din pcr cu care tu nu te intelegeai, zona de s-e a ramas in gestionarea zenului si smurdului. intre timp granitele au evoluat, smurdul nu dadea semne de viata, din contra, privind pe harta si intreband colegii din joc, de pe granite, de suport sau atacuri comune, smurdul mie-mi aparea ca un pacient la aparate. Sprijin in granite importante, nu s-a dat. si asta stiu sigur pentru ca in aprilie, cand moh-ul patrundea in centrul hartii, nici kommo n-avea sprijin de la voi, nici eu n-aveam sprijin de la voi, nici ina, si nici un alt jucator venit pe-acolo in incercarea de a stabiliza granitele. nici macar colegii vostrii de trib nu aveau sprijin din tribul vostru, si jucau ferma pe ferma in mare parte a timpului sus in k44. am sesizat-o pe ina in legatura cu asta imediat dupa atacurile masive ale moh, de dupa paste. si mi-a spus ca stie, dar ca nu are ce va face, pentru ca zen intr-adevar nu putea sustine in momentul ala razboi si cu voi si cu moh si cu norok. inca un moment in care ati ramas pe harta, nu din cauza voastra. mai departe zenul v-a luat fata chiar si in marginea de s-v, unde erau ultimii jucatori fosti tss nerecrutati de voi si abia atunci, pe la sfarsit de iunie ati inceput sa mai dati vagi semne de viata. singurele chestii care au mers la tine in trib adi, iarta-ma, dar au fost internele. in rest, a mai mers scandalul. pe banda rulanta. te-ai trezit peste noapte, in urma unor intamplari nefericite pentru zen, fericite pentru tine, in fruntea unui trib cu un potential fabulos, cu rezultate insa, ce tind spre 0 . n-ai stiut sa cultivi o relatie sanatoasa cu zen si asta ti-o spun eu care ti-am dat nenumarate mesaje legate de foarte multe tampenii pe care le faceau colegii tai, si dura cate-o saptamana sa-mi raspunzi ca o sa le indrepti (cum sa le rezolvi nu stiu, ca tampeniile se repetau sistematic, aceleasi de fiecare data) . n-ai stiut decat reprosezi, sa faci taraboi, sa cauti cearta, sa duci lucrurile unde in final... le-ai dus. iti aduc aminte ca ai deschis la un moment dat un topic in care spuneai ca relatiile zen-smurd s-au incheiat , pentru ca in final dupa discutii aprinse sa-l inchizi spunand ca a fost o gluma proasta ca sa testezi pe nu stiu cine, sa vezi ce reactii se starnesc. Ce om zdravan la cap ar face asta, nu stiu, si nu stiu nici ce fel de om trebuie sa fii ca sa urmezi un om ce face astfel de tampenii. cert e ca, smurd n-a fost un trib, smurd ai fost tu si egocentrismul tau. restul, niste biete oi, ce te-au urmat orbeste. felicitari lor, stii cum se spune : "fiecare pasare pe limba ei piere". asta ati vrut, asta ati primit.

sunt curios ce alte mari realizari va mai face mareata ta echipa pe orice alta lumea veti mai intra ca si grup. asta asa, ca te lauzi cu o echipa minunata. inclin sa cred ca ori nu veti mai intra, ori daca veti intra.... da mai bine n-ati intra, macar sa ramaneti cu povestea de aici. si-asa e suficient de rusinoasa.

In rest, numa bine!
 

DeletedUser

Stau si ma minunez, acum realizez cat de 'bine' cunoasteti voi situatia. In fine nu stau sa ma cert cu voi, pentru ca vad ca nu stiti altceva decat sa va laudati.

Eu chiar as vrea sa va vad pe voi ce ati face pe o alta lume. Pot sa ppariez ca nu ati mai reusi sa faceti mare lucru. Decat recrutand mereu; asta a fost jocul care v-a mers voua din plin. I rest... ati castigat dupa recrutari, cand ati jucat in culise. Cand adversarii erau ipsiti de sprijin, sprijinul fiind la cei recrutati de voi (sa va amintesc de marele Unknown?

In rest e doar lauda de sine, gargara ieftina, pentru ca vorbiti fara sa stiti cum stateau lucrurile de fapt. Iar daca stiti, nu aveti curajul sa recunoasteti.

Important de retinut e o singura chestie: puteam sa terminam lumea langa voi, dar V-AM REFUZAT, pentru ca nu ati castigat respectul pe lumea asta, atat din partea aliatilor, cat si al inamicilor. Poate asta va spune ceva. Noi NU am alergat dupa gloria efemera pe care o urmariti voi. Nici nu am stat sa ne plictisim pe harta inca un an, cat va mai dura pana se vor parcurge etapele. Am jucat, am plecat. Plistiseala e a voastra. Din unctul meu de vedere, nu meritati sa va facem onoarea de a termina langa voi. Noi nu am jucat in culise, nu am cautat sa castigam cu orice pret.

Bafta si la mai mare.
 

DeletedUser4132

adi, nu stiu unde citesti tu in postul meu chestii ce aduc a lauda , dar ma rog. fiecare poate citi, si se pare ca zilele astea , fiecare intelege ce vrea. eu mi-am expus punctul meu de vedere, bazat pe experienta live cu smurd (by the way, nici macar o lance n-am vazut sprijin de la smurd tot jocul - bine, nu ca as fi eu etalon, ziceam asa, ca fapt divers- am vazut in schimb topoare), discutii face to face cu ina si cu doe, si cu alti colegi ce au avut de-a face cu prea marita-ti persoana. n-ai decat sa traiesti in lumea ta fericit ca puteai fi alaturi de zen dar ai ales tu, the "high way" (to hell)

Uite-aici lauda : Zen fara tine inchide o lume . tu fara Zen? sa te vedem de ce esti in stare. care-i lumea pe care iti mai dai odata delete ? :)
 

DeletedUser

Adi stii ce ma uimeste cel mai tare? Unul ca tine, cu experienta si pe alta lume de joc, unul care ai jucat cu noi spui ca s-a jucat la recrutare? Pai noi ne-am jucat cu papusile? Nu am jucat un joc de razboi? Cata istorie ai citit matale la viata ta? Stiu ca esti un tip destept dar nu inteleg cum de nu-ti dai seama ca a fost un joc de razboi. Eu sunt genul de persoana care nu accepta recrutarile la infinit dar daca ele se fac stiu ca se fac pentru o strategie pe termen lung(fie ca x nu va termina lumea si satele raman in trib, fie ca x a fost jucator bun pe alta lume, fie ca x e prieten cu y din trib si mai bine cu invitatie decat y cu sprijin la x ...etc). lucrurile acestea ar trebui sa le stii si tu ca nu jucam de ieri de azi. Ai fost in conducere alaturi de Ina(Ina care a castigat o lume si avea viziune de ansamblu), asa ca trebuia sa nu spui ce ai scris mai sus, parerea mea...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus