Eroare 500 - iar a picat serverul?

  • Autor subiect DeletedUser1245
  • Data de început

DeletedUser1395

si eu am o intrebare? cine sau cum voi fi despagubita pentru materiile prime care n-au incaput in magazii? despre timpul meu, nu mai vorbesc, caci nici macar clipa trecuta nu mi-o poate da nimeni inapoi..urma sa iau doua sate de 8.5k azi....
 

DeletedUser

si eu am o intrebare? cine sau cum voi fi despagubita pentru materiile prime care n-au incaput in magazii? despre timpul meu, nu mai vorbesc, caci nici macar clipa trecuta nu mi-o poate da nimeni inapoi..urma sa iau doua sate de 8.5k azi....

Las ca mergem toti la o bere si chemam si adminii sa ne faca cinste la toti :p
 

DeletedUser

si eu am o intrebare? cine sau cum voi fi despagubita pentru materiile prime care n-au incaput in magazii? despre timpul meu, nu mai vorbesc, caci nici macar clipa trecuta nu mi-o poate da nimeni inapoi..urma sa iau doua sate de 8.5k azi....

Serverul functioneaza pe adresa standard.
http://www.triburile.ro/


Ne pare rau pentru cele intamplate dar o solutie care sa multumeasca 100% dintre utilizatori este tehnic imposibila. Serverul a fost readus la starea de ieri, ora 5:45 in mod nediscriminatoriu.
Aveti mai jos pozitia oficiala din partea unui game-developer, pozitie oficiala a InnoGames.
Compensatii individuale NU se pot oferi, indiferent de motivele invocate, am sa va rog sa intelegeti si sa va opriti de la a face astfel de cereri.

First of all: Sorry for not writing in Romanian. I only understand German and English.

Yesterday there was a long downtime, which was caused by an DDOS-Attack (http://en.wikipedia.org/wiki/Ddos#Distributed_attack) against our servers. Even the upstream connection of our provider was affected by this attack.
Problem became bigger, because of weekend and a lot of staff at InnoGames is currently on vacation. So it took too long to get the site back online. If you know some players who can still not login, tell them to use this url: http://www2.triburile.ro.

While the home page (www.triburile.ro) was down, players which were logged in could still play. They had an unfair advantage. So we decided to rollback to Saturday 5:45. Units that were on an attack at Saturday 5:45 will be set home.

Premium players will have their premium account extended by 4 days as a little compensation for all this problems.

Sorry for all this problems!

Hendrik Klindworth
Lead Game Developer
InnoGames GmbH
 

DeletedUser

Dave mie mila de tine...cand o sa inceapa jucatori sa se planga ca si-au pierdut satele.... in timpul cand a fost picat serverul... iar mie unu nu imi merge triburile.ro . decat daca intru pe ip-u vostru

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Admin>time
The current time is: 14:57:35.71
Enter the new time:

C:\Documents and Settings\Admin>date
The current date is: Sun 08/12/2007
Enter the new date: (mm-dd-yy)

C:\Documents and Settings\Admin>ping www.triburile.ro -t

Pinging ro0db1.ds.innogames.net [212.48.98.175] with 32 bytes of data:

Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
 

DeletedUser1395

Dave, stai linistit, nu voi mai cere nimic. N-am vocatie don quijote-eana, nu stiu, nu pot, nu vreau sa ma lupt cu morile de vant. Sunteti niste mori de vant prea mari pentru mine. Imi voi vedea de joc, daca voi putea, daca nu, ramane varianta tribalwars.net, unde nu am intalnit asemenea probleme.
Singurele mele postari le voi face la Politica si Propaganda, unde ma lovesc de jucatori si nu de cei care gestioneaza un sistem corupt, ineficace si care nu au raspunsuri reale la ceea ce se intampla si ne servesc, in schimb, brasoave...
Sa aveti cu totii o zi buna si, ganditi de 2 ori, inainte de a va pierde timpul si energia postand aici.
 

DeletedUser

Serverul functioneaza pe adresa standard.
http://www.triburile.ro/


Ne pare rau pentru cele intamplate dar o solutie care sa multumeasca 100% dintre utilizatori este tehnic imposibila. Serverul a fost readus la starea de ieri, ora 5:45 in mod nediscriminatoriu.
Aveti mai jos pozitia oficiala din partea unui game-developer, pozitie oficiala a InnoGames.
Compensatii individuale NU se pot oferi, indiferent de motivele invocate, am sa va rog sa intelegeti si sa va opriti de la a face astfel de cereri.

Dave, nu le merge la toti pe adresa standard. La unii merge dar la altii nu. Colegi de-ai mei au patit asta si au reusit tot cu link-ul vostru: http://212.48.98.87/
 

DeletedUser

Dave, stai linistit, nu voi mai cere nimic. N-am vocatie don quijote-eana, nu stiu, nu pot, nu vreau sa ma lupt cu morile de vant. Sunteti niste mori de vant prea mari pentru mine. Imi voi vedea de joc, daca voi putea, daca nu, ramane varianta tribalwars.net, unde nu am intalnit asemenea probleme.
Singurele mele postari le voi face la Politica si Propaganda, unde ma lovesc de jucatori si nu de cei care gestioneaza un sistem corupt, ineficace si care nu au raspunsuri reale la ceea ce se intampla si ne servesc, in schimb, brasoave...
Sa aveti cu totii o zi buna si, ganditi de 2 ori, inainte de a va pierde timpul si energia postand aici.

Astia nici macar o bere nu vor sa ne dea, asta e.

Dar asta nu inseamna sa nu ne vedem la o bere cu totii. Poate punem la cale un joc online admini.ro nu?
 

DeletedUser

Eu ma bag la bere.... joc online ca joc online...dar e mult mai importanta viata reala .
 

DeletedUser

Dave, stai linistit, nu voi mai cere nimic. N-am vocatie don quijote-eana, nu stiu, nu pot, nu vreau sa ma lupt cu morile de vant. Sunteti niste mori de vant prea mari pentru mine. Imi voi vedea de joc, daca voi putea, daca nu, ramane varianta tribalwars.net, unde nu am intalnit asemenea probleme.
Singurele mele postari le voi face la Politica si Propaganda, unde ma lovesc de jucatori si nu de cei care gestioneaza un sistem corupt, ineficace si care nu au raspunsuri reale la ceea ce se intampla si ne servesc, in schimb, brasoave...
Sa aveti cu totii o zi buna si, ganditi de 2 ori, inainte de a va pierde timpul si energia postand aici.

Nu este vorba de cerut sau nu. Daca nu ma insel, traim intr-o democratie, iar una din regulile de baza este ca conform careia minoritatea (in speta jucatorii care au avut acces la server) se va supune majoritatii ( jucatorii care nu au avut acces).
Ciudat, toata lumea acuza coruptia, ineficacitatea, dar nimeni nu propune o solutie viabila. De criticat este extrem de simplu de oferit o parere constructiva se pare ca e mai greu.
De ce? No comment!

Cat despre serverele .net, joc de aproape un an acolo, te pot asigura ca exista si acolo admini care joaca, decizii nedrepte, critici, samd.
De asemenea probleme cu serverele exista si acolo. Cea mai reprezentativa mi se pare lumea 5 cu overdues zilnice timp de aproape 2 luni, caderi de 1-2 zile pe lumile 5 si 6, samd.
Diferenta este data de modul de tratament dintre forumul de aici si cel de acolo. Poti face un experiment simplu, incercand sa acuzi administratorii de acolo. Probabil ca reactia va fi instanta, iar regulile se vor aplica exact asa cum sunt scrise fara nici cea mai mica urma de intelegere.
Despre servit brasoave, am sa te rog sa clarifici aceasta afirmatie. Ai la dispozitie PM-ul. Multumesc cu anticipatie.
 

DeletedUser

rusinica cui merita!

:mad:


Sa va aduc aminte carui fapt se datoreaza aceasta intamplare?
Ce a determinat toata seria de intamplari?

Imi pare rau, echipa de administrare a incercat sa faca tot posibilul pentru a repune serverul in functiune si pentru a compensa efectele. Ca exista si efecte colaterale, acestea sunt imposibil de evitat.
 

DeletedUser

Sa va aduc aminte carui fapt se datoreaza aceasta intamplare?
Ce a determinat toata seria de intamplari?

Imi pare rau, echipa de administrare a incercat sa faca tot posibilul pentru a repune serverul in functiune si pentru a compensa efectele. Ca exista si efecte colaterale, acestea sunt imposibil de evitat.

Tot nu ai raspuns la intrebarea mea: de ce comenzile date pana la ora 5:45 au disparut??? Adminul german zice ca ele trebuie sa fie in continuare, dar se pare ca nu sunt.
 

flik

member
Scor reacție
0
triburile.ro

am colegi care se plang ca nu pot accesa triburile.ro.
sper sa nu mai dati inca odata lumea inapoi.
 

flik

member
Scor reacție
0
stiu

da si pana acum am jucat de pe el si consecintele le stiu toti cei care au putut la randul lor....
 
Sus