Primul nobil.

  • Autor subiect DeletedUser35749
  • Data de început

DeletedUser35749

Cine credeti ca va avea primul nobil? Pe ce varianta mergeti, trenulet sau faceti doar 1 nobil sa cuceriti rapid al 2-lea sat?

Fara jigniri si spam cat mai putin va rog.
 

DeletedUser6077

Super tema asta!

Eu as merge pe stilul 3 nobili.Mi se pare cel mai bun stil pe vremurile astea.E cu noroc :cool:
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Primul sat va fi cu cucerit cu un nobil, cel mai probabil un barbar de pana in 500 de puncte. :D
Parerea mea...
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Nu are inca 10.000 de resurse...inseamna ca are mine bune. :D Cu o logica elementara ne putem da seama ca nu va avea cum sa astepte sa-i faca minele resurse sa bata taleri si trenulet de nobili...si sa fie si primul care innobileaza. Concluzia, merg pe mana ta pumba, cel mai probabil barbar, daca se poate si primul ar fi perfect pentru el. :)
 

DeletedUser35491

Cam asa m-am gandit si eu
Dar nu inteleg cum poate avea atatea puncte cand el nu are inca farmate 10 k resurse si eu care am farmat peste 500 k nici nu ma pot apropia in clasament de el :D
 

DeletedUser

bagi niste pp-uri in mine si activezi si aia cu 20% + ca dobitocu si asa ai resurse sa tragi spre curtea nobila , are marele avantaj ca are langa el numai din aia de 3-4-600 pct care nu il deranjeaza
de ce barbar ? poate ii sa satul lui xersex , risca si el putin :):)
 

DeletedUser

intrebare: daca nobilezi un sat cu bonus de 20% resurse cumparate din PP-urile celui invins, dupa cucerire, minele raman cu productia ridicata? :D
 
Sus