Intrebare-intrebatoare

  • Autor subiect DeletedUser31742
  • Data de început

DeletedUser9828

nu neaparat.... poate sa depuna orice "binevoitor" tiket ca se cedeaza sate... si daca te prinde te arde. de-aia cel mai bine (dar mai putin legal si ortodox) e ca atunci cand se lasa sa ti se dea si passu, ca sa faci totul "legal" dupa un alt IP. ma rog... nu incercati asa ceva acasa, ca nu e permis de regulament

eu am depus pentru chestia asta si s-au facut ca ploua
acum depinde peste cine dai ca la noi se interpreteaza regulamentul in functie de multe chestii care nu tin de noi ...
 

DeletedUser

Presupun ca sitterul dupa ce trec 24 de ore dupa ce a terminat acest serviciu poate sa faca orice doreste...
 

DeletedUser

nu neaparat.... poate sa depuna orice "binevoitor" tiket ca se cedeaza sate... si daca te prinde te arde. de-aia cel mai bine (dar mai putin legal si ortodox) e ca atunci cand se lasa sa ti se dea si passu, ca sa faci totul "legal" dupa un alt IP. ma rog... nu incercati asa ceva acasa, ca nu e permis de regulament

mai bine sa iti dea mesaj pe joc ca se lasa si te-ai scos daca il pastrezi
 

DeletedUser

Stiti...acuma ... am si eu o intrebare tot despre sitter-ing... : Daca un jucator X ma lasa pe mine sitter si eu las pe alt jucator Y sitter atunci jucatorul Y are acces si la contul jucatorului X ?
 

DeletedUser

in caz ca intrebi daca poti sa pasezi un sitter, raspunsul e Da. poti sa dai mai departe un sitter. daca tu ai in sitting pe cineva si lasi sitter doar la tine, atunci nu, nu poate intra si la sitterii tai
 

DeletedUser35749

Stiti...acuma ... am si eu o intrebare tot despre sitter-ing... : Daca un jucator X ma lasa pe mine sitter si eu las pe alt jucator Y sitter atunci jucatorul Y are acces si la contul jucatorului X ?


Tre sa il pasezi tu pe X la Y ca sa aiba acces la cont :)
 

DeletedUser

sunt incepator in joc si nu prea stiu unde sau cum sa caut urmatoarea tema.vad ca au fost create o multime de Lumi.unde sunt postate informatiile referitoare la data restartarii ?
nu as dori sa intru intr-o lume care se restarteaza peste 10 zile,de exemplu.
si inca ceva : pot fi atacat de orice jucator indiferent de rangul acestuia ,precum in stupidul joc Travian?
 

DeletedUser

ThorDeus... nu poti fi atacat in primele 5 zile in care te bagi pe o lume...
Si im se pare ca nu poti fi atacat de un jucator de mai mult de 20 de ori mai mare ca tine in puncte in primele 2 luni de joc, parca.
Adica daca tu ai 5000 de puncte, nu te poate ataca niciun jucator de mai mult de 100000 puncte, timp de doua luni. Apoi oricine te poate ataca, pana si Justin Bieber. Iti numesti paladinul Chuck Norris si ii termini pe toti.
 

DeletedUser35749

sunt incepator in joc si nu prea stiu unde sau cum sa caut urmatoarea tema.vad ca au fost create o multime de Lumi.unde sunt postate informatiile referitoare la data restartarii ?
nu as dori sa intru intr-o lume care se restarteaza peste 10 zile,de exemplu.
si inca ceva : pot fi atacat de orice jucator indiferent de rangul acestuia ,precum in stupidul joc Travian?

Poti sa intri pe ce lume vrei tu, nici una nu se v-a reseta, de preferat ar fi sa intri pe ultima deoarece e cea mai recent deschisa si playerii nu sunt foarte dezvoltati.
 

DeletedUser

multumesc de raspunsuri.am intrat deja in L12.
pai inseamna ca nu voi ajunge niciodata pe primul loc :D
 

DeletedUser35749

Cam inaintata lumea 12 nu stiu ce vei putea face acolo, daca vei putea rezista, deja acolo jucatorii mari au ajuns la marginea hartii, de prefarat ar fi sa intrii pe lumea 22 pana se deschide 23 :)
 

DeletedUser

nu inteleg.si sunt foarte suparat.imi vine sa renunt la acest joc.
pe lumea 21 am atacat un sat parasit cu 35 de lancieri si am pierdut 1.am atacat din nou cu 56 lancieri si i-am pierdut pe toti.cum e posibil?
 

DeletedUser

el/ea nici nu stie ce sa intamplat si tu spui scurt "spike":)) sigur a intels tot
ThorDeus
in satu ala se aflat trupe trimise sprijin de catre un alt player.
 

DeletedUser35749

nu inteleg.si sunt foarte suparat.imi vine sa renunt la acest joc.
pe lumea 21 am atacat un sat parasit cu 35 de lancieri si am pierdut 1.am atacat din nou cu 56 lancieri si i-am pierdut pe toti.cum e posibil?

Cineva a sprijinit satul de barbari. Nu trebuie sa renunti la joc pentru ca ti-au murit trupele, mai ales 56 de lancieri, stai linistit ii refaci repede.
 

DeletedUser

da,intradevar,a avut sprijin.dar de ce nu vad raportul luptei?adica vad doar pierderile mele.de ce nu si pe ale sale,sau ce armata a angrenat in lupta?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da,intradevar,a avut sprijin.dar de ce nu vad raportul luptei?adica vad doar pierderile mele.de ce nu si pe ale sale,sau ce armata a angrenat in lupta?

vezi cu ce trupe te-ai luptat doar daca soldateii tai de plumb castiga lupta sau daca ai spioni in atac ( si in cazul lor e valabila aceeasi regula , daca in sat sunt spioni tu trebuie sa ai mai multi , nu poti ataca cu 5 spioni si in sat sa fie 25 )
 

DeletedUser24788

da,intradevar,a avut sprijin.dar de ce nu vad raportul luptei?adica vad doar pierderile mele.de ce nu si pe ale sale,sau ce armata a angrenat in lupta?

invatatura de minte davta viitoare ataca si cu topoare ....Lasa doar din greseli inveti
 

DeletedUser

cum se spioneaza?nu exista comanda de spionaj.trebuie sa atac cu spioni???
 
Sus