Noobs, lamentabil.

  • Autor subiect DeletedUser7039
  • Data de început

DeletedUser7039

Mi-am permis sa deschid acest thread, pentru ca sunt 100% convins ca vor exista subiecte zilnice prin care noobs va dovedi ca este un trib de cea mai joasa speta, ridicat prin minciuna, furt, tradare.

Acum 2 zile din IMMO au plecat mai multi baieti dintre care si El Muerto, care era sitter la bunul meu coleg si prieten Prowar.
De-a lungul razboiului, Prowar, le-a facut celor din noobs pagube mai mult decat considerabile.

2 exemple de rapoarte de cand l-a atacat un n00b:

Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-1.6% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: martzian
Sat: 006 (447|404) K44

Număr: 0 0 6496 0 35 303 782 0 150 5 0 0
Pierderi: 0 0 6496 0 35 303 782 0 150 5 0 0

Apărător: Prowar
Sat: -015- Bordertown (446|420) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 19 la nivelul 18



Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-21.2% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor:martzian
Sat: 004 (447|405) K44

Număr: 0 0 6350 0 0 1361 1090 0 225 10 1 0
Pierderi: 0 0 6350 0 0 1361 1090 0 225 10 1 0

Apărător: Prowar
Sat: -015- Bordertown (446|420) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: xxxxxxxxxxxxxxx


Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 19


El Muerto, fiind sitter la Prowar, a parasit tribul, de pe ambele conturi, iar de pe contul Prowar a atacat fostii colegi. I-a golit toate satele de armata si le- a cedat membrilor noobs.
Asta s-a intamplat de pe contul lui Prowar in perioada in care a fost sitter El Muerto, adica tradatorul:

Agresor: Prowar
Sat: is very ok (450|425) K44

Număr: 0 0 6900 0 0 1300 1500 0 200 20 0 0
Pierderi: 0 0 6900 0 0 1300 1500 0 200 20 0 0


Apărător: luli1
Sat: luli18 (466|436) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Agresor: Prowar
Sat: -001- Alcatraz (442|431) K44

Număr: 4000 3552 0 2000 167 0 0 1650 0 0 0 1
Pierderi: 4000 3552 0 2000 0 0 0 1650 0 0 0 1


Apărător: luli1
Sat: luli01 (475|427) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Asta e lista ultimelor innobilari ale lui Prowar:

Village name Points (current) Points (at ennoblement) Old owner New owner Time
-015- Bordertown (446|420) K44 8,513 8,513 Prowar skippyatm [noobs] 2008-06-16 05:27:47
-011- Zambeste! (450|422) K44 9,304 9,304 Prowar BaronuMare [noobs] 2008-06-16 05:14:00
-005- SingSing (443|433) K44 9,091 9,091 Prowar crystyv [noobs] 2008-06-16 00:51:04
-008- Masada (447|430) K44 9,330 9,330 Prowar pamfil [noobs] 2008-06-15 23:31:56
-013- Raluk2me (447|422) K44 10,130 10,130 Prowar illusi0n [noobs] 2008-06-15 23:04:57
-019- Idri Land #03 (448|424) K44 7,455 7,455 Prowar klarpunct [noobs] 2008-06-15 18:16:47
-017- Viking (452|423) K44 8,505 8,505 Prowar BaronuMare [noobs] 2008-06-15 17:08:06
-016- Firefly (448|423) K44 8,791 8,791 Prowar klarpunct [noobs] 2008-06-15 15:02:31
-018- Cr33p7 (450|425) K44 9,907 9,907 Prowar martzian [noobs] 2008-06-15 13:11:50
-014- Blackwood (445|422) K44 8,899 8,899 Prowar klarpunct [noobs] 2008-06-15 10:49:38
-012- My ranch (452|424) K44 8,918 8,918 Prowar martzian [noobs] 2008-06-15 05:05:22

Dar toate astea s-au petrecut in cadrul tribului noobs, in conditiile in care colegul meu avea un sitter tradator.
Martzian, vad ca esti un jucator foarte experimentat si cuceresti numai sate prin lupta corecta.
Te lauzi ca joci triburile de pe W2? Sincer...Nu se vede, pentru ca nu ai demonstrat nicio calitate de jucator! Bucura-te de onorabiul tau rang la inamici invinsi 871.Iti priesc satele luate gratis prin tradare??? Ti-a priit cand I-ai luat 2 sate lui Prowar, el avand sitter mana ta dreapta, adica trdatorul din IMMO??? Bucura-te! Altfel, decat prin furt, nu i-ai fi putut cuceri in viata ta un sat lui Powar!Spui ca nu te intereseaza topurile...Atunci cum de te intereseaza satele moca?

Cat de josnici puteti sa fiti??? Ma intreb...
 

DeletedUser

ce-o fi de mirare, cum spun multi in jocul asta, "e doar un joc si orice e permis"

daca asa se comporta si acasa sau aici doar refuleaza spiritul de razboinic din ei e treaba lor, cine suntem noi sa judecam pe altii

@rhadookoo, mai bine o lasi moale cu noobs, acum o sa vina replica lui martzian si tot asa...si nu rezolvati nimic

e clar ca noobs sunt pe val acum dar orice suis are si un coboras...la ce caractere au asimilat in trib o sa-i tradeze si pe ei cu prima ocazie

eu m-am lamurit din topicul "veteranilor" cum stau lucrurile si la fel cred ca e situatia cu multi din cei care "ne pierdem vremea" pe forum, aici doar ati pierde timpul scriind lungi epistole
 

DeletedUser

vai

mai stiu si eu un astfel de trib :))

conducerea a trecut o gramada de aliati la diplomatie, dar culmea, pe ei nimeni nu ii are la aliati :))

acesta e un plan genial mai, pus la cale de vetarani ai acestui joc.

si regula cu : daca pleci din trib fara sa anunti, o sa iti luam satele ! , asta e betooon regula. si atatia noobs pun botu la aceasta regula, incat la sfarsitul lunii, tot in acel trib sunt, deoarece numai dupa 48 de ore pot parasi tribul :))

si in noobs, sunt invarteli si combinatii facute cu cap mai, de veterani.

daca gasesti noobs pe care sa ii ti pe loc, dc sa nu profiti ?
 

DeletedUser

Nu am fost surprins ca unii au plecat la dusmani ... asta denota caracterul slab ... si asa cum au plecat din TBE la noi si de la noi la noobs asa vor pleca si de acolo catre alt trib in functie de cum bate vantul.
Ce m-a surprins a fost josnicia lui El Muerto care nu s-a multumit sa spioneze, sa plece la dusmani, nu s-a multumit sa mai traga si alti jucatori cu el, ci chiar mai mult a tras cu el si conturile de sitter pe care le-a golit de trupe atacand satele noastre si pe care le-a facut cadou celor din noobs.
In goana dupa puncte si sate unii au ajuns sa se preteze la orice.
Halal jucator ... oare va mai avea incredere cineva in el vreodata?
Oare ce parere au chiar si cei din noobs despre el?
Sunt sigur ca o sa primeasca ce merita ... intr-un fel sau altul ... sau poate cine stie ... va pati si el la fel ... cine sapa groapa altuia ...
Asta e MIZERIA UMANA despre care vorbeam intr-un post anterior.
 

DeletedUser

haha

mai, trebuie sa te adaptezi tuturor situatiilor.

lumea cauta lideri tot timpul.

trebuie sa fie impinsi din spate.

nimanui nu ii plac spionii, asa ca nush cat timp va trai, k nu va fi uitat de multi

si apropo, ar putea fi banat daca aveti dovezi, deoarece , daca un sitter provoaca stricaciuni unui alt cont, care de fapt nu este al sau, sitterul primeste pedeapsa grea.

informatia intotdeauna face diferenta dintre esec sau victorieeeeee !!!

si 1 sfat : sa te ai bine cu toti vecinii, dar pe care nu-i suporti, KILL THEM !
 

DeletedUser

ce-o fi de mirare, cum spun multi in jocul asta, "e doar un joc si orice e permis"

daca asa se comporta si acasa sau aici doar refuleaza spiritul de razboinic din ei e treaba lor, cine suntem noi sa judecam pe altii

@rhadookoo, mai bine o lasi moale cu noobs, acum o sa vina replica lui martzian si tot asa...si nu rezolvati nimic

e clar ca noobs sunt pe val acum dar orice suis are si un coboras...la ce caractere au asimilat in trib o sa-i tradeze si pe ei cu prima ocazie

eu m-am lamurit din topicul "veteranilor" cum stau lucrurile si la fel cred ca e situatia cu multi din cei care "ne pierdem vremea" pe forum, aici doar ati pierde timpul scriind lungi epistole

perfect adevarat ... "in dragoste si razboi totul e permis"
dar daca tu vezi in sitatia asta macar un strop de "spiritul de razboinic" eu ... imi sterg contul
si da e adevarat ... in mare parte e pierdere de timp ... utile sunt doar discutiile pe tema razboiului si strategiilor ... razboiul verbal intre jucatori care isi aduc jigniri reciproce nu ajuta ABSOLUT LA NIMIC.
 

DeletedUser

hehe

sa sti k jignirile au si ele rostul lor

la englezi, p w2, liderul familiei HOT si-a sters contul datorita unor jigniri adresate copilului sau care este cu prbleme din nastere la un picior

si era jucator de 8 mil de puncte :( era cel mai respectat om din w2
 

DeletedUser

dar daca tu vezi in sitatia asta macar un strop de "spiritul de razboinic" eu ... imi sterg contul

n-am vrut sa folosesc un cuvant mai greu desi daca asociezi spiritul de razboinic cu un personaj foarte popular zilele astea o sa intelegi mai bine ce vreau sa spun.
 

DeletedUser

Ma mandresc ca am facut parte din armata romana si ca am specializare cercetare diversiune - acolo am invatat ca pe timp de razboi, orice metoda care distruge, demoralizeaza sau dezinformeaza inamicul este o metoda de lupta permisa. Lui Rhadookoo i-am spus candva ca daca mai imi ataca aliatii "voi face tot ce-mi sta in putinta" sa-i distrug pe cei care-mi ataca aliatii. Nu i-am distrus inca pe cei care mi-au atacat aliatii de atunci, dar nici nu am facut inca tot ce-mi sta in putinta. Tradarea face parte din joc. dezinformarea - la fel. important este sa le stapanesti sa micsorezi probabilitatea de a ti se intampla tie, sa micsorezi posibilitatea de a fi afectat in caz ca ti se intampla... ceea ce faci tu prin acest forum rhadookoo este o manifestare a neputintei. dar si asta face parte din joc. si cu asta am incheiat discutia. ca sa nu mai zic ca acest thread am motive intemeiate sa cred ca vine in contradictie flagranta cu regulile de postare pe forum: una este sa provoci si alta este sa deschizi un thread prin care sa jignesti un trib doar pentru ca acel trib ti-a recrutat 6 jucatori... Dar ai idee rhadookoo-le cati am refuzat?
 

DeletedUser5596

Rhadokoo esti deaja penibil,ii razboi orice e permis,spionajele,tradarile voi ati inceput razboiul cu noobs cu avantajul ca erati pe primul loc,aveati ce-a mai buna pozitionare,etc dar ati subestimat noobs.ce credeati ca sunteti invincibili,ca voi nu aveti tradatori in trib sau spioni asta ii ce-a mai mare greseala care poate sa o faca un sef de trib sa se considere de neatins,acuma cand vedeti ca totul se naruie ati iesit cu jigniri la persoana.Pacat chiar va consideram buni mai ales dupa ce immo mi-a luat 4 sate in colaborare perfecta cu academia dar acuma vad ca nu sunteti cu nimic mai buni ca restu.

P.S.:vorbiti de tradatori dar intrebatil pe RAIKKONEN din academie ce a facut in O.S.
 

DeletedUser7039

martzian a spus:
Ma mandresc ca am facut parte din armata romana si ca am specializare cercetare diversiune - acolo am invatat ca pe timp de razboi, orice metoda care distruge, demoralizeaza sau dezinformeaza inamicul este o metoda de lupta permisa. Lui Rhadookoo i-am spus candva ca daca mai imi ataca aliatii "voi face tot ce-mi sta in putinta" sa-i distrug pe cei care-mi ataca aliatii. Nu i-am distrus inca pe cei care mi-au atacat aliatii de atunci, dar nici nu am facut inca tot ce-mi sta in putinta. Tradarea face parte din joc. dezinformarea - la fel. important este sa le stapanesti sa micsorezi probabilitatea de a ti se intampla tie, sa micsorezi posibilitatea de a fi afectat in caz ca ti se intampla... ceea ce faci tu prin acest forum rhadookoo este o manifestare a neputintei. dar si asta face parte din joc. si cu asta am incheiat discutia. ca sa nu mai zic ca acest thread am motive intemeiate sa cred ca vine in contradictie flagranta cu regulile de postare pe forum: una este sa provoci si alta este sa deschizi un thread prin care sa jignesti un trib doar pentru ca acel trib ti-a recrutat 6 jucatori... Dar ai idee rhadookoo-le cati am refuzat?
Nu Martzian. Nu neputinta noastra. Neputinta voastra de a castiga un razboi corect. Oricum, nici asa nu o sa il castigati, va asigur. Tribul tau, cu toate ca are mai putini membri, tot o adunatura ramane, un ansamblu de poluari, care in mare parte au venit de la noi, cu exceptia lui Davvid si a lui Alexik.
Faci orice sa castigi un razboi? Am inteles foarte bine ideea. Ei bine, eu nu o sa fac.
Ti-am atacat aliatii? Da, dar pe fata, iar atacurile respective nu au facut altceva decat sa ne starneasca admiratia reciproca si sa lege relatii amicale.
Din cate vad, nu ai notiunea de "joc". Iar eu in ceea ce priveste acest termen impartasesc urmatoarea opinie: daca nici intr-un joc nu reusesc sa nu trisez si sa nu il practic cu onoare, inseamna ca in viata reala sunt un mare "0" social.
Ceea ce pur si simplu imi lasa un gust amar la voi este ce ati vorbit pana acum si nu ati facut:
-nu vem sa fim jucatori de top; cu toate astea voi va pretati la innobilari de genul Prowar (explicat mai sus).
-voi nu acceptati jucatori slabi in trib; voi doar ati vrut sa ne scapati pe noi de ei.
-voi aveti experienta; ghinion, s-ar putea sa avem mai multa.
-voi sustineti ca nu aveti onoare si ca ati face orice lucru imoral sa castigati un joc; la treaba cu onoarea aveti mare dreptate.
 

DeletedUser7039

snoops a spus:
Rhadokoo esti deaja penibil,ii razboi orice e permis,spionajele,tradarile voi ati inceput razboiul cu noobs cu avantajul ca erati pe primul loc,aveati ce-a mai buna pozitionare,etc dar ati subestimat noobs.ce credeati ca sunteti invincibili,ca voi nu aveti tradatori in trib sau spioni asta ii ce-a mai mare greseala care poate sa o faca un sef de trib sa se considere de neatins,acuma cand vedeti ca totul se naruie ati iesit cu jigniri la persoana.Pacat chiar va consideram buni mai ales dupa ce immo mi-a luat 4 sate in colaborare perfecta cu academia dar acuma vad ca nu sunteti cu nimic mai buni ca restu.

P.S.:vorbiti de tradatori dar intrebatil pe RAIKKONEN din academie ce a facut in O.S.

Snoops, nu te cunosc, nu ma cunosti, dar pot sa spun: Incantat!
Asupra a ceea ce sustii se simte amprenta furiei de a-ti pierde satele. Cel putin asa cred eu, poate ma insel.
Nu am considerat nimic, nu am subestimat nimic. Pe noobs, chiar i-am supraestimat, consideranu-i, simplu, altfel.
Dar mai cred ca vorbesti si in necunostiinta de cauza. Citeste primul post al meu de la acest thread.
 

DeletedUser

Don quixote a fost amenintat de inthrudere, ca daca nu pleaca din noobs in immo o sa fie atacat. a fost primul vostru gest de fair play.

Strop este jucatorul care a plecat de la noi fiind recrutat de voi. noi am recrutat fosti jucatori immo mult dupa acest incident in care tot voi ati deschis calea fair play-ului.

Ati acceptat pna. am snipuit un sat de la voi si vi l-am returnat. ne-ati snipuit 3 sate ne-ati returnat unul - dovada de fair play din partea voastra.

Ati atacat toti membrii pe care noi va anuntam ca sunt refugiati
si-i nobilam noi, doar doar i-oti nobila inaintea noastra - alta dovada de fair play.

Ne-ati cerut sa-l excludem pe stelistu20 pe motiv ca e refugiat si este in curs de nobilare de catre jucatorii vostri. l-am exclus, iar voi l-ati recrutat: alta dovada de fairplay.

te-am avertizat personal ca daca aliatii mei mai sunt atacati am sa rup pna-ul - mi-ai reprosat ca imi sustineam aliatii incalcand pna-ul desi niciodata nu pusesei o astfel de conditie - aceasta minciuna a fost evident tot un gest de fairplay din partea voastra.

ai fost si tu ca si intrhrudere incuiat o perioada - evident tot pentru fairplay.

te-am anuntat ca rupam pna-ul lasandu-ti totusi la dispozitie aproape 15 ore ca sa ai timp sa comunici tuturor membrilor tai decizia. am fost atacati inainte de expirarea pna-ului - alta dovada de fair play.

au fost jucatori de la tine care mi-au injurat oamenii de mama, evident tot in spirit de fairplay.

te intrebi de ce nu-s fairplay cu tine? din toate motivele de mai sus.

vorbesti de moralitatea unui joc ce simuleaza razboiul? ma faci sa rad. ce e moral intr-un razboi? de ce intr-o simulare a unui razboi nu trebuie sa se simuleze tradarea? sau numai tu ai voie sa recrutezi de la altii? numai voi aveti dreptul sa nu va respectati cuvantul... numai voi aveti dreptul sa nu va tineti de cuvant... ce vrei cumva acum sa te anunt dinainte ce sat voi nobila?

esti pueril...
 

DeletedUser

@martzian: poate ai dreptate referitoare la cele spuse de mai sus ... poate nu ai ... nu sunt eu in masura sa dau un verdict ... stiu ca incalcari au fost de ambele parti.
Dar de la asta si pana a replica cu aceeasi moneda si chiar mai rau ... e cale lunga.
Daca cineva iti da o palma nu trebuie sa intorci si celalalt obraz ... dar nici sa il impusti cu tunul :D
Si eu am fost injurat de multe ori ... uneori chiar si fara sa am vreo legatura cu ei ... pagini de mesaje in care 1 din 3 cuvinte era o injuratura ... si ce am facut? ... nimic ... pur si simplu i-am ignorat.
Nu are rost sa ma cobor la nivelul unora care nu stiu ce inseamna bun simt.
Iar in privinta strategiei fiecare are dreptul sa se impuna "prin orice mijloace legale" ... ramane de vazut pe viitor daca o sa fie apreciat, urat sau temut atat la nivel de jucator cat si la nivel de trib.
 

DeletedUser

spuneti ca in joc este totul permis, sunt de acord cu voi, DAR UNDE ESTE ONOAREA? lasand jocul la o parte, unde este mandria? unde este caracterul? cum te simti tu ca om daca tradezi dupa ce ai stat 1-2 luni intr-un trib care te-a aparat?

nu mai ma luati cu "in razboi totul este permis" ca daca nu era permis faceam ticket pt admini, e vorba de onoare (si sigur o sa vina cativa si o sa ma intrebe "ce e aia onoare? o gasesc la magazin? e scumpa?")
 

DeletedUser7039

Don quixote a fost amenintat de inthrudere, ca daca nu pleaca din noobs in immo o sa fie atacat. a fost primul vostru gest de fair play.
Nu ii poci numele prietenului meu. Nu ar trebui sa il postezi nici daca l-ai scrie corect, "Intruethere".
Cunoscandu-l pe Intruethere am motive sa nu cred.
Strop este jucatorul care a plecat de la noi fiind recrutat de voi. noi am recrutat fosti jucatori immo mult dupa acest incident in care tot voi ati deschis calea fair play-ului.
Si in continuare este un jucator care nu a miscat un deget impotriva voastra.
Voi ati recrutat jucatori de la noi si in timpul PNA-ului, cand stabilisem o regula clara in privinta asta.
Ati acceptat pna. am snipuit un sat de la voi si vi l-am returnat. ne-ati snipuit 3 sate ne-ati returnat unul - dovada de fair play din partea voastra.
In conditiile in care voi ii sprijineati din greu pe colegii din CHEMP.
Chiar eu, dupa ce am cucerit de la ei un sat m-am trezit cu sprijin de la voi, iar cand te-am intrebat..."Si ce daca, sunt aliatii nostri." Foarte bine, am trecut si asta cu vederea atunci.
Ne-ati cerut sa-l excludem pe stelistu20 pe motiv ca e refugiat si este in curs de nobilare de catre jucatorii vostri. l-am exclus, iar voi l-ati recrutat: alta dovada de fairplay.
L-am recrutat pentru 5 minute, pentru ca cineva i-a dat invitatia in necunostiinta de cauza. Oricum, acum este la voi;)
te-am avertizat personal ca daca aliatii mei mai sunt atacati am sa rup pna-ul - mi-ai reprosat ca imi sustineam aliatii incalcand pna-ul desi niciodata nu pusesei o astfel de conditie - aceasta minciuna a fost evident tot un gest de fairplay din partea voastra.
Cand ai propus PNA-ul cu noi stiai foarte bine ca eram in razboi cu toata familia voastra. Dovada ta de lasitate...Nu ti-ai sustinut aliatii la nevoie, facand "Pact cu Necuratul pana treci puntea". Apoi, ati inceput sa fiti si voi morali si sa va sprijiniti aliatii, dar in ciuda faptului ca noi va interzisesem prin regulament, iar voi ati fost de acord.
ai fost si tu ca si intrhrudere incuiat o perioada - evident tot pentru fairplay.
Daca tu spui ca sunt incuiat, te asigur ca esti mult mai incuiat ca mine;)
te-am anuntat ca rupam pna-ul lasandu-ti totusi la dispozitie aproape 15 ore ca sa ai timp sa comunici tuturor membrilor tai decizia. am fost atacati inainte de expirarea pna-ului - alta dovada de fair play.
Tot voi?
au fost jucatori de la tine care mi-au injurat oamenii de mama, evident tot in spirit de fairplay.
Spune-mi exemplul, ca daca este nevoie sa il nominalizez personal, probabil adresarea se va face la persoana II-a.
te intrebi de ce nu-s fairplay cu tine? din toate motivele de mai sus.
Nu cu mine nu esti fair-play. Cele nominalizate mai sus sunt mult umflate de tine. Nu esti fair-play in general... Eu cu aceeasi moneda nu o sa iti raspund.
La 35 de ani sper sa fiu un exemplu mai bun de urmat pentru copii decat esti tu.
esti pueril...
Daca si eu mi-as exprima parerea despre tine, m-as plictisi in vacanta...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@martzian: poate ai dreptate referitoare la cele spuse de mai sus ... poate nu ai ... nu sunt eu in masura sa dau un verdict ... stiu ca incalcari au fost de ambele parti.
Dar de la asta si pana a replica cu aceeasi moneda si chiar mai rau ... e cale lunga.
Daca cineva iti da o palma nu trebuie sa intorci si celalalt obraz ... dar nici sa il impusti cu tunul :D
Si eu am fost injurat de multe ori ... uneori chiar si fara sa am vreo legatura cu ei ... pagini de mesaje in care 1 din 3 cuvinte era o injuratura ... si ce am facut? ... nimic ... pur si simplu i-am ignorat.
Nu are rost sa ma cobor la nivelul unora care nu stiu ce inseamna bun simt.
Iar in privinta strategiei fiecare are dreptul sa se impuna "prin orice mijloace legale" ... ramane de vazut pe viitor daca o sa fie apreciat, urat sau temut atat la nivel de jucator cat si la nivel de trib.


voi care-mi sunteti dusmani ma urati. aliatii ma pretuiesc... ambele lucruri ma bucura pentru ca inseamna ca stiu sa-mi fac treaba.

sa ignor? tu ce-ai vrea? sa fac ca alti jucatori din preajma ta care-ti ofera sate tie pe degeaba doar pentru a avea un pna personal cu tine... tu faci asta, este moral? in opinia mea nu!

spuneai la un moment dat draga rookpadawan tu sau bogdancugir ca ne rugam de voi sa intrati in noobs. recunosc, mi-ar fi placut sa am jucatori asa de implicati ca tine. dar nu cred ca aveti vreun mail in care sa vi se spuna "va rog frumos veniti in noobs". faptul ca vorbesc civilizat pe mail cu unii dintre voi nu inseamna ca va rog sa veniti in trib la mine. faptul ca illusi0n, care e din deva il invita pe bogdan care este din cugir la o bere, nu inseamna ca-l recruteaza. e doar o forma de socializare in urma unui joc... cele mai frumoase "razboaie" in jocurile de strategie le-am facut in retea cu prietenii mei cei mai buni. daca eram prieteni in real life nu ne impiedica nimic sa ne atacam din flanc sau sa ne intindem capcane in joc... eu nu va urasc visceral, sa deschid pe forumuri thread-uri peste threaduri... la un moment dat am sa va raspund la toate aceste acuzatii, asa cum nici nu va asteptati. si stii ceva? pun pariu ca desi voi sunteti cei care tot aruncati cu laturi pe forum atunci tot voi va veti considera victime ale "imoralitatii" mele. si ati avea dreptate...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

radoole, am mai publicat odata regulamentul. mi-ai reprosat atunci ca iti combateam minciunile nerespectand clauza de confidentialitate a mailurilor. tot ce ti se intampla se intampla pentru ca tu esti incapabil sa conduci corect niste oameni. atat. sicu asta o zi buna, am o viata reala de dus... pa, ne vedem maine!
 
Sus