top jucatori

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Nu mai sunt diferente atat de mari de cand nu mai merge deblocarea ppurilor fraudate.Nu mai sunt diferente obscene ca pe 39 si 40:))
 

DeletedUser45790

Cum sa nu ajute? Cand tu ai langa tine unu care are pregatite 10k de pp-uri si tu stai cu un minim de 100-200 oare cine se va dezvolta mai repede? Cine poate sa mareasca minele sau sa produca trupe mei repede? Cine scoate primul nobilul ? Adevarul e ca pp-urile au ajuns sa conteze mult (defapt ..foarte mult), asta cel putin pana la cateva sate.

Ai dreptate lady, existau si schimburi de genul acela dar erau "incidente" izolate si cate odata chiar se ajungea la ban sau la sanctiuni. (acum ? acum nimic.. )

E ceva de genul "legalizati prostitutia in ro" (daca intelegeti ce vreau sa spun)
 

DeletedUser38023

Cum sa nu ajute? Cand tu ai langa tine unu care are pregatite 10k de pp-uri si tu stai cu un minim de 100-200 oare cine se va dezvolta mai repede? Cine poate sa mareasca minele sau sa produca trupe mei repede? Cine scoate primul nobilul ? Adevarul e ca pp-urile au ajuns sa conteze mult (defapt ..foarte mult), asta cel putin pana la cateva sate.

Pai nu se dezvolta mult mai repede nici cu pp-uri.. Sau, cel putin, nu suficient de repede incat sa i se compenseze restul lipsurilor..

Citeam discutia lui Daredevil Mephisto.. Pai daca aia din top au bagat cat zice Coco, nu prea stiu sa se ajute de pp-urile alea..
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Ha,haha incidente izolate?Era cineva (new champ parca )pe 31 a cumparat juma de harta pe bani reali si nu a fost banat .A stat rang 1 mult ,mult timp fara probleme ..pana a fost innobilat:)))

Mereu s-au facut deastea.E preferabil sa fie legal .
 

DeletedUser5970

Eh, Radu, uite ca mi-ai deschis ochii si ii pot raspunde lui lady la intrebarea cine ma obliga sa joc - echipa.
 

DeletedUser45790

Daca a fost un nebun pe servarul ala nu inseamna ca sunt peste tot (sper), cel putin nu cu atatea "resurse materiale". In fine.. Fiecare cu parerea lui, eu asa vad lucrurile acum si probabil o sa raman cu aceasta parere pe o perioada nelimitata. (cine stie)

Pana una alta.. astept un moderator sa ne urecheze pentru spam :)))
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Suntem on topic,vorbim despre jucatorii din top in general .Ce sa postezi aici ?Copy paste cu topul?

:))))
Loc Nume Trib Puncte Sate Puncte pe sat
1 Maria Sofia = SN = 9.116 3 3039
2 ciolanu roz ShocK. 7.947 3 2649
3 hotii ~NW~ 6.255 2 3128
4 cucumov = SN = 5.560 2 2780
5 giubilancamataru NONAME 5.202 2 2601
6 Mafy-As-Mpp ShocK 4.835 1 4835
7 romanalex 1507 NMZa 4.685 2 2343
8 Evoluti0n MTH 4.588 2 2294
9 nebunu999 ARC 4.588 2 2294
10 viky01 = SN = 4.511 1 4511
 

DeletedUser45790

Suntem on topic,vorbim despre jucatorii din top in general .Ce sa postezi aici ?Copy paste cu topul?

Pai.. cred ca da :))

4437f5029c0985791405672e8fc5efbb.png


Uite, intram in legalitate gata :)))
 

DeletedUser

Pai nu se dezvolta mult mai repede nici cu pp-uri.. Sau, cel putin, nu suficient de repede incat sa i se compenseze restul lipsurilor..

Citeam discutia lui Daredevil Mephisto.. Pai daca aia din top au bagat cat zice Coco, nu prea stiu sa se ajute de pp-urile alea..

vorbim sa nu adormim....
pai unu injumatateste o cladire de 10 ori si o face in 5 minute si eu o fac in 15h...
 

DeletedUser45790

Nu cred ca despre asta era vorba..

Nu e important cum faci rost de pp-uri, e important ca ele fac diferenta si consituie un avantaj major acum la inceput de servar.
 

DeletedUser38023

vorbim sa nu adormim....
pai unu injumatateste o cladire de 10 ori si o face in 5 minute si eu o fac in 15h...

Cu alte ocazii o mai fac si pe asta, vorbesc sa nu adorm, dar de data asta nu..
Pana la pp-uri pot sa iti scriu o ditamai lista cu lucruri care fac diferenta, iar lista asta ar incepe cu "echipa"..

P.S. In exemplul tau, cel care face cladirea in 5 minute sufla in duda daca nu are resurse ca sa o dea si pe urmatoarea.. :rolleyes:
 

DeletedUser

Parerea mea este ca aceste pp.uri facute prin negot a stricat farmecul jocului,mai ales la inceput unde fiecare jucator trage sa se dezvolte .
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Daca nu erau ppurile ..erau suporti sau farm rush sau..sau...Cred ca ma repet ,dar sunt convinsa ca si pe o lume fara pp majoritatea care se plang non stop nu pupa top 10.Asa ca ma gandesc logic:

Cu ce il afecteaza pe unu care nu joaca nimic(doar da mesaje si posteaza pe forumuri ) cine si cum a ajuns in top,cand el oricum nu ar ajunge acolo si daca ar fi singurul jucator de pe server, pentru ca toti barbarii ar fi mai mari ca el?
 

DeletedUser

Mda,eu doar mi-am exprimat parerea insa o data ce ai pp/uri exista avantaj mai ales daca mai si farmeaza ,nu ?
 

DeletedUser42412

va tot vaitati de comertul pe pp dar pe speciale de ce nu intrati?
 

DeletedUser

Daca nu erau ppurile ..erau suporti sau farm rush sau..sau...Cred ca ma repet ,dar sunt convinsa ca si pe o lume fara pp majoritatea care se plang non stop nu pupa top 10.Asa ca ma gandesc logic:

Cu ce il afecteaza pe unu care nu joaca nimic(doar da mesaje si posteaza pe forumuri ) cine si cum a ajuns in top,cand el oricum nu ar ajunge acolo si daca ar fi singurul jucator de pe server, pentru ca toti barbarii ar fi mai mari ca el?

acum nu sunt suporti?:)))
am ajuns sa o aud si pe asta,ca triburile o devenit un joc curat:)))
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Sunt si acum ,si atunci .Doar ca atunci toata lumea tipa ca porcul din reclama antefrig ”supoorttiiiii..supooooorti” acu sunt cu ”peeepeeeeee.peeepeeeee”.Vorba lui abuser ,jucati pe speciale si nu ne mai stricati cheful cu vesnicele regrete gen ”pe vremea mea parizerul era asa bun”. La tot pasul acelasi cliseu.
 

DeletedUser

inno are de pierdut, nu noi;)

in 2009 jucau 50k de jucatorisi acum sunt 1k,peste 3 ani o sa ramaneti o mana de oameni ;)
crezi ca cei care baga acum mii de pp-uri o so faca si peste 2 ani cand isi vor da seama ca defapt sunt doar ei pe harta si restu sunt sate fictive?
 
Sus