Discutii libere L43 !

LadyLethal

member
Scor reacție
143
political corectness :D

Ideea de baza este ca dintr o societate rasista cum eram pana in secolul 20 inclusiv,am ramas tot rasisti,dar impotriva noastra a albilor :)

Chiar asa ,du-te tu si instaleaza-te in centrul Clujului cu cortu si vezi in cat timp ajungi la balamuc .Ei s-au adunat cu sutele intr-o locatie ,au terorizat zona si dupa ce au fost evacuati din zona centrala si mutati in module la marginea orasului au deschis procese ca ”isi pierd locurile de munca” si au avut pretentii la locuinte in centrul orasului.Asta tupeu.
 

DeletedUser35377

totusi nu ne putem plange,adica fata de vestici care datorita regulilor pro emigranti,acum sufera de atacuri teroriste,eu cred ca stam totusi ok :).

S a incercat la fel ca in SUA,sa se foloseasca forta de munca ieftina prin imigranti,dar cum Batranul Continent are in spate mii de ani de traditii religioase si culturale ,integrarea lor,mai ales a musulmanilor s a dovedit a fi un esec.Si acum avem vestitele masacre,din tot felul de motive minore si penibile
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
mandela ,un terorist comunist,iubit pentru ca a omorat albii din Africa de Sud :)

Si ce a ajuns tara aparhaid ului,de cand nu mai sunt albii la putere ? Este capitala violurilor si o groapa saraca,in care diverse factiuni paramilitare sau nu se lupta pentru putere.

Un Che Guevara negru,acest Mandela,transformat din terorist(fiind pe lista MI5 la un momentdat) in erou,doar pentru ca a fost negru.

Nu exista politicieni eroi,toti care au ajuns in pozitii de conducere politica au folosit metode...neortodoxe

Toate argumentele tale referitoare la Africa de Sud, post Mandella sunt contrazise de realitate. http://geopolitics.ro/africa-de-sud-putere-regionala/. Africa de sud este una din economiile emergente, este o mare putere militara.
In ceea ce-l priveste pe omul politic Mandella, da, presupun ca viziunea lui a fost comunista, dar nu poti zice acelasi lucru si de Martin Luther King? Si el si-a dorit ca albii si negrii sa fie la fel. O fi el comunistul din inima democratiei?
Cine lupta si moare pentru idealurile sale merita sa fie considerat erou!
 

DeletedUser35377

Osaba Bin la den ,Mussolini,Pol Pot etc

Exemple de oameni buni sau rai care s au sacrificat pentru niste idealuri sunt nelimitate.

Intradevar ei sunt eroi,in functie de persoana pe care o intrebi.

Dar dintre toti,tocmai un negru fundul africii a fost transformat intr o "icoana" a luptei contra albilor,de ce oare ?

Vad ca este la moda,ca unii dintre voi sa proslaviti,oameni despre care habar nu aveti ce au facut,doar fiindca au fost prezentati intr o aura mesianica.

Iti garantez,ca daca o sa intrebi descendentii afrikaneers ai caror rude au fost masacrate de gherilele paramilitare ANC ale lui Mandela,nu vor avea numai lucruri bune de spus.

E dreptul tau sa crezi ce vrei,sper totusi ca sa ai curiozitatea sa citesti si "cealalta" parte despre Mandela,si nu numai.Nimeni nu este nevinovat ;)
 

DeletedUser

si acum o duci mai bine decat atunci ...sa zicem 30 ani? sau nu erai nascut atunci?
 

DeletedUser

"ala" a vrut sa uneasca intreaga Europa sub o confederatie condusa de Franta,si sa introduca un cod de legi,pe care ne bazam si astazi.

nimeni din cei ce te vor vasali, nu iti vor binele......
noi am lasat lantul comunist in favoarea zalelor NATO....
App. o sa te inrolezi sa lupti daca ar fi cazul?....
 

DeletedUser35377

de ce ma intrebi asta ?

in primul rand ca sa clarificam,nu sunt patriot.In primul rand ma consider alb si european apoi roman.

In al doilea rand,da normal daca as fi chemat la inrolare m as alatura,pentru ca asta e legea,nu din alte motive.
 

DeletedUser

ce raspunsuri...

si ce mare kkat ai face ???? de fapt ce ai apara??? ca acum nu mai exista stat unitar roman!!!! s-au vandut proprietati catre proprietari din alte state!!!!
 

DeletedUser35377

pai tocmai ca nu ma batui cu pumnul in piept ca as face ceva :) doar m as duce fiindca,m ar obliga legea.
 

DeletedUser35377

oricum acum avem soldati profesionisti plus ca suntem in NATO,nici nu stiu de ce mai pune problema ridicarii populatiei la lupta :)
asta s ar intampla numai daca armata profesionista ar fi spulberata,lucru extrem de improbabil din moment ce NATO e in spatele nostru.

Mai mult e o sperietoare tipica presei,asta cu inrolarea,decat un fapt veridic.In Ucraina,abia acum o luna au declarat stare martiala,si asta doar acolo unde se dau luptele.

Inrolarea populatiei,este invechita tipica secolului 20,si nici nu isi mai are rostul astazi din moment ce majoritatea tinerilor nu au nicio experienta militara in backround.

Pe scurt mai multe sanse as avea sa castiga la Loto(chiar daca nu joc) decat sa fiu inrolat...cel putin in contextul actual
 
Sus