Eroare 500 - iar a picat serverul?

  • Autor subiect DeletedUser1245
  • Data de început

flik

member
Scor reacție
0
Prin majoritatea se intelege marea parte a jucatorilor care nu au putut accesa acest forum si implicit nu s-au putut loga.
Intotdeauna, orice solutie ar fi aleasa, va avea si efecte colaterale. Rollbackul nu se poate face selectiv, imi pare rau dar este practic imposibil.

Am sa va rog sa intelegeti si sa renuntati la comentarii privind solutia aleasa, cereri de compensare exagerate sau orice alte constatari cu caracter tendentios.

tin sa-ti amintesc ca informatia despre posibilitatea de a accesa triburile de pe adresa numerica a fost postata chiar de tine. ori nu o mai postai ori lasai lumea asa cum era. ceeace faceti e bataie de joc. si inca odata care este majoritatea? cei care nu citesc foruml?
 

DeletedUser

intrebare ???

Lumile sunt inchise deocamdata pentru efectuarea rollbackului.
Imi pare rau pentru cei care au de pierdut din cauza acestui rollback dar aceasta a fost cererea majoritatii.



probabil vorbesti de vreun poll facut intre voi .....care majoritate ? cine a fost intrebat si cine nu ? nu am nimic impotriva roll-ului cu toate ca ma afecteaza negativ, dar de unde si pana unde a ajuns cuvantul majoritate in exprimarea dumneavoastra domnule? chiar este o intrebare la care ar fi bine sa avem un raspuns pt ca eu nu stiu pe NIMENI care sa fi fost intrebat de acest lucru.....aveti posibilitatea de a ma bana asa cum ati amenintat deja ca veti face cu alti jucatori....aveti posibilitatea de a sterge postul acesta ...sau..... de a raspunde acestei banale intrebari ...

va multumesc !
 

DeletedUser

Se pare ca multi nu ati inteles un lucru simplu: nu toti cei care au avut link-ul de pe forum au putut sa acceseze serverul. Deci lasati comentariile deoparte ca nu isi au rostul. Dati si voi dovada de fair play.
 

DeletedUser1236

deci nu sunt de acord cu decizia de rollback, pt ca eu si cu un prieten ducem un razboi cu un jucator din cauza ca el ataca un alt jucator, viner la ora 10:00 ieri el a spionat satul, noi intre timp am trimis suport pt ca stiam ca va urma un atac, dar atacul s-a lasat asteptat, dar el a trimis 7 atacuri consecutive a doua zi la ora 11:00 [adica ieri] fara sa spioneze satul inainte, pierzand cam 800 de trupe, noi fiind cu pierderi minime, deci acum urmeaza un rollback, pana la ora 5:00 adica cu 6 ore inainte de atac, deci el numai cade in plasa, deci numai are pierderi, deci ne rade in nas [si cand ma gandesc ca a atacat cu tot ce avea, si defensive si ofensive], si cand ma gandeam ca nu o sa mai avem probleme cu el, si il putem ataca linistiti, vine o prostie care ne ruineaza tot jocul eu zic ca nu este corect, DELOC, 4 zile de premium nu sunt suficiente, am pierdut 14 pt ca nu am primit cele 3 pct care normal le-am platit, dupa ce am depus plangere la suport de 2 ori, am fost luat de sus ca ultima data cuand am accesat serviciul Kambi a fost dupa ce am postat cererea: pey da domnu' admin pt ca sunt un cumparator fidel si nu ma zgarcesc la 3$ intelegi, si dupa ce nu am primit pct imi expira premium si am cumparat altul, dar dvs nu va pierdeti timpul cu noi "muritorii" de rand
 

DeletedUser

Se pare ca multi nu ati inteles un lucru simplu: nu toti cei care au avut link-ul de pe forum au putut sa acceseze serverul. Deci lasati comentariile deoparte ca nu isi au rostul. Dati si voi dovada de fair play.
Sunt de acord cu tine.
 

DeletedUser

corect era ca imediat ce au vazut ca au probleme, sa opreasca serverele. era egal pentru toata lumea. din moment ce au dat o adresa cu care sa ne conectam, nu am facut nimic incorect
 

flik

member
Scor reacție
0
Se pare ca multi nu ati inteles un lucru simplu: nu toti cei care au avut link-ul de pe forum au putut sa acceseze serverul. Deci lasati comentariile deoparte ca nu isi au rostul. Dati si voi dovada de fair play.

eu nu cunosc vreun caz in care sa se fi intamplat ceeace spui tu. dar daca este adevarat atunci adminii trebuiau sa inchida si aceasta posibilitate de accesare. eu vb de orele pierdute si ei vorbesc de 4 zile de cont premium. pentru mine aceasat echivaleaza cu o bataie de joc.
 

DeletedUser611

nu avea zeci de mii de puncte si nu era un jucator care sa joace cu acel sat
era doar un sat parasit pe care mam straduit sal cuceresc si nam dormit

Poate nu vorbea despre tine ...

Pana la urma ce se intampla. Cand o sa inceapa sa mearga ?
Mie nu imi merge din nou .
 

DeletedUser

eu nu cunosc vreun caz in care sa se fi intamplat ceeace spui tu. dar daca este adevarat atunci adminii trebuiau sa inchida si aceasta posibilitate de accesare. eu vb de orele pierdute si ei vorbesc de 4 zile de cont premium. pentru mine aceasat echivaleaza cu o bataie de joc.

Ia citeste matale topicul cap coada, ai sa vezi ca sunt jucatori care au restrictionat de provider accesul la adrese alfanumerice si ca sunt plangeri ca nici cu acest link nu pot intra.

Ei ce vina au?

Si eu am stat sa am grija de sate si mai am si conturi pe loctiire.
 

flik

member
Scor reacție
0
Ia citeste matale topicul cap coada, ai sa vezi ca sunt jucatori care au restrictionat de provider accesul la adrese alfanumerice si ca sunt plangeri ca nici cu acest link nu pot intra.

Ei ce vina au?

Si eu am stat sa am grija de sate si mai am si conturi pe loctiire.

nu ma lua cu matale ca ti-am vb frumos. nu am contestat ce spui. doar am spus ca daca e adevarat adminii trebuiau sa inchida si aceasta posibilitate de accesare? ce te-a deranjat in ce am spus?
 

DeletedUser611

Hmmm ... poate este vorba despre un fus orar necunoscut noua (muritorilor de rand) ...
Poate 14.00 P.P.T (Pluto's Planet Time) ...
 

DeletedUser

dati si voi refresh la pagina sau mai deschideti browserul inca odata.
 

DeletedUser611

Am si eu o intrebare -

PUTEM SA NE APUCAM SA FACEM TREABA ACUM (DIN NOU) FIIND SIGURI CA LUCRURILE RAMAN CUM SUNT ??????? Pt. ca mai bine decat sa pierd timpul aiurea - astept si imi vad de treaba .

P.S. Destept eram daca aveam magaziile la maxim . :)
 

DeletedUser

probabil vorbesti de vreun poll facut intre voi .....care majoritate ? cine a fost intrebat si cine nu ? nu am nimic impotriva roll-ului cu toate ca ma afecteaza negativ, dar de unde si pana unde a ajuns cuvantul majoritate in exprimarea dumneavoastra domnule? chiar este o intrebare la care ar fi bine sa avem un raspuns pt ca eu nu stiu pe NIMENI care sa fi fost intrebat de acest lucru.....aveti posibilitatea de a ma bana asa cum ati amenintat deja ca veti face cu alti jucatori....aveti posibilitatea de a sterge postul acesta ...sau..... de a raspunde acestei banale intrebari ...

va multumesc !

Fa un efort si citeste TOATA discutia. Cererea majoritara, inainte de efectuarea anuntului a fost rollbackul.
In plus de asta fiecare lume are aproximativ 20.000 de jucatori din care mai putin de 2000 folosesc acest forum si implicit nu au avut acces la solutia de back-up. Considerand ca restul de utilizatori reprezinta majoritatea si au fost afectati de imposibilitatea accesarii serverului, s-a recurs la varianta roll-backului.
Ca solutia aleasa nu satisface 100%, ne pare rau dar ORICE solutie s-ar alege ar avea aceleasi efecte (ar dezavantaja un anumit numar de jucatori, mai mare sau mai mic).
Puteti asimila , daca doriti, acest caz cu o democratie. Majoritatea impune regulile, dar intotdeauna vor exista minoritati afectate.
In acceptiunea triburile.ro, orice utilizator cu un nume si o parola valida este un jucator cu aceleasi drepturi ca si ceilalti jucatori, fara diferentieri facute de timpul petrecut online sau nu, fara diferentieri facute de prezenta pe forum sau nu.
 

DeletedUser

Fa un efort si citeste TOATA discutia. Cererea majoritara, inainte de efectuarea anuntului a fost rollbackul.
In plus de asta fiecare lume are aproximativ 20.000 de jucatori din care mai putin de 2000 folosesc acest forum si implicit nu au avut acces la solutia de back-up. Considerand ca restul de utilizatori reprezinta majoritatea si au fost afectati de imposibilitatea accesarii serverului, s-a recurs la varianta roll-backului.
Ca solutia aleasa nu satisface 100%, ne pare rau dar ORICE solutie s-ar alege ar avea aceleasi efecte (ar dezavantaja un anumit numar de jucatori, mai mare sau mai mic).
Puteti asimila , daca doriti, acest caz cu o democratie. Majoritatea impune regulile, dar intotdeauna vor exista minoritati afectate.
In acceptiunea triburile.ro, orice utilizator cu un nume si o parola valida este un jucator cu aceleasi drepturi ca si ceilalti jucatori, fara diferentieri facute de timpul petrecut online sau nu, fara diferentieri facute de prezenta pe forum sau nu.


Perfect de acord.

Dar am o mica intrebare - de ce anulati si comenzile de cladiri sau trupe???
 
Sus