Discutii concurs "Pachete Grafice''

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
păi ... cum să particip dacă nu fac pachet grafic, ci grafică 3D ? să fac 4 conturi pe 4 lumi, să le ridic la 500p si apoi să mă folosesc de CP gratis ca să testez ce fac? mai apoi să nu pot nici folosi pachetu grafic pt că nu folosesc CP :-?? atunci înseamnă că acest concurs se adresează doar celor care au CP ŞI care folosesc pachete grafice ŞI care ştiu să le facă. adică vreo 2,3... având în vedere că termenu e doar de o lună :D

oricum o să îmi continui creaţia 3D dacă tot am început-o :p o să o postez la vreun concurs 3D :>
 
Ultima editare:

DeletedUser32331

:)) pentru 500 de pp nici nu va`s sfatui sa va inscrieti :))) daca dadeau si ei 5000 era bine totus !!! :D
 

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
sugestie: permiteţi participare cu mai multe feluri de creaţii: poze, creaţii 3D, bucăţi de pachete grafice care mai apoi să poată fi prelucrate de inno pentru a crea un pachet grafic compatibil TW. după cum am auzit că la concursul anterior au participat destul de puţini concurenţi... ar fi o idee bună să se mărească numărul de metode de participare, nu? :D
 

DeletedUser17004

Mey, eu n-am lucrat in PS sau Corel de vreo 3 ani, dar uite ca o sa incerc sa vad ce e pe aici. Daca nu-mi prind degetele in ceva, o sa particip.


Uitati un link util pentru inceput: http://die-staemme.de/graphic/graphic.zip
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39696

daca partici cu el .. te-as sfatui sa stergi linkul ... daca se inscrie careva inaintea ta .. nu te mai poti inscrie cu el .. totusi e bine .. ca momentan stiu 2 care participa ..:D ....
 

DeletedUser17004

Linkul e de la grafica default a jocului. Aia e de modificat. Cred ca multi nu stiu de unde sa inceapa.
 

DeletedUser18865

Eu nici nu stiu ce se presupune ca ar trebui sa modific.Adica numai cladirile, si cladirile si trofeele etc...
Si poza modificata trebuie sa o fi facut eu s-au se poate sa iau de pe google o poza si sa o pun acolo?
 

DeletedUser39696

Eu nici nu stiu ce se presupune ca ar trebui sa modific.Adica numai cladirile, si cladirile si trofeele etc...
Si poza modificata trebuie sa o fi facut eu s-au se poate sa iau de pe google o poza si sa o pun acolo?

atata timp cat ai venit primul cu ''ideea;; nu conteaza daca e copiata sau nu ... poti sa iei si de la Grafica de pe forum .. sa il pui sa faci print screenurile sa dai linkurile .. daca esti primul cu acel pachet grafic e foarte ok ;) .... daca nu esti primul .. nu vei fi inscris

PS: pachetul cu AoE 2 .. e luat deja .. v-am zis ca sa stiti ;) .... ( da nu de mine ... ci de .. va dati voi seama ;) )
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
scriu aici poate poate unul dintre voi e mai expert...
exista vre un selector care sa-mi excluda first-child?
exemplu:
#tbody > tr > td:first-child, #tbody > tr > td.selected:first-child {
border-left-color: #b6bccc;
border-left-style: solid;
border-left-width: 1px;
}

problema e cand folosesc :hover
in overwiew_table > .nowrap > td pentru ca first-child e ala cu notite si in general e gol... arata destul de rau cu hover
multumesc anticipat
 

DeletedUser39522

la concursul de trailere au fost premii mai substantiale(in pp), acolo a meritat sa imi bat capu si eu si altii, aici pt 500 de pp nu merita absolut deloc, bafta celor care vor participa !:))
 

DeletedUser39522

...

şi trebuie neapărat muncit pe el? :( eu vrea să fac 3D :((

sf petru, te cunosc de pe 24, 3d presupune foarte multa munca si nu platita cu pp, dar daca ai tu o pasiune sa petreci timpul 24/24 facand 3d-uri pt 500 de pp bafta :))
 

sf petru

Amin !
Scor reacție
1
nu fac pentru 500pp... fac pentru un viitor concurs de grafică 3D. presupun că jocul va evolua şi în direcţia aceea cândva...
 
Sus