Rock never dies!

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început

DeletedUser

Hai sa fac si eu o lista scurta...

Necrophagia, Abazagorath, Cannibal Corpse - ramase din tinerete

Temnozor, North, Arkona (Polonia - nu cei din Rusia), Butterfly Temple, Rahowa, Screwdriver, Fogland (singura trupa romaneasca :D), Munruthel, Forest, Kroda, Absurd, Falkenbach, Saga, Sunwheel, Kataxu, Graveland, Nokturnal Mortum, Krynitza (desi e mai mult folk), Sigrblot.
 

DeletedUser

Hai sa fac si eu o lista scurta...

Necrophagia, Abazagorath, Cannibal Corpse - ramase din tinerete

Temnozor, North, Arkona (Polonia - nu cei din Rusia), Butterfly Temple, Rahowa, Screwdriver, Fogland (singura trupa romaneasca :D), Munruthel, Forest, Kroda, Absurd, Falkenbach, Saga, Sunwheel, Kataxu, Graveland, Nokturnal Mortum, Krynitza (desi e mai mult folk), Sigrblot.

eu nu stiu cum ii gasiti pe astia:-?
eu nu am auzit de nici`unu`...nici pe net nu prea se face reclama...
 

DeletedUser

Ala e spilul. Astia nu fac parte din categoria artistilor carora "li se face reclama", ci din aia a alora care sunt descoperiti usor-usor, care canta intai pentru placerea lor de a canta si abia mai apoi pentru malai.

A propos Voices, acum nu te mai pot suspecta de nimic rau. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hai man, nu te cred ca nu ai auzit de "Canibal corpse"...
Apropo, prima trupa rock care mi-a placut este Nightwish......

Corect, macar ca ai vazut pe vreunii cu tricou cu CANNIBAL CORPSE - o gramada au asa ceva - pe strada si tot ai dat de numele lor.

Oh, NIGHTWISH...din 1999 auzisem de ei...citeam HMM si chiuleam la Istoria Frantei, si am dat de poza cu ei. Si ulterior i-am si ascultat la Radio 3...
 

DeletedUser

nu e unu singur in Nightwish :)

sunt ceva mai multi :) si e si o tipa :) initial a fost Tarja Tururen acum e Anette Olsen sau ceva de genu....
Trupa a fost formata de Toumas Holopainen si Tarja Tururen ( o tipa cu o voce extraordinara) dar s-au hotarat ca Tarja a devenit prea ingamfata( desi nu era deloc asa)
 

DeletedUser

singura melodie ROCk care imi place si o stiu....e ceva Juda...stiu ca piesa e "angel"....

apai nah`....eu acuma 2 sapt am aflat ca holograf e trupa romaneasca...credeam ca is nemti....
 

DeletedUser

holograf nemti? poi si titlurile? sa nu imi iei niciodata dragostea; fara ea ; si baietii plang cateodata tot in nemteste sunt?
 

DeletedUser

holograf nemti? poi si titlurile? sa nu imi iei niciodata dragostea; fara ea ; si baietii plang cateodata tot in nemteste sunt?

nu stiu....
eu din clasa 3`a ascult muzica...si aveam un vecin care avea televiziune ilegala...si de la el prindeam posturi urbane din America...cu muzica hiphop de ghettou`uri...si pana in cls a 7`a numai hiphop ascultam...

apoi am inceput sa beau...si m`am trezit dupa 2 luni manelist....cam pana in cls 8`a...
de atunci nu ascult nimic in afara de house si electro...iar acuma cam de 1 an...am inceput sa ascult "minimal"...
nu prea cunosc formatii din Romania...

formatii ROCk si din asta cu atat` mai putin....
colegii mei ascultau ceva rock symphonic...ceva Rapsody...aia mai era misto din cand in cand...in rest...nu ma intrebati ca din romania nu prea cunosc formatii ROCK...
 
Sus