Top 20 Triburi

  • Autor subiect DeletedUser44079
  • Data de început

DeletedUser44858

Vad p-aci un "tovaras" care posteaza desi tribul lui nu mai e in top 20 si pe langa asta, mai si credea ca gardienii din ferma se pot activa pana cand ajungi la 5 sate... Poate ar trebui sa se abtina si sa se mute pe 38 ? :)
 

DeletedUser44692

poate nu le-au convenit conditiile impuse de tts...
apropo azi familia tts a pierdut 8 sate la coca:D
la nivelul acesta este ceva:)


De ce crezi ca vrea sa faca fuziune cu UNIQUE?
Sa scape de COCA . Daca RS nu ne vrea , incercam cu urmatorul :)
Stie ``vanatoru de petarde`` ce si cum sa faca , sau cel putin incearca.Strategia lui este simpla,fuziune cu ala care`mi apara spatele :)
Din surse sigure stiu ca a avut o tentativa de alianta si cu Coca , numai ca nu a fost ziua norocoasa.Cred ca daca Coca ar fi acceptat alianta ,ca sa-si salveze spatele ,TTS ar fi intors armele impotriva Oac si ar fi uitat ca sunt aliati Acum, ca sa nu se faca de cacao (cum a facut de multe ori) , s-a retras din conducere cu intentia de a-si salva `onoarea` in fata triburilor aliate.
Cum sa spuna la Oac ca el insista sa faca fuziune cu dusmanul?!Este mai simplu sa se faca ca nu este si sa`si asume altii marsaviile lui :))
 

DeletedUser11867

tts tot cauta alianta cu tribul coca de o luna...asta nu e noutate...da nu a fost de acord intemeietorul pentru ca la inceputul lumi cand aveam vreo 14-15 razboaie cu tot felul de triburi/tribulete nu au vrut ei cand am vrut noi...iar tts e la acelasi nivel ca si tribul oac...
 

DeletedUser44692

TTS crede ca este la un nivel mult prea ridicat ca sa poate fuziona cu Oac. Dar din cate vad, Oac se tine pe pozitie mai bine decat o face TTS.
OAC se ataca cu RIP,COCA,RS & familia , dar nu a cerut nimanui fuziune ,pe cand TTS cum a simtit miros de razboi a vrut alianta si in disperare de cauza este dispus la fuziune. Mai nou asa se inchide o lume, te muti ca tiganul cu cortul, in tribul potential castigator. :)
Personal sunt de parere ca ... pierzi, castigi , participarea conteaza :)
 

DeletedUser44692

tts tot cauta alianta cu tribul coca de o luna...asta nu e noutate...da nu a fost de acord intemeietorul pentru ca la inceputul lumi cand aveam vreo 14-15 razboaie cu tot felul de triburi/tribulete nu au vrut ei cand am vrut noi...iar tts e la acelasi nivel ca si tribul oac...

Da ,da :))
Dar pana la urma tot ati fuzionat .TTS intra in UNIQUE si COCa
 

DeletedUser40036

daca nu ii adopta cineva si pe cei din OaC,se face discriminare....macar RS-ul sa ii ia sub aripa lor.dupa asta,sa vedem cum vor mai evolua relatiile in acea zona,daca apar nemultumiri in ceea ce priveste recrutarile intre unique si coca,pozitia RS-ului si a RIP-ului fata de acea zona:)
 

DeletedUser11867

nemultumiri nu cred ca vor aparea intre unique si coca...ar fi o prostie...mai bine s-ar continua razboiul...
rip nu are granita cu tts...
rs sa faca politica in zona lor...
situatia celor din oac e interesanta:)
 

DeletedUser44692

Oac nu va fi adoptat ,pentru ca nu va accepta
Ar fi putut sa faca fuziune cu Coca, dar au refuzat pentru ca n`au vrut sa ii tradeze pe TTS.Banuiesc ca Oac va da in TTS sau ce mai ramane din el.In situatia asta vanatorul s`a facut de tot rahatul.Mi`a parvenit de la un jucator o discutie de cand s`a facut alianta Oac Tts

02/12/2013 11.52.42] sharky(vanatoru de vedete): se poate
[02/12/2013 11.52.58] sharky(vanatoru de vedete): daca ajungem la un acord cu o alianta
[02/12/2013 11.53.08] sharky(vanatoru de vedete): vreau sa stiu
[02/12/2013 11.53.16]xxxx: sigur ca se poate ajunge la un acord
[02/12/2013 11.53.25] xxxx: nu cred ca sunt multe de discutat
[02/12/2013 11.53.52] xxxx: momentan nu cred ca se poate pune nici problema unei delimitari teritoriale
[02/12/2013 11.54.01] sharky(vanatoru de vedete): asta insemana ca:
[02/12/2013 11.54.14] sharky(vanatoru de vedete): in caz ca 1 din cele 2 triburi se clatina
[02/12/2013 11.54.32] sharky(vanatoru de vedete): celalant trib sa intre in tribul aliat
[02/12/2013 11.54.41] sharky(vanatoru de vedete): asa gandesc eu
[02/12/2013 11.55.09 | Editat 11.55.19] xxxx: in mod sigur daca un trib cade jucatorii merg la aliati
[02/12/2013 11.55.11] sharky(vanatoru de vedete): nu vom pleca in alt trib decat in cel aliat
[02/12/2013 11.55.28] sharky(vanatoru de vedete): adica mie asa mi se pare normal
[02/12/2013 11.55.44] xxxx: sincer nici nu vad de ce ar pleca la inamici
[02/12/2013 11.55.50] xxxx: poate doar de frica sa nu`i atace
[02/12/2013 11.55.51] xxxx: :)
[02/12/2013 11.55.54] xxxx: mai sunt si din astia
[02/12/2013 11.56.37] sharky(vanatoru de vedete): padure fara uscaturi nu exista

Se pare ca uscaciunea este chiar el :)
 

DeletedUser44692

nemultumiri nu cred ca vor aparea intre unique si coca...ar fi o prostie...mai bine s-ar continua razboiul...
rip nu are granita cu tts...
rs sa faca politica in zona lor...
situatia celor din oac e interesanta:)

Cum sa apara nemultumiri cat timp sunt aliati :))
 

DeletedUser40036

nemultumiri nu cred ca vor aparea intre unique si coca...ar fi o prostie...mai bine s-ar continua razboiul...
rip nu are granita cu tts...
rs sa faca politica in zona lor...
situatia celor din oac e interesanta:)
din 200 de jucatori din TTS,recrutabili sa zicem 50 tot va aparea macar o mica neintelegere intre voi...nu are cum sa fie totul perfect.va doresc asta,dar ma indoiesc.
ia vezi cum oac decvine RS-d si fac RS-ul politica si in zona aceea:))

interesant cine se risca sa il recruteze pe vanatoru de vedete...daca e adevarat ce scrie mai sus,e genul de jucator care te lasa la greu.eu unul nu l-as lua ca coleg stiind ca cand va veni un moment greu ma va lasa balta.no offence:(
 

DeletedUser44692

Discutia de mai sus , dintre vanatorul si un diplomat Oac, poate fi verificata si confirmata :)
Si cum ma consider un `informator` bine informat , va mai arat una (am pile peste tot) , intre vanatorul de petarde si un membru din conducerea lor :)

[14:39:21] sharky(vanatoru de vedete): eu m-am saturat de toti fraierii care cresc barbare
[14:39:34] yyyy mie imi zici..
[14:39:39] sharky(vanatoru de vedete): mai bine mergen 70 da buni decat 300 de nobii
[14:40:23] yyyy: asta asa e
[14:40:28] yyyydar unde sa fuzionam
[14:40:56] sharky(vanatoru de vedete): vedem
[14:41:10] yyyy: e o idee
[14:41:18] yyyyy: alta sansa navem
[14:41:23] yyyy): dar ce facem cu broscutele?
[14:41:39] sharky(vanatoru de vedete): sunt praf
[14:41:44] sharky(vanatoru de vedete): au 2 jucatori buni
[28/01/2014 14.31.00] yyyyy: :)
 

DeletedUser44692

Este greu dar posibil, ca Oac sa faca treaba cu RS. Conducerea ambelor triburi au jucat pe L32 si nu cred ca nu se cunosc .Ar fi o treaba buna .Oac sunt mici ,dar destul de curajosi.
 

DeletedUser

Vezi prietene ca au inceput desenele la televizor...lasa ne cu vorbele astea de 3 lei.
 

Doidedoi

member
Scor reacție
4
Este greu dar posibil, ca Oac sa faca treaba cu RS. Conducerea ambelor triburi au jucat pe L32 si nu cred ca nu se cunosc .Ar fi o treaba buna .Oac sunt mici ,dar destul de curajosi.

Te lamuresc eu , nu ne`am gandit la o fuziune cu RS asa cum cred, ca nici ei nu au facut`o .Nu stiu cat curaj avem ,dar in mod sigur nu cautam fuziune doar pentru ca avem harta rosie. Sunt destui care o fac ... vrem sa fim speciali. In fond si la urma urmei , este un joc in care ne razboim , nu?
Ce`ar fi daca toti am fuziona intre noi doar ca sa nu avem harta rosie?. Unde ar mai fi placerea de a juca?
Unora le recomand Sims , acolo pot sta linistiti ,nu`i ataca nimeni :)
 

DeletedUser42654

Cei din Coca. si Unique le-au spus ca fuzioneaza celor din TTS , vanatoru ala cum e el mai tradator asa a decis sa fuzioneze ca nu avea nici timp. Dar coca si unique le-a dat carlig;) Au luat vreo 3-4 buni si restu i-au luat ,dar dupa aceea i-au concediat. Si asa au destramat ei un trib ca alfel nu aveau cumX_X... .:D acum lupta se va da intre ei si RS... SI oac fiind un trib cat de cat curajos ar putea fi o piedica pentru ei...
 

DeletedUser44692

Nu este frumos ce a facut vanatorul colegilor sai . Sper ca cineva de langa el sa il faca sa plateasca . Cei din tts care au plecat in unique si coca , probabil nu isi dau sema ca sunt carne de tun .Daca va fi ceva intre coca , unique conta rs, fostii tts, vor fi primele victime.Mai pe inteles , momeala :)
 

DeletedUser42654

Pai in Unique si coca din tts au intrat doar 3-4. Restu au ramas pe dinafara sau in tts;) si acestia vor fi inobilati de cei din oac sau de cei din coca si unique...
 

DeletedUser11867

numai prostii vorbiti pe aici...unique si coca sunt aliate...dc ar fi razboi?...pentru ca asa vor unii?
si care sunt jucatorii din tts concediati de coca?
 

DeletedUser42654

Cine a zis de razboi intre coca si unique? Vezi ca citesti gresit;)... a zis coca,unique contra rs
 
Sus