Epitaf

  • Autor subiect DeletedUser5630
  • Data de început

DeletedUser5630

sa ma scuze domnii moderatori ca mai lungesc lumea 3 cu un topic, dar simt nevoia, acum ca am ajuns la un capat de drum.
am jucat aproape doi ani pe lumea 3 si imi iau ramas bun de la un joc pe care l-am indragit.
Ies la pensie nu din alte cauze ci din simplul motiv ca mintea romanului e conservatoare si se pliaza pe realitate perfect.
Am facut pasul (sau greseala dupa mintea unora :mad:) sa incerc sa interactionez din pura curiozitate cu cei care stau in spatele monitoarelor. Intamplator la mult-comentatele adunari erau inamicii mei si ai tribului LR.
Daca mi-am castigat simpatia unora sau antipatia altora...asta e...am fost eu...am incercat si am si reusit sa nu vorbesc de viitorul tribului sau al actiunilor acestora, incercand sa savurez un cico (sic!) in aer liber.
Din pacate, revenind la mintea conservatoare a romanului....a incoltit ideea intr-un colt al tribului Die ca m-am asociat cu scitii, intre timp devenind si admin pe triburile.ro

Dragii mei aliati sper ca in urma mea sa cunoasteti victorii victorioase ( :D:D:D ) pentru ca eu va impiedicam buna desfasurare aproximativ a intregului trib.
Nu ma simt vinovat in actiunile mele si nu am sprijinit nici macar verbal vreun sat/cont/persoana inamic(a) si sper ca intr-o zi sa va simtiti la fel cum m-am simtit eu azi cand m-am certat cu o persoana cu care am colaborat cel mai mult pe parcursul celor aproape doi ani din cauza unei ambitii personale a conducerii Die.
Am cunoscut si oameni minunati (buflex2, kiii, batcampii,chas3r,waly, loveisintheair) mi-am facut si amici foarte buni mi-a facut placere, dar acum placerea s-a incheiat si joaca mea la fel.
Respectele mele pentru Mircea the Old care m-a vazut ochi in ochi si care a inteles ca nu fac jocurile nimanui ...ci pur si simplu am tinut de orgoliul meu sa inchei jocul in tribul in care am crescut majoritatea timpului.
Respectele mele de asemenea si pentru Dony care a stiut cu vorba sa tina un trib de inactivi sub control, avand oameni de baza precum king zdac, djdrake, chas3r chiar dac anu a tinut cont de sugestiile mele tot timpul.
Respectele mele si inamicilor sciti cu care nu m-am injurat o secunda si am inteles ca ei, ca si mine, tin la placerea jocului, nu la o incrancenare fara temei.
SelenaX, TTR, Rosito si ceilalti "fani" ai mei - sper ca intr-o zi va veti da si voi seama ca un joc se bazeaza pe relatii de parteneriat cu vecinii aliati si nu de pe pozitii de forta si veti intelege ca in afara unui respect reciproc intre mine si Andurill nu a existat niciodata vreo intelegere privitoare la joc.
Am avut de ales intre a ceda fara lupta si a intra in Scitii....desi mi-ar fi placut enorm sa depasesc recordul lui yettishor de atacuri...totusi nu vreau sa dau nimanui satisfactia de a spune: "bai ce destepti suntem, am avut dreptate ca nemernicu' ala era cu scitii"

sper sa redevina un joc in care ne putem livra unul altuia 500.000 de topoare si apoi sa bem o bere impreuna, fara sa ne umplem halele frigorifice cu carne

Sarbatori fericite si un dramde ingaduinta si intelepciune in plus tuturor.

PAX VOBISCUM!
 

DeletedUser6681

Farao ... lasa ma ca nu esti singurul cu " fani " erau candva si fani tai.. cand le foloseai :p sau te foloseau ... e bine ca deschizi ochii.. si poate il depasesti si pe yetti la atacuri.. dar trebuie sa stai la coada

M-as fi bucurat sa vad .. si lancii de la tine:))) dar .. ramaneam cu speranta.. ca esti calic.. ca de erai .. unde erai
 

DeletedUser

Impresarul farao, eu zic sa iti vezi de viatza ta si sa nu ma incluzi in lista ta de fani......asta ca sa nu ma vad obligat sa iti vorbesc urat si sa te jignesc
 

DeletedUser

SelenaX, TTR, Rosito si ceilalti "fani" ai mei - sper ca intr-o zi va veti da si voi seama ca un joc se bazeaza pe relatii de parteneriat cu vecinii aliati si nu de pe pozitii de forta si veti intelege ca in afara unui respect reciproc intre mine si Andurill nu a existat niciodata vreo intelegere privitoare la joc.


Prietene, nu are rost sa intind discutia si sa dau explicatii unei persoane cu care nu cred ca am schimbat 2 vorbe, dar asa cum am zis si altora, ce face fiecare cu viata lui, cu cine isi bea mintile sau cu cine traverseaza muntii si marea ( ca tot vine vara ), imi este indiferent atata timp cat in joc ataca conform marcarii de pe harta.


Sarbatori fericite si luminate !
 

DeletedUser8343

Adrian, pe vremea TLB-ului mi-ai fost un dusman interesant si m-am distrat avandu-te langa mine pe harta. Noi ne-am vazut si la intalniri unde erai incrancenatul dusman din LR :D ..si acum stiu expresia mea cand te-am cunoscut prima data in dristor.:cool::p

Iti doresc multe succese in viata reala si pe toate planurile si..cine stie? poate ne mai intalnim pe vreo lume sa ne dam in cap cu topoarele :rolleyes:
pupici si toate cele bune!
 

DeletedUser5630

Impresarul farao, eu zic sa iti vezi de viatza ta si sa nu ma incluzi in lista ta de fani......asta ca sa nu ma vad obligat sa iti vorbesc urat si sa te jignesc

Exact ce intuiam...nici nu trebuie sa mai deschizi alte topicuri, ajunge titulatura de "impresar".
N-ai cu ce sa ma jignesti decat cu cuvinte fara acoperire. Nu ne cunoastem si special am adus vorba de tine. M-ai lamurit cu reactia ta :)

Rosito, posibil sa fi vazut mai multi "fani" decat trebuie, dar ma intristeaza teribil misterul asta ca va stau in gat. macar tu ai dat o replica neutra si matura si iti multumesc.
 

DeletedUser127

farao,

Chiar daca nu ai stiut pana in ziua de azi, vreau sa sti ca si noi ne-am rupt topoarele timp de 1 luna...cam asa...:D eram sitter la ingerasa cand avea aproximativ 10-15 sate ramase si aveam ca vecini pe tine, djdrake(parca si el avea sitter :D), chas3r si inca cativa care nu imi amintesc numele(lapsus). Initial cand incepeau atacurile voastre ma ofticam ca erau organizate....nu erau haotic....dar ma relaxam doar cand va rupeam atacuri/nobili. :rolleyes:


Mi-a placut atmosfera tensionata din granita Scitii - LR. A fost o experienta placuta sa iti tin piept.

Succes in RL si toate cele bune
Divine, un scit oarecare
 

DeletedUser

Pe farao il stiu dintr-un mic speed :D
Ce sa zic, un bun jucator stie jocul la detaliu , un om politicos si de treaba (cel putin asta e impresia care mi-a lasat-o mie ) si nu in cele din urma un adversar redutabil.
Bafta in continuare!!!
 

DeletedUser5796

ce s-ar intampla daca toti ar posta ca se lasa aici? :)) Farao vrei sa plangem ca tu renunti? Renunta frate si nu mai face pe victima ca nu are rost
 

DeletedUser

ce s-ar intampla daca toti ar posta ca se lasa aici? :)) Farao vrei sa plangem ca tu renunti? Renunta frate si nu mai face pe victima ca nu are rost

Nu inteleg de ce postezi daca nu ai nici o legatura cu subiectul care se discuta aici. Poate pentru tine nu are nici o importanta atunci cand un jucator bun paraseste harta, dar sunt unii carora le pasa si pentru care o astfel de plecare reprezinta o pierdere (indiferent daca acel jucator le este inamic sau aliat).
 

DeletedUser5796

Nu inteleg de ce postezi daca nu ai nici o legatura cu subiectul care se discuta aici. Poate pentru tine nu are nici o importanta atunci cand un jucator bun paraseste harta, dar sunt unii carora le pasa si pentru care o astfel de plecare reprezinta o pierdere (indiferent daca acel jucator le este inamic sau aliat).

sau bun prieten :D
 

DeletedUser2786

Farao,sa nu-ti plangi fanii,vin altii in locul lor. Multa bafta in real life.
 

DeletedUser18865

yett nu sunt moderator dar regula spune sa nu postezi lucruri care nu au legatura cu topicul.
Farao pacat ca te lasi, uite asa si wassaby (stiu ca nu s-a lasat de tot)
 

DeletedUser4863

Mai devreme sau mai tarziu trebuia sa apara un articol despre tine pe forum . Felicitari prietene , si la mai multe realizari in continuare in real life...
¨¨Felicitari¨¨ pentru tot ce ai realizat si iti doresc "succesuri" in continuare. Sa iti ajute bunul Dumnezeu in ceea ce vrei sa faci si reusite in probleme.

PS: Nu inteleg dc te lasi nu mi-ai luat satele de pe k35 :)
 

DeletedUser

Si mie imi pare rau vecine, chiar daca nu te-am bagat in seama prea mult, nu am putut sa nu admir faptul ca, la un moment dat m-ai aparat impotriva unor idei si discutii!
Oricum...si eu iti urez noroc in ceea ce intreprinzi, cu toate ca plecarea ta ridica semne de intrebare asupra mentalitatii unor anumiti oameni!
Sa ai parte de sanatate, ca restul se fac cu timpul!
 

DeletedUser

Succes in viata reala fostu` meu coleg de pe L2 chiar daca nu ma mai ti minte:D ..Ciao Ciao !
 
Sus