Intrebare-intrebatoare

  • Autor subiect DeletedUser31742
  • Data de început

DeletedUser31742

Dca ma injura unul naspa de tot intr-un msj privat, anunt jignirea, trimit si ticket la suport....individul in cauza poate fi blocat mai mult timp??? :D

pe atacabil sau nu?
 

DeletedUser2821

e blocat in functie de gravitatea injuraturilor, si pe atacabil , deci nu prea iti dai seama decat daca ataci si vezi ca nu fenteaza , etc sau poate pur si simplu sa nu fie on :) ..
poate fi 24 , 48 sau mai mult de ore.
Daca e la a doua " abatere " si e urat de tot sigur e blocat.
 

DeletedUser

depinde de injuraturi :)) poti lua ban de la cateva ore pana la cateva zile :))
 

DeletedUser31742

mai am ceva de intrebat.......:D


sunt sitter pe un cont ce ceva vreme, si nu stiu cum sa fac sa scap de el.
adica...in calitate de conducator al tribului, cerusem sitter de verificare..l am primit si jucatorul in cauza, dus a fost..

vreau cumva sa renunt la sitter, si eventul sa dau jucatorul respectiv spre innobilare...fara sa ii scot trupele, sau sa avantajez cel care ataca satele respective in vreun fel.

cum ar trebui sa procedez...ca sa nu ma trezesc cu surpriza ca se intoarce jucatorul respectiv, depune ticket..si eu ma trezesc blocata pe motiv ca i-am distrus contul???
 

DeletedUser

Daca tu dai "terminarea modului de vacanta" si altii il ataca[dupa ce tu nu ii mai esti sitter], nu ai nici o vina ca satele acelea i.au fost luate, mai exista varianta trimiterea trupelor la plimbare apoi iesirea din modul de vacanta, nu are cum sa iti dovedeasca ca e vina ta, ca satele i.au fost luate deoarece tu nu ii mai erai sitter in momentul atacurilor.
 

DeletedUser

sau il poti tine in sitter dar fara sa muti nici o trupa din el :)) eventual le zici colegilor ce are prin sate , ca asta nu e ilegal =))
 

DeletedUser

Dar daca il are in sitter in momentul atacurilor,poate fi reclamata pt abuz asupra contului
reguli de joc a spus:
Nu este permis abuzul comis asupra contului avut în mod de vacanţă. Locţiitorii care intenţionat distrug sau păgubesc grav un cont avut în mod de vacanţă vor fi pedepsiţi.
 

DeletedUser

atata timp cat nu executa nici o comanda prin care favorizeaza jucatorii care ataca acel cont, nu este nici un abuz :)
 

DeletedUser31742

admiratori..putin zis!!! :)))

noroc insa ca nu joc cu zuzuna...ca cine stie...;))
 

DeletedUser31742

Sunt sitter pe un cont si am atacat un jucator..
Acum vreau sa atac jucatorul respectiv de pe contul meu.

Pot sa fac asta? Serverul nu imi arata nici un fel de interactiune, si eu inca mai sunt sitter pe contul de pe care am lansat prima data atacurile.
 

DeletedUser

mai am ceva de intrebat.......:D


sunt sitter pe un cont ce ceva vreme, si nu stiu cum sa fac sa scap de el.
adica...in calitate de conducator al tribului, cerusem sitter de verificare..l am primit si jucatorul in cauza, dus a fost..

vreau cumva sa renunt la sitter, si eventul sa dau jucatorul respectiv spre innobilare...fara sa ii scot trupele, sau sa avantajez cel care ataca satele respective in vreun fel.

cum ar trebui sa procedez...ca sa nu ma trezesc cu surpriza ca se intoarce jucatorul respectiv, depune ticket..si eu ma trezesc blocata pe motiv ca i-am distrus contul???

Aşteaptă să facă 60 de zile în sitter, apoi îl poţi scoate la înnobilat fără probleme, se consideră cont abandonat. Inclusiv poţi goli satele pentru colegi.


Sunt sitter pe un cont si am atacat un jucator..
Acum vreau sa atac jucatorul respectiv de pe contul meu.

Pot sa fac asta? Serverul nu imi arata nici un fel de interactiune, si eu inca mai sunt sitter pe contul de pe care am lansat prima data atacurile.

După 24 de ore de la lansarea atacurilor, poţi ataca şi de pe contul tău.
 

DeletedUser

Aşteaptă să facă 60 de zile în sitter, apoi îl poţi scoate la înnobilat fără probleme, se consideră cont abandonat. Inclusiv poţi goli satele pentru colegi.

Dupa ce trec alea 60 de zile in sitting, cum mai scoti tu trupele?
 

DeletedUser

daca ti se depune tiket, ai belit-o.
Nu este permis abuzul comis asupra contului avut în mod de vacanţă. Locţiitorii care intenţionat distrug sau păgubesc grav un cont avut în mod de vacanţă vor fi pedepsiţi.

După 24 de ore de la lansarea atacurilor, poţi ataca şi de pe contul tău.
Un locţiitor nu poate ataca acelaşi jucător de pe contul său şi de pe contul avut pe mod de vacanţă atâta timp cât modul de vacanţă este activ. Această acţiune este ilegală chiar dacă între atacurile date sunt mai mult de 24 de ore distanţă. Acelaşi jucător poate fi atacat/sprijinit numai după ce de la încheierea modului de vacanţă au trecut minimum 24 de ore.
 

DeletedUser9828

daca depune proprietarul contului
am facut asta doar unde si-au dat acordul :D
 

DeletedUser

nu neaparat.... poate sa depuna orice "binevoitor" tiket ca se cedeaza sate... si daca te prinde te arde. de-aia cel mai bine (dar mai putin legal si ortodox) e ca atunci cand se lasa sa ti se dea si passu, ca sa faci totul "legal" dupa un alt IP. ma rog... nu incercati asa ceva acasa, ca nu e permis de regulament
 
Sus