O mica povestire...sau intrebare

DeletedUser11083

@ Gabita - si eu am tendinte d-astea d-ale tale, des...
imi trece... apoi iar ma apuca... :)

de... daca eram jucatori seriosi jucam, nu stateam la barfe... :))
 

DeletedUser

vai ma gabytza puiule..faci pe pedagoaga de scoala noua cu toti hitleristii de pe joc? :))

let`s get real :D
 

DeletedUser

Are sanse mari sa-i convinga sa invete dar treaba asta necesita multa pregatire si multe sacrificii din partea gabitzei. In primul rand trebuie sa achizitioneze un aparat foto sau o camera video foarte performanta. Apoi fiecare explicatie sa fie insotita de o poza sau un filmulet cu gabitza , de preferat de genul reclamei la tara noastra de pe Naked News :D
Succes garantat 100% dupa un curs intensiv de lectii tribale vor fi 98% absolventi cu note maxime. :D
 

DeletedUser

@ gabytza17
hai cu noi in trib, aici sintem toti noobi nu are cine sa iti dea lectii... si daca vrei schimbam numele tribului in ABC si invitam toti jucatorii care nu stiu a juca si facem PNA pe 2-3 luni cu toate triburile sa ii invatam pe colegi... ca eu tot n tribul ala am inceput ...

nu te-am gasit, numaru 17 lipseste la capitolul gabytze. am o invitatie pregatita
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33975

gabytza,ia-l pe tzumpi (sau cum ii zice) de 3 urechi si scoate-l afara din trib daca nu ii convine,fiecare conduce cum vrea/cum crede el ca e mai bine,nu cred ca cineva va tine cu forta in acel trib,deci gandesti prost,este politica tribului,o respecti bine,nu out...de aia nu mai poti tu,ca ala greseste?(in opinia ta) poate nu greseste...nu e usor sa conduci un trib de nubi,dar mai greu e sa conduci unul de "experti" ;)

am mai vazut o nemultumire de a ta,cea cu sitter-ul de verificare,gresesti enorm si te mai si lauzi cu greseala aia:)) pai cine esti tu sa nu dai sitter pt. verificare?

ACEST JOC SE NUMESTE TRIBURILE ,INTRI INTR--UN TRIB,RESPECTI REGULILE(indiferent ca sunt bune/proaste)NU ITI PLACE TRIBUL?EXISTA UN BUTON,STII DESPRE CARE VORBESC.(valabil pt. toti,nu doar pt. tine si tzumpi)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

gabytza chiar crezi ca aia intra pe extern ca sa vada cat de ciocolata sunt facuti?
fii te rog serioasa, daca stiu unde e butonasul de forum extern e bine[probabil daca ar stii asta ,nu ar mai stii unde e ala de log out]
 

DeletedUser

bre, exact cum a zis si mishu... tribu ti-l mai si alegi... te complaci sa te lasi condus de niste nubi, fa-o macar in liniste... te consideri superior lor, iesi din trib, intri in unu mai bun, sau iti faci tu trib sa le pice plombele la toti nubii. eu ca intemeietor pot sa cer sa se faca doar sate de spioni... prost e ala care se uita un gura mea
 

DeletedUser

am mai vazut o nemultumire de a ta,cea cu sitter-ul de verificare,gresesti enorm si te mai si lauzi cu greseala aia) pai cine esti tu sa nu dai sitter pt. verificare?

Ma scuzi pentru noobism, da eu nu dau sitter de verificare, care e problema? Tu dai sitter la oricine iti cere?
Eu am incercat altceva, nu sa ma dau mare jucatoare ca nu sunt (vorba unei alte parasute, gabytza si triburile sunt cam asa ||), eu am cerut mai mult un sfat, nu sa-mi dovediti voi mie ce jucatori sunteti, ca mi se rupe efectiv de voi si de triburile voastre de elitisti si de statul non stop la calculator, si de sitterii disperati si de alte reguli care va fac pe voi "jucatori de elita".
Daca n-ai nici un sfat de dat cum sa faci un om sa inteleaga ceva nu scrii, e destul de simplu, eu nu vin sa ma laud ca sunt cine stie ce jucatoare, eu sunt decat o noaba, nu ma duc la intalniri tribale ca sunt antipatica, nu ma imprietenesc cu nimeni ca se duce tzumpi peste ei in casa, imi schimb regulat pantalonii spre deosebire de o alta persoana ce scrie in acest topic. Pentru alte nelamuriri si intrebari de cat de noaba sunt ma poti intreba pe privat.
Setzel inchide te rog topicul, sunt destui care nu le ajungi cu batul la nas ca sa putem purta o conversatie normala sau sa dea un sfat . Mersi frumos.
 

DeletedUser

I: De ce oamenii in ziua de astazi sunt incuiati la minte si nu sunt deschisi la lucruri noi?
R: Unii, nu toti, in spatele unui nick poate fi oricine...am intalnit si copii de 10-12 ani...

I: De ce romanul trebuie sa se laude ca e pro player chiar daca habar nu are configuratia satului ?
R: Tocmai cel care Nu stie sa joace simte nevoia sa scoata in evidenta cat de bun este...

I: De ce trebuie sa ne dam sefi cand noi habar nu avem sa conducem un trib?
R: Pentru unii, asta a fost visul lor din copilarie, sa ajunga sefi, au incercat in lumea reala, nu au reusit, acum incearca aici sa se "impuna" ca si sefi desi... nu mai continui...

I: Si cea mai grea, de ce mama naibi incerc eu sa fac pe bunul samaritean si nu-mi vad linistita de satucul meu?
R: Aici nu stiu ce sa iti raspund, chiar ca e grea intrebarea, mai bine iti vezi linistita de satucul tau..:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu am cerut mai mult un sfat, nu sa-mi dovediti voi mie ce jucatori sunteti, ca mi se rupe efectiv de voi si de triburile voastre de elitisti si de statul non stop la calculator, si de sitterii disperati si de alte reguli care va fac pe voi "jucatori de elita"..

pai ceri sfat dar ti se rupe? :eek:
daca tot nu vrei trib de elitisti de ce incerci sa il transformi pe cel in care esti momentan? :D

eu nu vin sa ma laud ca sunt cine stie ce jucatoare, eu sunt decat o noaba, nu ma duc la intalniri tribale ca sunt antipatica, nu ma imprietenesc cu nimeni ca se duce tzumpi peste ei in casa, imi schimb regulat pantalonii spre deosebire de o alta persoana ce scrie in acest topic.

ba te lauzi ca esti jucatoare din moment ce pretinzi ca ar trebui sa faca asa cum zici tu ;)

si ai fost si la intalniri tribale :p

PS. decat sa schimbi pantalonii, mai bine ai schimba mentalitatea: adica ai incerca sa tratezi argumente strict legate de joc nu de persoane (aici vorbim de jucatori)
 

DeletedUser37659

gabytzo,de ce minti bre,ca ai venit la petreceri tribale(special pentru mine :D )...si ciudat,tzumpi inca nu a venit peste mine in casa :)

ps:iar ne-au umplut de nervii prostii aia de la dinamo :( ...
 

DeletedUser489

Am senzatia ca este vorba despre o combinatie intre tribul in care am fost si cel in care sunt.
Am inceput si eu la margine si evident ca ploua cu sfaturi care mai de care, cereri de ajutor de mare angajament si rapoarte de atac cu apararea si aparare cu atacul:D

Sincer, in ipoteza ca joci ca sa te distrezi, diferenta dintre cele doua triburi este ca primul era de noobi agresivi si ploua cu circulare si sfaturi, in asta de acum e oarecum liniste si mai nou au bagat si bancuri pe forum - deci e ok.

In mod sigur cu replici de genul asta nu o sa castigi prea multi fani (nu mai spun sa te si asculte lumea):

TzumpiTrance a spus:
Daca te gandesti ca vei fi atacat si-ti trebuie defensiva nu mai avem ce discuta.Joc de cand cu l1 si niciodata n-am fost inobilata sau farmata spre deosebire de dumneata domnu` tzeava.
Atata timp cat stii sa faci un dodge si un backtimming nu e nevoie de defensiva. In loc sa va laudati cat de buni jucatori sunteti, ar trebui sa ascultati sfaturile unor jucatori care chiar au jucat jocul asta mult timp si nu doar cu gura ca voi :)


TzumpiTrance a spus:
HeR0 a spus:
poate iti da [player]TzumpiTrance[/player] un sfat de profesionist...:)))

N-as vrea sa ma pun la mintea ta de ferma, dar daca atat iti poate capul...si pe lumea asta vei fi inobilat la fel ca pe toate celelalte.

E laudabil ca ai vrut sa ne inveti cum se joaca, eu abia astept sa mai invat ceva nou de la un jucator foarte bun, cu experienta, dar sincer parca nu mi-a placut abordarea, ceva mai prietenos cu siguranta ar fi avut rezultate mai bune.

Ii pare totusi rau ca nu am ramas colege de trib...
 

DeletedUser25404

hai sa ma bag si eu in discutie cu opiniile mele de noob:

1.tu daca ti-ai face un trib, fara vreun cunoscut, ai merge pe incredere sau ai face verificari prin sitter ca sa iti dai seama cam ce pot colegii tai de trib?
2.daca joci individual doar pt. tine atunci atacul e o solutie buna, dar la nivel de trib... apararea este necesara , nu cred ca a murit cineva facand 200-300 sabii si lancii... la 50-60 de jucatori se aduna si in caz de nevoie poti sprijini un coleg.
3.chestia cu backtime e relativa.. inainte sa te atace poate cere sprijin si dupa ce ca te deomoleaza (vorbim de faza jocului in care apar catapultele) mai pierzi si trupe in backtime.. dar daca te ataca 2-3-4 jucatori?
4.ca TRIB NU poti rezista fara aparare......ma rog.. vorbesc aici de trib fara suporti.
5.acum nivelul general al jucatorilor a crescut...... inainte erau foarte multi noobi, acum au inceput sa invete ....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1. Iti poti da seama cam ce poate fiecare prin urmarirea evolutiilor lor twstats, inamici invinsi, etc si dupa modul in care povestesc pe forumul tribului, fara sitter de verificare.
2. Daca joci individual triburile inseamna ca ai gresit jocul, acest joc este unul de echipa, din pacate sunt multi "jucatori" care nu realizeaza acest lucru.
3. Daca stii sa joci faci fata
4. Ca jucator nu rezisti fara aparare :D, in cadrul unui trib pot face toti atac teoretic, si practic doar in faza initiala a jocului ceea ce se si intampla de multe ori
5. Nivelul general al jucatorilor dupa parerea mea a scazut considerabil atat cantitativ cat si calitativ din mai multe motive, se stiu ele :p
 

DeletedUser

1. Iti poti da seama cam ce poate fiecare prin urmarirea evolutiilor lor twstats, inamici invinsi, fara sitter de verificare.
ca sa nu ma chinui sa explic prea mult, uite ce inseamna ODA pt unii
http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 05.10. la ora 16:04
am voie in tribu täu?

sunt un bun jucätor si am deja 300 de trupe si am omorit 100 de truppe!

te rog pe un räspuns.

Cu mult respekt:

mine în data de 05.10. la ora 16:14
nu mai facem recrutari

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 05.10. la ora 16:14
te rog. numai eu ;(

mine în data de 05.10. la ora 16:15
nu mai avem locuri, sorry

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 05.10. la ora 16:23
numa pentru mine, mai puteti sä invitati 3 jucätori, sunt chair forte bun. TE ROG!

:D

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 05.10. la ora 16:35
?

:D

mine în data de 05.10. la ora 16:36
nu ne mai stresa. NU

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 05.10. la ora 20:12
ok, scuse.

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 05.10. la ora 21:13
am vrut sä intreb, dacä pot sä vin in accountu täu.

EU POT SÄ PLÄTESC MEREU PREMIUM!

räspuns.

mine în data de 05.10. la ora 22:01
nu, mersi, ma descurc

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 06.10. la ora 15:08
acum am invins 430 de trupe, am voie inäuntru?

:p

mine în data de 06.10. la ora 15:09
doar dupa ce ma ajungi

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 06.10. la ora 15:09
haide...:((

te roooog ;D

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 06.10. la ora 15:15
na atunci nu.

CMR

Mars

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 07.10. la ora 07:31
am omorit 918 de oameni.

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 07.10. la ora 12:44
1165

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 07.10. la ora 15:21
räspunde, tr.

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 07.10. la ora 15:26
am 1473

http://ro22.triburile.ro/page.php?page=inbound&screen=info_player&id=1894095 în data de 07.10. la ora 15:45
TEEE ROOOG.


3. Daca stii sa joci faci fata
hai sa plecam de la ce a spus jose... te ataca sa zicem 3... unu te "curata", ii dai dodge si back. logic, dand dodge, iti pica zidu. mai vine un coleg de-al lui, iti da ferma, inca unu cladirea principala. tu ai atac decent, dar nu poti sa dai 3 backuri, nu poti sa sprijini satul ca nu ai cum sa ridici zid. cum sa ii faci pe toti 3?

4. Ca jucator nu rezisti fara aparare :D, in cadrul unui trib pot face toti atac teoretic, si practic doar in faza initiala a jocului ceea ce se si intampla de multe ori
ca jucator, poti rezista fara aparare... aici tine mult de zona si de cat de bine iti pui vecinii la respect. dar, daca ai colegi mai nefericiti decat tine, cu ce le arati ca esti coleg? atac la 30 de ore pe ala care il farmeaza de la 40 de minute cu speranta ca ii prinzi trupele in sat?
 

DeletedUser

hai sa plecam de la ce a spus jose... te ataca sa zicem 3... unu te "curata", ii dai dodge si back. logic, dand dodge, iti pica zidu. mai vine un coleg de-al lui, iti da ferma, inca unu cladirea principala. tu ai atac decent, dar nu poti sa dai 3 backuri, nu poti sa sprijini satul ca nu ai cum sa ridici zid. cum sa ii faci pe toti 3?


ca jucator, poti rezista fara aparare... aici tine mult de zona si de cat de bine iti pui vecinii la respect. dar, daca ai colegi mai nefericiti decat tine, cu ce le arati ca esti coleg? atac la 30 de ore pe ala care il farmeaza de la 40 de minute cu speranta ca ii prinzi trupele in sat?

Pe toti 3 sau pe toti 10 ii faci lejer in cazul in care nu joci singur, dupa cum am spus e un joc de echipa. A pune problema ca joci singur deoarece esti bun este gresit din start, desigur exista si ambitiosi care incearca acest stil, insa atunci cand dau peste un trib organizat sau grup de jucatori organizati, li s-a dus norocul.
Ca jucator nu poti rezista fara aparare, poti rezista fara aparare doar daca nu esti jucator daca intelegi ce vreau sa zic :D
Pentru o mai mare eficienta in cadrul unui grup de jucatori se pot alege jucatori bazati doar pe atac si altii doar pe aparare insa unii jucatori mai experimentati stiu cum sa combata acest stil de joc.
Frumusetea jocului consta tocmai in faptul ca fiecare isi poate face un stil propriu.
 
Sus