Tribul scula. Istorie sau indecenta?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Daca spun "măciucă" este referire directa ? sau daca spun ciocan?sau castravete?sau ....
 

DeletedUser9688

documentat in detaliu am argumentat ca accademia roaman nu recunoaste scula ca a fi referire la un organ sexual si nici sinonim
organul sexual cu numele "oficial" de penis mai are sinonimul de "p**""
se considera ca scula a fost asociat organului sexual in mod eroinal fiind nun jargin si neluat in vedere de academia romana

Eu am spus ca "exista cazuri". Acum nu m-am referit strict la cazul tau. Nu voi analiza strict aceasta problema.
 

DeletedUser11501

Sa nu mai facem etimologii si definitii personale ale cuvintelor, s-a stabilit o regula si se va respecta, punct.
Poti juca foarte bine fara sa fi "scula" sau "tits".

ia si ceteste DEX-ul domnule...si vezi contextul in care s-a pus numele tribului SCULA(rascoala, tarani, iobagi, etc.)
nu cumva maine poimaine veti hotari exact ce nume sa aiba fiecare trib?!?!?!?...sunteti patetici:)
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
dragi copii ma bucur ca nu suntem inca pe timpul lu ceasusescu, numai vad plodurile voastre la sfarsit de an mari eroi ai patriei spunanad de rodul muncii patriei
Imi imaginez un mic copil cu cionacul si nicovala langa el spunand in mod de propaganda
cu aceste SCULE vom cladi viitorul patriei
cum ati reactionat?
luati copilu la bataie ca a invatata ce e aia o scula?
si mai frumos de atata ca a invata cum sa o manevreze si sa munceasca cu ea?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Daca spun "măciucă" este referire directa ? sau daca spun ciocan?sau castravete?sau ....

Daca spui "maciuca" si asociezi cu o poza elocventa ( de ex, un cactus mare iesind dintre picioarele unui x ), atunci da...este referire directa si se sanctioneaza.

Intrebari ?


Post si pentru "open mind". - dex-ul nu specifica si cum se schimba sensul unui cuvant atunci cand este asociat cu anumite imagini sau cu alte cuvinte/expresii.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Daca spui "maciuca" si asociezi cu o poza elocventa ( de ex, un cactus mare iesind dintre picioarele unul x ), atunci da...este referire directa si se sanctioneaza.

Intrebari ?

Doar turnul din pisa fara sa fie incadrat de nimic...?
Sau turnul eiffel...
Sau o poza cu un deget
 

DeletedUser9688

Daca spui "maciuca" si asociezi cu o poza elocventa ( de ex, un cactus mare iesind dintre picioarele unui x ), atunci da...este referire directa si se sanctioneaza.

Intrebari ?


"maciuca" asociata cu o poza elocventa va fi banat..

de ce e banat tribul "scula" ce reprezinta prescurtarea de la denumirea RASCULATII, si paradoxal, NU au o poza elocventa cu conotatii sexuale; au o poza cu conotatii strict istorice.??
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
"maciuca" asociata cu o poza elocventa va fi banat..

de ce e banat tribul "scula" ce reprezinta prescurtarea de la denumirea RASCULATII, si paradoxal, NU au o poza elocventa cu conotatii sexuale; au o poza cu conotatii strict istorice.??


Poza a fost schimbata intre timp, dar exista si asta o stie toata lumea.

Si tocmai pentru a se evita situatiile de genul "dar pe ala de ce il lasi ?" s-a decis interzicerea lor.
 

DeletedUser

Pana la urma , daca se doreste se poate merge la limita regulamentului, si se pot pune nume si poze de asa natura incat sa dea de gandit si anumite persoane sa fie ofensate, dar la fel de bine cel ce a pus pozele si numele poate argumenta alegerile facute si poate demonstra ca are dreptate!
Nu cred ca s-ar dori la interzicerea limbii romane pe triburile.ro, pentru ca aproape orice combinație de nume-poza poate fi interpretata in un mod nefavorabil(romanii sunt inventivi!
Si s-ar ajunge in situatia in care se ia DEX-ul si se pune la lista de nume interzise!
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Poza a fost schimbata intre timp, dar exista si asta o stie toata lumea.

Si tocmai pentru a se evita situatiile de genul "dar pe ala de ce il lasi ?" s-a decis interzicerea lor.

mao oamenilor sunteti obositi de la soare?
erau doaua poze haioase cu turnul din pisa si cu un mexican care statea intr-o pozitie amuzanta langa un cactus

pai se poate sa fie atata scandal pentru doua poze care produc zambet?
 
Ultima editare:

DeletedUser35408

intrebare - rog a fi considerata ontopic, ca e pe aceeasi tema.
daca fac tribul "Pelticii Urecheati" si altul face tribul "Licuricii Adormiti", si facem o alianta pe care o punem la profil.
O familie, ce vreti voi..
Cine ce pateste in cazul asta?
Un admin - moderator, daca ar putea sa-mi explice..
Adica - ar fi culmea nesimtirii la mine - recunosc.
Dar.. conform regulamentului, unde ar fi incalcarea de regula?
Scrise triburile in BBcodes, frumos, cu sabiutze imprejur..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9688

raka.. tocmai v-ati dat de munca daca s-a stabilit aceasta regula..

tu iti dai seama cati jucatori au la profil poze amuzante cu conotatii mai mult sau mai putin sexuale? sunt mii de jucatori....
 

DeletedUser11501

Poza a fost schimbata intre timp, dar exista si asta o stie toata lumea.

Si tocmai pentru a se evita situatiile de genul "dar pe ala de ce il lasi ?" s-a decis interzicerea lor.

eroare...nu interzici un nume definitiv pentru ca poza dadea conotatii "nefericite"(asta daca a existat o astfel de poza) candva...numele poate ramane atata timp cat asocierea "nefericita" cu poza nu exista:)
 

DeletedUser

Tribul [H] ar trebui sa isi schimbe denumirea!
Tribul Crack la fel
Mai caut?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus