Zona Romaniei Propunere

  • Autor subiect utamarius7
  • Data de început

DeletedUser

O propunere care am cautato dar nu am mai gasito niciunde printre restul propunerilor.
Prima oara am gandit ca in urmatoarea lume sa facem triburi pe zone si sa ne punem noi pe zonele din Romania . (ex:Banat,Muntenia,Transilvania etc.)
Ideea pe care o am suna cam asa :

-sa se deschida o lume in care in loc de NordVest,Sudest etc. sa fie (Transilvania,Muntenia,Banat etc.)
E foarte interesant si mult mai captivant sa sti ca lupti cu orasul tau.
O investitie buna pentru game !

E altfel cand ai colegi care iti sunt din zona, de ex: prima oara m-am gandit sa ii adun pe toti din Arad (orasul meu) sa facem un trib pe o alta lume, dar e foarte greu lucrul acesta fiindca ceea mai mare parte dintre playeri nu stau pe forum.
Am putea duce jocul triburile mult mai departe decat e.
Sa luptam pe zone.

Nu am dezvoltato in intregime ideea, dar sper ca m-am facut inteles.
Sper sa fie luata in considerare.

Astept parerii.
 

DeletedUser36071

inutil ... nu schimba nimic si eu nu ma simt captivat de schimbarea denumiri ... sincer ...
 

DeletedUser

nu e vorba de schimbarea denumiri ci de importanta zonei ! din care faci tu parte in real life....daca intelegi.
Nu ti-ar placea sa joci pe o lume si sa fie toti din trib din acelasi oras ?
 

DeletedUser36071

ok , deobicei nu prea am rabdare , insa pentru ca ai vorbit frumos o sa iti explic pe intelesul tau ...

in primul rand , e cam imposibila realizarea zonelor din real life ... motiv? ar trebui verificate absolut toate ip-urile si protocolurile printr-un program checker sau manual ( nu s-ar osteni nimeni sa faca asa ceva ) pentru stabilirea domeniului de provenienta ... insa , unele ip-uri ( de exemplu cele stabilite prin dns , coincid , deci e 100 % imposibil sa repartizezi corect zonele ) .

Deci , prin urmare , imi pare rau sa te anunt ca propunerea ta este imposibila de realizat ... oricum, fata de alte propuneri , nu a fost asa idioata ... deci ... dar data viitoare informeaza-te mai bine :)
 

DeletedUser39591

Tu vrei sa faci un fel de triburile raional/pe tara ?
Sa fie campionate de alea ?
Ca si testele , concursurile de la scoala ?
Adica vine 1 gigel si 1 mirel... se duce sa joace triburile... cu cativa prieteni sa joace in Arad ( de ex) el castiga...
Si se duce la "Triburile Romania" si joaca pentru Arad cu alti gigei si mirei care joaca pentru alte orase/sate
Ceva de genu?
Cum a fost chestia cu Speed ?
Si Romania a castigat ?
Tu vrei sa faci aceeasi chestie de ziua Romaniei cu diferite zone ?
Tu stii ca sunt 100.000 "jucatori" poate si mai putin...din cauza multi-counturilor...
Din 19mil de locuitori din Romania...
Crezi ca ceilanti stiu de acest joc ?
Eu mi-am zis parerea...
Asa ti-am inteles propunerea...
Explica-mi ca nu prea inteleg...
Ca sunt sigur ca n-am inteles-o
 

DeletedUser

:0 si eu sunt din arad,ca fapt divers>Eu am inteles ideea ta,si este buna in sensul ca cei din vest se aduna laolalta,dar apar discrepante foarte mari,ca in viata reala pt ca sunt zone ale tarii unde n-au timp rabdare sa intre.si harta ar fi cam libera int-ro zona si aglomerata in alta.vestul tarii,parerea mea,este mult mai receptiv la internet si jocurile browser de tipul asta pe cand sudul de ex....stim si noi cum e!...mai bine ar fi sa se faca odata un server mai de doamne-ajuta cu o viteaza normala,n3,4 ca sa ne bucuram si noi.Este aberant sa stai cate juma de ora sa se ridice un nivel de cladire care poate nici nu foloseste prea mult...
 

DeletedUser25671

haba nu stiu cine v-a mintit pe voi ca sunt 100.000 de jucatori insa numarul real este de 57,561,cel putin asa arata statisticile de pe twstats,dintr-un efectiv de aproape 3 milioane de jucatori "inregistrati"

Legat de propunere,utamarius mai bine veneai cu o propunere de genul,un nou joc,acelasi sistem de lupta,insa alta epoca(urmatoarea dupa cea medievala),unde in loc de catapulte sa fie tunuri si alte chestii...
 

DeletedUser

e ideea de zona !

savanacuteflon - nu e complicat deloc nu trebuie verificat nici un ip, ce interes are cineva din Bucuresti sa se puna in Banat? interesu e sa fiu cu cei din zona mea de oras ! asta e tot interesu !

haba12- nu ci 1 gigel din Arad sa se puna in Banat , si un alt gigel din Timisoara sa se puna tot in Banat, si gigelu din Sibiu e clar ca nu se pune in Banat ci in Transilvania...

Am facut propunerea asta pentru ca e foarte greu sa ii adun pe toti din Arad sa ne facem un trib, sau tie ti-ar fi foarte greu sa iti aduni gigeli din zona ta sa se puna in aceasi zona !

De ex : Arad,Timisoara,Caras Severin e un trib sau mai multe triburi aliate ! depinde de jucatorii
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

desi ar fi ok sa joci alaturi de cei care sunt in zona in care locuiesti cred ca propunerea ta se loveste de un impediment : oamenii nu intra pe server pentru a juca impreuna cu ardelenii sau cu moldovenii lui ci pentru a juca cu prietenii sai sau cu alti jucatori cu care considera el ca va face o figura frumoasa . propunerea nu este greu de realizat , e usor de schimbat din puncte cardinale in zone geografice . oricum merita incercat , de ce nu ? sa nu uitam ca sunt jucatori din toata tara care s-au intalnit in real life , jucand impreuna cu jucatori ce locuiesc in aceeasi zona geografica sansele de a se dezvolta relatiile intre ei ar creste .
desi nu as intra ( nu m-ar interesa sa intru alaturi de cei din zona in care locuiesc ) pe un astfel de server din motivul descris mai sus ( acela ca prefer sa intru alaturi de cei cu care joc deja si care sunt din toate zonele geografice ale tarii - constanta , botosani , piatra neamt , calarasi samd ) totusi sunt de acord cu propunerea lui . merita incercat .
haba , esti pe langa subiect .
 

DeletedUser39591

haba nu stiu cine v-a mintit pe voi ca sunt 100.000 de jucatori insa numarul real este de 57,561,cel putin asa arata statisticile de pe twstats,dintr-un efectiv de aproape 3 milioane de jucatori "inregistrati"

Legat de propunere,utamarius mai bine veneai cu o propunere de genul,un nou joc,acelasi sistem de lupta,insa alta epoca(urmatoarea dupa cea medievala),unde in loc de catapulte sa fie tunuri si alte chestii...

Click aici...

Da chev...mi-am dat seama cand scriam postarea ca`s pe linga...
Dar am scris ce am inteles
 
Sus