Propuneri setari !

phesix

member
Scor reacție
0
Is relocation with the item available? Where is the counter for opening? How about nightime hours, can we preset?
+1

mister Rakanishuuuu, VA RUGAM.
schimbati pe 20 player tribe ca murim in academii si m-am saturat, acesta este ultimul strigat de ajutor, promit
 
Ultima editare:

dugtrio

member
Scor reacție
0
Is relocation with the item available? Where is the counter for opening? How about nightime hours, can we preset?

+1

mister Rakanishuuuu, VA RUGAM.
schimbati pe 20 player tribe ca murim in academii si m-am saturat, acesta este ultimul strigat de ajutor, promit

ce academii man? ar trebui 10 maxim in trib, si tribelock la 21-30 zile maxim sa nu mai existe academii
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
man, pai asa jucam 5 ani, hai sa le facem mai rapide. 20 players pls support me
Care 5 ani ca dureaza 3 luni o speciala si nu cred ca e una care sa se fi terminat in mai mult de 1 luna jumate. Prefer sa joc mai mult decat sa dau 2-3 organizate pe singuru inamic si sa fie gata.
 

phesix

member
Scor reacție
0
morty go follow some ricks then.

Sir Rakanishu, begg you sir place that 20 so we can have real teams not fracture academies, also since the is only tribe support 20 would be a fair number. please reconsider and let us know.

Best regards,
Phesix
 

phesix

member
Scor reacție
0
Care 5 ani ca dureaza 3 luni o speciala si nu cred ca e una care sa se fi terminat in mai mult de 1 luna jumate. Prefer sa joc mai mult decat sa dau 2-3 organizate pe singuru inamic si sa fie gata.
intr-o luna doua ar trebui sa fie gata, n-am timp sa mor batran, si foarte multi nu mai au. cine stie ce zic, stie ce zic.
 

Marmo

member
Scor reacție
0
Ramane final asa :

Viteza 2/1
FARA FA ( asistent de farm ) - scripturile legale raman permise, inclusiv cel din 3 pasi
Start cu mine 10 ( sa compenseze cumva lipsa FA + productie marita cu 20% )
Manager de Cont - se poate activa dupa 10 sate
Realizari - NU
Randomizare comenzi +-1 secunda ( fiecare comanda va fi decalata random cu intre -1 si +1 secunda ) * poate sa ajunga si la ora dorita.
Paladin fara arme/arcasi/cercetare simpla, cu biserica, fara turn, fara garda.
Trib 15 - liber la parasire primele 45 de zile, primele 30 de zile suport doar in trib (setarea uber/sosiri )
Satele de barbari si bonus NU vor putea fi innobilate in primele 3 saptamani ( 21 zile )
Dupa 45 de zile triburile vor fi blocate - se va reactiva setarea de suport doar in trib de mai sus, plus atacurile in trib - vizite.
Nobil - distanta 40 campuri, cost taleri redus ( factor 0.7 )
Sate de barbari - 3/jucator
Sate bonus 1/jucator
Crestere sate de barbari - maxim 2500p ( crestere lenta )
Bonus de noapte activ - setarea per jucator, factor de protectie x3
Gap comenzi - NU ( avem randomizarea ).

Banarile pe situatii clare de pushing vor fi definitive ( fara sanctiune ) atat pentru donator cat si pentru cel care profita in mod evident de genul acesta de push, deasemenea acelasi tratament si pentru multiconturi evidente, logari strict prin proxy/vpn.
Deci de preferat sa intre doar cine stie ca are timp de jucat, evident pot exista si exceptii, nu obligam pe nimeni sa joace cap coada toata lumea...ma rog, stiti voi foarte bine despre ce vorbesc.

Finalul lumii - dupa 60 de zile un trib sa detina 65% din sate timp de 3 zile pentru a inchide lumea.

Nu stiu cum ai ajuns de la "o lume ca pe vremuri" la acest meme fest ce o sa ajunga un farmville de barbare dupa 21 de zile si o sa dureze prea mult timp. Poate pe vremurile mele sunt mai de demult fata de ale tale.

Ma bucur ca ati pus setari ok gen: tribe members, tribe lock, partea de trupe (doamne ajuta ca nu ati mai facut aberatia cu arcasi si tech15, ceva mai stupid nu exista), bonus de noapte flexibil. Dar cum sa vi la un "oldschool" cu biserica? Pe vremuri nu exista biserica, just so you know.

Cat despre randomizarea - un circ total, efectiv ai facut o lume unde nu produceti bani pentru noobi si testoase inutile. Ce mai conteaza ca unii chiar stiu sa joace si manual baga 10-100 de atacuri in 100ms, JUST LET THE NOOBS BE NOOBS.

Am avut si noi pe acest .ro o lume frumoasa, rapida si interesanta, ati distrus-o si pe asta.

P.S.
Sa vina clickerele si macro-urile pentru 3-steps-script de farmare. Sunt curios cum o sa justifici banurile (ca de demonstrat nu ai cum) sau daca o sa lasi sa fie clown fiesta toata lumea.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
1. Biserica s-a cerut de majoritatea.
2. Inca nu am anuntat setarile finale.
3. Fiecare lume are setarile ei, nu este asta nici prima si nici ultima ( just to know ).
 
Scor reacție
98
Terminati cu toate vaicarelile, pe lumile "Speciale" mereu se incearca setari atipice(no haul, start 5 sate, start triburi predefinite, multe barbare), mergeti pe ce servere vreti voi, este la fel

Joaca sau du-te acasa sa plangi

Ramane final asa :

Viteza 2/1
FARA FA ( asistent de farm ) - scripturile legale raman permise, inclusiv cel din 3 pasi
Start cu mine 10 ( sa compenseze cumva lipsa FA + productie marita cu 20% )
Manager de Cont - se poate activa dupa 10 sate
Realizari - NU
Randomizare comenzi +-1 secunda ( fiecare comanda va fi decalata random cu intre -1 si +1 secunda ) * poate sa ajunga si la ora dorita.
Paladin fara arme/arcasi/cercetare simpla, cu biserica, fara turn, fara garda.
Trib 15 - liber la parasire primele 45 de zile, primele 30 de zile suport doar in trib (setarea uber/sosiri )
Satele de barbari si bonus NU vor putea fi innobilate in primele 3 saptamani ( 21 zile )
Dupa 45 de zile triburile vor fi blocate - se va reactiva setarea de suport doar in trib de mai sus, plus atacurile in trib - vizite.
Nobil - distanta 40 campuri, cost taleri redus ( factor 0.7 )
Sate de barbari - 3/jucator
Sate bonus 1/jucator
Crestere sate de barbari - maxim 2500p ( crestere lenta )
Bonus de noapte activ - setarea per jucator, factor de protectie x3
Gap comenzi - NU ( avem randomizarea ).

Banarile pe situatii clare de pushing vor fi definitive ( fara sanctiune ) atat pentru donator cat si pentru cel care profita in mod evident de genul acesta de push, deasemenea acelasi tratament si pentru multiconturi evidente, logari strict prin proxy/vpn.
Deci de preferat sa intre doar cine stie ca are timp de jucat, evident pot exista si exceptii, nu obligam pe nimeni sa joace cap coada toata lumea...ma rog, stiti voi foarte bine despre ce vorbesc.

Finalul lumii - dupa 60 de zile un trib sa detina 65% din sate timp de 3 zile pentru a inchide lumea.
@Rakanishu Eu sunt +1 CU asistent, se compenseaza lumile no haul unde nu poti farma deloc
Oricum sunt destule setari "hardcore" :))
 
Ultima editare:

dugtrio

member
Scor reacție
0
Nu stiu cum ai ajuns de la "o lume ca pe vremuri" la acest meme fest ce o sa ajunga un farmville de barbare dupa 21 de zile si o sa dureze prea mult timp. Poate pe vremurile mele sunt mai de demult fata de ale tale.

Ma bucur ca ati pus setari ok gen: tribe members, tribe lock, partea de trupe (doamne ajuta ca nu ati mai facut aberatia cu arcasi si tech15, ceva mai stupid nu exista), bonus de noapte flexibil. Dar cum sa vi la un "oldschool" cu biserica? Pe vremuri nu exista biserica, just so you know.

Cat despre randomizarea - un circ total, efectiv ai facut o lume unde nu produceti bani pentru noobi si testoase inutile. Ce mai conteaza ca unii chiar stiu sa joace si manual baga 10-100 de atacuri in 100ms, JUST LET THE NOOBS BE NOOBS.

Am avut si noi pe acest .ro o lume frumoasa, rapida si interesanta, ati distrus-o si pe asta.

P.S.
Sa vina clickerele si macro-urile pentru 3-steps-script de farmare. Sunt curios cum o sa justifici banurile (ca de demonstrat nu ai cum) sau daca o sa lasi sa fie clown fiesta toata lumea.
Man, tu joci farmville de barbare indiferent de setari, nu inteleg de ce va plangeti cei care oricum nu jucati nimic pe nicio speciala. Lasa sa mai fie si setari pentru noobi, poate intra mai multa lume, cand sunt setari bune jucam aceeasi 50 de oameni de 2 ani de zile.

)).png
 

ironically

member
Scor reacție
0
1. Biserica s-a cerut de majoritatea.
2. Inca nu am anuntat setarile finale.
3. Fiecare lume are setarile ei, nu este asta nici prima si nici ultima ( just to know ).
Precum DarkAngeL.SpeeD? si eu si multi altii presupun, suntem de acord sa bagi FA, ca oricum sunt multe setari hard-core si foarte bune, macar asta cu FA sa fie mai ajutatoare, domnule raka
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
Precum DarkAngeL.SpeeD? si eu si multi altii presupun, suntem de acord sa bagi FA, ca oricum sunt multe setari hard-core si foarte bune, macar asta cu FA sa fie mai ajutatoare, domnule raka
man stiu ca ai luat si tu scriptu de farm de la brazilieni si abia asteptai sa il testezi, dar ai destule alte lumi unde poti sa-ti faci de cap cu el, nu-l mai spama pe domnul rakanishu, lasa o lume si asa sa vedem ce iese
 

Dilau

member
Scor reacție
0
vezi kwad ca au brazilieni si scripturi de farm pe harta. daca tot ai dat un ban sa ai macar toata libraria
 

Marmo

member
Scor reacție
0
Man, tu joci farmville de barbare indiferent de setari, nu inteleg de ce va plangeti cei care oricum nu jucati nimic pe nicio speciala. Lasa sa mai fie si setari pentru noobi, poate intra mai multa lume, cand sunt setari bune jucam aceeasi 50 de oameni de 2 ani de zile.
Ca am fost suport sau ca am jucat farmville o lume, nu inseamna ca nu pot comenta setarile, despre care orice jucator o sa zica clar si raspicat ca sunt o mema. Oricum mai bine aia 50 cu care stii ca te bati frumos si e lume "SPECIALA" decat setari de astea pur si simplu autiste.

Si poate nu-ti e clar de ce nu intra lumea, pai deobicei din cauza vitezei mari, ca nu au timp solo accounts sa joace pe viteze mari cu no haul (cum a fost ultima). Este aceeasi problema ca si pe clasica sau high performance de pe .net. Acum cu viteza de 2 (sau mai mica cum s-a vorbit) e suficient sa aduci oameni, nu trebuie sa bagi randomize la atacuri.
 

ȚARu

member
Scor reacție
0
foarte frumos, fa-o si tu asa @Rakanishu sau na fa-ti damblaua cu speciala da in paraalel poti scoate si o clasica mai nebuna asa

hllhKjD.png


Si poate nu-ti e clar de ce nu intra lumea, pai deobicei din cauza vitezei mari, ca nu au timp solo accounts sa joace pe viteze mari cu no haul (cum a fost ultima).

1. se recomanda jocul cu coplayer macar artificial.
2. a fost viteza 2 cu 1 ultima speciala, da-o dreacu viteza mare auzi. aia la unguri e 1 cu 1 ar trebui sa rupi harta-n 2 acolo asa-i? haida hai
 
Sus