DiViN vs +SAS+

  • Autor subiect DeletedUser13808
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nu va entuziasmati asa tare ,o sa fie de durata razboiul ,nu o sa fie progrese exceptionale ,un avantaj principal este ca SAS sunt imprastiati pe mai multe continente si nu sunt cantonati intr-o singura zona
Side 1:
Tribes: +SAS+1 +SAS+2 +SAS+3 +SAS+4 +SAS+5 +SAS+A +SAS+B

Side 2:
Tribes: H.A H.A I H.A II

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5
Tabăra 2: 9
Diferență: 4

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 17,857
Tabăra 2: 34,116
Diferență: 16,259

si daca te uiti pe harta GEMINA are o pozitie dificila vecini cu Skin cu PDT cu RIP nu sunt prea multe directii de extindere ,daca ar fi fost altii in locul lor ,mai slabi in zona aia i-ar fi atacat toti .

E gresita statistica ta, noi inca nu am inceput razboiul cu +SAS+1, +SAS+2, +SAS+3, +SAS+4, +SAS+5. Toate satele din statistica sunt doar erori, sate rezervate cucerite de tabara cealalta, si invers. Statistica corecta este cea dintre noi , +SAS+A, si +SAS+B, incepand cu data de 24.02.2010.
 

DeletedUser

asta cu vorbitul cu SKIN ca sa atacam Gemina este cea mai mare prostie existenta. din ce stiu eu SKIN joaca fara diplomatie sau cu diplomatie redusa deci daca va ataca vreun trib o va face pentru ca asa va vrea si pentru ca nu exista vreo culoare diferita de rosu sau rosu aprins in zona respectiva(vezi statistica SKIN vs Divin).

daca Gemina vrea sa ne dea razboi, o va face, dar asta este cel mai prost pretext posibil tinand cont si de faptul ca -dupa parerea mea si a altora din conducere- am avut cele mai bune relatii cu ei dintre triburile cu care am fost/suntem aliati.

cat despre H.A, Sir Bedivere poate confirma faptul ca si noi si ei ne am dorit o alianta care insa nu a fost posibila din cauza unor terti.

toate cele bune!
 

DeletedUser

asta cu vorbitul cu SKIN ca sa atacam Gemina este cea mai mare prostie existenta. din ce stiu eu SKIN joaca fara diplomatie sau cu diplomatie redusa deci daca va ataca vreun trib o va face pentru ca asa va vrea si pentru ca nu exista vreo culoare diferita de rosu sau rosu aprins in zona respectiva(vezi statistica SKIN vs Divin).

daca Gemina vrea sa ne dea razboi, o va face, dar asta este cel mai prost pretext posibil tinand cont si de faptul ca -dupa parerea mea si a altora din conducere- am avut cele mai bune relatii cu ei dintre triburile cu care am fost/suntem aliati.

cat despre H.A, Sir Bedivere poate confirma faptul ca si noi si ei ne am dorit o alianta care insa nu a fost posibila din cauza unor terti.

toate cele bune!

Tot respectul pentru tine. Esti singurul diferit din familia +SAS+.
 

DeletedUser

asta cu vorbitul cu SKIN ca sa atacam Gemina este cea mai mare prostie existenta. din ce stiu eu SKIN joaca fara diplomatie sau cu diplomatie redusa deci daca va ataca vreun trib o va face pentru ca asa va vrea si pentru ca nu exista vreo culoare diferita de rosu sau rosu aprins in zona respectiva(vezi statistica SKIN vs Divin).

daca Gemina vrea sa ne dea razboi, o va face, dar asta este cel mai prost pretext posibil tinand cont si de faptul ca -dupa parerea mea si a altora din conducere- am avut cele mai bune relatii cu ei dintre triburile cu care am fost/suntem aliati.

cat despre H.A, Sir Bedivere poate confirma faptul ca si noi si ei ne am dorit o alianta care insa nu a fost posibila din cauza unor terti.

toate cele bune!

sa fie clar Gemina nu intra in razboi cu divin si nici cu +SAS+ sau alte triburi..avem aliati ii vom resecta atata timp cat ei ne vor respecta ..cat despre triburile cu care nu avem relatii diplomatice vor fi in continuare alte puncte rosii pe harta.cand vom incepe razboi voi deschide aici pe extern un topic

danyyy2009 => Pirates
 

DeletedUser

ideea e ca Sir Bedivere nu a acceptat o alianta ...nu a fost din cauza unor terti...a fost ca le-ati creat conflicte locale cu alte triburi...si asta astept sa confirme SIR BEDIVERE....pe de alta parte alianta cu ei a fost refuzata de voi de la inceput...dar asteapta ca va confirma el....i-ati creat conflicte externe cu alte triburi...asta dupa ce stiu eu si ce mi s-a confirmat ...daca stiu bine nu numai lor le-ati facut asta...trebuia in urma discutiilor purtate de voi sa vi se alature 5 triburi sa atace divin....de ce majoritatea ne-au contactat???de ce ???? ptr ca voi dupa umila mea parere ati tradat tot ce se putea numi ideal sau relatie cu vecinii....i-ati implicat in razboaie pe care nu le-au vrut.....nu le-ati respectat dorintele si i-ati tratat intotdeauna ca pe fratii mai mici si mai saraci...cu aer de superioritate...nu ** de tine sslazio....** de altii....am sute din discutiile voatre cu ei....oare de ce ????ptr ca se poate numi ca nu ati fost verticali in relatiile cu ei....nu v-ati respectat niciodata oamenii de langa voi ...ma refer la strategie de razboi si aliante(sa nu se inteleaga gresit ...ca unii nu respecta nici omul...nu fac apologie)
 

DeletedUser13808

daca aflu cine esti pe lumea 18 si esti pe langa noi te vom inobila cu tot cu tribul din care faci parte indifirent care este acela.
te sfatiesc sa nu mai scrii aberatii pe forum

cu stima Pirates

deci daca fac parte din PDT sau Skin declari razboi tribului din care fac parte ?
 

DeletedUser

ideea e ca Sir Bedivere nu a acceptat o alianta ...nu a fost din cauza unor terti...a fost ca le-ati creat conflicte locale cu alte triburi...si asta astept sa confirme SIR BEDIVERE....pe de alta parte alianta cu ei a fost refuzata de voi de la inceput...dar asteapta ca va confirma el....i-ati creat conflicte externe cu alte triburi...asta dupa ce stiu eu si ce mi s-a confirmat ...daca stiu bine nu numai lor le-ati facut asta...trebuia in urma discutiilor purtate de voi sa vi se alature 5 triburi sa atace divin....de ce majoritatea ne-au contactat???de ce ???? ptr ca voi dupa umila mea parere ati tradat tot ce se putea numi ideal sau relatie cu vecinii....i-ati implicat in razboaie pe care nu le-au vrut.....nu le-ati respectat dorintele si i-ati tratat intotdeauna ca pe fratii mai mici si mai saraci...cu aer de superioritate...nu ** de tine sslazio....** de altii....am sute din discutiile voatre cu ei....oare de ce ????ptr ca se poate numi ca nu ati fost verticali in relatiile cu ei....nu v-ati respectat niciodata oamenii de langa voi ...ma refer la strategie de razboi si aliante(sa nu se inteleaga gresit ...ca unii nu respecta nici omul...nu fac apologie)

Intradevar, alianta/pna-ul nu s-a semnat datorita recrutarii inamicilor nostri. Nu toti din familia +SAS+ umbla numai dupa interese, intrigi, si alte chestii, mai sunt si persoane diferite.
 

DeletedUser

@galles :
1. ca sa stii parerea mea sincera, H.A a avut dreptate in ceea ce a facut. si ba da, a fost din cauza unor terti, terti in opinia mea.
2. in timpul aliantei SAS-Divin, ambele triburi au luat, pe rand, tintele celorlalti.
3. nu stiu cum s a pregatit aceasta rupere de alianta, eu nu am granita cu voi, m am ocupat de alt trib pana acum.
4. nu pot sa ma pronunt despre vreun tratament cu superioritate sau despre vreo tradare din partea SAS pentru ca efectiv NU CUNOSC. eu m am ocupat de KMD, aia era/este zona mea, de Divin nu stiu absolut nimic, doar postarile de pe forumul comun m au mai edificat(forum comun pe care eu il foloseam destul de rar).
 

DeletedUser

deci daca fac parte din PDT sau Skin declari razboi tribului din care fac parte ?

putin imi pasa din ce trib faci parte .daca aflu cine esti pe joc te vom ataca chiar daca riscam razboi cu tribul din care faci parte dar nu cred ca vom ajunge la razboi ci din contra imi vor multumi ca ii scap de tine..dar daca prin absurd ei vor razboi asta este dar eu eu sunt sigur ca imi vor multumii pt sunt sigur ca nici ei nu tolereaza acest comportament al tau.
si cu asta am incheiat ..
 

DeletedUser

o intrebare am si eu ptr mario@...daca esti din skin sau ptd de unde stii astfel de detalii????....pacat sa afirmi asta...gemina si-a respectat intodeauna cuvantul.....
 

DeletedUser

ideea e ca Sir Bedivere nu a acceptat o alianta ...nu a fost din cauza unor terti...a fost ca le-ati creat conflicte locale cu alte triburi...si asta astept sa confirme SIR BEDIVERE....pe de alta parte alianta cu ei a fost refuzata de voi de la inceput...dar asteapta ca va confirma el....i-ati creat conflicte externe cu alte triburi...asta dupa ce stiu eu si ce mi s-a confirmat ...daca stiu bine nu numai lor le-ati facut asta...trebuia in urma discutiilor purtate de voi sa vi se alature 5 triburi sa atace divin....de ce majoritatea ne-au contactat???de ce ???? ptr ca voi dupa umila mea parere ati tradat tot ce se putea numi ideal sau relatie cu vecinii....i-ati implicat in razboaie pe care nu le-au vrut.....nu le-ati respectat dorintele si i-ati tratat intotdeauna ca pe fratii mai mici si mai saraci...cu aer de superioritate...nu ** de tine sslazio....** de altii....am sute din discutiile voatre cu ei....oare de ce ????ptr ca se poate numi ca nu ati fost verticali in relatiile cu ei....nu v-ati respectat niciodata oamenii de langa voi ...ma refer la strategie de razboi si aliante(sa nu se inteleaga gresit ...ca unii nu respecta nici omul...nu fac apologie)

"Greii " din SAS au venit pe lumea asta ca sa devina unul din triburile de top de pe lumea asta din pacate pt ei nu aveau de unde sa stie ca in zona in care au nimerit ei pe harta o sa fie unu the patriot care si el vrea sa-si faca familie ,ei bineinteles s-au extins si au recrutat cu scopul ascuns de a declara in cele din urma razboi vecinilor lor ,nu cred ca ei au avut vreodata in minte sa aiba relatii pasnice cu DIVIN sau cu alt trib care este vecin cu ei la un moment dat le-ar fi declarat razboi ,desi motivul principal pt incetarea PNA-ului a fost dupa cum zic ei recrutarea tintelor lor nu a fost singurul ,toti care joaca triburile stiu ca sunt foarte putine aliante care rezista si ca de fapt de multe ori sunt numai de forma pt a le rupe la un moment dat si a declara razboi fostilor aliati ,aceste lucruri s-au intamplat pe toate lumile ,cand au venit jucatorii din SAS pe lumea asta banuiesc ca au venit sa devina un trib de top si logic ca pana la urma le-ar fi declarat razboi fostilor aliati pt a-si realiza scopurile principale pt care venisera in primul rand pe lumea asta .
 

DeletedUser

scurt...direct si la obiect

corect....frumos spus....foarte direct si foarte la obiect....nu cred ca pe SAS a interesat vreodata vreo alianta de durata sau sa acorde putin respect celor ce le sunt si le-au fost aliati....desi printre persoanele din SAS putem gasi foarte multi oameni de caracter....pacat ca au fost luati de val.....ii intreb acum....ptr ce lupta???care le sunt idealurile????mai sunt cumva cele ptr care au intrat pe aceasta lume????nu cred.....nu cred ca idealurile afisate la intrarea pe aceasta lume mai coincid cu cele de acum......la capitolul tradari au fost la fel....in top 5 nu tot 10 :))....ma repet si vreau sa fiu inteles cum trebuie....nu toti din SAS sunt asa...din pacate au cativa oameni care au drept de a spune un cuvant si care i-au tarat pe ceilalti in aceasta mocirla....atat timp cat respectivii vor purta numele de SAS ...e pacat ....toti jucatorii SAS vor fi asemuiti cu ei
 

DeletedUser9828

a inceput razboiul care trebuia sa inceapa, pacat ca a inceput cam tarziu :D
avantaj clar Divin prin pozitia pe harta

@the patriot cum de ti-ai schimbat parerea despre SAS5(imposibil)
 

DeletedUser

dmn3, eu imi cer scuze daca vreodata am vorbit la modul general. Cand am facut referire la SAS m-am gandit doar la acei lideri ce au complotat impotriva noastra in ciuda aliantei. Se stiu ei care.
Nu putem generaliza, sunt oameni si oameni, asa este peste tot.
Cand am fost mai acid cu unii jucatori pot spune ca am fost pe buna dreptate. Chiar ne-am abtinut de la alte comentarii. Putini stiu ca Galles a fost facut prost cand solicita bun simt tuturor. A intervenit cineva pe forum sa-i calmeze pe cei recalcitranti? Nimeni.... cu exceptia lui impossibil, in privat. Ii dau dreptate, nu poti educa pe nimeni. De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere.

dmn3, nu stiu la ce te referi. Il respect si-l apreciez pe impossibil, este printre putinii oameni lucizi din familia SAS.

In privinta lui mario@, incercati sa-l evitati, el este paralel cu tot ce se-ntampla. Este un cont controlat de altcineva pentru a produce confuzie si a isca conflicte sau discutii.
Urmariti-i postarile si data cand s-a logat prima oara aici, abia atunci o sa va dati seama de rangul lui.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum imi imaginam...
o sa deraieze intr-o discutie despre o teorie a conspiratie... in curand o sa aflam de fapt ca nu a fost revolutie ci lovitura de stat.
atata morala pt nimic...
e doar un joc fratilor(fiecare il joaca cum vrea) nu faceti confuzie.
patriot gales si care mai faceti referire la mine va rog postati direct ca oricum nu ma deranjeaza,stiti chiar si noaptea imi fac procese de constiinta cat de rau am fost eu ca am vorbit cu aliatii(acuma ce sa zic daca faptu ca te pregatesti de razboi si vorbesti cu aliati din punctu meu de vedere te face un bun diplomat) nu neaparat ca nu respecti vre-un principiu... oricum voi erati prea ocupati sa imi cautati mesajele si sa spionati ce incerc eu sa fac (asta cum se numeste?).
si in rest vad si multe aberati despre chestia cu gemina despre ce vrem noi sa facem pe lumea asta... nici nu merita sa le comentez.
iar ca raspuns cu privire la aliante durabile(pe 5 am avut o alianta care a durut 2 ani) unii din voi mai aveti inca de mancat ca macar sa ramaneti atata timp in acelasi trib si dupa mai vedem... insa pt o alianta durabila e nevoie de un lider competent si discuti clare si directe pt rezolvarea problemelor nu doar de acuzati moralitate si urmarirea propriilor interese ascunse.
on topic: incet incet se definitiveaza mici granite e adevarat ca acum nu ne putem pronunta, e si normal sunt inca foarte multi care au sate ale inamicilor in raza propriilor biserici.
 

DeletedUser9828

@the patriot te inseli in privinta lui imposibil
toate fuziunile si recrutarile care au dus la divergente cu aliatii sau alte triburi au fost mana lui
vezi scitii legat de voi si cele 2 SAS A si B legat de H.A.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus