Discutii libere L32 !

quz0r

member
Scor reacție
144
Stati asa ca am niste explicatii mai concrete:

Toti plecam cu 10 puncte de reputatie in buzunar :D si putem oferi 10..
La 120 de zile vechime pe forum poti adauga un +1 la punctele de oferit.La 300 de posturi se mai adauga un +1. La fiecare 50 de puncte de reputatie primite mai adaugi un +1 la oferire..
Poti oferi reputatie doar daca ai postat de cateva zeci de ori pe forum in toata istoria contului si doar daca ai peste 10 puncte de reputatie ( degeaba pleci cu ele in buzunar daca ti le scade lumea pentru spam sau prosteli scrise pe forum ) . Ca sa poti oferi iar puncte de reputatie lui x, trebuie sa mai oferi reputatie la 5 de y (utilizatori :D ). :D Poti da doar de 10 ori reputatie zilnic. Intrebari?

Later: Am modificat. :)
 
Ultima editare:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
O mica precizare Q :
Ca sa poti oferi lui x, trebuie sa mai oferi reputatie la 10 de y

Corect este, ca sa poti oferi dinnou reputatie aceluiasi jucator, trebuie sa oferi la alti 5 utilizatori diferiti ( am modificat acum din 10 in 5 )
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
In sfarsit , spamul foloseste la ceva :D :)))

Postări
5.970

stai linistit ca erau vreo 10 000 cel putin daca nu mai erau si sterse unele :))

vad ca rakanishu asta se tine tare dupa mine...se vede ca n-am mai postat de multa vreme pe aici :)))
 
Ultima editare:

Adenauer

member
Scor reacție
105
Gaby, cand iti schimbi semnatura? Cand ajunge Mourinho la englezi? :))
PS: Abia astept sa-l vad pe Casillas la Barcelona :D
 

DeletedUser12196

in fine, acum mai aveti ceva pentru care sa luptati...:p
felicitari adminilor. ;)
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Cumva trebuia sa existe un pod intre jucatorii care stau pe aici doar ca sa scrie "moştouri" si utilizatorii coerenţi. Nu vad pe nimeni tragandu/se de cravata pentru reputatia asta, pana acum. Baietii de pe .net au implementat si ei setarea, incurajati de forumul nostru :D. Pe langa asta, reputatia (ca o comparatie) nu se ofera ca biletele la muzeu-zilnic, din ora in ora, ci ca cele la meciurile de cupa mondiala.. adica 1 data la vreo 4 ani. Mai rar si cu o reala importanta in istoria contului tau ca membru al forumului.

Acum, depinde cine si ce gusturi are.O comparatie de altfel utila, reprezinta si faptul ca nu tuturor le plac meciurile 1 data la 4 ani si merg mai des la muzeu..:D

Eu de exemplu am devenit mai indulgent si scad reputatia atunci cand vad greseli in topic (posturi) , offtopic/spam.
 
Scor reacție
209
Rakanishule, unde esti tata sa mai discutam despre fotbal? Ce parere ai de revenirea spectaculoasa a nemtilor din aceasta seara? Chiar le-am plans de mila pana in minutul 92 :)).
 
Sus