Discutii diverse

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu zic că sunt folositori, pentru ceea ce fac ei ... dărâmă zidul, ferma se descurajează şi ... te-ai scos :)
 

DeletedUser

ossian a spus:
Unitate Necesitate Timp (hh:mm:ss) În sat/în total Recrutare
Berbec 300 200 200 5 2:00:08 1/1 (max. 1)

...wa...nu-mi apare la statistica...oficial primul berbec:p)

forum.. :D
 

DeletedUser

Eu zic că sunt folositori, pentru ceea ce fac ei ... dărâmă zidul, ferma se descurajează şi ... te-ai scos :)

Ferma se descurajeaza, da stergere cont, inceput nou ce da ea si ramai pa langa tine cu sate de max 200 pct cu minele la level mic. Stiu ai sa zici ca devin sate de barbari si cresc singure. Dar cate de repede cresc?
 

DeletedUser

asa mi'a facut mie adex pe 14:)))dar nu a avut noroc...a fost inobilat repede...cred ca avea numai atac.......









@ nu adex?
 

DeletedUser

Ferma se descurajeaza, da stergere cont, inceput nou ce da ea si ramai pa langa tine cu sate de max 200 pct cu minele la level mic. Stiu ai sa zici ca devin sate de barbari si cresc singure. Dar cate de repede cresc?
dar dacă rămîne pe loc şi moralul cade şi ace cîte 10 lăncieri care îţi omoară 5 CU, nu e rentabil, apoi vine raport de 20 dintre atacator şi apărător... oricm tu îl faci sur şi creşte singur sau îl va lua cineva şi îl va creşte )




primul berbec cred că era la ossian :D ea s-a lăudat, iar jumătate sunt la mine :p
 

DeletedUser

Ferma se descurajeaza, da stergere cont, inceput nou ce da ea si ramai pa langa tine cu sate de max 200 pct cu minele la level mic. Stiu ai sa zici ca devin sate de barbari si cresc singure. Dar cate de repede cresc?

Daca distrugi vecinii cu catapultele si dau inceput nou,satele de barbari se axeaza doar pe mine + magazie ;)
 

DeletedUser

miau inchis contul pe 15:((am depus contestatzie:((sunt nevinovat ...admini sunt rai:(defapt mam certat cu unu si cred ca cunoastea un admin orikum nu inteleg dc contul imi este inchis...astept sfaturi cine imi poate ajuta?:(((

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.
2.6.2. Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k", sau folosirea grupurilor de litere "tz", "sh" si altele de acelasi fel, care contravin corectitudinii limbii romane
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu poti decat sa faci contestatie sau sa iti accepti pedeapsa , din ce motiv ai fost banat ?Ai injurat cumva ?
 

DeletedUser2821

miau inchis contul pe 15:((am depus contestatzie:((sunt nevinovat ...admini sunt rai:(defapt mam certat cu unu si cred ca cunoastea un admin orikum nu inteleg dc contul imi este inchis...astept sfaturi cine imi poate ajuta?:(((

Dupa la primaria din orasul tau si fa o plangere in maxim 3-4 zile te suna primarul si vorbiti voi ( ca de la "jmecher" la "jmecher) sau iti da idul de messinger( da , "messinger" ) si vorbiti acolo in limbaj "jmecher" ;).
"orikum de noobi ca tine care triseaza si vin cu contestatii pe aici "ca contul " este inchis pe nedrept mam cam saturat" - aici am vorbit ca tine :> :)) .


1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile"
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Daca distrugi vecinii cu catapultele si dau inceput nou,satele de barbari se axeaza doar pe mine + magazie ;)

Din ce ştiu dezvoltarea satelor de barbari este aleatorie şi nu se poate controla. Orice experienţe personale ţin de speculaţii. Doar ritmul este programat, clădirile nu. Desigur, poţi încerca o modelare a lor prin distrugerea sistematică a zidului, fapt care îi va scadea şi punctajul devenind neinteresant pentru eventualii războinici care cuceresc astfel de sate.

Apropo, ţin minte că a fost o discuţie pe .net mai astă primăvară despre propunerea ca satele de barbari să nu mai poată fi înobilate, acestea urmând să
aparţină celor mai apropiaţi de ele (un sistem destul de elaborat de scădere a adeziunii şi împărţire în zonă, nobilii fiind excluşi). Părerea mea că ar fi o mare problemă pe .ro :p, nu credeţi :confused::confused:
 

DeletedUser16039

mi se pare aiurea ... sa innobilez doar satele de barbari de langa mine :(

poate mi se pune pata si vreau sa ma mut la "n-shpe" continente distanta ...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
O poti face inobiland sate active. Este vorba exclusiv de cele de barbari, pentru care se bate lumea pe claimuri si rezervari, de cele mai multe ori :) ... o variatie in joc, sa recunoastem
 

DeletedUser16039

sate active ... mai greu poate chiar deloc ... in fine ...

si se aplica si la noi ? :(:confused:
 

DeletedUser

Din ce ştiu dezvoltarea satelor de barbari este aleatorie şi nu se poate controla. Orice experienţe personale ţin de speculaţii. Doar ritmul este programat, clădirile nu. Desigur, poţi încerca o modelare a lor prin distrugerea sistematică a zidului, fapt care îi va scadea şi punctajul devenind neinteresant pentru eventualii războinici care cuceresc astfel de sate.

Apropo, ţin minte că a fost o discuţie pe .net mai astă primăvară despre propunerea ca satele de barbari să nu mai poată fi înobilate, acestea urmând să
aparţină celor mai apropiaţi de ele (un sistem destul de elaborat de scădere a adeziunii şi împărţire în zonă, nobilii fiind excluşi). Părerea mea că ar fi o mare problemă pe .ro :p, nu credeţi :confused::confused:
Chiar iti recomand sa verifici spusele mele.Dupa un timp,bagi un spionaj si compari minele si magazia.
 

DeletedUser

fragzor daca aici pe L15 tu reusesti sa spionezi cladirile din sat eu ma las de joc. Te tine ? :D
 
Sus