ROAR F. vs TNA F.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dap tna e de la inceputul lumi ar trebui sa prezentam si istoria triburilor participante la conflict, eu o sa prezint ce stiu rog cei implicati sa ma corecteze in caz ca apar unele inadverdente:)
O sa incep cu familia TNA la inceputul l8 soar a intemeiat un trib numit TGA care a fuzionat cu tribul TNE si astfel a aparut TNA, un joc de cuvinte intre The new efect si The grand armada, atunci a aparut si o academie tna-a dupa fuziunea cu dms a aprut si a doua academie in urma innobilarilor interne a ramas o singura academie =TNA= , tribul a crescut mult din recrutari mai ales a celor din impera si cmr plus M~T, TNA-A e fostul A=M~T un trib de ferme si inactivi care pe decursul lungi sale istori a fost denumit la inceput 1918, die-a, a=m~t si tna~a, =tna=a e fotul trib pagan care din cauza riscului de a purta un razboi cu ME a devenit academia =tna=.
Mforce are o istorie mai complicata care se imparte in 3 directi t~W, Rtod si ME
T~W isi are originile in tribul khaos fondat de helldrake si kovaly la inceputul l8 format din membri burn l3 si jucatori experimentati recrutati la inceputul lumi si tribul sell academia khaos care a fost o perioada destul de lunga pe locul 1 si in top 5 triburi pe l8, in timpul razboiului cu warlords a aparut si tw ca un nou trib format de jucatori activi din sell si khaos plus un grup de jucatori din union.
Tribul rtod a fost format la inceput din 4 membri a fuzionat la un moment dat cu burn si a aparut ca o forta pentru a se lupta cu m~t intr-o formula de 3 membrii la inceput apoi numarul a crescut prin recrutarea unor jucatori foarte buni din zona pana am ajuns la 14 membrii dupa un timp am fuzionat cu t~W si am devenit force, realizarile rtod sunt cunoscute probabil cel mai bun dupa l8 la vremea sa cu toate ca nu era in top 20.
Tribul ME a aparut tot la inceputul l8 in zona k57 cu intemeietor ayana la inceput in 10-20 de membrii a reusit sa stearga dupa harta cateva triburi importante in zona cum ar fi g~D , utf si familia warlords si a jucat un rol important in razboiul impotruiva m~t trib care pana la urma a fuzionat cu tna dusmani lor razboiul dintr mforce si tna a aparut din cauza ca cei din tna ne-au blocat granitele.
ROAR este format din fostul xxxl si academi plus camora mai multe nu stiu.
un trib care a avut un rol important in destramare tlb unul din cele mai promitatoare triburi ale l8 in perioada care a existat.
Pana la urma toate triburile implicate in conflict au o istorie bogata in spate si o existenta indelungata de-a lungul l8:D
Oricum acest razboi va tine prima pagine l8 destul de mult timp de acum incolo asa ca fiti pregatiti pt distractie:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

livian .. esti primu care a putut sa observe aceste chestii ... bravo si mersi pentru informatii.. pe unele chiar nu le stiam :) orcum sper ca si altii sa ia aminte la ce ai zis tu in replay-urile viitoare si sa isi masoare cuvintele in tot ce zice

Inca o data mersi pentru istorisire:)
 

DeletedUser

Amm prezentat informatiile care le stiu despre triburi ca sa prezint o imagine de amsamblu a lor oricum toate s-au straduit sa isi faca un nucleu de jucatori buni si activi si au cam reusit acum sa vedem ce o sa fie pana la final e doar un joc de razboi si trebuie tratat ca atare cu toate ca uni se cam infierbinta prea mult din cauza lui si uita adevaratul scop al acestui frumos joc si anume dezvoltarea capacitatilor de comunicare si facerea de noi prieteni.
Iar injuriiile si consideratiile ca un trib a crescut doar din interne sau barbari sau ca alt trib se bate doar cu triburi de mana a doua sau ca tribul x are n rang la inamici invinsi, rangul acesta nu spune mare lucru ii daca s-ar forma prin absurd un trib din membrii cei mai activi din roar, mforce si tna-uri ar avea 0 inamici invinsi la inceput si cateva saptamani ar fi in afarta top 20 triburi inamice invinsi, ar fi un trib slab? rangul mare inseamna o vechime mai mare a tribului atat nu spune nimic.
Asa ca bafta tuturor aliati,adversari si colegi si nmai bine sa ducem razboiul pe harta ca acolo se va decide soarta lui si nu aici pe forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai ca jucator trebuie sa sti tot ce misca in zona ta si mai ales cat mai multe despre adversari, si mai ales trebuie sa ii respecti si apropo ce e fake-urile alea compuse din cate 100 si ceva de berbeci:)
 

DeletedUser

Amm prezentat informatiile care le stiu despre triburi ca sa prezint o imagine de amsamblu a lor oricum toate s-au straduit sa isi faca un nucleu de jucatori buni si activi si au cam reusit acum sa vedem ce o sa fie pana la final e doar un joc de razboi si trebuie tratat ca atare cu toate ca uni se cam infierbinta prea mult din cauza lui si uita adevaratul scop al acestui frumos joc si anume dezvoltarea capacitatilor de comunicare si facerea de noi prieteni.
Iar injuriiile si consideratiile ca un trib a crescut doar din interne sau barbari sau ca alt trib se bate doar cu triburi de mana a doua sau ca tribul x are n rang la inamici invinsi, rangul acesta nu spune mare lucru ii daca s-ar forma prin absurd un trib din membrii cei mai activi din roar, mforce si tna-uri ar avea 0 inamici invinsi la inceput si cateva saptamani ar fi in afarta top 20 triburi inamice invinsi, ar fi un trib slab? rangul mare inseamna o vechime mai mare a tribului atat nu spune nimic.
Asa ca bafta tuturor aliati,adversari si colegi si nmai bine sa ducem razboiul pe harta ca acolo se va decide soarta lui si nu aici pe forum.
foarte corect.

multumim si pt istorie. despre roar ai zis cam putine dar nu e mare lucru de zis. e format din cei mai activi jucatori ai camorei + mare parte din familia XXXL. A avut 2 intemeietori initial, bobec31 din partea camora si stefanlex din partea xxxl, dar ideea tribului apartine, din cate tin minte, lui algernon (care insa s-a lasat de joc inainte de formarea roar).
la vremea respectiva, atat xxxl cat si camora aveau razboaie cu vecinii. Camora tocmai eliminase DotA, TKT si ducea un razboi greu cu h3roes. H3roes a fost dizolvat in timpul razboiului, nu retin exact de ce. Jucatorii h3roes care erau langa camora au primit invitatie in trib si au avut un rol important atat in istoria camora, cat si in cea roar (cativa dintre acei jucatori sunt cata700, aurelandreea, Mr President, BlackHell, Orfeu11, shmenn, Elninho etc).
XXXL avea razboi cu GEN, Camora avea ambele triburi la aliati si a promis ca nu se va baga in acest razboi. Dupa dizolvarea GEN (aici e alta poveste, in care mai intra triburi precum V~G, M~Goth sau ~LA~) si-n urma unor neintelegeri intre xxxl si camora privind anumite conditii ale aliantei incalcate de catre xxxl, camora a declarat razboi tribului vecin (a mai fost si faptu ca unii din xxxl sustineau tribul ~LoW~ cu aparare, trib ce avea razboi cu camorra, dar LoW au fuzionat ulterior cu XXXL). Razboiul a fost dominat vreo 2-3 sapt de camora, dar s-a incheiat repede. Mare parte din jucatorii xxxl si vreo 30 din Camorra (in principal cei mai activi din ambele triburi) au format un nou trib - roar, asta avand in vedere si unele neintelegeri dintre intemeietorul giordany si unii membri xxxl, daca nu ma insel (cineva care a fost in xxxl sa ma corecteze aici, nu stiu exact). cei din xxxl care nu au mai incaput in roar, au format academia ROAR-A. cei din camorra au ramas cum erau. La momentul formarii, roar avea de ales o directie pt viitor: SpH sau TLB. Au fost multe dezbateri pe tema asta in cadrul tribului, dar in urma analizarii hartii s-a hotarat ca pt viitor ar fi fost mai buna o alianta cu SpH si astfel roar a declarat razboi TLB-ului, alaturi de SpH. blablabla, razboiul cu tlb presupun ca stiti cum a decurs, tlb-ul a fost dizolvat, mare parte din ex-tlbisti au intrat in sph, dar cativa au venit in roar (PITUC, sorincomisaru, cubanezu91, cipacips, king arthurr, mintalu04, ioanit, k3nv3lo si altii ... se poate vedea la istoria fiecaruia). ROAR a mai purtat un razboi de uzura cu Die in urma caruia roar a castigat jucatori precum yoady, scatiu sau tiger555. Apoi a inceput razboiul de fata :p

sper sa fi fost cat se poate de corecte datele prezentate :-s
 

DeletedUser

Uite asa si TNA....oameni buni bagati sprijin ca sunteti casapiti:p..in locul vostru as fi facut alt trib TMI(tribul mamutilor inapti)sa sti ca a-ti fi avut o ascensiune importanta,poate chiar locul 2 pe aceasta lume...oameni buni,tribul familia TNA este cel mai naspa trib pe care l-am vzt vreodata...pentru voi INACTIVI si INAPTI e tot aia...pana mai faceti ceva cu statistica aia va rog sa incercati sa mai bagati ceva sprijin pe granita!!!

Scuzati limbajul!!!
 

DeletedUser

toti ceilalti din fam TNA arunca mata la TNA-a!
Vre-ti o harta sa vede-ti cum arata familia TNA?
TNA-A era la granitza cu noi!
Singurul trib cu iewsire la noi!
ce-l mai ciudat mod de a organiza o familie de 4 triburi pe care l-am vazut pana acum!
Oricum noi ne bucuram de asta!
Noi inca asteptam un adversar cu adevarat puternic dar inca nu intalnim...
 

DeletedUser

Sa intelegem asa: snooker.sound=Pituc?ati dat bufu pe lumea asta....aveti grija de relatiile cu Sph totusi...
 

DeletedUser

o sa lamuresc eu de ce a fost dizolvat h3roes. Era un trib raspandit pe multe continente grupuri de jucatori pe continente diferite , de exemplu razboiul cu cei din camora il purtam cam 7-8 jucatori restul erau in partea cu sph. Colegii din zona respectiva au ales sa intre in sph iar noi cei din partea camora, ce e drept si pentru ca vorbisem in timpul razboiului cu adversarii nostrii si s-au format anumite relatii de prietenie cum a fost cea dintre mine si bobec, am ales sa incetam un razboi inutil si sa intram in Camora.
 

DeletedUser

Sa intelegem asa: snooker.sound=Pituc?ati dat bufu pe lumea asta....aveti grija de relatiile cu Sph totusi...

Ai inteles bine man....ce relatie cu SPH???ALIATI si mergem impreuna...eu am incredere in SPH...mai ales in BUBBLERO,ANGELLI,GRIG CEL RAU...cei de pe acolo din conducere...doar ii cunosc de mult timp....
TNA v-o luati rau de tot....
 

DeletedUser18308

Dap tna e de la inceputul lumi ar trebui sa prezentam si istoria triburilor participante la conflict, eu o sa prezint ce stiu rog cei implicati sa ma corecteze in caz ca apar unele inadverdente:)
O sa incep cu familia TNA la inceputul l8 soar a intemeiat un trib numit TGA care a fuzionat cu tribul TNE si astfel a aparut TNA, un joc de cuvinte intre The new efect si The grand armada, atunci a aparut si o academie tna-a dupa fuziunea cu dms a aprut si a doua academie in urma innobilarilor interne a ramas o singura academie =TNA= , tribul a crescut mult din recrutari mai ales a celor din impera si cmr plus M~T, TNA-A e fostul A=M~T un trib de ferme si inactivi care pe decursul lungi sale istori a fost denumit la inceput 1918, die-a, a=m~t si tna~a, =tna=a e fotul trib pagan care din cauza riscului de a purta un razboi cu ME a devenit academia =tna=.
Mforce are o istorie mai complicata care se imparte in 3 directii t~W, Rtod si ME
T~W isi are originile in tribul khaos fondat de helldrake si kovaly la inceputul l8 format din membri burn l3 si jucatori experimentati recrutati la inceputul lumi si tribul sell academia khaos care a fost o perioada destul de lunga pe locul 1 si in top 5 triburi pe l8, in timpul razboiului cu warlords a aparut si tw ca un nou trib format de jucatori activi din sell si khaos plus un grup de jucatori din union.
Tribul rtod a fost format la inceput din 4 membri a fuzionat la un moment dat cu burn si a aparut ca o forta pentru a se lupta cu m~t intr-o formula de 3 membrii la inceput apoi numarul a crescut prin recrutarea unor jucatori foarte buni din zona pana am ajuns la 14 membrii dupa un timp am fuzionat cu t~W si am devenit force, realizarile rtod sunt cunoscute probabil cel mai bun dupa l8 la vremea sa cu toate ca nu era in top 20.
Tribul ME a aparut tot la inceputul l8 in zona k57 cu intemeietor ayana la inceput in 10-20 de membrii a reusit sa stearga dupa harta cateva triburi importante in zona cum ar fi g~D , utf si familia warlords si a jucat un rol important in razboiul impotruiva m~t trib care pana la urma a fuzionat cu tna dusmani lor razboiul dintr mforce si tna a aparut din cauza ca cei din tna ne-au blocat granitele.
ROAR este format din fostul xxxl si academi plus camora mai multe nu stiu.
un trib care a avut un rol important in destramare tlb unul din cele mai promitatoare triburi ale l8 in perioada care a existat.
Pana la urma toate triburile implicate in conflict au o istorie bogata in spate si o existenta indelungata de-a lungul l8:D
Oricum acest razboi va tine prima pagine l8 destul de mult timp de acum incolo asa ca fiti pregatiti pt distractie:)



completare la istoria ME:

ME-Mica Elvetie, intemeiat de ayanna a fost format la inceput intr-adevar dintr-o mana de oameni, intre care nokia1100, ayanna, boul schiop, AERYN, Darksilk.

In urma razboiului cu WAR au fuzionat cu TBD, la acea vreme erau acolo 8600, Livian, Ijklm, bunul mniezo, si multi alti viteji care merita mentionati. Dupa rezistenta in 20 de oameni si pe fondul parasirii de catre unii conducatori influenti a tribului ME, acesta s-a reorganizat in Malefic Elves si a invins WAR, ajutata de un PNA activ cu BURN.
Urmatorul razboi, cel cu M~t, a fost din nou unul intre David si Goliat. Pe harta aparusera si T~W si RToD, aliati puternici, care au ajutat la castigarea si acestui razboi.
Dupa desfiintarea M~t, majoritatea jucatorilor M~t au fost recrutati in ciuda avertismentelor de TNA. Lucru cu care, subliniez, =TNA= nu au fost de acord.
Implicit, a inceput razboiul cu familiile TNA, din nou disproportionat, din nou David si Goliat, fapt care a dus la o noua fuziune, intre ME si FORCE (RToD+T~W), nou-nascutul s-a numit Ivan cel Groaz.. pardon, MForcE.

Cam asta e istoria MForcE.

TNA exista de la inceputul hartii si a ramas de atunci sub conducerea lui Soar. Iar notiunea de trib de inobilatori interni nu exista, cel putin nu in cazul =TNA= care au crescut foarte mult in puncte mai ales in urma razboaielor. Cel putin, e cazul jucatorilor mari.

Cat despre inobilari interne, orice trib trebuie sa-si absoarba jucatorii care s-au lasat de joc, nu exista notiunea de jucator crescut din inobilari interne, ci doar cea de jucator cu multi prieteni in joc, care si-au lasat satele pe o mana in care aveau incredere. Asta e tot.

Bafta tuturor in razboiul MForcE-ROAR vs. TNA Fam!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28512

mda un razboi pregatit din timp de roar .ca de obicei tradatorii ocupa si aici primplanul ca si in cazul razboiului cu ME .ca si ei si o parte din ROAR intra in aceasta categorie.se pare ca pt unii notiunea de ONOARE nu exista sau poate ati crezut ca va pierdeti casele daca luptati pana la capat .vom vedea ce va fi .si cei din Mforce au Avut un usor avantaj la inceput pt ca na erau pregatiti baietii .acum se pare ca mai apar cate unii ...la dusmani ma refer .ii doboram noi si pe astia .
TNA family VS ROAR Family camora H~L ,LGF,MFORCE....ETC
 

DeletedUser4533

in primul rand se stia de orice razboi care va incepe.
cel putin noi Mforce v-am spus sa nu recrutati din M~T pentgru ca va iesi razboi.
in al 2-lea rand, roar erau blocati pe toate granitele, si era de asteptat sa fie razboi cu voi.
daca voi nu stiati ce vi se pregatea, inseamna ca aveti o conducere de nota 10 :))
 

DeletedUser28512

ma refeream la cei care au plecat la primu atac.care se muta la caldurica pe timp de iarna .pana la urma e doar un joc.dc sa nu il joci cum trebuie si sa dai dovada ca esti un om cu caracter .pana la urma asta poate fi si o lectie in viata de zi cu zi.iti poti da seama de caracteru unui om .probabil ca asa isi vand si prietenii din viata de zi cu zi.
 

DeletedUser28238

Side 1:
Tribes: ROAR Camora ROAR-A
Players:

Side 2:
Tribes: TNA TNA-A =TNA= =TNA=A
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 320
Tabăra 2: 353
Diferență: 33

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 90
Tabăra 2: 0
Diferență: 90

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,616,547
Tabăra 2: 2,699,460
Diferență: 82,913

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 901,523
Tabăra 2: 0
Diferență: 901,523

image.php
 

DeletedUser25671

Varza sunt astia din TNA-uri hai nu le reprosam nimic de pierdeau atatea sate dar sa nu iei niciun sat de la inamic e clar ca astia sunt o paine buna de mancat...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus