Zen&Zezeni Vs Coalitia

  • Autor subiect DeletedUser12877
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Coalitia nu are nici-o sansa sa bata ZEN-ul :)

Daca am invatat ceva din jocul asta e ca nu trebuie sa-ti subestimezi niciodata adversarul.
Daca triburile alea cu jucatori multi si roz - poate acum n-au conduceri bune, dar peste o luna -doua isi gasesc niste sefi capabili sa conduca, atunci indiferent de cat de buni sunt jucatorii din ZEN, vor manca bataie.. :)

Desi am multi prieteni in ZEN, si totul pare in favoarea lor, harta aia mie mi-ar da de gandit.
Nu cu statistici castigi un razboi.. nu 5 sate, ci 50, 100 sa fie luate, si tot nu e elocvent, pierderea ar fi compensata mult prea simplu - doar daca 100 de jucatori ar lua fiecare cate un sat de barbari.

Totul e sa-si gaseasca niste sefi care sa-i organizeze (daca nu au deja, ca nu stiu mai nimic despre triburile respective).. :)
 

DeletedUser

ce tari sunt ăştia din LoD după ce membri au fost atacaţi şi lăsaţi cu armata 0 nu se mai chinuie să îi ajute, mă refer la ăştia din conducere îi dă afară , doamne ce trib :(
 

DeletedUser18865

Daca am invatat ceva din jocul asta e ca nu trebuie sa-ti subestimezi niciodata adversarul.
Daca triburile alea cu jucatori multi si roz - poate acum n-au conduceri bune, dar peste o luna -doua isi gasesc niste sefi capabili sa conduca, atunci indiferent de cat de buni sunt jucatorii din ZEN, vor manca bataie.. :)

Desi am multi prieteni in ZEN, si totul pare in favoarea lor, harta aia mie mi-ar da de gandit.
Nu cu statistici castigi un razboi.. nu 5 sate, ci 50, 100 sa fie luate, si tot nu e elocvent, pierderea ar fi compensata mult prea simplu - doar daca 100 de jucatori ar lua fiecare cate un sat de barbari.

Totul e sa-si gaseasca niste sefi care sa-i organizeze (daca nu au deja, ca nu stiu mai nimic despre triburile respective).. :)

Triburile nu e un joc al conducatoriilor, ci al triburilor (asa cum spune si numele jocului).

ca nu stiu mai nimic despre triburile respective
Nu vad cum poti sa estimezi cat de bun sunt jucatorii acelor triburi daca nu sti nimic despre triburile acelea.
E adevarat ca statistica se poate intoarce in favoarea coalitiei in orice moment dar nu tine numai de conducatori.
Daca jucatorii din "coalitie" ar fi fost jucatori buni, atunci si-ar fi dat seama ca ceva nu este in regula cu tribul lor si ar fi facut ceva in directia aceasta.

O seara minunata
 

DeletedUser18865

@model2:Ideea era (si ramane) ca nu conducatorii (de unii singuri) definesc soarta unui razboi ci intreg tribul (toti membrii,mai pe intelesul tau).
Cat despre provenienta mea, nu este si nu va fi treaba ta ;).
 

DeletedUser

Nu vad cum poti sa estimezi cat de bun sunt jucatorii acelor triburi daca nu sti nimic despre triburile acelea.
E adevarat ca statistica se poate intoarce in favoarea coalitiei in orice moment dar nu tine numai de conducatori.
Daca jucatorii din "coalitie" ar fi fost jucatori buni, atunci si-ar fi dat seama ca ceva nu este in regula cu tribul lor si ar fi facut ceva in directia aceasta.

O seara minunata
Tu citesti inainte sa postezi?
Tocmai a zis ca statistica este favorabila celor din ZEN insa, cum nu cunoaste pe nimeni din coalitie, nu se poate exprima cu privire la modul de joc si experienta membrilor(coalitiei).

Ai inteles acum cum stau treburile pe aici?
 

DeletedUser18865

isi gasesc niste sefi capabili sa conduca, atunci indiferent de cat de buni sunt jucatorii din ZEN, vor manca bataie..
Totul e sa-si gaseasca niste sefi care sa-i organizeze
Sa traduc?
Tu citesti inainte sa postezi?
Tocmai a zis ca statistica este favorabila celor din ZEN insa, cum nu cunoaste pe nimeni din coalitie, nu se poate exprima cu privire la modul de joc si experienta membrilor(coalitiei).
Scuze, eu, de felul meu, sunt mai batut in cap.Poate, gasesti in bunavointa ta sa imi dai si mie un citat unde zice asta?
 

DeletedUser12439

@model2:Ideea era (si ramane) ca nu conducatorii (de unii singuri) definesc soarta unui razboi ci intreg tribul (toti membrii,mai pe intelesul tau).
Cat despre provenienta mea, nu este si nu va fi treaba ta ;).

idea e cum e si as putea dezbate oleaca si asta dar nu am de ce,dar exprimarea ta e letala. pe bune esti mare.

continua te rog cu aceste aforisme.imi inseninezi ziua(desi e e noapte)
 

DeletedUser18865

Acesta sunt eu (viteazul de mine).Nu inteleg ce vrei sa punctezi?
 

DeletedUser

Sa traduc?

Scuze, eu, de felul meu, sunt mai batut in cap.Poate, gasesti in bunavointa ta sa imi dai si mie un citat unde zice asta?

subscriu.. :)

Mai citeste o data postul meu, se pare ca lumea a inteles, si tu nu.
Eu am spus - un mic rezumat - ca, daca triburile aliate isi gasesc conducatorii potriviti, vor bate ZEN-ul.
Daca nu, nu.

Totul consta in cat de bine sunt conduse pentru ca - desi nu au de partea lor experienta, numarul lor mare conteaza.
Nu ai de unde sa scoti suficiente trupe sa rezisti daca se pun pe tine atatia oameni.
 

DeletedUser18865

@cavalleras: Ok,vine conducatorul x, cel mai bun conducator din tot universul.Si comanda la tot tribul sa sprijine pe y, dar in loc de asta tribul trimite atacuri pe conducator si pe jucatorul y,sau pur si simplu nu citeste circulara, ce se intampla?Conteaza cat de bun si priceput conducator e x?

Poate sunt eu mai batut in cap,lamuriti-ma si pe mine.

L.E.:
nimic omule nimic. doar credeam ca datul din gura(din tastatura mai bine zis) pe extern sa poti sa il sustii si pe harta.

in rest bafta.
Nu am zis nicaieri ca sunt jucator de top 20 sau macar de 100.
Mi-am pus in vedere opinia, atata timp cat am dreptate cer sa mi se dea dreptate, atata timp cat gresesc, cer sa fiu lamurit.
Pentru ati satisface curiozitatea (care se pare ca exista fata de mine) am dat inceput nou acum 7 zile.
In calitatea de noob cronic (calitate care mi-a fost desemnata de artere) imi permit sa mai si gresesc.
Bafta si tie, sa ajungi pe unu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai asta e singurul rol al conducatorului, sa dea o circulara?:confused::confused:
 

DeletedUser18865

@artere:Ce propui, sa concedieze tot tribul?Sau sa il puna la innobilari interne?
 

DeletedUser

@cavalleras: Ok,vine conducatorul x, cel mai bun conducator din tot universul.Si comanda la tot tribul sa sprijine pe y, dar in loc de asta tribul trimite atacuri pe conducator si pe jucatorul y,sau pur si simplu nu citeste circulara, ce se intampla?Conteaza cat de bun si priceput conducator e x?

Poate sunt eu mai batut in cap,lamuriti-ma si pe mine.

Iti dai seama ca dupa postul tau sunt tentat sa o cred pe ingerasa care scria intr-un post anterior cum s-a declarat razboi tribului ZEN si apoi a venit solicitarea de PNA.. :)
Nu ca n-as fi crezut-o initial, dar daca e cineva care are dubii, posturile astea sunt cele mai bune dovezi.. :)

Inca o data zic - si cu asta inchei.
Daca voi -aliatii - vreti sa castigati acest razboi - luati-va niste conducatori capabili.
Vedeti ca sunt pe aici pe forumul extern oameni care au anumite simpatii/antipatii, oameni care au de demonstrat cate ceva cuiva, trebuie doar sa-i agati, sa te convingi de bunele lor intentii si sa le lasi tribul pe mana, si atunci ai sa vezi ca nu-ti vei mai lua mistourile subtile pe care ti le iei acum. :)

E un sfat, nu un atac la persoana ta, daca vreti - il urmati, daca nu - nu..
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus