top jucatori

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Eu tot nu inteleg ce vreti?Sa nu mai foloseasca nimeni pp,sa nu mai farmeze ,sa stea doar 1h pe joc ca sa va simtiti voi bine?Pe lumea 40 ,Radu si Sorin1212 vindeau resurse si erau in top 5.Deci se poate ,daca ai bunavointa si binenteles ai habar de joc:)
 

DeletedUser

Eu tot nu inteleg ce vreti?Sa nu mai foloseasca nimeni pp,sa nu mai farmeze ,sa stea doar 1h pe joc ca sa va simtiti voi bine?Pe lumea 40 ,Radu si Sorin1212 vindeau resurse si erau in top 5.Deci se poate ,daca ai bunavointa si binenteles ai habar de joc:)

fa te rog un screen capture pe pagina de puncte log a lui sorin1212 de pe l43 :)
 

DeletedUser

rezultatul se stie;)

eu nu intru pe forum ca sa uimesc pe cineva cu performantele mele de joc..
nick-ul meu de joc este prisson
 

DeletedUser46530

Cine vrei, nu vrei, bine si nu prea.

Aparent se pare ca ori nu cunosti situatia, ori nu vrei sa o cunosti, una din doua.

Numarul jucatorilor pe triburile a scazut treptat in ultimii ani, si nu, nu e de la facilitati premium sau alte nebunii, pur si simplu jocul e invechit, inno nu a mai facut reclama la el de ceva vreme, nu e la fel de accesibil precum jocurile de pe fb, s.a.m.d.

Numarul de jucatori, sau mai corect, de sate de pe harta a inceput sa scada incepand cu lumea 7, aia fiind ultima harta unde s-a ajuns la K0. iar acum tu vii sa ne zici ca nu mai sunt jucatori pe .ro din cauza comertului cu pp-uri?
 

DeletedUser38023

"Scumpirea mascata a punctelor premium" a fost evenimentul care a marcat cea mai mare scadere a numarului jucatorilor.. Atunci am vazut ca ies pe forum sa isi exprime nemultumirea zeci de jucatori de care nu auzisem niciodata..

Nu mai gasesc topicul respectiv (poate ca e sters), dar uitati o mostra: http://forum.triburile.ro/showthread.php?26331-Anunt-NIPPON
Dupa ce s-a stins scandalul ala, a urmat o lunga serie de masuri/"facilitati" care au dus jocul unde este acum.. Dar, de atunci a inceput declinul..


@ Cine vrei: Sorin1212 are un cadou pentru tine:

9le78fz.png


YxHn7Iz.png
 

DeletedUser

intreabal pe dogean cine juca pe contul meu si pe urma sa vorbesti;)
eu m-am lasat pe l30 cand harta era albastra si am lasat sitter sa fiu inobilat,iar dogean ma rugat sa las parola lu jevi sa joace pe contul meu;)
tu pune lista de la puncte log si demonstreazane cate pp-uri ai bagat in cont:)
 

DeletedUser

"Scumpirea mascata a punctelor premium" a fost evenimentul care a marcat cea mai mare scadere a numarului jucatorilor.. Atunci am vazut ca ies pe forum sa isi exprime nemultumirea zeci de jucatori de care nu auzisem niciodata..

Nu mai gasesc topicul respectiv (poate ca e sters), dar uitati o mostra: http://forum.triburile.ro/showthread.php?26331-Anunt-NIPPON
Dupa ce s-a stins scandalul ala, a urmat o lunga serie de masuri/"facilitati" care au dus jocul unde este acum.. Dar, de atunci a inceput declinul..


@ Cine vrei: Sorin1212 are un cadou pentru tine:

9le78fz.png


YxHn7Iz.png
tu ne arati ultimile 5 tranzacti?:)))
pune lista intreaga de cand sa deschis l43 pana acum
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
intreabal pe dogean cine juca pe contul meu si pe urma sa vorbesti;)
eu m-am lasat pe l30 cand harta era albastra si am lasat sitter sa fiu inobilat,iar dogean ma rugat sa las parola lu jevi sa joace pe contul meu;)
tu pune lista de la puncte log si demonstreazane cate pp-uri ai bagat in cont:)


Da te-ai lasat cand a inceput razboiul .Pana atunci ai halit interne cu galeata ,noob cu internist cu gura mare .Am ametit cat am rulat lista cu internele tale .Cand ai mirosit razboi ti-ai dat seama ca nu mai ai chef de joc:)))
 

DeletedUser38023

tu ne arati ultimile 5 tranzacti?:)))
pune lista intreaga de cand sa deschis l43 pana acum

Sorin1212 vinde resurse, nu cumpara..

Acum ca tu esti obisnuit sa joci printre prapaditi si sa fii tratat ca unul dintre ei, e problema ta.. Eu nu am niciun interes sa ma conversez cu tine si, mai ales, nu am niciun interes sa mint pe cineva din categoria musca.. Nu o sa imi pierd timpul sa ii mai cer omului inca un print ca nu ma crede un pigmeu de pe forumul extern care e degeaba pe harta..
 

DeletedUser

Da te-ai lasat cand a inceput razboiul .Pana atunci ai halit interne cu galeata ,noob cu internist cu gura mare .Am ametit cat am rulat lista cu internele tale .Cand ai mirosit razboi ti-ai dat seama ca nu mai ai chef de joc:)))

expresiii de mahala "ai halit"
intai informeazate cand m-am lasat eu de joc si pe urma deschide gura;)
baga mai departe pp-uri in cont si lasane cu vrajeala ta de mahala
 

ricautza

member
Scor reacție
10
Sorin1212 vinde resurse, nu cumpara..

Acum ca tu esti obisnuit sa joci printre prapaditi si sa fii tratat ca unul dintre ei, e problema ta.. Eu nu am niciun interes sa ma conversez cu tine si, mai ales, nu am niciun interes sa mint pe cineva din categoria musca.. Nu o sa imi pierd timpul sa ii mai cer omului inca un print ca nu ma crede un pigmeu de pe forumul extern care e degeaba pe harta..

Nimeni nu e degeaba pe harta :))
 

ricautza

member
Scor reacție
10
Cine vrei, nu vrei, bine si nu prea.

Aparent se pare ca ori nu cunosti situatia, ori nu vrei sa o cunosti, una din doua.

Numarul jucatorilor pe triburile a scazut treptat in ultimii ani, si nu, nu e de la facilitati premium sau alte nebunii, pur si simplu jocul e invechit, inno nu a mai facut reclama la el de ceva vreme, nu e la fel de accesibil precum jocurile de pe fb, s.a.m.d.

Numarul de jucatori, sau mai corect, de sate de pe harta a inceput sa scada incepand cu lumea 7, aia fiind ultima harta unde s-a ajuns la K0. iar acum tu vii sa ne zici ca nu mai sunt jucatori pe .ro din cauza comertului cu pp-uri?

E normal omule ca ceva "nou" (asa cum era jocul asta acum cativa ani) sa atraga foarte mult, ai dreptate. Ca orice produs nou lansat in piata prima data atrage, e incercat. Apoi interesul dispare incetul cu incetul la cei pt care respectivul produs a satisfacut o nevoie si apoi si-a incheiat scopul. Asa s-a intamplat si pe acest joc-multi oameni la inceput, profituri mari pt INNO.
Apoi, INNO ca orice companie a incercat sa mareasca profitul sau sa-l mentina la acelasi nivel (lucru imposibil gandindu-ne ca numarul celor ce le consumau produsul scadea). Si ce se intampla in acest caz? Cauti sa extragi maxim dintr-o piata in scadere (si astfel au aparut aceste facilitati). Si din nou o scadere printre cei ce acceseaza jocul pt ca farmecul a disparut si de multe ori vedem pe primele locuri pe cel mai bun "bisnitar" :) (asta la inceput ca dupa nu prea mai au valoare pp-urile asa mult)
Si totusi suntem inca aici si probabil vom mai intra multi ani desi aud toata ziua aceeasi poveste. Oare de ce mai intram? :D
 

DeletedUser46551

oc Nume Trib Puncte Sate Puncte pe sat
1 Maria Sofia = SN = 9.609 3 3203
2 ciolanu roz ShocK. 8.162 3 2721
3 hotii ~NW~ 7.435 3 2478
4 viky01 = SN = 5.842 2 2921
5 cucumov = SN = 5.678 2 2839
6 giubilancamataru NONAME 5.417 2 2709
7 romanalex 1507 NMZa 4.886 2 2443
8 Mafy-As-Mpp ShocK 4.835 1 4835
9 Evoluti0n MTH 4.725 2 2363
10 Vlady8523 M-SQD 4.638 1 4638
11 nebunu999 ARC 4.632 2 2316
12 LadyLethal CallMe 4.610 1 4610
13 natur-breit CMR 4.605 2 2303
14 caligula1122 M-SQD 4.232 1 4232
15 PIETRARU M-SQD 4.197 1 4197
16 tircovnicu = SN = 4.093 1 4093
17 vladmihai2010 M-SQD 4.029 1 4029
18 anesis ~NW~ 4.020 2 2010
19 Kiss of Death CMR 3.947 1 3947
20 NICK58 OFF. 3.837 1 3837
21 Jayzor M-SQD 3.786 1 3786
22 băă esti nebun? FIND! 3.771 1 3771
23 Jerry Wooters ShocK 3.715 1 3715
24 Amonaldur C.D. 3.714 1 3714
25 vinentuziast ShocK 3.672 1 3672


Sa revenim la topic,sa vedem cum va sta topul intr-o luna.Pp-urile fac diferenta acum la inceput,dar se va vedea pe parcurs care are habar de joc si care nu.
 

DeletedUser45790

Eu personal consider ca triburile.ro poate sa multumeasca pe toata lumea (nu doar pe cei care investesc masiv in acest joc sau fac fel si fel de smenuri) prin realziarea unui servar fara facilitatile astea noi. Desi multi dintre spameri de pe extern sau din juc care folosesc pp-uri considera ca sunt indeajuns de buni incat sa faca fata si pe un astfel de servar eu cred ca lucrurile stau putin diferit (nu stiu cati se vor "inhama" la drum fara sa aiba startul lor "obisnuit" ) In fine.. Triburile.ro sau Inno pot rezolva foarte usor aceasta problema doar ca nu cred ca se agita cineva in legatura cu parerea jucatorilor. (daca era asa se renunta si la scumpirea pp-urilor / adusa in discutie in posturile anterioare). Nu cred ca suntem priviti cu indeajuns de mult respect sau interes pe cat meritam (cand spun asta nu ma refer la mine sau la tine care citesti acum, ma refer la toata masa de juc).

Nu te obiga nimeni sa joci triburile dar majoritatea au ajuns sa faca acest lucru din obisnuinta sau pentru prieteni,colegi,echipa,etc..

Ca si concluzie.. Consider ca noi jucatori suntem destul de putin ascultati si in timp ce (sa spunem 50%) o parte din juc sunt multumiti de facilitatile oferite prin pp-uri o alta parte prefera jocul de stil vechi (e vorba de gustul fiecaruia si de siguranta pe care o are fata de el ca si jucator).
 

DeletedUser45790

Legat de topul juc, probabil ca nu peste 1-2 luni (avand in vedere viteza servarului) dar in perioada destul de apropiata nu se vor mai regasi nici macar jumatate din acestia pe rang la fel de bun.

Parerea mea e ca vor ramane prin top juc de genul lui Mafy-As-Mpp sau Evoluti0n.
 

DeletedUser46551

Mafy asa a fost si pe 40,in top si apoi s-a dus in jos..Il ajuta mult coplayerul,ala fiind Public.
 
Sus