Onoare lipsa de onoare si unde ajungem?

  • Autor subiect DeletedUser30845
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser30845

Buna seara ,

As dori sa va aduc in prim plan un subiect foarte important pe acest joc.
ONOAREA
In fiecare zi facem cate un mic pas spre suprematia virtuala in acest joc.In fiecare zi invatam ceva nou si transmitem informatia mai departe.La fel ca si in in "real-life" aici ne crestem copii si le dam primele regului.

Joc acest joc de ceva ani.Am avut discutii pe multe teme si probleme insa niciodata nu am intalnit o situatie mai jignitoare ca acum.
pe scurt:

SIRCCC astăzi la ora 16:52
SIRCCC astăzi la ora 10:55
BUNA DIMINEATA ,

PRIN PRISMA PROASTEI COLABORARI ASIGURATE DE DUMNEAVOASTRA IERI AM RUGAMINTEA SA NE TRIMITETI UN RASPUNS OFICIAL LA PROBLEMA INCALCARII RELATIILOR DIPLOMATICE.MENTIONEZ AICI CA SUNTEM ATACATI DE TRIBUL DUMNEAVOASTRA FARA SA AVEM PRIMITA NICI UN FEL DE INSTIINTARE NICI UN FEL DE DISCUTIE SI MAI ALES IN TIMP CE AVEM UN PNA ACTIV INTRE NOI SI DUMNEAVOASTRA.
CONSIDER SITUATIA CREATA LIPSITA DE ONOARE!

AS DORI SA NE CONFIRMATI INCALCAREA RELATILOR DIPLOMATICE SI DORINTA DUMNEAVOASTRA DE A NE PREZENTA VARIANTELE ONORABILE PE CARE DORITI SA LE APLICATI SI PE CARE DORITI SA LE ABORDATI.

ASTEPT RASPUNSUL SI SOLUTIONAREA DUMNEAVOASTRA IN SITUATIA CREATA.

CIRCULARA ADRESATA:

aiud;valipepe;General.Aurelianus;salinasV;nonameforbiladen;Scaraotzki;aldana;onlyforgod;deus ex;-krys7y- ;suanni;dany25ok;tomy2008;hassan;Edutul;wwwasea;Gardianul Roz;singuraticul21;andrii2oo8;88 minute;aias;Enavant;the wanted;winetoo;HaMaCkY;Covei;tiranull;rock-666;laurbest;CraNium-BasHer;Ramonika06;b70chm;commando viola;petre1;FLoCu;lex97;Nadal-numero uno;ez rider;vaallyy;Lockness;dezert0r;leopd;lukas09;**vodo**;Shek;FiliTm;tibimark;black general;orion evolution;roinisthex;Razvanutz;portohd;dracku45;kullok;Drupall;satr;Warryo;klaudiuu86;dancuza2;zisu23;angel.without.wings;
bossualexandru;x696factor;Ice Lady;andreixx;-Mercurial-;Bubitza;s.nicusor;Mariome;piciubrasov1991;k1nd3r;droghy1989;bvicp;lalbinel;
profesoresa;marius111;Co000;fotbalistu-no1;dan11111111;GabiSan;lyonheart22;Lesherr777;Toma Alimos;puricosul5;Max92;leonendn;brigadier;
axinte222;korpo;romanu39;tracilor;cerbu201;Pr0t0type;KlaudiNhO;Fall3N;george666;dtx 33;icXsu;dragosel90;capshunele;iuly009;pateu001;
sssnake05;Gabayel;Bragi;Merl1n;Ylyutza;Scoob;TheNillah;ZaTaliban;rosco 2;cavaleru galben;4ng3l0;gorentin;miezulika;Army..;abc1981;OPearl;BuLaN12;popik.net;BlacckRosse;Hincesti;denis2008;medem20;Capracu3iezi;Arhimond;ciupanezu7;kosty2008;mina de otel;petreanv;yeu yeu;
pandele79;LLucyfer;puma14;Lou M;ONike;leptop16;romservice112;nKara;lil necro;paulanicol07;negreniciti3;dan 100;QueenIru;ankhu;Impresie91;mada.ina;smecheras01;COOBRAKLAN;




CU INTERES ASTEPT RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA.

CU RESPECT PENTRU TOTI JUCATORII DE ONOARE

[player]SIRCCC[/player]


SI CA UN PS IATA CUM PROCEDEAZA CONDUCEREA MAGIC VIS A VIS DE PNA ONOARE SI VIS DE DE SITUATIA ACEASTA!


Author a spus:
MaGic. - [player]Lesherr777[/player] astăzi la ora 14:07
De-ar fi fost dupa mine,nu mai era sa figureze aceia la PNA (sunt mici si nu ne pot face probleme)...insa nu eu iau decizii,de aceea voi astepta decizia conducerilor,deoarece mai am linga mine niste insi care au procedat la fel ca si ultima mea victima :)
Chiar insist sa mi se raspunda ca sa stiu daca e nevoie sa ma axez ca sa-l iau pe altcineva...
MaGic! - [player]Covei[/player] astăzi la ora 14:17
Continua cu atacurile pe cei care au plecat din trb la PNA.
Se evita un raspuns concret.


Ai acceptul din partea mea.


MAI DEPARTE NU ESTE LOC DE NICI UN COMENTARIU

CU MARE RESPECT PENTRU JUCATORII DE ONOARE DIN MAGIC!
Va mentionez ca avem si in aceasta clipa asa zisul P.N.A. activ.
TOTI JUCATORII DIN CARE AU VENIT LA NOI NU AVEAU STATUT DE REFUGIAT.
NU AU PRIMIT NICI UN ATAC DE LA NIMENI.


ce parere aveti despre acest subiect ?
ce parere aveti de cei din conducerea Tribului [ally]Magic![/ally] si al colegilor lor [ally]Magic.[/ally] ?
este normal cum procedeaza?
este normal cum isi invata elevii?

CAT VALOREAZA CUVANTUL LOR?

CU RESPECT PENTRU JUCATORII DE ONOARE DE PE LUMEA 17!
 

DeletedUser6558

90% din jucătorii de aici o să îţi zică că da, au procedat corect, şi vreo 45% o să facă mişto de tine şi o să te facă n00b. Dacă vrei un joc corect, nu juca pe net. 90% din aşa-zisa comunitate de pe ORICE joc pe net e formată din cretini. Am jucat EVE online, Guild Wars, WoW, ca să dau numai numele cele mai cunoscute, şi toate sunt la fel. Nu diferă cu nimic. Nu există respect într-un MMORPG. Dacă vrei respect, joacă Go.
 

DeletedUser177

:mad: Imi pare sincer rau sa te anunt frate ca nu exista onoare in acest joc, sa stii asta...http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=3389&highlight=onoare S-a mai discutat pe seama asta de mult prea multe ori si s-a ajuns la aceeasi concluzie... Nu prea exista onoare in acest joc, de ce? Pentru ca nu se interzice asta... Sunt oameni de ONOARE dar trebuie sa ii gasesti... In primul rand oamenii de onoare sunt foarte foarte greu de gasit si foarte putini. Dar asta nu inseamna ca ei nu sunt prezenti in acest joc... Nu dau exemple pentru ca am intalnit multi oameni de onoare in acest joc si poate ca nu si-ar avea rostul pomenirea lor aici, dar tre' sa stii ca majoritatea nu sunt oameni de cuvant sau diplomati ok?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

fara a mai face alte comentarii penibile in ultima vreme vreau doar sa-ti spun ca...aici nu e tribal hugs...e "care-pe-care"...asa ca te poti trezi si cu astfel de surprize...cat despre aliantele astea fara de sfarsit...uneori primesti si 20 de mesaje/zi daca vrei sa faci alianta cu nu stiu ce trib de 3 membrii...ca sa nu-l blochezi si sa-ti trimita mesaj de pe alt cont ii zici ca da:(...dupa care apar mesajele de genul asta...
 

DeletedUser

eu nu inteleg...de ce era nevoie sa deschizi un topic?...este un joc pe care fiecare il joaca il duce capul...exista si astfel de conducatori/intemeietori fara onoare ... nu totul este roz ...
 

DeletedUser30845

imi este greu sa i inteleg pe "batrani" cand nu vor sa lase un exemplu. nu ai pretentii de la un copil care si incepe viata dar parca ar trebui totusi sa le aratam si aceasta cale. aceea de a fi un OM. imi este greu sa pricep ce este asa imposibil sa cerem si sa explicam un lucru simplu :
dominarea virtuala prin orice mijloace nu te face un om mai bun! Omul care esti e dat de faptele tale!
 

DeletedUser

Este un joc...fiecare face ce vrea atata timp cat nu incalca regulamentul ...
 

DeletedUser177

imi este greu sa i inteleg pe "batrani" cand nu vor sa lase un exemplu. nu ai pretentii de la un copil care si incepe viata dar parca ar trebui totusi sa le aratam si aceasta cale. aceea de a fi un OM. imi este greu sa pricep ce este asa imposibil sa cerem si sa explicam un lucru simplu :
dominarea virtuala prin orice mijloace nu te face un om mai bun! Omul care esti e dat de faptele tale!

Problema in ziua de azi... E ca in lume nu mai exista OAMENI ci doar FIINTE UMANE...

@ cred ca nu e cel mai bun loc pentru o asemenea discutie... eu zic ca ar trebui pusa undeva la off-topic...
 

DeletedUser

90% din jucătorii de aici o să îţi zică că da, au procedat corect, şi vreo 45% o să facă mişto de tine şi o să te facă n00b. Dacă vrei un joc corect, nu juca pe net. 90% din aşa-zisa comunitate de pe ORICE joc pe net e formată din cretini. Am jucat EVE online, Guild Wars, WoW, ca să dau numai numele cele mai cunoscute, şi toate sunt la fel. Nu diferă cu nimic. Nu există respect într-un MMORPG. Dacă vrei respect, joacă Go.

problema mare este ca respectivul sir nu este noob (chiar daca nickul e necunoscut, stilul este inconfundabil) si tare mi-e mila de cei care nu au stiut sa respecte o intelegere, fie ea si intr-un simplu joc. ei habar nu au cu cine se pun =)).
 

DeletedUser

Draga SIRCCC
As dori sa imi dai un mesaj in joc, sa facem schimb de id-uri si sa discutam problema.
 

DeletedUser11365

am io un raspuns pt tine..."un simplu joc" in situatia de fatza promoveaza interactiunile inter-umane.Astfel imoralitatea prezenta in viata de zi cu zi,se amplifica ca urmare a faptului ca exista o bariera de netrecut...Monitoru..ii cat se poate de simplu
 

DeletedUser4374

problema mare este ca respectivul sir nu este noob (chiar daca nickul e necunoscut, stilul este inconfundabil) si tare mi-e mila de cei care nu au stiut sa respecte o intelegere, fie ea si intr-un simplu joc. ei habar nu au cu cine se pun =)).

Pssst! Sa nu il dai de goool! E sub acoperireee :D
 

DeletedUser

Cateva cuvinte as adauga si eu aici.
Nu'mi place bautura... *Hiccup*

On Topic:
cazul 1: Caz in care nu iti pui tot sufletul in joc. -No comment- N'ai fi reactionat asa.
cazul 2: Caz in care joci cu suflet si cu pasiune. Preferam cazul 1, Dar:
Acest joc este plin de tot felul de oameni, de la copii care pur si simplu vor sa se joace si le place enorm de mult jocul, pana la jucatori de 30-40-50-60-70-80-90-Death Ani, care doresc sa'si puna in aplicare cunostiintele militare si sa'si omoare un pic timpul.
Acest joc daca iti pui mintea cu el o sa te caleasca si''o sa'ti demonstreze ca viata este dura, plina de suisuri, coborasuri si scursuri... (nu fac referire la covei, care mi se pare un tactician destul de reushit). Pentru a ajunge in top, trebuie totushi sa calci pe niste principii si sa faci niste lucruri mai anormale. Incalcarea diplomatiei mi se pare cea mai putin anormala dintre toate. O sa observi pana la urma ca PNA'urile Mai ales se fac doar pana acei jucatori cresc si sunt in stare sa'si formeze un plan de atac sa va inghita pe toti dintr'o lovitura, deci PNA'ul este cel mai nasol. Aliantele pe de alta parte, sunt o alta poveste. Nu o sa descriu viziunile mele despre aliante.

Si cu astea fiind spuse, *Hiccup*, ma bag la o DOTA, sa nu mai aud de PNA'uri :))
 

DeletedUser6558

Pe calculator, jocul suprem de strategie e HOMM3. Se poate justifica de ce. Printre altele, e unul din puţinele jocuri pe calculator, poate singurul, care oferă un mic grad de libertate jucătorului. Drumul spre victorie nu e scris de programatori, există mai multe drumuri. Ce vreau să zic, în jocul acela, nu poţi să îţi ataci un aliat. Este destul de restricţionată şi acolo interacţiunea cu aliaţii, dar nu poţi să îţi ataci un aliat. Şi sunt şi alte jocuri cu componentă multiplayer în care nu poţi să îţi ataci aliaţii. Mie mi se pare de bun simţ chestia asta. Nu d.p.d.v. etic. Doar în ce priveşte componenta numită gameplay, mi se pare firesc să ai spatele acoperit dacă ai un aliat. Dacă nu te ajută, măcar să ştii că nu te atacă. Mi se pare aberant să ai şi grija aliaţilor, să fii tot timpul cu teama că s-ar putea să primeşti un atac din zona albastră. De aia faci o alianţă, pentru o minimă libertate de acţiune în privinţa duşmanilor. Să ştii pe cine ataci, şi pe cine poţi să îl consideri oarecum în tabăra ta.Cît despre paralela cu realitatea, ce să zic...Hitler a încălcat un PNA celebru. Dar respectivul nu e cotat ca un model de lider.
 

DeletedUser

Domnule SIRCCC, ati indus lumea in eroare. Se va spune ca tribul MaGic! nu are onoare, dar MaGic! nu are de'a face cu tribul dvs.
In primul rand, am acceptat un PNA intre tribul dvs. si colegii mei din MaGic., dandu'va sansa sa va organizati in liniste, fara atacuri din partea celui mai bun trib din zona respectiva.

Noi jucam cu un numar destul de mare de dusmani, mai ales in zona noastra de influenta... Dvs. ati inceput sa recrutati de peste tot: Va aduc aminte ca ati luat 7-8 jucatori care noua ne erau dusmani, pe unii ii atacasem deja, pe altii aveam de gand...

I'am cerut jucatorului de contact din tribul dvs. sa fie concediati cei din acea lista, s'a citit mesajul si nu mi s'a raspuns. Ati ales sa pastrati refugiatii. In aceste conditii nu stiu cine a dat dovada de lipsa de onoare...

In lipsa unui raspuns oficial din partea tribului dvs. i'am recomandat colegului meu sa continue atacurile pe jucatorii care erau in curs de innobilare.

Aseara, la cererea dvs., v'am adaugat si in lista de messenger ca sa discutam pe marginea acestui subiect, nu mi s'a raspuns...

Nu aveam nevoie de propaganda pe extern... Nu stiu la ce va asteptati sa obtineti in urma acestui post. Triburile cu care avem tratate diplomatice s'au convins pana acum de "lipsa noastra de seriozitate".
 

DeletedUser

Am acceptat un PNA intre tribul dvs. si colegii mei din MaGic., dandu'va sansa sa va organizati in liniste, fara atacuri din partea celui mai bun trib din zona respectiva..

Exact ce va ziceam si eu....

God, I hate when i'm right; It always happens to me :eek:
 

DeletedUser

=)) and where's the fun ? :|
oricum se vede schimbarea de diplomatie ... mai ales cand sar 20 de inshi cu cate 15 atacuri / caciula cu sprijinu :D
 

DeletedUser6558

Cu scuzele de rigoare, daca imi permiteti sa imi dau cu parerea pe o problema care nu ma priveste direct, faptul ca un trib e sau nu e bun nu are legatura cu problema daca un PNA trebuie sau nu respectat. Nu-i asa?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus