Ştirile Lumii 21

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8343

Ştirile
Lumea 21

seperator.gif

Pentru a se adăuga o ştire nouă, întemeietorii tribulurilor au posibilitatea să-mi dea un P.M.

  1. Documentele trebuie să fie sub formă de descriere
  2. Informaţiile trebuie să fie de tip: război, alianţă, PNA, anunţ, desfiinţare!
  3. Descrierea trebuie să fie scurtă!

Exemple: a spus:
  • Război: Tribul X declară război tribului Y
  • PNA: Tribul X semnează un pact de neatacare cu tribul Y
  • Anunţ: Tribul X avertizează că va fi în război cu orice trib acceptă membri din tribul Y
  • Dizolvare: Tribul X s-a dizolvat
  • Fuziune: Triburile X şi Y au fuzionat!

Aceast topic nu este o metodă de propagandă, ci un istoric cu ştirile de pe Lumea 21! Cine dă odată o ştire greşită, a doua oară nu va mai putea da informaţii!

Distracţie plăcută!

* topicul va fi numai pentru informaţii, pentru păreri/idei/discuţii
puteţi să postaţi la topicul numit:
Stirile lumii 21 -discutii

Copyright Say Yes Smoke
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8343

Iulie 2010:


fuziune.png
20-Iulie-2010:
S-a dat startul Lumii 21.


redi.png
30 - Iulie -2010 :
Tribul [H] declara razboi tribului Iobag
 

DeletedUser8343

August 2010:



fuziune.png
02-August-2010:
Triburile -ts-, fear, viking, free formeaza o familie

redi.png
03 - August -2010 :
Tribul NATO declara razboi tribului Panzer

mov.png
11-August-2010:
Tribul SFR incheie PNA cu SHOCK?

fuziune.png
15-August-2010:
Triburile NKT, FEAR au fuzionat.

blueu.png
17-August-2010:
Tribul SFR incheie alianta cu SHOCK?

redi.png
17-August-2010:
Triburile SFR si SHOCK? declara razboi tribului Iobag

fuziune.png
21-August-2010:
Tribul -TS- a fost dizolvat de catre intemeietori.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Topic-ul pentru stiri a fost redeschis
Va recomand sa cititi cu atentie primul post . -spam-ul in acest topic nu va fi tolerat si va fi aspru sanctionat!
 

DeletedUser35286

redi.png
28 august 2010:
Tribul Alt+F4 declara razboi tribului Viking

fuziune.png
12 septembrie 2010:
Triburile Shock?, SFR au fuzionat formand tribul 88

redi.png
12 septembrie 2010:
Tribul 88 declara razboi tribului Iobag

redi.png
12 septembrie 2010:
Tribul 88 declara razboi tribului Viking

redi.png
12 septembrie 2010:
Tribul 88 declara razboi tribului Thor(+academii)

redi.png
12 septembrie 2010:
Tribul 88 declara razboi tribului Lords

blueu.png
16 septembrie 2010:
Tribul 88 incheie alianta cu tribul Alt+F4

redi.png
16 septembrie 2010:
Tribul Alt+F4 declara razboi tribului Iobag

fuziune.png
29 septembrie 2010:
Triburile 88 si Alt+F4 castiga razboiul cu tribul Iobag(asa dintr-odata,conducerea iobag si-a dat seama ca s-au plictisit de l21)

fuziune.png
3 octombrie 2010:
Tribul Shh. s-a desfiintat.Majoritatea membrilor tribului au format tribul ~TB~

fuziune.png
6 octombrie 2010:
Tribul CL s-a alaturat tribului 88

fuziune.png
7 octombrie 2010:
O parte din jucatorii tribului Viking au format tribul CRL

fuziune.png
9 octombrie 2010:
Tribul Best s-a alaturat tribului 88

redi.png
10 octombrie 2010:
Tribul 88 declara razboi tribului C.I.R.

blueu.png
12 octombrie 2010:
Triburile MoH,~TB~ ,Lords si Viking incheie alianta impotriva dusmanului comului 88 (si creaza un forum comun,alaturi de tribul C.I.R. pe care il numesc "alianta semi-zeilor" )

redi.png
12 octombrie 2010:
(la cateva minute)Triburile MoH,~TB~ intra in razboi alaturi de Lords si Viking contra tribului 88(tribul C.I.R. deja era p-acolo)

redi.png
12 octombrie 2010:
Tribul CENT declara razboi tribului Lords

mov.png
13 octombrie 2010:
Tribul Huns incheie PNA cu Viking

redi.png
15 octombrie 2010:
Tribul Alt+F4 intra alaturi de tribul 88 in razboiul cu triburile C.I.R. si MoH

blueu.png
16 septembrie 2010:
Alianta dintre triburile C.I.R. si MoH a fost incheiata.

fuziune.png
15 octombrie 2010:
O parte din jucatorii tribului Lords se alatura tribului MoH
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35286

blueu.png
18-Octombrie-2010:
Tribul 88 incheie alianta cu Cent

redi.png
19-Octombrie-2010:
Tribul Cent declara razboi tribului MoH

fuziune.png
20-Octombrie-2010 :
Triburile Fratia si Regal fuzioneaza ,noul trib numindu-se =URSS=

fuziune.png
20-Octombrie-2010 :
Tribul C.I.R. fuzioneaza cu tribului REV(CIRu se duce in REV)

redi.png
20-Octombrie-2010:
Imediat cum aflam de fuziunea de mai sus...tribul 88 declara razboi tribului REV
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35286

fuziune.png
Intr-o zi friguroasa de Octombrie 2010:
Tribul Viking aproape s-a destramat,triburile 88, Alt+F4 si CRL au castigat razboiul.

fuziune.png
Intr-o zi friguroasa de Noiembrie 2010:
Tribul MoH a fost desfiintat,triburile 88, Alt+F4 si Cent au castigat razboiul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Va rog aici sa postati doar stiri!(ce au legatura cu Lumea 21 bineinteles):)
 

DeletedUser

mov.png
04 Noiembrie 2010:
yoandyo apare pe scena lumi 21
[se pune ca stire???]
 

DeletedUser35876

07-Noiembrie-2010
Tribul -ML a fost întemeiat de dan baran
 

DeletedUser35664

cavalleras în data de 20.11. la ora 23:26
Sa traiesti bine, tovarase!
Tu trebuia sa ne spionezi pentru 88? :))
Trebuia sa-ti scrii pe geaca "spion" si veneai la petrecere si tipai "hai la gicu' spionu', haide cu maneaua, sa traiasca steaua.."

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 23:30
dovedeste ca sunt spion,este simplu sa acuzi.

cavalleras în data de 20.11. la ora 23:34
n-am dovezi, de unde pacatele mele sa le iau? da' e suficient ca te stii cu toata floarea cea vestita a acestei lumi, in speta cei din [ally]88[/ally].. nu-mi spune mie ca ai sa fii cel mai corect si cel mai devotat jucator unui trib in care nu cunosti pe nimeni, cand toti prietenii tai sunt in 88.

Lasa-ma si pe mine, ca abia ieri m-au lasat nervii si am facut scandal pe extern ca mi-au furat un cont si au contribuit decisiv la faptul ca [player]WaLL[/player] a fost bagat la interne. :) Arata si tu un pic de mila pentru nervii mei.. macar daca trimiteau si ei pe unu' mai putin galagios, care sa nu atraga atentia.. :))

cavalleras în data de 20.11. la ora 23:35
3 conturi am pierdut ieri, din care unul - cel mai mare jucator din trib. Ce sa fac, sa vad cum cresti pana la o suta de sate si sa primesc dupa aia atacuri full de pe toate satele tale? :))

cavalleras în data de 20.11. la ora 23:48
Este posibil sa fii om de buna credinta, si sa n-ai niciun amestec in vreo treaba necurata.
Totusi probabilitatea e foarte mica, si prefer sa stiu ca pierd un jucator bun - dupa cum intuiesc ca esti - decat sa ma trezesc peste o luna - doua din nou in bataia de joc a prietenilor tai, cu conturi furate, si cu tot felul de magarii.

Intamplator sau nu, aici sunt oameni care joaca foarte corect, fara interventii "divine" (si mai cunoastem si noi pe unul - altul dintre "zeii" triburilor) si care n-au chef sa se trezeasca atacati din mijlocul tribului pe satele goale.
Tu pe extern esti neuronul intelectual - gicu mentosan - stresu copiilor, si Dumnezeu stie cate id-uri oi mai fi avut. Te stii cu toata crema 88, probabil e tot vreo manevra nefericita semnata "fracea" si prefer sa stiu ca nu am nicio legatura cu treaba asta, sa stau eu linistit.
Daca e sa ne ataci, o faci din postura de adversar, nu de coleg.
In rest, toata stima, iti doresc multa bafta, si.. ne mai citim pe extern.

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 23:59
mda,periculos acest neuron.=)))) m-ai facut sa rad.
oare cand se va opri si unde? mi-am pus si eu de foarte multe ori intrebarea.
pana la urma se va afla cine este omul cu masca.

Neuronu Intelectual în data de 21.11. la ora 00:00
eu o sa am rabdare si voi juca corect .
bafta si tie , mi-a facut placere sa discutam!

Neuronu Intelectual în data de 21.11. la ora 00:10
....


gauthier în data de 20.11. la ora 22:41
Ai facut rost de carnet pentru a intra in partid ... ce mai astepti ?

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 22:51
sa traiti ,tovr'su,intr-o clipa.

gauthier în data de 20.11. la ora 22:53
te anunt de pe acuma ca daca nu iti faci treaba cum trebe , pleci asa cum ai venit :) ... esti acolo la marginea hartii si te poti dezvolta calumea .

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 22:58
nu mai trebuie sa-mi spui ca-mi cunosc pozitia in spatiu.;)
nu vreau sa folosesc expresia derizorie "nu va voi dezamagi".
o sa spun doar atat : *stiu ce am de facut.:)

gauthier în data de 20.11. la ora 23:08
Atunci ma bucur :)

gauthier în data de 20.11. la ora 23:24
Ai pierdut carnetul de membru , spionii celor din 88 nu au ce cauta la noi :)

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 23:28
care spion?
hmmm,se face o mare confuzie ,crede-ma.

gauthier în data de 20.11. la ora 23:28
nu cred sa se faca o confuzie :) ... imi cunosc bine oamenii .

gauthier în data de 20.11. la ora 23:33
O seara minunata iti doresc . Intoarce-te in tribul din care ai venit . Omul care m-a informat despre tine ma stie bine , ne stim de mult , nu abereaza .

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 23:33
chiar imi place tribul vostru si m-as fi integrat cu placre.

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 23:34
spune- ca de data asta se inseala si ca a facut o mare,mare confuzie.
o seara minunata si tie.

gauthier în data de 20.11. la ora 23:35
Degeaba , daca am fost informat ca esti spion , poa` sa-ti placa urss-ul pana nu mai poti . nu are rost sa mai continuam discutia ...

Neuronu Intelectual în data de 20.11. la ora 23:44
vad ca tu o continui.:)
mie imi face placere,de ce nu?!

..... acum trebuie sa stie toata lumea :D ce dracu ati facut bre cat am lipsit eu??? ati bagat strambe ca sunt spion al gradinitei 88? nervosule? tu esti ala care mi-a uns felia cu gem :D ma simt deja ca angelina jolie in salt . lipsesc si eu cateva zile, ma duc sa ma incur prin tara si cand revin aflu ca ma concediara astia pe motiv ca sunt spion al gradinitei 88 . deja mi-au jignit carisma, macar daca ma suspectau ca as fi spion al altei organizatii fasciste , comunsite, hitleriste , dar spion al gradinitei 88? de azi inainte imi ofer serviciile de spion . chiar ma ofer voluntar ca spion. doreste cineva sa ma angajeze? :D
 

DeletedUser35664

asta ar fi mers la mesaje amuzante dar pe mine orice ma amuz, cum naiba au aflat astia ca eu is spion ?!!!:D totusi is curios cine este strambaciul ala care mi-a uns felia cu unt???!!! asa de curiozitate . sefa a stat si mult de tot la discutii cu ei,asta este . cred ca ultimul lucru care ar fi sa-l fac pe lumea asta ar fi sa imi recuperez un sat de la 88, ala primul pierdut . cand eram iobag si l-am atacat ca sa-l enervez pe calin lucica ala de langa mine . nu sa spionez pt ei , ce dracu ca nu ma tampit dumnezeu . eeste singurl trib pe care l-as vrea divizat in 4 parti si cenusa aruncata dintr-o urna in marea neagra de pe o stanca , in timp ce fac nudism la eforie nord :D de acum incolo, va rog eu , supsectati-ma de spionaj pt alte triburi, nu pt 88, c hiar daca ma inteleg bine cu cativa de acolo , dar am eu un fix. GRADINITA 88 ESTE DUSMANUL MEU DE MOARTE DE PE VREMEA IOBAGILOR . stati ca eu chiar nu mai inteleg nimic acum . astia 2 peste care am dat eu acum la mesaje is din urss , eu eram prin TB . DOMNE CE AFACERE INCOCARJITA ESTE ASTA CU SPIONAJUL :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

astea-s stirile de la ora douash'pe si un sfert, sau care stiri sunt? macar pune mesajele netruncheate.. si cred ca locul potrivit era topicul SPAM.
 

DeletedUser13059

eh lasal ca ii plecat in haway acuma nu are timp sa le muta la spam :D
 

DeletedUser

pai faza e ca lucrurile stau un pic altfel, ramasese sa vorbesc si cu colegii in privinta lui, discutia luase o alta turnura; poate lucrurile stateau altfel si nu cum mi s-au parut mie la prima vedere - si anume un jucator, care schimba mesaje la greu cu cei din 88 de pe vreo 3 conturi pe forumul extern evident ca mi s-a parut suspect, dar am zis totusi sa cer si parerea lor in privinta lui.
Da' vad ca am ajuns la stiri, si macar dac-ar fi fost o stirista sexy, sa apar la mondenitati :))

Rog un moderator sa stearga aceste posturi, sau sa le mute la spam (si asta daca se poate fara warn-uri :)).
Eu nu mai continui discutia oricum.
 

DeletedUser37656

asta ar fi mers la mesaje amuzante dar pe mine orice ma amuz, cum naiba au aflat astia ca eu is spion ?!!!:D totusi is curios cine este strambaciul ala care mi-a uns felia cu unt???!!! asa de curiozitate . sefa a stat si mult de tot la discutii cu ei,asta este . cred ca ultimul lucru care ar fi sa-l fac pe lumea asta ar fi sa imi recuperez un sat de la 88, ala primul pierdut . cand eram iobag si l-am atacat ca sa-l enervez pe calin lucica ala de langa mine . nu sa spionez pt ei , ce dracu ca nu ma tampit dumnezeu . eeste singurl trib pe care l-as vrea divizat in 4 parti si cenusa aruncata dintr-o urna in marea neagra de pe o stanca , in timp ce fac nudism la eforie nord :D de acum incolo, va rog eu , supsectati-ma de spionaj pt alte triburi, nu pt 88, c hiar daca ma inteleg bine cu cativa de acolo , dar am eu un fix. GRADINITA 88 ESTE DUSMANUL MEU DE MOARTE DE PE VREMEA IOBAGILOR . stati ca eu chiar nu mai inteleg nimic acum . astia 2 peste care am dat eu acum la mesaje is din urss , eu eram prin TB . DOMNE CE AFACERE INCOCARJITA ESTE ASTA CU SPIONAJUL :))



Esti penibil , cum ai postat mesajul asta asa ai fi putut posta si alte lucruri din URSS . Oricum , spioneala , nespioneala , noi ne vedem de treburile noastre . Nu fi suparat ca nu ai intrat la noi dar lista e prea lunga !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus