Noobs, lamentabil.

  • Autor subiect DeletedUser7039
  • Data de început

DeletedUser1385

martianu,poate ma cunoastii sau poate nu,daca ai facut parte din legiunea Romana ar trebuii sa ma cunostii, in razboi e orice permis sunt deacord cu tine dar un trib care se respecta nu ajunge la asemenea gesturi sa faca parerea mea,intradevar sunteti unitii ati luat sate corect dar si sate .......
Un trib cu renume nu face recrutari masive din tabara adversa , fiindca daca teai gandii putin cum a lasat IMMO la greu va va lasa si pe voi ,satele acelea mai bine le nobilati voi ,decat sa luati toate halele in trib ,
o sati demonstrez ca nu sunteti asa puternici , nush daca stii cine sunt pe l5 mam lasat pentru o perioada fiindca numai aveam ce sa fac sa iau sate de la..incepatori ma plictisisem , dar acu voi avea parte de un razboi pe cinste cu voi pare mea (Deadly kiss)
iti urez succes
 

DeletedUser

P... de la oi te apreciază :)
o replica intunericitoare!!!

---2.6.1. Toate topicurile si posturile trebuie sa contina un numar de cel putin 4 cuvinte. Mai putine cuvinte se considera spam si va fi conform pedepsit. Orice forma de abreviere ca LOL, BRB, ROFLMAO, ICU etc. vor fi luate in calcul ca un singur cuvant. De asemenea, posturile nu se vor "umple" cu alte cuvinte gen "unu,doi,trei" ," patru cuvinte per post" sau altele. Trebuie sa fie legate de subiect altfel va fi tratat ca incalcare a regulii de post lenght si pedepsita ca atare
VERDE, intrinsecule.
 

DeletedUser

voi care-mi sunteti dusmani ma urati. aliatii ma pretuiesc... ambele lucruri ma bucura pentru ca inseamna ca stiu sa-mi fac treaba.

sa ignor? tu ce-ai vrea? sa fac ca alti jucatori din preajma ta care-ti ofera sate tie pe degeaba doar pentru a avea un pna personal cu tine... tu faci asta, este moral? in opinia mea nu!

spuneai la un moment dat draga rookpadawan tu sau bogdancugir ca ne rugam de voi sa intrati in noobs. recunosc, mi-ar fi placut sa am jucatori asa de implicati ca tine. dar nu cred ca aveti vreun mail in care sa vi se spuna "va rog frumos veniti in noobs". faptul ca vorbesc civilizat pe mail cu unii dintre voi nu inseamna ca va rog sa veniti in trib la mine. faptul ca illusi0n, care e din deva il invita pe bogdan care este din cugir la o bere, nu inseamna ca-l recruteaza. e doar o forma de socializare in urma unui joc... cele mai frumoase "razboaie" in jocurile de strategie le-am facut in retea cu prietenii mei cei mai buni. daca eram prieteni in real life nu ne impiedica nimic sa ne atacam din flanc sau sa ne intindem capcane in joc... eu nu va urasc visceral, sa deschid pe forumuri thread-uri peste threaduri... la un moment dat am sa va raspund la toate aceste acuzatii, asa cum nici nu va asteptati. si stii ceva? pun pariu ca desi voi sunteti cei care tot aruncati cu laturi pe forum atunci tot voi va veti considera victime ale "imoralitatii" mele. si ati avea dreptate...

1. Eu nu urasc pe nimeni.

2. Nu este nimic imoral sa recuperezi un sat care apartine tribului ... pe calea armelor sau printr-o intelegere ... el a avut de ales ... renunta la un sat luat de la noi sau intra in conflict cu mine ... ce e imoral in asta?! ... cel putin eu am fost sincer si i-am spus care sunt optiunile ... si nu mi-am calcat cuvantul.
Si nu cred ca tu esti in masura sa spui ce e moral si ce nu.

3. Nu esti bine informat ... nu am zis la nimeni ca ati incercat sa ma recrutati si recunosc ca nu am primit nici o cerere in acest sens.
Mai mult ... daca iti amintesti ... intr-o discutie personala ti-am spus preventiv ca nu o sa parasesc tribul si ca nu are rost sa incerci ceva de genul asta.
Chiar cineva de la mine din trib m-a intrebat daca e adevarat ca vreau sa plec la noobs.
Deci acest zvon e nefondat si nu foloseste nimanui ... sau poate da si nu e decat o manevra de decurajare a adversarului.

4. Eu nu arunc cu laturi in nimeni, te rog sa imi dai un exemplu in acest sens.

5. Termenul "rookpadawan" este mai mult decat ironic si eu nu mi-am permis cu nimeni nici macar asa ceva, nu ca ma deranjeaza dar vroiam doar sa iti exemplific nivelul de "altitudine" de la care sunt tratat de catre tine.
 

DeletedUser

rookpadawan acesta este singurul raspuns care ti-l dau azi: te numesc asa pentru ca imi esti simpatic... te simpatizez asa cum un profesor simpatizeaza elevii care vor sa invete. nu-ti pot spune master, pentru ca nu poti sa emiti pretenita de a te apela cu acest nume cand trimiti 24 de sate de atac cu ore intregi intre fiecare dintre ele, in doua zile diferite, fara sa rezolvi absolut nimic. erau atacuri full care veneau de la tine pe zid 0, dar pentru ca in acel sat aveam peste 50k din fiecare defensiva si cam 30k de cavalerie grea pierderile noastre erau de cateva sute de soldati...

in ceea ce priveste atacul lui nakkata, ala cu 4 nobili... te asigur ca nakkata1, moko, sfinxul, kostiny si cu mine am nobilat sate la 36 de ore distanta pe lumea 2. sate aflate in mijlocul teritoriului inamic. imi amintesc ca si acolo se gasisera maestrii ai jocului care radeau ca trimitem fake-uri cu nobil... asa cum spui, razboiul este tot, e arta si creatie... folosesti orice metoda legala de a-ti ascunde adevaratele intentii.

de ce nu sunt pe locuri fruntase la inamici invinsi ca agresor? pai eu cu un oras de atac am cucerit doua sate de la lordscofield, esuand e drept la a treia incercare. deci eu am folosit un oras de atac ca sa iau doua orase inamice. tu ai folosit 24 de orase de atac ca sa demonsstrezi tuturor din tribul tau ce? cat de bine ne aparam noi. ai idee cat de mult rau au facut moralului colegilor tai atacurile tale esuate?

reiau intrebarea: de ce nu sunt pe locuri fruntase la inamici invinsi ca agresor? pai incerc in acest joc sa fac si eu ce spunea un mos, acum cateva mii de ani, mos care se chema Sun Tzu, si care a scris o carte numita Arta Razboiului:

Cel mai bun general este acela care castiga razboiul fara sa duca nicio lupta.

mai are si alte invataturi, utile intr-un asemenea joc, si-n viata de asijderea.

din pacate n-am reusit sa fiu cel mai bun "general" din acest joc, dar cel putin ma straduiesc.
 

DeletedUser

nu am zis niciodata ca sunt un maestru al jocului ... numele ales este legat de cu totul altceva.
nu stiam ca tu ti-ai upgradat satele la nivel de oras :eek:
asta e ... noi suntem tarani din sate si tu ai devenit orasean :D
si zidul l-ai upgradat ... e din otel acum?
iar referitor la nakkata1 ... ce pot sa spun ... jalnic ... 1 atac cu 4 nobili :confused:
 

DeletedUser

nu am zis niciodata ca sunt un maestru al jocului ... numele ales este legat de cu totul altceva.
nu stiam ca tu ti-ai upgradat satele la nivel de oras :eek:
asta e ... noi suntem tarani din sate si tu ai devenit orasean :D
si zidul l-ai upgradat ... e din otel acum?
iar referitor la nakkata1 ... ce pot sa spun ... jalnic ... 1 atac cu 4 nobili :confused:

pana acum ti-am vorbit e adevarat cu oarecare superioritate, superioritate indreptatita de cele 24 de atacuri esuate ale tale. dar te-am tratat cu respect. cata vreme eu iti vorbesc serios si tu o dai in infantilisme, nu pot sa-ti spun decat: o zi buna si succes!
 

DeletedUser7039

Asa...Ca fapt divers...
Azi i-am cucerit 2 sate jucatorului Pho3nix din noobs. Mi le-a lasat foarte usor...Dar nu am inteles, daca mi le-a cedat cu atata usurinta, de ce s-a chinuit atat sa le recupereze:D

Rapoarte:

Agresor: Pho3niX
Sat: SartoMetaldark (448|465) K44

Număr: 0 0 4665 0 0 2139 444 0 306 0 0 0
Pierderi: 0 0 4665 0 0 2139 444 0 306 0 0 0


Apărător: Rhadookoo
Sat: 028.Coors (452|461) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Agresor: Pho3niX
Sat: SartoCtz (455|468) K44

Număr: 0 0 4054 0 0 1534 426 0 200 0 0 0
Pierderi: 0 0 4054 0 0 1534 426 0 200 0 0 0


Apărător: Rhadookoo
Sat: 028.Coors (452|461) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Agresor: Pho3niX
Sat: SartoIllegality (448|466) K44

Număr: 0 0 2379 0 0 1457 402 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 2379 0 0 1457 402 0 0 0 0 1


Apărător: Rhadookoo
Sat: 028.Coors (452|461) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Agresor: Pho3niX
Sat: SartoSmalt (449|466) K44

Număr: 0 0 14 0 0 113 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 14 0 0 113 0 0 0 0 0 1


Apărător: Rhadookoo
Sat: 028.Coors (452|461) K44

Număr: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pierderi: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 

DeletedUser

pana acum ti-am vorbit e adevarat cu oarecare superioritate, superioritate indreptatita de cele 24 de atacuri esuate ale tale. dar te-am tratat cu respect. cata vreme eu iti vorbesc serios si tu o dai in infantilisme, nu pot sa-ti spun decat: o zi buna si succes!

Si esti mandru ca supusii tai ti-au oferit sprijin ca sa ma invingi pe mine?
Si acum treci la atac sa arati lumii ce trib mare si puternic ai? ... am vazut ... jucator de mare "valoare" asa cum ai zis tu ... atacand cu 4 nobili intr-un singur atac ... de mai mare rasul :D
Tu esti el care transforma acest joc intr-un circ cu infantilismele tale de mare "strateg" si planurile tale "marete" si "machiavelice", cu atitudinea ta de superioritate si stapan absolut al tribului (ca nimeni nu are voie sa miste in front fara acordul tau)
Pana acum nu am vazut decat 7-8 jucatori in frunte cu tine care iau sate pe spinarea celorlalti ... si le mai azvarli din cand in cand cate un os ... pardon sat .... sa nu se revolte ca unii muncesc si altii se lauda.
Dar daca ei se complac in postura de "slugi" ... sau poate intr-o zi or sa se revolte si or sa te muste de mana care ii "binecuvanteaza"
 

DeletedUser

rookpadawan a fost atacat si a pierdut doua sate. a reusit sa recupereze unul si-l felicit. l-a recuperat si pe al doilea, cu ajutorul jucatorului berecb din academia immo care a sincronizatdoua atacuri cu nobil la cateva secunde dupa atacul lui. acum berecb, cel care a cucerit satul este incuiat. sa fi fost la mijloc vreo masura ilegala de recuperare a satului?
 

DeletedUser

dar si jucatorul El Muerto a intrat in noobs dupa ce a demonstrat ce fel de jucator e si dupa a fost incuiat..sa fi fost la mijloc vreo masura ilegala de intrare in trib ? Paranoia.
 

DeletedUser1959

am vazut 2 pozitii diferite din doua tabere inamice si ce pot sa spun...adevarul e undeva la mijloc.

martzian are clar un scop binedefinit si stie ce vrea sa faca platind orice pret si utilizand orice mijloace.Insa pe partea cealalta nu pune accent pe onoare si se implica prea mult in acest razboi.E un strateg adevarat dar ii place sa se laude.Cunoaste foarte bine tehnicile cu impact asupra psihicului si apeleaza la ele,are echipa bine inchegheata si o tine in priza dar s-ar putea sa isi faca dusmani pana si pe colegii lui,o variabila pe care sigur a luat-o deja in calcul.Parerea mea despre el ramane ca este un tip care vine cu o experienta vasta de pe .net si ca vom mai auzi mult si bine de el pe l5 :)

Rhadokoo acuza pe buna dreptate lipsa de onoare,e temperat si stie la o adica cei care l-au tradat pe el il vor trada si pe martzian.Pe partea cealata pierde vizibil la capitolul leadership,fiecare sat cucerit de noobs e inca un cui batut la "sicriul" IMMO.Pune si el mult suflet si cu siguranta are un cerc de apropiati cu care va merge pana la capat insa nu e de ajuns...nu e strategul pe care il vad eu in martzian.E un tip spontan care ar iesi mai bine dintr-o situatie limita decat un tip calculat gen martzian insa pe de alta parte nu are experienta lui martzian.Nu e nimic totul se invata si sunt sigur ca si el va fi un tip de care vom mai auzi pe l5 mult si bine :)

Desi OS ii are la dusmani pe cei din IMMO si la aliati pe cei din noobs eu tin sa le urez succes atat celor din noobs cat si celor din IMMO...in fond e doar un joc...azi castigi...maine pierzi.
Pamantul se invarte,mii de oameni mor,mii de oameni se nasc si noi nu am realizat nimic in RL...

Bafta si speram ca razboiul in game sa fie la fel de incins ca cel de pe forum.
 

DeletedUser

Ca sa inteleaga toata lumea: am apelat la spionaj cu intentii distructive in immo, dupa ce rhadookoo l-a trimis pe un jucator, don cici, sa ne spioneze. am interceptat un mesaj al acestui don cici care in noobs fiind, vorbea cu prowar, ca va cere suport de la tirb, iar el ii va transmite lui prowar informatii de pe ce sate se trimite suport, astfel incat prowar sa loveasca acolo. l-am ras imediat de pe harta pe don cici, dar nu am uitat incercarea marsava de a mi se infige un cutit in spate. asa ca am trimis si eu un spion in immo. diferenta este ca spionul meu in immo chiar si-a facut treaba. ne-a dat informatiile de care am avut nevoie, cand a plecat a plecat cu o intreaga echipa, iar in ceea ce-l priveste pe prowar... acesta a fost un bonus, pentru ca nimeni din noobs nu se astepta la un asa cadou...

in ceea ce priveste faptul ca as face orice, sau ca oamenii mei de baza m-ar putea trada, iata ce ar trebui sa inteleaga cei din immo: ca mesajele de genul asta:


[/quote]
Rhadookoo în data de 18.06. la ora 00:04
Lasa-ma sitter putin...
Nu se va prinde nimeni la ora asta.

sau acestea:

Sal a spus:
rookmaster în data de 19.06. la ora 18:05
Vad ca martzian v-a adus in pragul dezastrului cu razbunarile personale.
El se crede stapanul vostru si ca nimeni nu are curaj sa zica sau sa faca ce zice el.
Tu ce parere ai?

ajung la mine destul de rapid. ele imi ofera o imagine foarte clara a disperarii celor din immo, si o masura clara a fair playului de care doau dovada. dintre toti cei pe care de-a lungul timpului i-am recrutat din immo, pe nici unul nu l-am rugat sa-mi dea sitter ca sa vad forumul immo. bine, nici nu prea era nevoie avand in vedere ca informatiile de acolo mi se ofera pe tava contra protectiei... oricum mai devreme sau mai tarziu aceste incercari patetice ale immo vor fi rasplatite. nmai ca e ca si in real life: te rogi la Dumnezeu, dar stii oare cine iti indeplineste dorinta?
 

DeletedUser

rookpadawan, chiar crezi ca nimeni nu face ce spun eu? ai avut peste 100 de atacuri pe tine intr-o singura zi la recomandarea mea, chiar este asta o dovada ca nu sunt ascultat? tu nu realizezi ca in trib la mine se stie ca aceste atacuri au fost trimise, chiar nu realizezi ca dezastrul de care tu vorbesti a facut ca noobs sa urce din top 50 in locul care este acum, ca acest dezastru a insemnat un profit de 100 de sate immo si immoa pentru noi? cand tu contactezi oamenii cu astfel de incercari patetice de a reusi sa-i manipulezi nu crezi ca ar trebui sa te legi de lucruri concrete care sa nu te ridiculizeze in fata celor pe care vrei sa-i manipulezi? si pe cine voiai sa manipulezi cu o astfel de abordare? pe omul caruia defensivele mele i-au salvat satele de la atacurile immo? aveam o impresie mai buna despre tine. fii mai calm, gandesti mai bine...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser



De-a lungul razboiului, Prowar, le-a facut celor din noobs pagube mai mult decat considerabile.

2 exemple de rapoarte de cand l-a atacat un n00b:

Agresor:martzian
Sat: 004 (447|405) K44

Număr: 0 0 6350 0 0 1361 1090 0 225 10 1 0
Pierderi: 0 0 6350 0 0 1361 1090 0 225 10 1 0

Distrugeri prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 20 la nivelul 19

Agresor: martzian
Sat: 006 (447|404) K44

Număr: 0 0 6496 0 35 303 782 0 150 5 0 0
Pierderi: 0 0 6496 0 35 303 782 0 150 5 0 0



asta scria la inceputul acestui thread rhadookoo... eu am pierdut doua sate de atac din nordul tribului, unde nu mai aveam ce face cu ele si pe care voiam sa le fac sate defensive ce eera sa fac? sa-mi golesc ferma atacandu-ma singur?

iata insa atacuri si niste atacuri ale lui cum arata:

Agresor: Rhadookoo
Sat: 009.LuckyStrike (435|470) K44

Număr: 0 0 6255 0 0 3096 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 6255 0 0 3096 0 0 0 0 0 0

====================

Agresor: Rhadookoo
Sat: 002.NewPort (431|473) K44

Număr: 0 0 6000 0 0 2700 395 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 6000 0 0 2700 395 0 0 0 0 0

===============================

Agresor: Rhadookoo
Sat: 001.Smoker (440|470) K44

Număr: 0 0 6200 0 0 2000 700 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 6200 0 0 2000 700 0 0 0 0 1

========================

Agresor: Rhadookoo
Sat: 001.Smoker (440|470) K44

Număr: 0 0 0 0 0 60 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 60 0 0 0 0 0 1
=============================
Agresor: Rhadookoo
Sat: 001.Smoker (440|470) K44

Număr: 0 0 0 0 0 60 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 60 0 0 0 0 0 1
=============================
Agresor: Rhadookoo
Sat: 001.Smoker (440|470) K44

Număr: 0 0 0 0 0 60 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 60 0 0 0 0 0 1

=============================
Agresor: Rhadookoo
Sat: 001.Smoker (440|470) K44

Număr: 0 0 40 0 0 0 67 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 40 0 0 0 67 0 0 0 0 1
 

DeletedUser2821

Era doar o comparatie intre cate trupe a pierdut martzian si cate radookoo.:)
 

DeletedUser

bine, mersi de lamurire, dar nu cred ca daca pierzi trupe inseamna ca esti noob... daca atacurile au fost coordonate cum trebuie atunci rhadookoo a facut tot ce i-a stat in putinta... si eu am pierdut cateva sate full de atac si si 4 nobili pe deasupra dar aia nu inseamna ca sunt noob, sau daca tu nu ma crezi poti sal intrebi pe [player]illusi0n[/player] daca atacurile mele au fost atacuri de noob...

nu stiu de ce martian posteaza atacurile lui radu si ale lui rook ca si cand ar fi ceva in neregula cu ele... lui rook i sa facut imputarea ca are prea multe sate de atac... dar de unde stiu ei ca alea erau sate predestinate atacului sau doar o improvizatie ??
 

DeletedUser

parerea mea la cum se joaca acum
nu mai e suficient sa dai 2 aatcuri de spargere -curatare cum sar mai zice
e nevoie de mai multe
 

DeletedUser

parerea mea la cum se joaca acum
nu mai e suficient sa dai 2 aatcuri de spargere -curatare cum sar mai zice
e nevoie de mai multe

Depinde si asta... se iau sate asa lejer cu un atac de curatare... cum zicea si martzian, trebuie sa-i pandesti :p Daca reusesti sa iei un sat cu cat mai putine pierderi, cu atat mai bine.

Referitor la ce a zis Bogdan, ca ar fii o improvizatie... nu stiu daca e tocmai improvizatie sa faci din sat defensiv, sat de atac ca sa ataci de pe el si apoi sa ce? Ce improvizatie? :) Eu chiar nu inteleg, satele alea din moment ce au fost atacuri full au fost de atac... daca dupa ce a golit fermele a facut sat defensiv, partea a 2-a...
 

DeletedUser

nu, nui partea a doua, tine tot de prima parte... daca bagam mai multe parti dam in telenovele asa ca las-o cum e
 
Ultima editare de un moderator:
Sus