Tabara militara.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser32426

este doar pe L19 si se poate crea doar are tribul 1.000.000 de puncte
 

DeletedUser

Mi-am dat si eu seama ca este doar pe noua versiune de joc .
Nu stie nimeni cum arata?
 

DeletedUser

Pai pe nicio lume nu a aparut..Cand zic nici o lume zic ca nici una din lume cu versiunea 6.0 ...Si ca sa faci tabara aia iti trb
1.000.000 pct la trib..
Jucatorii pot dona taleri ca sa o faca - sunt necesari 100
 

DeletedUser31200

CA dam TALERI cu totii, sa o facem, asta am inteles..

--DAr unde o facem,..??>...
--CIne are control asupra trupelor de acolo..??>

SA stim naibii, la ce este buna aceea TABARA MILITARA..La aparare.>??>La atac..?
 

DeletedUser

CA dam TALERI cu totii, sa o facem, asta am inteles..

--DAr unde o facem,..??>...
--CIne are control asupra trupelor de acolo..??>

SA stim naibii, la ce este buna aceea TABARA MILITARA..La aparare.>??>La atac..?


Pai banuiesc ca se face in locul ales de conducator/intemeietor.. nu la o distanta prea mare..banuiesc ca are distanta limita... Deci pe harta va aparea doar la tribul tau(cred)
Control asuprea trupelor il are jucatorul care lea trimis...fiecare are control asupra trupelor lui..
La ce is folositoare? Pai pentru atacuri in cele mai mult cazuri...trm trupe acolo le pregatesti ... si de acolo ataci pe cineva..
 

DeletedUser

Din cate stiu Tabara poate fi controlata de cel care o construieste.
Nu va agitati prea mult cu Tabara Militara ca ( din cate am inteles de la alti jucatori ) dupa ce se constuieste merge doar 5 zile , apoi "expira" ... :(:eek::(
 

DeletedUser

Info despre tabara militara :
E un fel de sat pe harta asezat pe un loc liber, unde vrea cel ce o construieste.
Costul unei tabere: 100 taleri
Puncte ale tribului necesare pentru o tabara: 1000000
Trupe din 20 sate
Durata unei tabere: 5 zile
Nr.max de tabere pentru un trib: 15
Daca bagam 20 sate ofensive in tabara militara,ele vor ataca fiecare in parte,nu toate odata
 

DeletedUser

Am intrebat inca de ieri la suport dar inca nu am primit raspuns. :(

Am si eu cateva intrebari despre cum functioneaza aceste tabere militare si ce rol au ele.

1. Care e numarul maxim de trupe care incap intr-o astfel de tabara?

2. Daca mai multi jucatori trimit deodata trupe si nu mai incap ce se intampla cu trupele care nu mai au loc?

3. Trupele dintr-o astfel de tabara pot fi comandate de o singura persoana sau doar fiecare controleaza cat trimite?

4. Daca de exemplu eu trimit intr-o tabara militara prima oara 20 de topoare si pe urma inca 20 de cavalerie usoara, in cazul in care vreau sa atac pot da un singur atac cu 20 de topoare si 20 de cavalerie usoara?

5. Trupele dintr-o tabara militara sunt credincioase sau in ce conditii sunt credincioase daca in aceste tabere nu exista biserica?
 

DeletedUser5151

Timpul o sa ne dea un raspuns la fiecare intrebare. Momentan nu vad unde atata graba, caci inca nu au aparut si mai dureaza pana apar. Si intre timp poate se mai schimba ceva
 

DeletedUser

Am intrebat inca de ieri la suport dar inca nu am primit raspuns. :(

Am si eu cateva intrebari despre cum functioneaza aceste tabere militare si ce rol au ele.

1. Care e numarul maxim de trupe care incap intr-o astfel de tabara?

2. Daca mai multi jucatori trimit deodata trupe si nu mai incap ce se intampla cu trupele care nu mai au loc?

3. Trupele dintr-o astfel de tabara pot fi comandate de o singura persoana sau doar fiecare controleaza cat trimite?

4. Daca de exemplu eu trimit intr-o tabara militara prima oara 20 de topoare si pe urma inca 20 de cavalerie usoara, in cazul in care vreau sa atac pot da un singur atac cu 20 de topoare si 20 de cavalerie usoara?

5. Trupele dintr-o tabara militara sunt credincioase sau in ce conditii sunt credincioase daca in aceste tabere nu exista biserica?

1.20 sate
3.Trupele pot fi controlate doar de catre cel ce le-a trimis in tabara militara
4.Vei putea ataca doar cu fiecare in parte;nu le poti combina intr-un singur atac
 

DeletedUser

O sa incerc sa-mi raspund singur la aceste intrebari. :D (cu ajutorul informatiilor primite de la cei in masura sa ofere raspunsuri la intrebarile jucatorilor)

1. Numarul maxim este de 20 unitati. Adica puteti da 20 comenzi de trimitere de trupe (indiferent cate trupe puneti la o comanda de trimitere).

2. Atunci cand sunt date 20 de comenzi catre tabara, serverul blocheaza trimiterea celei de-a 21-a comenzi.

3. Trupele din tabara pot fi comandate doar de proprietarul trupelor ce le trimite catre tabara.

4. Daca trimiteti 20 topoare si apoi 20 cavalerie usoara, nu le veti putea trimite intr-un singur atac. Va trebui sa le trimiteti separat.

5. Daca satul din care ati trimis trupele catre tabara se afla in raza unei biserici atunci trupele vor fi credincioase. Daca satul de unde se trimit trupele catre tabara nu se afla in raza bisericii, atunci nici trupele dumnveaoastra nu vor fi credincioase.
 

DeletedUser

Să înţeleg că , dacă vrei să ataci ceva , tre să trimiţi trupele de ofensivă în tabără şi de acolo să dai comandă de atac , sau cum :| ?
 

DeletedUser

nu neaparat..depinde cum vrei u...daca ii aproape de tabara..trimiti acolo si ii faci surpriza..daca vrei sa fie pregatit trimiti din satu tau..
 

DeletedUser

Info despre tabara militara :
E un fel de sat pe harta asezat pe un loc liber, unde vrea cel ce o construieste.
Costul unei tabere: 100 taleri
Puncte ale tribului necesare pentru o tabara: 1000000
Trupe din 20 sate
Durata unei tabere: 5 zile
Nr.max de tabere pentru un trib: 15
Daca bagam 20 sate ofensive in tabara militara,ele vor ataca fiecare in parte,nu toate odata

numai 15 tabere ? este valabil numai pentru .ro ?
 

DeletedUser33156

300 de sate sunt cam putine pentru un trib, sa vezi intr-un an cand va fi lumea avansata , ce sa faci frate cu 300 ?
ramanem la clasica miscare a trupelor de la zeci de ore distanta catre granitze; am crezut ca se pot lansa din tabere cateva mii de atacuri ; deci coordonatorii nu au scapat de grija asta , macar era una in minus :)
 

DeletedUser7708

Din tot ce s-a spus aici, prevăd nişte abuzuri din partea unor jucători :D
 

DeletedUser

Oricum vom afla, dar sunt curios daca stie cineva sa-mi raspunda la 2 intrebari:
1) Tabara militara poate fi atacata?
2) Are limita distanta ei fata de trib? (din moment ce dusmanii baga apararea in granita, tu poti face tabara in mijlocul lor, unde au satele goale?
Mersi!
)
 

DeletedUser19209

tabara poate fi atacata cu lancieri :)
ca doar acolo o sa fie trupe de atac si ce vrei sa le ucizi pe toate de altfel poti trimite si spioni si trupe de aparare cu care sa ataci.
asta nu se stie inca poate trupele de aparare o sa le poti trimite in satul nou inobilat ca sa aiba aparare
 

DeletedUser

tabara poate fi atacata cu lancieri :)
ca doar acolo o sa fie trupe de atac si ce vrei sa le ucizi pe toate de altfel poti trimite si spioni si trupe de aparare cu care sa ataci.
asta nu se stie inca poate trupele de aparare o sa le poti trimite in satul nou inobilat ca sa aiba aparare

cum adica cu lancieri?
cu alte trupe nu poate fi atacata o tabara militara?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus