13 negru

  • Autor subiect DeletedUser16887
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser16887

"Oamenii susotesc cu teama in bezna pe la colturi , ca de
Vineri 13/13-2/anul de gratie al domnului 2009 ,ora 13.13 , lumea (12) nu va mai fi aceeasi...

۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩

L-W/TMH/T.B.S
va prezinta ...

13 Negru

De Vineri 13 noiembrie ora 13.13
numai pe L12


۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩๑๑۩۞۩

rome13n.jpg
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
pai ce detalii vrei?daca te uiti pe harta si vezi cine sa unit se observa clar planul lor..de a ataca pe toata lumea
 

DeletedUser

Nu ma intereseaza cine s'a unit,vreau sa stiu ce'i cu anuntul asta,si nu astept asta de la tine,ci de la cel ce a facut topicu asta.
 

DeletedUser16887

Diplomatia acestei uniuni este una sugestiva si prin numele sau.

Mai multe detalii urmeaza in aceasta seara.
 

DeletedUser17342

vezi ca ai scris la ora: "Astăzi, 13:14:13" nu ai nimerit :p
 

DeletedUser

Se schimba foarte tare strategia pe lumea 12 , mai ales pt cryder s-ar putea sa fie un pericol mare ,sunt un trib foarte bun, cel mai eficient trib de pe lumea asta ,dar daca vor avea razboi cu grupul TMH -HAYTA ,L-W si SOD in acelasi timp nu o sa mai mearga lucrurile ca pana acum sa vedem cum vor face fata unui astfel de razboi si o repliere cryder printr-o intelegere cu SOD-ul nu mai este posibila dupa ce i-au tocat marunt pana acum ,dar cred ca vor urma niste replieri pe alte pozitii in sud ,incheierea unui pna cu grupurile WA pt ca este in interesul lor ,WA au un razboi nedeclarat de vreo 2 saptamani cu T.B.S . astept cu mare curiozitate sa vad ce modificari va produce aceast anunt .si crazy asa ca o nota personala cred ca MISTER A abia astepta sa v-o tranteasca pe asta pt ca nu ati mai vrut sa faceti alianta din nou cu ei dupa dizolvarea fostului -RR- ,oricum mi se pare MISTER este personajul cel mai dezgustator de pe lumea asta numai cu lucruri subterane umbla si la atat ii merge mintea , cum in lupta directa este varza ,asa ca mai bine iti infige un cutit pe la spate .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

toate informatiile astea le stii de la pro tv?

la care informatii te referi ? de unde stii tu ca nu stiu de unele si de altele daca vrei iti zic si altele ca ai pierdut la luk cs din L-W 5 sate un sat la WAMAN din T.B.S asa ca sunt in tema nu vorbesc prostii si daca te intereseaza si despre mister stiu ceva am un mesaj de la el trimis cuiva in care isi arata adevarata fata nu prea frumoasa deloc .
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
tbs nu ma atacat a fost alta chestie cu waman iar luk ala e in wrath ..ma referam cand l-w a atacat w`a? au fost mai demult mici divergente..dar zona aia e prea complicata ca sa iti dai cu parerea:)
 

DeletedUser

stiu care a fost chestia cu waman dar nu am vrut sa zic ca sa nu ma deconspir cine sunt ,stiu ca tu i-ai dat satul ca sa nu-l pierzi vrei mai multe informatii ? cu WA s-ar putea sa ai dreptate si sa gresesc eu .cine a zis ca T.B.S te-a atacat arata-mi si mie unde am zis asta stiu ca aveti PNA cu ei ce atata discutii ,sunt in tema cu multe si o sa verific si cu WA desi nu cred ca am gresit . si pt tine faptul ca WRATH va ataca pe voi nu implica si tribul mare ? sau ai uitat ca L-W este format si din fosti jucatori WRATH ? ai dreptate cu WA am gresit eu stiam ca au avut unele probleme cu L-W si ele au continuat dar vad ca nu-s probleme .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cateva lamuriri:

Aceasta alianta nu s-a creat IMPOTRIVA cuiva, ci s-a creat PENTRU ceva: este o diferenta semnificativa de abordare.

Apoi - aceasta tema a fost creata sperandu-se ca vom avea comentarii decente si la obiect despre aceast subiect. Se pare insa ca nu este posibil. Trist.

Apoi
andreeadenisa a spus:
asa ca o nota personala cred ca MISTER A abia astepta sa v-o tranteasca pe asta pt ca nu ati mai vrut sa faceti alianta din nou cu ei dupa dizolvarea fostului -RR- ,oricum mi se pare MISTER este personajul cel mai dezgustator de pe lumea asta numai cu lucruri subterane umbla si la atat ii merge mintea , cum in lupta directa este varza ,asa ca mai bine iti infige un cutit pe la spate.

Doamna sau domnisoara andreeadenisa - noua ne place sa fim cat se poate de directi si de deschisi cu putinta. Daca ai ceva de spus despre o persoana sau alta si ai dovezi, asteptam. Daca nu, atunci va rugam respectuos sa nu deviati de la tema noastra intr-o asemenea maniera. Daca doamna sau domnisoara mai sus mentionata il cunoaste pe MisterA dintr-un mesaj si dumneai crede ca este suficient cat sa traga o concluzie dintr-un mesaj, inseamna ca umanitatea noastra se reduce la un milimetru de traire dintr-o singura zi.
Pe de alta parte - daca intalniti in vreun singur caz un comportament indecent al macar unui "mongol" pe L12 asteptam si noi sa vedem acel caz si vom lua masuri. Dincolo de jucatori si puncte, incercam sa formam un spirit. Probabil asta este greu de inteles pentru multi. Da, nu ne intereseaza punctele...
Pe alte forumuri doua din 10 mesaje sunt injuraturi cu bagat si scos din "mongoli" si in "mongoli". Asa ca astfel de comentarii de genul "cea mai dezgustatoare persoana" sunt nu numai deplasate ci si de-a dreptul aiuristice. Poti tu cunoaste TOATE persoanele de pe L12 ca sa afirmi acest lucru despre una singura? Contradictie logica simpla si explicata pe intelesul tuturor sper.

Ne place insa sa credem ca participam aici intr-un joc si nu suntem ca sa ne varsam o viata intreaga de frustrari si de neimpliniri, ci pentru a construi ceva. Daca altii au alte idei, problema lor. Cuvintele sunt inutile pentru unii si prea mici pentru altii. Fiecare cu drumul sau si fiecare cu culoarea sa.

Revenind. Tema era 13 Negru si ce incearca ei sa construiasca. Daca va iesi ceva sau daca nu va iesi nimic, o sa vedem peste cateva luni abia. Joaca pentru unii dintre noi abia este la inceput!


Acta est fabula, plaudite!
[Piesa s-a incheiat, aplaudati!]
:rolleyes:
 

DeletedUser

Felicitari conducatorilor celor trei triburi pentru alianta nou creata !!
 

DeletedUser

MISTER A abia astepta sa v-o tranteasca pe asta pt ca nu ati mai vrut sa faceti alianta din nou cu ei dupa dizolvarea fostului -RR- ,oricum mi se pare MISTER este personajul cel mai dezgustator de pe lumea asta numai cu lucruri subterane umbla si la atat ii merge mintea , cum in lupta directa este varza ,asa ca mai bine iti infige un cutit pe la spate .

Draga domnisoara permite-mi sa fac si eu un comentariu asupra acestei parti din expozeul dumneavoastra. Este un comentariu care s-ar putea sa va foloseasca atat in joc cat si in viata reala.

Una din ... sa-i zicem, calitatile acestui joc, este ca ne permite sa ne expunem asa cum suntem noi defapt fara ascunzisuri. Protectia unui nume fals si neputinta de a fi pus la zidul infamiei in mod real, atunci cand facem sau spunem lucruri reprobabile, ne relaxeaza cerebelul si ajungem sa ne comportam asa cum suntem in mod real.

In lumea care ne inconjoara ( reala sau virtuala) exista in mare, trei tipuri de oameni:
- strategii - care sunt capabili sa aiba o viziune si care reusesc sa adune oameni in jurul lor cu ajutorul carora sa o faca posibila;
- " soldateii " - cei care accepta sa fie condusi (dar care pot si ei sa aiba o opinie ) si care pun umarul intr-o masura mai mica sau mai mare la realizarea unui obiectiv;
- carcotasii - de fapt cea mai deranjanta categorie - a celor care stau pe margine, privesc,comenteaza(=barfesc) si incearca sa saboteze sau sa minimizeze orice realizare a unui semen.

MisterA face cu certitudine parte din prima categorie. O spun in cunostinta de cauza. Nu il cunosc ca jucator, insa ca strateg am avut ocazia sa il observ din "interior".
Doreste-ti sa ai parte de un astfel de conducator.
Si da, strategia presupune si 'lucruri subterane" pe care trebuie sa le urmezi pentru a-ti atinge scopul ( prin asta nu trebuie sa se inteleaga fel de fel de marsavii )
Acum... intrebarea e ... dumneavoastra domnisoara din ce categorie faceti parte?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus