Exercitiu de imaginatie

  • Autor subiect DeletedUser4360
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4360

Sa zicem ca ma plictisesc de joc si renunt la cont. Gasesc pe cineva interesat sa preia contul meu si ii spun asta e parola fa ce vrei cu el. Si noul om schimba email, parola si joaca linistit aproape un an. Subit ma apuca dorul de triburile si incerc sa recuperez contul. Noul proprietar normal ca nu vrea sa mai dea contul inapoi, adica a trecut un an, a bagat si el cont premium, a legat prietenii... asa ca ma apuc sa fac tichet la admini ca imi vreau contul inapoi.

Ce decizie credeti ca o sa ia adminii in acest caz ?
 

DeletedUser35377

daca nu i ai dat emailul cu care ai facut contul,chiar daca noul proprietar schimba emalul,tie iti revine.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
In mod normal da, cel care are mailul initial are prioritate, insa din punct de vedere moral, eu nu ti-as da inapoi contul :)
 

DeletedUser

e misto acum sa revii pe cont mare datorita muncii si banilor altuia . de ce nu o iei de la zero in loc sa te bucuri de munca aluia ? in locul lui m-as apuca sa iti demolez satele macar sa muncesti si tu putin .
 

DeletedUser

atata timp cat i-ai zis sa faca ce vrea cu el inseamna ca ai renuntat definitiv si irevocabil. Poate noul proprietar se plictiseste si el si da stergere cont sau poate pierde toate satele, sau....La ce cont sa te mai intorci??
 

DeletedUser4360

atata timp cat i-ai zis sa faca ce vrea cu el inseamna ca ai renuntat definitiv si irevocabil. Poate noul proprietar se plictiseste si el si da stergere cont sau poate pierde toate satele, sau....La ce cont sa te mai intorci??

Daca noul proprietar s-ar fi plictisit si ar fi renuntat atunci nu ar fi avut nimic impotriva sa imi dea datele contului, dar situatia e alta,contul inca exista si a crescut cu cateva sute de sate de cand l-a preluat.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Si ti se pare corect sa apari dupa ce omul ala a muncit la cont si sa il revendici ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?

Tie ti-ar place sa muncesti sa iti construiesti o casa, si dupa o perioada sa apara unu sa zica : stai ba frate ca esti pe terenul meu ... imi apartine si casa :)
 

DeletedUser

imi pare rau, dar in mod normal nici eu nu ti-as da contul inapoi, in momentul in care l-ai dat si i-ai zis ca faca ce vrea cu el, omul a ales sa joace cat mai departe, nu poti veni acum cu pretentii, in locul adminilor ti-as da ban permanent pt incalcarea regulii cedare cont.( parca am citit undeva regula asta, o caut si o postez aici)
 

DeletedUser

problema e ca se da ban pe contul detinut cand exista dovezi in game despre transmiterea parolei ori dupa un an de zile acel mesaj nu cred ca mai exista . nu e normal ca cel ce a muncit si a crescut contul sa isi piarda munca de atata timp in favoarea unuia ce a frecat tambalul
ar trebui schimbate regulile pentru cazurile astea , daca ai renuntat la cont sa il poti recupera dupa maxim o luna cel mult . nici in real life nu ceri cadourile inapoi sau ce oferi altora oameni
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

perfect de acord cu tine chev, am putea inainta propunerea catre admini, pt a nu se mai trezi si altii ca isi vor conturile inapoi dupa ce le-au facut altii grase si frumoase :D:D
 

DeletedUser

Sper ca intelegi ca zice un exemplu :D

din exemple inavatam:p:p

si daca nu este o situatie reala, poate ii vine cheful sutanei si nu se mai lasa de joc.

Eu cand m-am plictisit am preferat sa-mi dau satele si sa-mi vad de alte lumi sau probleme ce nu tineau de joc.
 

DeletedUser38023

Ma insor, divortez..
Proasta se marita cu altul intre timp..
Eu ies din puscarie si am chef de o femeie..
Ma duc la proasta..
Ala are voie sau nu are voie sa comenteze?
Nu, nu are voie, pentru ca proasta a fost a mea inainte sa fie a lui.. E logic..

Deci, dati-i contul lui Sutanu..
 

DeletedUser

trebuie sa mai vrea si femeia , nu crezi ? da' poate ai ajuns la puscarie pentru ca n-ai intrebat-o pe alta daca vrea sau nu si atunci intelegem ;)
 

DeletedUser

cand reusiti sa le inchideti pe toate sa ma chemati sa am grija de cheie ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus