Fuziune RIP-CD

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Mai, mai si eu care credeam ca L1 este plictisitor .. uite ca m'am inselat, dupa o lunga perioada de "somn", cred ca se pregateste un razboi .. sau toate fuziunile astea se fac doar asa ... :rolleyes:
 

DeletedUser

Pai mai sorine, cum sa ne lasam si noi mai prejos, hai sa facem o fuziune. Si gasim noi un nume demn si original. TLD - SH poate, nu suna absolut divin? Pff...:rolleyes:

sorry anca, deja v-au luat-o altii inainte, dak nu ne-ati contactat din timp :D
 

DeletedUser

Mai, mai si eu care credeam ca L1 este plictisitor .. uite ca m'am inselat, dupa o lunga perioada de "somn", cred ca se pregateste un razboi .. sau toate fuziunile astea se fac doar asa ... :rolleyes:

Se pregatesc mai multe razboaie .... civile ce-i drept :-j
 

DeletedUser5151

mama ce de fuziuni si legio cu haita


daca alte modalitati nu gasesc baietii sa mai urce in top, fir-ar mama lui de clasament :D:D:D
 

DeletedUser2154

exact asta cred si eu cu toate astea astept cu interes razboiul. pacat ca multe triburi nu se implica direct, prin diplomatie, ci doar miseleste.

omule nu sunt eu in masura sa decid asta...daca va fi sau nu va fi razboi cu cineva...cei care sunt in functii acolo sus stiu ce sa faca eu despre altceva...uite cand un trib de centru cum este TLD si care are aliatii in jur bineinteles poate face fata unui razboi...dar daca un trib de centru in speta TLD ar fi inconjurat numai de neutrii crezi ca ar face fata unui asalt???eu ce vb este fictiv....pt ca nu cred ca vreodata se va intampla ca TLD sa isi piarda aliatii si toata lumea 1 sa se intoarca impotiva lor...si pt ca nu vreau sa starnesc scandal am sa spun doar un lucru....in razboiul recent incheiat a nu prea am luat-o pe coaja!!!
 

DeletedUser2154

Nu stiu cand ai ajuns si tu printre liderii de pe L1, dar cu astfel de idei ai mai batut un cui in sicriul lumii 1. Se pare ca n-ai inteles nimic din jocul asta. E TribalWars, nu TribalMerges ori TribalFusions...ideea era ca un trib ajunge sus prin razboaie in care membrii isi demonstreaza priceperea iar tribul da dovada de unitate si o buna colaborare intre jucatori.

Se pare ca trendul din ultima vreme e ca triburile sa se inconjoare de aliati, sa innobileze intern si sa faca fuziuni din simplul motiv de a creste in top. S-a dus vremea cu adevarat frumoasa a razboaielor masive, nascute nu doar din dorinta naturala de a creste ca trib, ci si ca urmare a unor principii de joc, vreme a aliantelor facute din respect reciproc si ca urmare a scopurilor comune si nu doar din frica. Jucatorii care au insemnat ceva pt L1 fie s-au lasat, fie joaca din inertie, hranindu-se cu amintiri, iar cei care au urcat scarile ierarhice prin diferite triburi nu se compara cu vechii lideri.:(

nu sunt un lider pe lumea 1 asa cum crezi vb ca simplu jucator si imi exprim parerea ca simplu jucator...nu eu am facut aceasta fuziune...dar asta nu inseamna ca daca nu sunt lider nu am dreptul la o opinie...si doi referitor la capitolul innobilari interne eu am facut acest lucru si recunosc...nu pt ca as fi in mijlocul aliantelor facute pt ca sunt in mijlocul tribului in care sunt si nu am ce ataca!!!nu e o rusine sa faci innobilari interne!!!
 

DeletedUser

nu sunt un lider pe lumea 1 asa cum crezi vb ca simplu jucator si imi exprim parerea ca simplu jucator...nu eu am facut aceasta fuziune...dar asta nu inseamna ca daca nu sunt lider nu am dreptul la o opinie...si doi referitor la capitolul innobilari interne eu am facut acest lucru si recunosc...nu pt ca as fi in mijlocul aliantelor facute pt ca sunt in mijlocul tribului in care sunt si nu am ce ataca!!!nu e o rusine sa faci innobilari interne!!!

Un post de-al lui flamer mi-a lasat impresia grasita. N-am mai discutat cu liderii lumii 1 de pe vremea cand SS era inca pe baricade si existau inca triburi ca Empire sau Magic. Acum nu mai sunt implicata in politica, deci nu cunosc mai mult de jumatate din "aristocratii" lumii 1. :) Remarca era una generala, nu faceam referire doar la tine. Cat despre innobilari interne, ce pot sa spun...nu aduc nimic bun, dar sunt inevitabile.
 

DeletedUser

nu le vad rostu de la dujmani sa fie colegi de trib

Te faci frate si cu dracu' pana treci puntea.

Din punctul meu de vedere e o solutie destul de buna gasita de cele doua triburi ,pentru a pastra contactul cu primele locuri de pe lumea1.
CD-RIP si TLD au un avans bunicel ,insa sunt urmate de CIRC,SOF,SH,HL ... destul de apropiate intre ele.
Urmeaza cateva triburi, la o distanta destul de mare de primele locuri ... si top20 e incheiat de 6 academii :eek::eek::eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Olimp din punctul meu de vedere nu conteaza , e exact cum nu ar fi.Deasemenea sarim pest CD ,care isi traieste ultimele zile.Sarim si peste NWO, care desi au una din cele mai bogate istorii dintre triburile de pe lumea1 ... nu ii mai vad contand pe harta.
Rezulta ca ultimele triburi sunt academii, in ordinea din pomelnic:
CDAc (academia locului 1)
=TLD= (academia locului 2)
SOF~A (academia locului 4)
R1P (academia locului 1)
NIPPON (academia locului 8)
ALlght (academia locului 3)

Dintre toate aceste triburi , =TLD= si SOF~A sunt singurele care pastreaza un numar decent de membrii.
SOF bazandu-se in continuare pe calitate si nu pe cantitate , bun trib ... probabil ca vor avea un viitor destul de bun pe aceasta lume.
Ce bine ar fi daca toate triburile ar juca dupa aceleasi principii :rolleyes:
 

DeletedUser

Tine cont de faptul ca acum o luna ALlght avea in jur de 800 membri.
 

DeletedUser

Mai gabi, eu tot nu inteleg care a fost ideea cu fuziunea CD-RIP, poate ma poti lamuri tu... Adica, nici macar razboiul cu TLD nu pare a fi motivul - in primul rand pentru ca au cerut alianta cu TLD, si in al doilea rand pentru ca puteau sa se descurce mai bine fara fuziune, asa cum a fost pe vremea razboiului CA - alianta anti-TLD.

Care a fost motivul pentru care i-au scos din rahat pe cei din RIP si au renuntat la numele CD - titlu care avea o istorie si care isi castigase respectul L3 - pentru a se asocia cu RIP, un nume care nu inseamna decat fuziuni dezastruoase, distrugerea Avalon si un razboi pierdut? Pur si simplu nu inteleg. A anulat avantajul pozitionarii bune pe harta, a adus titlul de trib mamut cu academie la fel de mare si a creat instabilitate diplomatica in regiune, sporita si de fuziunea HL. Sincer, nu vad avantajele fuziunii. :confused: Poate ma poti lamuri putin, asa, de dragul discutiei, oricum nu afecteaza in vreun fel diplomatia, care e deja clara intre CD-RIP si TLD.

Sigura varianta care ar avea sens e ca vreti sa va bateti cu altii si vroiati ca TLD-ul sa aiba pace cu jucatorii care formau RIP, iar asta nu avea sa se intample cat timp exista tribul RIP. Asa ca acesta a fost dizolvat, s-a format unul nou, in care voi i-ati luat sub aripa si acum urmeaza sa declarati un razboi...ramane de vazut cui.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2154

Teoria conspiratiei....dc s-a vrut aceasta fuziune...pai atata timp cat mai marii stabi nu ies aici in fata si spun dc au facut alianta si ce ganduri au tot lansam tot felul de teorii...ca razboi cu TLD ca razboi cu altii...eu o consider o miscare inteligenta chiar daca acum este un inceput greoi pan se va crea o unitate...noul trib format HL este un raspuns al fuziunii CD-RIP....xena si-a dat seama ca daca nu face ceva sa tina pasul cu restul toata munca pe care a depus-o se duce pe
apa...nu m-ar mira sa mai apara o fuziune....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus