Diverse

DeletedUser

In mod normal atunci cand se hotaraste o alianta ar trebui sa se imparta zonele de influenta.
Noi cucerim aici, aici si aici, iar voi acolo, acolo si acolo.
Cu posibilitate unor zone comune.
Voi nu treceti de continentele x in jos, iar noi de x in sus.
Dar e ceva normal pe lumea asta? :))

Da, asa se procedeaza pe alte lumi unde am participat, doar aici nu.
L1 este aparte, este prima ;)

Sunt de acord cu ovello la partea de declarare razboi. Ataci si gata.
Pe L1 nu se poate ca sunt prietenii vezi domne.
 

DeletedUser

In mod normal atunci cand se hotaraste o alianta ar trebui sa se imparta zonele de influenta.[...]
Dar e ceva normal pe lumea asta? :))

Din pacate, lucrurile nu se intampla asa cum le gandim noi pentru ca oamenii isi doresc foarte mult sa invinga, sa cucereasca sate si, implicit, puncte. Si atunci ocupa orice loc "liber" fara a tine seama de dorintele vecinului. Ei nu isi dau insa seama ca in acest fel mai mult se incurca. Nu isi dau seama ca, deranjandu-si aliatii, isi pun singuri bete in roate in loc sa iasa in avantaj. Asta e!

Si nu imi mai place o chestie: conditiile de parasire a tribului. SH avea o regula faina: jucatorii pot parasi SH fara comentarii, explicatii sau sanctiuni daca se duc la aliati. Super NATURALA regula. Nu am mai intalnit la nici un trib in care am fost regula asta.

Sunt de acord cu ovello la partea de declarare razboi. Ataci si gata.
Pe L1 nu se poate ca sunt prietenii vezi domne.

Nu cred ca asta este motivul. Totusi, trebuie sa recunosc ca nu stiu cine a instaurat regula asta si de ce.
 

DeletedUser8343

As avea o intrebare vis a vis de CIRC sau ..SOF depinde care vreti :)
cum se face ca in diplomatia circarilor SOFIA sunt trecuti la dusmani?

nu cred ca ar dori un razboi circarii si cu SOF ..asta ar mai lipsi pentru a fi distrusi.. insa pe de alta parte cum se face ca SOF permite acest lucru? :)
 

DeletedUser4645

As avea o intrebare vis a vis de CIRC sau ..SOF depinde care vreti :)
cum se face ca in diplomatia circarilor SOFIA sunt trecuti la dusmani?

nu cred ca ar dori un razboi circarii si cu SOF ..asta ar mai lipsi pentru a fi distrusi.. insa pe de alta parte cum se face ca SOF permite acest lucru? :)

Fiindca o duc foarte bine cu HAITA ? :))
 

DeletedUser

gabi23 s-a plictisit de singuratate, este iar in CD :)
Cred ca a fost doar un schimb de sate mai dur acolo si nu vroiau sa apara ca innobilari interne ;)
 

DeletedUser

Defapt din cauza unor probleme medicale nu voi mai putea continua ceea ce vroiam sa fac.
Si de cat sa pun pe altcineva pe cont, sa se distreze in locul meu, mai bine il las acolo in CD, pana voi renunta definitiv.
Defapt nici nu am apucat sa incep ceea ce vroiam. Dar asta e, unele lucruri nu ai cum sa le controlezi .. poate alta data.
Sper ca esti lamurit acum :).
 

DeletedUser

Multumit nu sunt. Doar foarte plictisit de joc.
Poate la toamna ne revenim :) ;)
Sanatate!
 

DeletedUser7054

care ma ajuta si pe mine sa dau un mesaj cuiva de pe l1?
pls pm
 

DeletedUser2147

Corect, rezervarile doar intre aliati.Insa depinde de fiecare jucator in parte.
In mod normal atunci cand se hotaraste o alianta ar trebui sa se imparta zonele de influenta.
Noi cucerim aici, aici si aici, iar voi acolo, acolo si acolo.
Cu posibilitate unor zone comune.
Voi nu treceti de continentele x in jos, iar noi de x in sus.


Dar e ceva normal pe lumea asta? :))

ce vrei tu este exact ce imi place pe .net, pe lumea in care sunt ;)
In cazul in care chiar vrei asta, pe o lume civilizata, cu jucatori civilizati, da un mesaj :p
 

DeletedUser15975

Pe L1 au inceput sa apara triburile cu membri de 0 puncte. Asa ca aveti grija, cei din urma vor fi cei dintai!

150 azah 0 0 41 0 0 0
160 Valys 0 0 41 0 0 0
 

DeletedUser14558

salut ! daca dintr-o eroare ... 100% eroare ... ti-e blocat contul ... ce poti sa faci ! aici presupunand ca adminul care se ocupa de caz ... nu poate sa faca nimic ! nu neaparat din rea vointa ... nu poate ... pur si simplu !!! nu e cont de L1 !!! doar ca aici am mai postat ... si sunteti de baza :) ... dati-mi un sfat :)
 

DeletedUser14558

pe o singura lume ! zice ca-s multicont cu inca 3 :)))))) ... am vorbit cu ei ... si acum mi-au "rezolvat problema" :)))))))) ioi ... astia-s ca parlamentarii ... cand nu pot rezolva ceva ... se dau la fund :)
treaba cum sta ! eu acum 2-3 sapt am intrat pe contul cuiva ... dar legal ... cu legatura de internet !!! doua trei zile ... pana a revenit gagiul !!! perfect pana aici ... nu vad nici o problema ! dupa atata timp ... sunt blocat (aveam impartire) ... ca sunt in "concubinaj" cu trei jucatori !!! de unu nici nu am auzit ! desi eram in acelasi trib ... cu altul am vorbit de 3-4 ori ... da nici vorba de parole ... si alte magarii !!!
ip-uri ? nu mi-au aratat :) ... si nu mai raspund la mesaje ... desi platesc cacatul ala de CP !!! care e ideea ! cum fac eu sa-mi recuperez cele 12 puncte (in bani) ? mai am 12 puncte :))))) ... eu dau banul ... in avans ... si sunt luat prin invaluire !!! nu zic furat ... ca poate omul chiar nu stie .... nu poate ... naiba stie !!!
da e stupid ! eu platesc ceva ... si nu-l pot folosi ... decat in conditiile lor ... e ok ! daca iau la cunostinta .... dar ! daca eu respect tot ... si-mi baga pe gura ceva ce nu fac ! ce dracu pot sa fac ?
partea proasta e ca-mi place jocul asta ! da nici nu sunt sado ... sa-mi fac singur rau !!!
cum zice badea ? :)))))))))))))))))))))))
 

DeletedUser

vrei parerea noastra? nu ti-o putem spune, pentru ca riscam si noi sa luam ban. :mad:
 

DeletedUser14558

:)))))))))))))) crede-ma ca nu mint !!! singura treaba care se putea face ... singura ... sa-mi ia careva parola ... da greu de crezut ... punctele CP sunt la loc ... trupele la fel ... totul e ok !!!
sau ... e triunghiul bermudelor ;)) ... am uitat sa precizez ... acolo joc la misto ... am 4 sate :) ... da musai sa ia ei 1 !!! :)))))))))))))))) ... da nu accept pedeapsa ! pentru ce ?
adevarartul caracter al omului se vede cand are puterea in mana !!! da-ti tu seama ... ala are puterea sa-mi ia un sat !!! e dur !!! foarte dur !!!
cred ca-s un fel de "mama dolores" si "vad voci " ... asta pentru cunoscatori :))))))))))))))))))))
 

DeletedUser14558

:))) nu pot !!! aia-s copii pe langa mine ... sincer mi-e jena sa-i injur ... drept ... ca ia-s bate :))))))))) ... ioi ... inca cu urlete ... inca mai am stanga buna :)
am asa o frustrare ... poate donez micutilor de la mine din trib cele 12 puncte ... si ma bag pe solitare !!! :))))))))))))))))) ca de triburi ... dracu stie ... e naspa !!!
 
Sus