Triburi lumea 28

  • Autor subiect DeletedUser35749
  • Data de început

DeletedUser35749

Vă invit să facem forumul atractiv şi interesant şi prin prisma jucătorilor/triburilor văzute din interior. Până acum sunt peste 700 de triburi, dar sigur că cele din top vor avea continuitate şi recunoaştere.

De aceea provoc conducătorii/reprezentanţii triburilor care doresc şi ţin la o popularizare pe forumul extern să se prezinte aici, urmărind de exemplu un astfel de scenariu :

1) Despre el, ca jucător (experienţă ca joc şi în conducere)
2) Date de bază despre trib (data formării, întemeietori, scopuri)
3) Despre membrii săi (metode de recrutare, experienţă)
4) Propagandă (reprezentare pe forumuri, interne sau extern)
5) Reprezentanţi (conducerea)
6) Războaie (cea mai frumoasă parte, deşi cam devreme pentru ele).
7) Diplomaţie (în mare, strategii şi politici)
8) Inactivi (cum vă gîndiţi/îi trataţi)
9) Imagine (emblemă, PR, profil)
10)Ce le uraţi celorlalte triburi.

Va rog, incercati sa va abtineti de la spam.


Prezentari:

Trib: Cookie -> Prezentare

Trib: NSR ->
vhju astăzi la ora 11:52
Despre el, ca jucător (experienţă ca joc şi în conducere):joc de 4 ani si am intrat prima data in conducerea unui trib pe L22.

Date de bază despre trib (data formării, întemeietori, scopuri):Intemeietor eu([player]vhju[/player]) si unul care ma ajutat [player]tik tac[/player]).Scopul nostru este primavara europeana

Despre membrii săi (metode de recrutare, experienţă):prieteni de pe alte lumi si din viata reala.Avem si multi jucatori cu care ne-am intalnit pe aceasta lume.Metoda de recrutere:clic pe satul lor si dai trimitere invitatie :)).Experienta:eek:m trai si om vedea.

Propagandă (reprezentare pe forumuri, interne sau extern):Suntem anonimi nu stie nimeni nimic de noi.

Reprezentanţi (conducerea):eu([player]vhju[/player]) si [player]tik tac[/player] restul la profil

Războaie (cea mai frumoasă parte, deşi cam devreme pentru ele):suntem pacifisti momentan.Sa vedem mai tarziu cine stie...

Diplomaţie (în mare, strategii şi politici):Secret pot spune doar ca in interiorul tribului domneste Democratia.

Inactivi (cum vă gîndiţi/îi trataţi):Ce fac oare triburile cu inactivi? :))

Imagine (emblemă, PR, profil):Nu avem bani de CP.

Ce le uraţi celorlalte triburi:Va dorim ce va doriti voi.

Trib: Work
Prezentare:
Gabriel.165 astăzi la ora 11:56
1...(anonim)
2.20.02.
13:05 Tribul [ally]Work[/ally] a fost întemeiat de [player]--Zombieland--[/player].
3.membrii destul de experimentanti care prefera jocul la trupe si nu la puncte
4.nu avem un reprezentant pentru propaganda:)
5.conducerea [player]* Kiss Fm *[/player] live
6.inca nu e cazul pentru razboaie,mai vedem maine:)
7.fara aliati si fara PNA
8.concediere,farmare pentru inactivi
9.emblema..[ally]WORK[/ally]
10.munciti in mine mai cu spor:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20794

De ce sa nu fiu primul, daca moderatorii tot au deschis un astfel de topic...


1) Despre el, ca jucător (experienţă ca joc şi în conducere): 6 Ani de experienta, TribalWars mai mult... versiunea engleza, si putin triburile de cand au aparut dar mai putin.
2) Date de bază despre trib (data formării, întemeietori, scopuri): Prima zi, ora 10 PM (seara), Intemeietori: Pitiqu(practic.... eu), Venys(practiiic.... Akirus), Scopuri: Multe si nedeterminate.
3) Despre membrii săi (metode de recrutare, experienţă): Prieteni din viata reala, membrii adunati de pe forum. Cunostinte de pe alte lumi siiii lume cu experienta din jur. Metoda de recrutare: "Come to the dark side... We have cookiez!" Experienta: Ramane de vazut asta nu?.
4) Propagandă (reprezentare pe forumuri, interne sau extern): Nu prea... doar cat sa recrutam inca vreo 10 oameni buni in jur si gata...
5) Reprezentanţi (conducerea): Venys, Pitiqu.
6) Războaie (cea mai frumoasă parte, deşi cam devreme pentru ele).: Prea devreme, dar harta e rosie oricum. E o culoare frumoasa ce pot spune.
7) Diplomaţie (în mare, strategii şi politici): Da... as putea sa va prezint diplomatia noastra vasta in vreo 3-4 pagini de forum dar o sa incerc sa o spun scurt. Aaa... N-avem.
8) Inactivi (cum vă gîndiţi/îi trataţi): GTFO
9) Imagine (emblemă, PR, profil): -Top Secret-(biscuit cu crema)
10)Ce le uraţi celorlalte triburi: Uratilor...
 

DeletedUser

Descrierea Trib-ului de Basarabeni.
1. Prima lume pe care am jucat a fost lumea 5, însă am început târziu, încât nu am reușit să fac nimic. Lumile cele mai vesele pentru mine au fost 7, 9, 13, 20.
Ca întemeietor este prima lume aici, însă am mai condus un pic, dar nu triburi de top.
2. Tribul s-a creat luni, pe la ora 13:40, după ce am venit de la facultate :) . Întemeietor: Brew Master ;) . Ca scop principal al nostru ar fi să reușim să prestăm un joc frumos și de lungă durată; și care desigur ar pune probleme adversarilor.
3. Am intrat pe această lume împreună cu vreo 10-12 cunoscuți din Basarabia, de unde și numele. După care am mai recrutat prin împrejurimi după niște dialoguri cu cei invitați.
4. Propaganda s-a făcut pe site-ul www.torrentsmd.com :p
5. Conducere: Drunken Master, Black Panther.
6. Avem un război, dar împotriva a 3 triburi cum s-ar spune :) (= cu 0, ~INQ~, NsL).
7. La moment avem un trib aliat. În viitorul apropiat nu cred să mai apară vreo unul. Mai vedem cu timpul.
8. Concediere.
9. Nu avem emblemă încă.
10. Le urăm succese tuturor triburilor ;)
 

DeletedUser

1.Experienta doar 8Luni in care am avut parte de multa distractie. Mai joc pe Lumea25(800.000) si pe Lumea27(51.000).
2.Am inceput fiind doar 2 intemeietori, avand ca scop refacerea tribului -OsP- dupa Lumea25.
3.Sau facut recrutari cam in stilul haos.Dar am avut ca baza cativa jucatori experimentati.
4.Primii care ne-am anuntat pe extern:))
5.Cum am zis, 2 intemeietori.
6.Mai intai sa vad pe cine ma pot baza.
7.Un singur trib aliat avem.
8.Ii dau afara şi ii farmez:))
9. ...
10.Va urez un trib plin numai cu noobi!
 

DeletedUser

vazut din interior tribul NSR este un trib de incepatori, cu conducatori multi si mareti care au impresia ca stiu sa joace triburile, dar care sunt departe de a forma o echipa.
 

DeletedUser

Descrierea tribului Crazy?:confused:
1) Despre el, ca jucător (experienţă ca joc şi în conducere)-Joc de 3-4 ani(nu imi aduc aminte exact).Am jucat pe lumea 5 in tribul Crazy,niste oameni minunati unde increderea era pe primul loc(de aceea majoritatea aveam si drept de conducere).
2) Date de bază despre trib (data formării, întemeietori, scopuri) - Am format acest trib pentru ca ma reprezinta pe mine si pe amicii mei.Suntem aici pentru a ne distra si a face o impresie buna.
3) Despre membrii săi (metode de recrutare, experienţă) - Majoritatea suntem un grup de amici,nu suntem genul sa recrutam mult si prost(mai ales la inceputul acestei lumi.)Multi dintre noi ne aflam si pe lumea 27 unde facem o impresie buna.
4) Propagandă (reprezentare pe forumuri, interne sau extern) - Nu ne ocupam cu asa ceva,inca 5-10 jucatori de baza si ne multumim.:)
5) Reprezentanţi (conducerea) - Injerul96,Divinno,dwight*stiffler :cool:
6) Războaie (cea mai frumoasă parte, deşi cam devreme pentru ele). - Nu inca,asteptam sa vedem o "dezvoltare" a celor din jur.;)
7) Diplomaţie (în mare, strategii şi politici) - Nu.Daca e sa facem o alianta,avem nevoie de una singura pe care ne si putem baza.
8) Inactivi (cum vă gîndiţi/îi trataţi) - Ii ardem pe rug si ii mancam:p?Depinde de caz.
9) Imagine (emblemă, PR, profil) - Astept sa ajung la 500 de puncte pentru premium.:D
10)Ce le uraţi celorlalte triburi. - Calitate nu cantitate?:rolleyes:

Ps: Conteaza ca nu suntem in top 200?Lumea deabea ce a inceput si prin asta vreau sa fac oficial si "initierea" tribului meu pe forum.Succes tuturor!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36524

1) Despre el, ca jucător (experienţă ca joc şi în conducere) -
4 ani de Triburile, 3 ani experienta in Leadership. Lider Last pe L20, Lider Last pe L25, Lider Disce Pati pe L27 (pentru acel trib am fost nominalizati la cea mai mare dezamagire a lumii)
2) Date de bază despre trib (data formării, întemeietori, scopuri) - 22.02.2012, intemeietor Eugen de Savoia (ex-Berthier)(ati crezut ca am murit?). Scop? Ce scop? Nimeni nu are nici un scop. Inceputul lumii e ca o jungla in care intram de buna voie, fara sa stim unde suntem, cu ce ne vom hrani, unde vom dormi si unde vom ajunge maine. Scopul nostru este supravietuirea - impreuna.
3) Despre membrii săi (metode de recrutare, experienţă) - recrutare prin dialog - ne folosim de abilitatea de a citi oamenii pentru a identifica talentul ascuns din fiecare jucator ("Fiecare soldat are in ranita un baston de maresal" - Napoleon)
4) Propagandă (reprezentare pe forumuri, interne sau extern) - Berthier pentru orice contact extern - Eugen de Savoia pentru contact pe L28
5) Reprezentanţi (conducerea) Eugen de Savoia
6) Războaie (cea mai frumoasă parte, deşi cam devreme pentru ele). Razboi? 100 de spade si lanci nu sunt o armata ... A farma un jucator de 300 de puncte nu este o lupta si a te razboi cu un trib de 10.000 de pct nu este razboi. Rabdare dragi prieteni ... va veni clipa lupilor si a scuturilor sfaramate - azi insa, nu este acea zi.
7) Diplomaţie (în mare, strategii şi politici) Aliati putini si seriosi, bine pozitionati in flancuri
8) Inactivi (cum vă gîndiţi/îi trataţi) - Concediere la bulina galbena
9) Imagine (emblemă, PR, profil)
110vz82.jpg

1zxw8rq.jpg

10)Ce le uraţi celorlalte triburi. Multa bafta tuturor si nu uitati ... e doar un joc! Nu castiga cel mai curajos si nici cel mai inteligent. Castiga cel care are mai multe puncte premium.

PS: Ne mandrim ca in 6 zile de la infiintare, un singur jucator a parasit tribul ... de bunavoie.
 

DeletedUser18462

Attitude

ATT - Attitude

prin... 2008 ? zic bine ? cam pe atunci m-am apucat... si, rapid, am trantit un trib.. si am facut ceva figuri frumoase... vsALL... apoi ATT... apoi Silent...

Abia am infiintat ATT... Attitude... pentru playeri vechi si buni... care stiu ce vor.. si cu ce se mananca... care nu cer 3 lanci sprijin la primul spionaj primit...

NU avem razboaie... dar atacam tot ce prindem.. harta rosie... NU avem nici aliante.... si.. NU vom avea academie...

la diplomatie o sa ne gandim mai tarziu... deocamdata liber la lovit.... in stanga.. in dreapta.... in sus si in jos... ah, pacat ca harta nu-i tridimensionala, am fi dat si inainte... si inapoi... ;p

inactivii ? daca ei nu stiu cu ce se mananca jocul asta... si nu vorbesc intai... si nu lasa un sitter... ii luam intern, bineinteles ;)

att1tb.jpg


pentru cei care zic ca e fake in photoshop... ;p NU e trib copiat.... eu l-am fondat, prima data, in L5... si.. buna sau rea, e o mica istorie in spate


nu zic ca suntem cei mai tari.... nu suntem.... dar, ca fiecare, incercam sa fim.... vedem ce iese ;)

bafta la toti jucatorii... si... le urez sa stea cat mai mult in L28 ;)

salutari la toti... dar, in special, pe stranutelul si pe prietenii vechi din L5 ;)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus