Discutii libere L43 !

DeletedUser38912

L43 e cea mai slaba lume pe care am jucat vreodata ( sper sa nu sangereze prea multe orgolii ) mi se pare lipsit de sens ca Master sa faca organizat iar aliatii lor din BEM sa participe cu cativa jucatori doar , ditamai familioanele si sa nu poata scoata de pe harta un trib mic ca Enigma si NG ( NG care practic este doar un jucator ) ca mai au razboaie in alta parte nu are nici o relevanta .

WOC , pe aceiasi linie , au totusi un mare plus , nu se angajeaza in 27 de razboaie odata si nu inobileaza toate barbarele de pe harta , in rest ... nimic impresionant .

MnK.s , un super trib cu super jucatori sa nu poata scoate mai repede de pe harta un trib de nobi ca Sparta ... ciudat . Personal ,nu stiu daca unii sunt super jucatori iar altii nobi , asa se scria pe extern ...

Nu stiu prea multe despre ROM dar mi se pare un trib foarte interesant , sa rezisti atata timp pe harta cu o multime de razboaie ... interesant .

Triburile a devenit un joc foarte plictisitor , imi place ca se implementeaza o sumedenie de chestii noi dar nu se rezolva prea mare lucru cu asta , ar trebuii un suflu nou , mai multi jucatori noi , dar cei noi sunt sufocati de cei vechi ...

In general a disparut placerea jocului in sine , majoritatea au in cap doar cucerirea lumii si astfel se fac o multime de aliante , familii , mamuti , elefanti , girafe etc , plus ca de-a lungul timpului s-au facut o multime de grupuri si grupulete , intrii intr-un trib in care sunt altii care se cunosc mai demult ... esti cam pe din afara .

Majoritatea triburilor , adica 99% parca il au ca mentor pe Mourinho , plictisitoare , fara pic de stralucire .




Pai nu numai l43 e plictisitoare, si l42 a fost si e plictisitoare, etc...etc..

Eu le vad lipsite de farmec deoarece inainte pe lumi ca l21 de exemplu, nu se juca cu academii.

Iti faceai un trib de 100 de membri cat era limita si te luptai pana eliminai toate punctele rosii.

Acum la 3 zile dupa inceperea lumi , toate triburile au cate 5-6 academii si 30 de aliati. Pai asta e farmecul jocului? Iti faci 10 academii 40 de aliati ?...Am observat ca majoritatea triburilor cum vad ceva rosu pe harta , in loc sa se gandeasca sa atace, se gandesc cum sa faca sa obtina si de la aia o alianta.

Ar fi buna o regula privind academiile astea ,se lasa doar o academie de trib, maxim si aliante maxim 3, sau 4. Asa chiar am putea sa vorbim de razboi , ca in rest e multa pace.

Pe 45 am vazut ca tribul URSS vor sa iasa din multime si joaca fara academie, (din ce am vazut acum 3 zile ) , insa parerea mea e ca o sa le fie greu sa reziste .Pt ca degeaba vrei tu sa joci old school daca restul harti au 10 academii si nu stiu cati aliati , ...nu ai prea multe sanse. Deci e un cerc vicios ....din care nu poti sa iesi,de asta trebuie o regula.
Oricum din partea mea le doresc succes.

Asta e parerea mea despre ceea ce a devenit jocul asta in ultimi ani. Multa plictiseala, multe academii, multi aliati, extrem de multa pace, multe puncte premiu, multe scripturi, ......putin talent.

Imi e dor de vremurile cand erai bun daca faceai un split la secunda fara sa existe scripturi.Ala da joc !!!
 

DeletedUser38518

Z2UdhCy.png


Si aia au academie...
 

DeletedUser37656

Acuma "toti" e buni, cand fac aliante gen asta care s-a facut impotriva ROM-ului. Si ce au realizat? Fix nimic. Mai mult s-au facut de cacao, ca ROM-ul a rezistat impotriva lor si ba mai mult, ii si conduce zdravan in statistici. Si cand te gandesti ca e fericire maxima pe unii, cand fac un organizat gen M-day, si din 250 de full-uri inobileaza 8 sate ... pe cand altii cu 40 de full-uri inobileaza cate 15-20 de sate...


Pai nu numai l43 e plictisitoare, si l42 a fost si e plictisitoare, etc...etc..

Eu le vad lipsite de farmec deoarece inainte pe lumi ca l21 de exemplu, nu se juca cu academii.

Iti faceai un trib de 100 de membri cat era limita si te luptai pana eliminai toate punctele rosii.

Acum la 3 zile dupa inceperea lumi , toate triburile au cate 5-6 academii si 30 de aliati. Pai asta e farmecul jocului? Iti faci 10 academii 40 de aliati ?...Am observat ca majoritatea triburilor cum vad ceva rosu pe harta , in loc sa se gandeasca sa atace, se gandesc cum sa faca sa obtina si de la aia o alianta.

Ar fi buna o regula privind academiile astea ,se lasa doar o academie de trib, maxim si aliante maxim 3, sau 4. Asa chiar am putea sa vorbim de razboi , ca in rest e multa pace.

Pe 45 am vazut ca tribul URSS vor sa iasa din multime si joaca fara academie, (din ce am vazut acum 3 zile ) , insa parerea mea e ca o sa le fie greu sa reziste .Pt ca degeaba vrei tu sa joci old school daca restul harti au 10 academii si nu stiu cati aliati , ...nu ai prea multe sanse. Deci e un cerc vicios ....din care nu poti sa iesi,de asta trebuie o regula.
Oricum din partea mea le doresc succes.

Asta e parerea mea despre ceea ce a devenit jocul asta in ultimi ani. Multa plictiseala, multe academii, multi aliati, extrem de multa pace, multe puncte premiu, multe scripturi, ......putin talent.

Imi e dor de vremurile cand erai bun daca faceai un split la secunda fara sa existe scripturi.Ala da joc !!!
 

DeletedUser38912

Rom , da se apropie de ceea ce era o data si de cum se juca o data pe vremuri .

Insa eu vorbesc de niste principii generale, ....cum ar fi regula pt academii, regula pt aliante, scoaterea tuturor scripturilor si doar cont premiul fara cumparare de resurse sau injumatatiri de timp la constructii.

Sa reziste cine e bun,cine are timp....

Macar o lume sa faca asa, cu regulile astea :)
 

DeletedUser38912

pai top 3 , deja vorbim de performanta, ...deci inseamna ca se poate, iti dai seama un trib de 40 de insi toti la un nivel de joc ridicat ca si cunonstiinte , ca pot rezista fara probleme daca ati reusit voi
 

DeletedUser40689

Uite ca s-a putut juca lejer, si cat am fost, n-am picat din top 3.

Oauu !! Impresionant , atunci ai scris si oda bucuriei parcă . Scrie-ti asta la profil sa faci impresie .

Nu academiile , pp-urile , alianțele fac jocul plictisitor ci jucatorii , le e frica sa piarda sate , conturi asa ca se blindeaza cu o mulțime de academii si aliante , daca as fi fost putin mai diplomat as fi scris si ca fac toate astea deoarece vor sa castige lumile cat mai usor , repede si sunt buni diplomati , dar nu , imi mentin prima părere , lașitatea e cauza .
 

DeletedUser41046

:)) 15 insi e putin , nu cred ca se mai poate juca asa cum se juca pe vremuri

lasa ca pe L30 am inchis lumea cu tribu de pe locu 2 , deci se poate orice :)


Pai nu numai l43 e plictisitoare, si l42 a fost si e plictisitoare, etc...etc..


unde esti tu pe L42 de zici ca ii plictisitoare ?


hmm , oare esti in tribu ala MR ? care MR = academia zeilor , care la randu lor cei din MR au si ei o academie ? :))
 

DeletedUser18212

iar in final tot la margine ati ajuns ! yey !

Ce margine visezi ma labus? Iar scrii pe aici ce visezi noaptea?

Oauu !! Impresionant , atunci ai scris si oda bucuriei parcă . Scrie-ti asta la profil sa faci impresie .

Nu academiile , pp-urile , alianțele fac jocul plictisitor ci jucatorii , le e frica sa piarda sate , conturi asa ca se blindeaza cu o mulțime de academii si aliante , daca as fi fost putin mai diplomat as fi scris si ca fac toate astea deoarece vor sa castige lumile cat mai usor , repede si sunt buni diplomati , dar nu , imi mentin prima părere , lașitatea e cauza .

E mare frustrarea, ma ionica...ia cu lamaie sa nu ti se aplece.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Ce margine visezi ma labus? Iar scrii pe aici ce visezi noaptea?



E mare frustrarea, ma ionica...ia cu lamaie sa nu ti se aplece.

esti pe harta? ca nu te vad...mari vedete,a dat RS in voi si ati sarit in toate partile....dark eternal cel mai tare de la voi :)) a reusit sa fuga in zion respectiv nerv
 

DeletedUser18212

esti pe harta? ca nu te vad...mari vedete,a dat RS in voi si ati sarit in toate partile....dark eternal cel mai tare de la voi :)) a reusit sa fuga in zion respectiv nerv

Ba tu habar n-ai cu cine vorbesti. In cine doamne iarta-ma a dat RS cand eu am fost in RS, tam.... Era vorba de Inbz, nu ibidem, da tu traiesti in lumea ta.
Si da, contul meu inca este pe harta, l-am lasat unui prieten sa joace pe el. E bine merci in RS, ca i-a schimbat numele e alta treaba...tu mai esti pe harta?

LE: am verificat pe tw.stats si vad ca inca mai esti pe harta cu 1 sat, te innobileaza baietii. Jucatoru lu peste...
 

DeletedUser18212

Asa se intampla cand se baga in seama toti habarnistii doar de dragu de a se baga in seama.
 

DeletedUser40689

Ce margine visezi ma labus? Iar scrii pe aici ce visezi noaptea?



E mare frustrarea, ma ionica...ia cu lamaie sa nu ti se aplece.
nu cunosc frustrarea in jocul asta tanti :) sunt mai presus de chestiile astea care va macina pe d'astia d'alde voi :)

Vezi daca joci prea mult sotron cu fetele la soare ce ajungi sa scrii ?
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Asa se intampla cand se baga in seama toti habarnistii doar de dragu de a se baga in seama.

daca am gresit/inteles ceva gresit am admis asta,nu vad de ce continui sa fii mare smardoi....cand nu esti,cui ii pasa ca ai lasat contul? inseamna ca te-a depasit situatia daca l-ai dat:)) asa pot afirma si eu ca poate joc pe alt cont mare ...te-ai gandit? e prea greu,nu stii tu sa faci asa ceva
 
Sus