Rock never dies!

  • Autor subiect DeletedUser7556
  • Data de început

DeletedUser2821

Nu stiu inca cat o sa coste biletul stiu doar ca in budapesta s-au vandut in 15 minute si au constat in jur de 200 euro.
 

DeletedUser

Pai io de ce naiba vanez stirile? Ca sa trimit pe mama sa cumpere, ca e la pensie si are cand :D
 

DeletedUser

pana la AC DC mai e vreau sa cumpar bilet la SEPULTURA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vorba multa, informatie nici gand pe tema acelui concert.

Asa ca pentru metal chicks, o noua gaselnita ce arata bine.

Finlandezii de la BEFORE THE DAWN :D

btd2_v1.jpg
 

DeletedUser

cel mai des Disturbed si Linkin Park :) mai am cateva si de altii da alea ascult cel mai mult
 

DeletedUser

Si nu numai Bucurestiu...a ramas si Vama Veche...e ca in rai acolo...hmmmmm

De ascultat, ascult: Dark, Guns.n.Roses, Withim Temtation, C.O.F, Pheonix, Pasarea Colibri, Metallica, Rammstain, Scorpions, Led Zepplin...eu trag mai mult spre formatiile vechi...
 

DeletedUser

Rock/metal never dies, dar totusi unele trupe decid sa isi inceteze activitatea. Una dintre ele este si LORD BELIAL. Mesajul lasat pe site-ul lor nu mai are nevoie de comentarii. Deci, cine i-a vazut anul trecut in Romania a avut sansa sa ii vada cu ocazia uneia dintre ultimele lor aparitii pe scena. :(
 

DeletedUser10276

din tinerete Metallica, Iron Maiden, Manowar, pe ultimii sper sa-i vad vara asta
mai recent Nightwish, Within Temptation, Evanescence. Mai ascult After Forever, Lacun Coil, Lacrimosa, Epica. nu pot sa uit de Rammstein, Judas Priest, ACDC, Scorpions si multe alte formatii de care nu imi aduc aminte.
in ultima vreme am mai descoperit ceva mai deosebit ca Anbantha, ghotic mexican, la inceput mi s-a parut destul de ciudat dar imi place cum suna si Corvus Corax, daca ii vezi zici ca sunt fratiori mai mici ai celor de la Rammsteein dar ei de fapt canta muzica medievala:)
 

DeletedUser17276

rockereala?...bleah :D
Singurul lucru care-l am in comun cu rockerii e cantitatea de alcool pe care acestia o ingurgiteaza anual

Serios acu :) ... imi place, dar sunt foarte selectiv. N-am vazut nicaieri printre preferintele voastre ( sau imi pare ca n-am vazut ) A Perfect Circle,... asa :D .
Ce mi s-a mai parut ca n-a fost enumerat ( si-mi place mie ) : The White Stripes, Liquido...U2 oameni buni :) , The Cranberries, Poets of the Fall si multe altele care nu-mi vin acu in minte

Iar acu doi ani, cand calatoream prin tara cu inca un prieten si a lui masina... am descoperit cea mai buna muzica pentru condus.... Arctic Monkeys . Fie in aglomeratia din orase, fie pe un drum liber si pustiu, baietii astia mergeau la fix, in orice situatie.
Ulterior, i-am cautat pe net... si am ramas tablou. Credeam ca-s nustiuce formatie veche...cand colo, am dat de niste putzoi britanici foarte talentati. Ii ascult cu placere si acasa.... dar la volan, tragand din tigara, merg cel mai bine :D
http://www.youtube.com/watch?v=GF978AgLyaY
http://www.youtube.com/watch?v=2W_hEdt1Xes
http://www.youtube.com/watch?v=vEKJAw_tuxg
 

DeletedUser

Rock is my first love :X (din pacate Romania e populata 80% de manelisti...)
In general ascult: Nightwish, Evanescence, Led Zeppelin, Metallica, Within Temptation, HIM, Altar, Luna Amara, Cargo, Iris si... inca multi altii
 

DeletedUser

fratilor rockeristi sau rockerite
concertul spultura se apropie cine merge???
 

DeletedUser

Si tu acuma!
Dar ca sa fiu in tendinte: Eu chiar servesc Cradle of Filth, Sepultura ma baloneaza asa:p:p
 
Sus