Cum se inchide o lume?

  • Autor subiect DeletedUser26795
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Uite,eu am vazut pe lumea 1 pe .de (cred ca e prima care a aparut )

Locul 1 avea 11.000 sate :)
va dati seama cat a stat sa le faca.. ani buni :)
 

DeletedUser

@
hEr0yna a spus:
Ba s-au terminat şi nu mai există.
inca nu te-am vazut ca sa stiu ce culoare are paru tau [scz de off]...si care e diferentza sintre inchis si terminat?????[ in afara ca unu din cuvinte incepe cu i altu cu t..]..cred k alexia a fost destul de clar....nu s'au teminat s'au inchis
@alexia26: vreau si eu varianta beta:))...sau baremi sa vad cum arata
@
James Dunnes a spus:
Aici , Inteligentii lu tata , ca sa vedeti lume inchisa de tot !
:multumim de exemplu, asta e inchisa[INTRADEVAR] doar ca noi vorbeam de .ro....inteligentu' lu 'mama
 

DeletedUser

Eu cred că întrebarea iniţială era dacă s-a terminat vre-o lume pe vre-un server de Triburile.

Că aţi venit voi inteligeţii (:() să vorbiţi de .ro e altă treabă ;).


Diferenţa între o lume închisă şi una terminată, e că pe una închisă (cum ar fi L3 la noi) se mai joacă (dar nu se mai fac înscrieri) şi pe una terminată, NU se mai joacă (cum ar fi L1 pe .de)... pe lângă faptu' că una începe cu "î" şi alta cu "t" .

Deci care-i duma :confused: ?


Şi noi nu vorbeam de .ro ;).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum se inchide o lume?
trebuie ca un trib sa cucereasca toate satele de pe lumea aia?
sau numai 50%?
sau cum?.....nu am gasit pe nicaieri un raspuns....


Primul post din topic .. nu se refera la .de , .ro , .net . etc .. eu am zis de .ro tu ai zis de .de .. ne certam aiurea .. dar asa-i romanul :rolleyes:
 

DeletedUser

se refera la triburile in general
inseamna ca acceasi "formula" folosita pentru .de e utila si pentru .ro
intrebarea e: care e aceea?
 

DeletedUser

@
inca nu te-am vazut ca sa stiu ce culoare are paru tau [scz de off]...si care e diferentza sintre inchis si terminat?????[ in afara ca unu din cuvinte incepe cu i altu cu t..]..cred k alexia a fost destul de clar....nu s'au teminat s'au inchis
@alexia26: vreau si eu varianta beta:))...sau baremi sa vad cum arata
@:multumim de exemplu, asta e inchisa[INTRADEVAR] doar ca noi vorbeam de .ro....inteligentu' lu 'mama

foarte interesant , si de cand jucati pe ro? din 2005-2006?
 

DeletedUser

se refera la triburile in general
inseamna ca acceasi "formula" folosita pentru .de e utila si pentru .ro
intrebarea e: care e aceea?

Daca tot o dati in de astea .. poate se referea la "triburile.ro" ca a zis "triburile" .. poate stia omul ca pe .de is inchise cateva .. daca vroia sa afle pe .de sau alte lumi zicea die-staemme.de sau tribalwars.net sau pe care vroia sa afle ;)

@james nu conteaza de cand joc .. daca zic prea mult or sa vina altii zicand ca ma laud sau ma cred "zeu" si nu stiu ce .. daca zic prea putin tot vin cu "noobule" si chestii de astea ..
 

DeletedUser

alexia26 o dai in absurd deja
zi-mi si mie atunci...bujokjeonjaeng.kr cum e? ce conditii sunt de inchidere a lumii?
dar pentru klanlar.org?
si pentru triburile.ro? sau pentru tribalwars.net si die-staemme.de?
nu sunt toate servere inno?
nu se aplica aceleasi reguli? aceleasi updateuri?
acelasi concept?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

deja o dati in balamuc. intrebarea era simpla 'Cum se inchide o lume' si apoi 'A fost inchisa VREO lume pe VREUN server? ...si daca da care au fost conditiile indeplinite pentru a se inchide'.

Daca stiti sa raspundeti, raspundeti daca nu, nu !

Eu stiam ca un trib trebuie sa aiba 75% din lume cucerita. Nu stiu daca e singura conditie sau una dintre ele.
 

DeletedUser

Ma bucur ca va tot framantati. O lume inchisa este o lume unde nu se mai pot inscrie alti jucatori de exemplu Lumea 1 de pe .ro.
O lume terminata poate vedeti si voi rundele de speed care se termina destul de repede, deci ce am vrut sa precizez este faptul ca adminii hotarasc cand se termina o lume si conditiile ca o lume sa fie considerata terminata pot varia de la o lume la alta. De exemplu se poate stabili o perioada de timp 5 ani sa zicem sau un anumit punctaj 500 milioane de puncte sau orice alta conditie pentru ca o lume sa se termine. Sau se poate incheia cand mai raman 2 jucatori pe toata harta si unul nu mai poate sa-l atace pe celalalt din cauza diferentei de punctaj, deci orice este posibil. Eu zic ca nu are rost sa va contraziceti inutil si sa analizati ce am precizat eu mai sus si sunt sigur ca imi veti da dreptate. ;)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
De exemplu se poate stabili o perioada de timp 5 ani sa zicem sau un anumit punctaj 500 milioane de puncte sau orice alta conditie pentru ca o lume sa se termine. Sau se poate incheia cand mai raman 2 jucatori pe toata harta si unul nu mai poate sa-l atace pe celalalt din cauza diferentei de punctaj, deci orice este posibil

Astea sunt propuneri sau ??? Adica nu sunt criterii clare, vine anuntul cu : s-au implinit 5 ani, lumea s-a incheiat ??? cat despre ramanerea a 2 jucatori pe harta ... :)
 

DeletedUser

Am dat doar niste exemple care nu au legatura cu realitatea. Dar teoretic asa vad eu lucrurile cum s-ar putea termina o lume.
 

DeletedUser

in fact, si eu si lord adex am intrebat.
parerea mea e ca in romania cel putin nu se stiu conditiile de inchidere a unei lumi.
sunt numai presupuneri
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus