Razboi pe l8 nu exista

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser523

Subiectul acestei teme era declararea neutralitatii TLB vis-a-vis de razboaile din jurul lor.Toata lumea a luat la cunostiinta faptul ca TLB sunt neutrii deci aceasta tema poate si trebuie sa fie inchisa, ca nu mai avem ce discuta, decat spama!
 

DeletedUser

Aici daca tot a fost zona de spam. Acum am o intrebare:

Dac am pe un sat x lancieri x spada si x arcasi. Iar paladinul meu este inarmat cu halebarda si mai primesc sprijin doi paladini inarmati cu arcul si spada , eu voi avea fiecare trupa cu puterea de aparare marita cu 20 % ?
 

DeletedUser14376

Aici daca tot a fost zona de spam. Acum am o intrebare:

Dac am pe un sat x lancieri x spada si x arcasi. Iar paladinul meu este inarmat cu halebarda si mai primesc sprijin doi paladini inarmati cu arcul si spada , eu voi avea fiecare trupa cu puterea de aparare marita cu 20 % ?


buna buna intreabrea asta....:D
si eu sunt curios
 

DeletedUser16062

teoretic da...deoarece spune ca mareste puterea lancilor(spadelor, arcurilor)...nu spune ca mareste puterea lancilor(arcurilor, spadelor) posedate de tine...in mod normal ar trebui s-o mareasca dat fiind faptul ca daca ai sa zicem paladinu cu halebarda si primesti 20k lanci sprijin...el va mari puterea tuturor lancilor, nu doar a lancilor tale...

eu am alta intrebare...daca primesc 2 paladini cu halebarda sau primesc doar unul cu halebarda sprijin...e vreo diferenta??
 

DeletedUser

buna intrebare
Ar fi frumos sa fie adevarat
trimite un trib intreg paladinu la tine in sat si daca ai 5k lancierii 5k spade 5k arcasii + bonusul de la un trib intreg va dati seama ce ar fi :D
 

DeletedUser14376

pai si pe cine gasim noi sa ne zica....??

in simulator degeaba faci ca nu se vede nici o diferenta...:D
 

DeletedUser

eu am alta intrebare...daca primesc 2 paladini cu halebarda sau primesc doar unul cu halebarda sprijin...e vreo diferenta??

Asta cred ca e mai putin posibil... Dar sunt curios ca am prins odata un sat pe care erau 7 paladini...si ma intrebam daca are fiecare paladin cate o arma diferita fiecare? :)) Ce naiba fac!
 

DeletedUser523

Eu nici macar nu m-am gandit la asa ceva:D:rolleyes:Dar e buna intrebarea si ar trebui un moderator sa ne lamureasca:DDesi nu cred ca este cazul aici:cool:
 

DeletedUser

moderatorii nu raspund la intrebari legate de joc....asa ca ne ramane sa intrebam adminii
 

DeletedUser

N-am prea avut legatura cu lumea sat dar nu conteaza.

Raspunsuri

La punctul 2. zice ca poti sa ai si 1000 de paladini cu aceasi arma , se va pune bonusul doar unuia dintre ei.
Si da...eu cred si ar fi logic sa se pune bonusurile daca armele sunt diferite.
Gata misterul :p
 

DeletedUser2998

:)) ba ce ma amuza topicul asta, eu cred ca ar trebui redenumit : "Topicul tuturor posibilitatilor" orice se poate vorbi aici, fara limita de timp si spatiu. De la certuri, razboaie intre jucatori, avertismente, intrebari fara raspunsuri :)...ce ne mai lipseste? o bomba nucleara =))

numai bine ;)
 

DeletedUser

N-am prea avut legatura cu lumea sat dar nu conteaza.

Raspunsuri

La punctul 2. zice ca poti sa ai si 1000 de paladini cu aceasi arma , se va pune bonusul doar unuia dintre ei.
Si da...eu cred si ar fi logic sa se pune bonusurile daca armele sunt diferite.
Gata misterul :p

chiar se pun..spune 2 cm mai jos l pct 3 :
3. Daca un sat are mai multi paladini, fiecare cu un anumit bonus, toti vor avea efect asupra trupelor aflate in sat, respectandu-se conditia de la 2.
 

DeletedUser

Deci 8 paladini cu 8 diferite artefacte...primim bonusul de la fiecare! Yuppy.. :) Si inteleg ca daca am 5 paladin cu ex: halebarda nu primesc 100% putere de aparare..:(
 

DeletedUser16062

poi 4 iti cam ajung...halebarda, spada, arc si banneru(daca folosesti cav grea) + paladinu tau care sa aibe arma te atac sa dai in dusmani...hai hunter echipa asteapta de la tine sa dai un gol :)...acum ca ai manusile fermecate si poti apara orice
 

DeletedUser15860

apropo de razboaie pe L8...ce e bine si imi place mie..este faptul ca limita mica de membrii impiedica fuziunile repetate si excesive si razboaiele se vor tine pana la capat...pana e cucerit si ultimu sat...ca pe lumile fara limita de membrii..incepea razboiu si dupa 1-2 daca era o diferenta clara toti membrii din tribul mai slab plecau in ala care ii domina...eee, aici nu mai e asa:D...
 

DeletedUser

apropo de razboaie pe L8...ce e bine si imi place mie..este faptul ca limita mica de membrii impiedica fuziunile repetate si excesive si razboaiele se vor tine pana la capat...pana e cucerit si ultimu sat...ca pe lumile fara limita de membrii..incepea razboiu si dupa 1-2 daca era o diferenta clara toti membrii din tribul mai slab plecau in ala care ii domina...eee, aici nu mai e asa:D...

Corect.:eek::eek::):)
 

DeletedUser15142

o familie cu un trib 50 -60 miliaone academi 1,2,3,4,5,6,7,8,9 etc..100 asa singur lumea va fi dominata de o familiae de triburi
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus