Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser

Azi s-a făcut un up-date la versiunea de joc a triburile.ro şi nu mai merge scriptul pentru marcarea atacurilor care vin...

Se poate să postaţi un script pentru marcarea atacurilor care să funcţioneze cu noua versiune de joc ???

Mulţumesc anticipat.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Sunt multe nefunctionale, le vom corecta pe rand, pe toate. Le veti gasi in colectie.
Am inceput sa actualizez din ele (momentan balanta si cateva de mass rename) si am specificat la "ultima verifica(re)" 8.20 ca sa stiti care sunt corectate.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Scripturile de redenumire in masa sunt functionale, le gasiti in colectia de scripturi aprobate.
Restul scripturilor vor fi reparate in zilele urmatoare.
 

DeletedUser

Seara buna,am si eu nevoie de scriptul de sort plox,care iti aranjeaza satele in ordinea k-urilor si cel care iti face totalul la unitatile trimise sprijin..este unul care iti arata unitatile trimise sprijin dar nu face si totalul..multumesc!
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Trebuie rulat pe modul combinat
Cod:
javascript: $.getScript("https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/Proximity.js");  void(0);

Cel care face totalul trupelor nu il mai am...
 

DeletedUser

Trebuie rulat pe modul combinat
Cod:
javascript: $.getScript("https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/Proximity.js");  void(0);

Cel care face totalul trupelor nu il mai am...

mersi pt.script,dar cum facem cu celalalt,daca il pun aici il poti modifica sau sa-l faci sa mearga dupa noul update?..
 

DeletedUser

Javascript: var land = true; $.getScript("http://dl.dropbox.com/u/24469843/Tribalwars/Scripts/SupportCommands.js"); void(0);

asta era scriptul...
 

DeletedUser43432

Salut.se poate realiza un script care la privire generala--cercetare(unde arata steagurile) sa aranjeze satele dupa steaguri.primele sate sa fie cu steagul de resurse,urmatoarele sate cu steagul de recrutare,etc iar cele care nu au steag sa fie ultimele ?
 

DeletedUser40036

seara buna.cine ma poate ajuta cu un script de redenumire a satelor sub forma numar din 3 cifre+ nume sau nume+numar din 3 cifre?:D
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
javascript:var text='zzzz';
function redenumire(){$('.rename-icon').each(function(contor){index = contor < 9 ? '00'+(contor+1) : contor < 99 ? '0'+(contor+1): (contor+1);$(this).click().click(); $(this).parent().next().children().val(index+' '+text); $(this).parent().next().children().next().click()} )
}redenumire()

javascript:var text='zzzz';
function redenumire(){$('.rename-icon').each(function(contor){index = contor < 9 ? '00'+(contor+1) : contor < 99 ? '0'+(contor+1): (contor+1);$(this).click().click(); $(this).parent().next().children().val(text+' '+index); $(this).parent().next().children().next().click()} )
}redenumire()

in loc de zzz-ul meu pui ce text doresti tu :)
 

DeletedUser43432

Salut, da. Cand am putin timp liber il voi face.

astept,astept...

am un script de rename si nu mai merge.se poate reface ?

javascript: var e = document;
var f = prompt('Introduceti numele...\nvariabile:numele\nindex\t\t= index.nume sau nume.index ;\nconvert\t= 45:32:21 ;\n123|456\t\t= coordinate fake bazate pe\n\t\t coordinatele introduse.\n\nRestul caracterelor/cuvintelor care nu sunt variabile vor fi ignorate si vor face parte din noul nume.', '');
if (f != null && f != "") {
if (window.frames.length > 0) e = window.main.document;
var g = e.getElementsByTagName('input');
h = 0;

function nr(i) {
if (i <= 9) i = '000' + i;
else if (i <= 99) i = '00' + i;
else if (i <= 999) i = '0' + i;
return i
}
function cc(i) {
a = e.getElementById('label_text_' + i);
a = a.innerHTML.match(/\d+\|\d+/g);
a = a[a.length - 1].split('|');
b = Math.floor(a[1] / 100) + '' + Math.floor(a[0] / 100);
c = (Math.floor(a[1] / 10) % 10) + '' + (Math.floor(a[0] / 10) % 10);
d = (a[1] % 10) + '' + (a[0] % 10);
return b + ':' + c + ':' + d
}
function co() {
if (f.match(/\d+\|\d+/g)) a = f.match(/\d+\|\d+/g)[0].split('|');
x = Math.floor(Math.random() * 100);
y = Math.floor(Math.random() * 100);
return '(' + a[0][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + '|' + a[1][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + ') K' + a[1][0] + '' + a[0][0]
}
for (var i = 0; i < g.length; i++) {
if (g.id.indexOf('edit_input') != -1) {
g.value = f.replace('index', nr(++h)).replace('convert', cc(g.id.match(/\d+/g))).replace(/\d+\|\d+/g, co());
g[i + 1].click()
}
}
}
void 0;
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
astept,astept...

am un script de rename si nu mai merge.se poate reface ?
javascript: var e = document;
var f = prompt('Introduceti numele...\nvariabile:numele\nindex\t\t= index.nume sau nume.index ;\nconvert\t= 45:32:21 ;\n123|456\t\t= coordinate fake bazate pe\n\t\t coordinatele introduse.\n\nRestul caracterelor/cuvintelor care nu sunt variabile vor fi ignorate si vor face parte din noul nume.', '');
if (f != null && f != "") {
if (window.frames.length > 0) e = window.main.document;
var g = e.getElementsByTagName('input');
h = 0;

function nr(i) {
if (i <= 9) i = '000' + i;
else if (i <= 99) i = '00' + i;
else if (i <= 999) i = '0' + i;
return i
}
function cc(i) {
a = e.getElementById('label_text_' + i);
a = a.innerHTML.match(/\d+\|\d+/g);
a = a[a.length - 1].split('|');
b = Math.floor(a[1] / 100) + '' + Math.floor(a[0] / 100);
c = (Math.floor(a[1] / 10) % 10) + '' + (Math.floor(a[0] / 10) % 10);
d = (a[1] % 10) + '' + (a[0] % 10);
return b + ':' + c + ':' + d
}
function co() {
if (f.match(/\d+\|\d+/g)) a = f.match(/\d+\|\d+/g)[0].split('|');
x = Math.floor(Math.random() * 100);
y = Math.floor(Math.random() * 100);
return '(' + a[0][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + '|' + a[1][0] + '' + (x < 9 ? '0' + x : x) + ') K' + a[1][0] + '' + a[0][0]
}
for (var i = 0; i < g.length; i++) {
if (g.id.indexOf('edit_input') != -1) {
g.value = f.replace('index', nr(++h)).replace('convert', cc(g.id.match(/\d+/g))).replace(/\d+\|\d+/g, co());
g[i + 1].click()
}
}
}
void 0;



javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/rename/villages.js'))
era deja reparat si pus in colectie
 

DeletedUser20487

intrebare..... s-ar putea face un script, sa scoata satele unui jucator de pe harta dar nu prin click , ci direct
nu stiu sa existe un astfel de script cred ca ar fi util ...

multumesc anticipat pt orice raspuns !!!
 

DeletedUser42487

TW-stats, te duci pe profilul unui jucator, click pe sate, bifezi in dreapta BBCode small si ai lista cu satele lui.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Este deja.
Cod:
javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/extractor.js'))
Pe harta dai click pe script si selectezi jucator, in dreapta scrii numele lui si apesi Ok

Daca vrei toate satele jucatorului cel mai simplu este cum a scris colega mai sus.
 

DeletedUser20487

mersi chinezule , superb acest scritp ;) ms pt rapiditate si informatie ;)
 

DeletedUser40036

buna seara.
Avand in vedere ca exista limita de 1000 de sate in ceea ce priveste privirea generala,vroiam sa stiu daca exista vreun mod de a sorta toate satele (de la nord la sud) si sa le redenumesc sub forma 0001 NUME si ultimul sat sa fie 1234 NUME?
PS:scriptul de redenumire cu 4 cifre din colectie imi redenumeste doar primele 1000 de sate iar urmatoarele raman la vechea denumire...cel putin la mine
 
Sus