Politica si propaganda. Turma.

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început

DeletedUser9828

ca devii spion pe parcurs sau ca intri intr-un trib de la inceput cu scopul asta este acelasi lucru . actiunile noastre in joc arata ce fel de oameni suntem in real , daca tu te bucuri si te mandresti cu imensa ta realizare ... e problema ta . nu , nu trebuie sa te simti vinovat de modul tau de a lucra ci doar sa nu te mandresti cu el .

un trib in care intemeietorul incurajeaza ... nu exista jucator pe triburile care sa nu vrea sa foloseasca multicontul sau care sa nu-l fi folosit . unii au fost prinsi altii nu , norocul lor . sa nu imi spui ca tu nu ai multi , ca voi in trib nu aveti multi si ca nu ati avut niciodata . ai minti .

have a nice day

scopul scuza mijloacele :D
cum sa dovedeasca ca ei joaca cu multiconturi daca nu te dai cu ei?
circularele respective spun totul despre cum joaca

mine
asta e, recunosc ca am fost infranta, dar nu intr-un joc corect.

nu ai apucat sa folosesti multiconturile? sau cum nu a fost corect?
 

DeletedUser38023

ca devii spion pe parcurs sau ca intri intr-un trib de la inceput cu scopul asta este acelasi lucru . actiunile noastre in joc arata ce fel de oameni suntem in real , daca tu te bucuri si te mandresti cu imensa ta realizare ... e problema ta . nu , nu trebuie sa te simti vinovat de modul tau de a lucra ci doar sa nu te mandresti cu el .

un trib in care intemeietorul incurajeaza ... nu exista jucator pe triburile care sa nu vrea sa foloseasca multicontul sau care sa nu-l fi folosit . unii au fost prinsi altii nu , norocul lor . sa nu imi spui ca tu nu ai multi , ca voi in trib nu aveti multi si ca nu ati avut niciodata . ai minti .

have a nice day

Nu ma mandresc. Asta e diferenta dintre mine si voi:) Pentru voi tot ce conteaza e cum sunteti vazuti :)
Iar treaba cum multiconturile.. Nu ai vazut jucatori care nu sa nu fi facut niciodata multicont? Immortal R, incantat :)
 

DeletedUser

Ca sa castigii un razboi trebuie sa-ti cunosti adversarul mai bine decat pe tine. Si cum il poti cunoaste mai usor decat sa fi aproape de el!! Sa-i simti pulsul si temperatura? Si ca sa-ti invingi adversarii trebuie sa-i cunoasti mai bine decat pe propriile buzunare . Primul razboi care se castiga , va fi intodeauna al spionajelor, cine castiga spionajele au in maini soarta razboiului si sub genunchi inamicii ,asa este de cand lumea
 

DeletedUser38023

Ca sa castigii un razboi trebuie sa-ti cunosti adversarul mai bine decat pe tine. Si cum il poti cunoaste mai usor decat sa fi aproape de el!! Sa-i simti pulsul si temperatura? Si ca sa-ti invingi adversarii trebuie sa-i cunoasti mai bine decat pe propriile buzunare . Primul razboi care se castiga , va fi intodeauna al spionajelor, cine castiga spionajele au in maini soarta razboiului si sub genunchi inamicii ,asa este de cand lumea

Ma inclin in fata ta pentru replica asta. Ai inteles jocul corect, deci daca joci, nu joci degeaba. Satele, rank-ul .. Nu sunt importante.. Ingenuncherea inamicului indiferent de mijloace este tot ce conteaza..
 

DeletedUser

Nu ma mandresc. Asta e diferenta dintre mine si voi:) Pentru voi tot ce conteaza e cum sunteti vazuti :)
Iar treaba cum multiconturile.. Nu ai vazut jucatori care nu sa nu fi facut niciodata multicont? Immortal R, incantat :)

te contrazici ? din postul cu care ai deschis tema asa reiese , o mandrie nemasurata

sa fim seriosi . nici tu nici eu nu suntem la prima lume pe care jucam
 

DeletedUser

La fel ca si injuraturile lui BlackDude de pe skype, am anticipat si asta: ca veti contesta metodele noastre. Nu este nimic gresit sa iti pacalesti inamicul intr-un joc de razboi :) Inamic foarte increzator in victorie ..

mai citeste o data postul meu... nu e nimic gresit in a-ti pacali inamicul, e gresit in a trada o prietenie care nu tine strict de joc. asta denota caracterul infect pe care unii il au. si, pana una alta, daca vrei sa iti arati superioritatea, normal e sa lasi jocul asa cum ii e cursul. i-am dat ieri rapoartele de atac si sprijinul pe care il aveam. i-am spus sa calculeze, sa vada ca exceptand ceea ce am primit ieri dimineata, nu aveam nici un suport.
acum, iti pun o alta intrebare, simpla, in asa fel in cat sa nu iti obosesti neuronul. daca zalmoxe era de la inceput rosu pe harta, crezi ca ajungea sa aiba curte si trenulet? nu cumva ne-am fi demolat unu pe altu de la prima catapulta scoasa?

L.E.:
Currently Active Users Viewing This Thread: 26 (19 members and 7 guests)
mine, AbelarTaisha, Bula Speologu, cristian ciura octav, david1999, eva222, Lord Adex, lord catau, nemesys3000, poda, ramses81, sahmatpe23, Succubus, th9one, trogloditul7, vadder, verma, zekmes
@poda, ce s-a intamplat? Jucătorul este încuiat din cauza aceasta nu poate fi atacat sau sprijinit
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mi-am luat popcorn si bere. Continuati va rog.
Imi pare sincer bine ca ingamfatii si trisorii au luat-o frumos de tot peste bot.
Din acest motiv tribul CK nu se putea mentine pe nici o lume de joc deoarece era bazat doar pe trisari. Ceea ce promoveaza acest "trib" si oamenii fara caracter care il compuneau (trisorii sunt oameni fara caracter in opinia mea ) nu se poate numi joc. Ma bucur nespus la fel ca si toti restul jucatorilor pentru care triburile este doar un joc ca niste jucatori v-au aratat adevarata voastra valoare. Dupa comentariile care au urmat va aratati si singuri valoarea.

@Ankutsa de obicei se da global ban atunci cand beneficiezi de puncte premium luate pe naspa, cand ii bagi in origini de multe ori sau destul de urat pe alti jucatori sau pe echipa de admini sau alte chestii din astea. Pentru multiconturi si din astea cum stiti voi sa trisati deocamdata tu poti sta linistit ca nu o sa iei. :p
 

DeletedUser38023

mai citeste o data postul meu... nu e nimic gresit in a-ti pacali inamicul, e gresit in a trada o prietenie care nu tine strict de joc. asta denota caracterul infect pe care unii il au. si, pana una alta, daca vrei sa iti arati superioritatea, normal e sa lasi jocul asa cum ii e cursul. i-am dat ieri rapoartele de atac si sprijinul pe care il aveam. i-am spus sa calculeze, sa vada ca exceptand ceea ce am primit ieri dimineata, nu aveam nici un suport.
acum, iti pun o alta intrebare, simpla, in asa fel in cat sa nu iti obosesti neuronul. daca zalmoxe era de la inceput rosu pe harta, crezi ca ajungea sa aiba curte si trenulet? nu cumva ne-am fi demolat unu pe altu de la prima catapulta scoasa?

Am gresit intr-o prietenie, indradevar... La fel cum a gresit si ea pe lumea 20.. Just my 2cents..

Zammolxe ajungea.. Asa cum a ajuns si Th9one si Don quijote30 care erau printre voi si nu aveau trib, cu toate ca erau printre voi :)
 

DeletedUser

La fel ca si injuraturile lui BlackDude de pe skype, am anticipat si asta: ca veti contesta metodele noastre. Nu este nimic gresit sa iti pacalesti inamicul intr-un joc de razboi :) Inamic foarte increzator in victorie ..

in care victorie?:eek: ca nu ne-ati anuntat ca unii colegi de trib ne vor ataca:)

in fine...nu ma mai stresez...am picat ca din Luna in aceasta poveste,ca unu' crede ca ala triseaza intr-un fel...celalat crede ca "celalalt" triseaza in alt fel... nu ma mai bag aici ca e o telenovela proasta fara sfarsit...=))) sunt si de o parte multi conturi,si de cealalta...macar ti-ai tras colegul "cel corect" de ureche pentru multiaccount? ca tu esti DREPTATEA,dar dreptatea pentru cine?:eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser489

Ca sa ajungi acolo incat sa scrii public pe forum:

nu exista jucator pe triburile care sa nu vrea sa foloseasca multicontul sau care sa nu-l fi folosit . unii au fost prinsi altii nu , norocul lor . sa nu imi spui ca tu nu ai multi , ca voi in trib nu aveti multi si ca nu ati avut niciodata . ai minti .
have a nice day

...asta inseamna ca nu mai exista nicio sansa pentru un joc cinstit, multumim pentru sinceritate.
 

DeletedUser

Ma inclin in fata ta pentru replica asta. Ai inteles jocul corect, deci daca joci, nu joci degeaba. Satele, rank-ul .. Nu sunt importante.. Ingenuncherea inamicului indiferent de mijloace este tot ce conteaza..
PAI ASTA ASA ESTE . IN TOATA ISTORIA ASTA MONDIALA A UMANITATII , DACA CINEVA A VAZUT VREUN RAZBOI CASTIGAT CURAT SA IMI SPUNA SI MIE :))
La fel ca si injuraturile lui BlackDude de pe skype, am anticipat si asta: ca veti contesta metodele noastre. Nu este nimic gresit sa iti pacalesti inamicul intr-un joc de razboi :) Inamic foarte increzator in victorie ..

Din contra, eu consider asta o arta . EU NU DAU 2 BANI PE UN CONT CARE ARE 2000 DE SATE SI JUMATE DIN ELE IS DE LA INNOBILARI INTERNE. Dar pretuiesc mult un jucator care inseala inamicul prin fel si fel de metode, ASTA-i arta razboiului.
 

DeletedUser38217

Deci,nu se prea poate pune problema de corectitudine si onoare.ca si in viata reala,ceea ce ati facut voi a fost un lucru negativ.la prima vedere.dar,poate ca,dupa cum zice si Arta razboiului,"scopul scuza mijloacele" . .e drept ca aroganta si ingamfarea lor devenise pe alocuri deranjanta. .asa ca,o lectie mi se pare binevenita. .dar,ceea ce mi-as dori sa vad si mi s-ar parea corect,ar fi ca toti cei care ati participat la aceasta actiune sa va adunati intr-un trib si sa va luptati de la egal la egal cu cei din Turma,pt a nu putea invoca faptul ca v-ati sprijinit si pe altii.ca atunci chiar ar deveni totul o mocirla si ceva urat de vazut,chiar si intr-un joc. .bafta tuturor
 

DeletedUser38023

in care victorie?:eek: ca nu ne-ati ca unii colegi de trib ne vor ataca:)

in fine...nu ma mai stresez...am picat ca din Luna in aceasta poveste,ca unu' crede ca ala triseaza intr-un fel...celalat crede ca "celalalt" triseaza in alt fel... nu ma mai bag aici ca e o telenovela proasta fara sfarsit...=))) sunt si de o parte multi conturi,si de cealalta...macar ti-ai tras colegul "cel corect" de ureche pentru multiaccount? ca tu esti DREPTATEA,dar dreptatea pentru cine?:eek:

Faptul ca acel coleg a fost banat nu inseamna ca a avut multicont. Inseamna niste lucruri pe care daca le postez aici primesc eu ban pe forum si nu imi doresc asta :) Siti voi mai bine ce inseamna..
 

DeletedUser20103

si, hotarati-va... care puii mei e adevaratul motiv pt care ati facut asta? asta= echipa de trisori vs echipa de trisori. pt ca the9one are totusi o alta viziune asupra celor intamplate...

in primul rand invata sa-mi scrii nick-ul corect, incepatoareo:) si nu, nu am o alta viziune, este greseala mea ca stau de vorba cu nulitati ca tine, sa-ti dau ocazia sa pui pe forum .
sfatul meu pentru tine..pune-ti silicoane;)



[1/10/2011 6:08:09 PM] Raluca: bre acum ca tot esti aici, felicitari, esti singurul care a jucat corect
[1/10/2011 6:08:11 PM] Raluca: )
[1/10/2011 6:08:46 PM] th9one: e doar un joc
[1/10/2011 6:09:04 PM] Raluca: pai tocmai, orice joc presupune reguli, tu le-ai respectat
[1/10/2011 6:09:08 PM] Raluca: de asta te felicit
[1/10/2011 6:09:09 PM] Raluca:
[1/10/2011 6:10:06 PM] Raluca: si transmite-le celorlalti ca tot aud vorbindu-se de catalina mine ca l-a innobilat pe zamo pe nu stiu ce lume...e o confuzie, pe lumea 13 nu a jucat ea cu noi ci lavinia
[1/10/2011 6:10:18 PM] th9one: pai aici vezi tu..e cu dus si intors
[1/10/2011 6:10:26 PM] th9one: pai nu pe zammolxe l-a innobilat
[1/10/2011 6:10:29 PM] th9one: ci invers
[1/10/2011 6:10:30 PM] th9one:
[1/10/2011 6:10:31 PM] th9one: el pe ea
[1/10/2011 6:10:36 PM] th9one: asta daca a jucat pe aeon
[1/10/2011 6:10:41 PM] th9one: sau ceva de genul
[1/10/2011 6:10:48 PM] th9one: tipul/tipa
[1/10/2011 6:10:48 PM] Raluca: ma o fi relativa treaba, pana una alta tu ai atacat de pe rosu
[1/10/2011 6:10:52 PM] th9one: a innobilat pe b3st
[1/10/2011 6:10:54 PM] th9one:
[1/10/2011 6:11:03 PM] AbelarTaisha: nah,omul a vrut sa se revanseze,naspa e ca a si picat langa ea:|
[1/10/2011 6:11:04 PM] Raluca: aeon a fost innobilata dupa ce l-a scos pe irc la mergine
[1/10/2011 6:11:14 PM] th9one: nu pe irc
[1/10/2011 6:11:15 PM] Raluca: si nu a jucat ea
[1/10/2011 6:11:16 PM] th9one: pe b3st
[1/10/2011 6:11:17 PM] th9one: :p
[1/10/2011 6:11:18 PM] th9one:
[1/10/2011 6:11:20 PM] th9one: pai nu stiu
[1/10/2011 6:11:21 PM] th9one: cine juca
[1/10/2011 6:11:22 PM] th9one:
[1/10/2011 6:11:22 PM] Raluca: best, am uitat
[1/10/2011 6:11:32 PM] Raluca: era lavinia nu catalina
[1/10/2011 6:11:34 PM] th9one: i-a dat pe bonus..ala nu avea multa usoara
[1/10/2011 6:11:38 PM] th9one: pai nu stiu
[1/10/2011 6:11:41 PM] Raluca: asta ca sa clarific un aspect )
[1/10/2011 6:11:46 PM] th9one: lavinia
[1/10/2011 6:11:48 PM] th9one: fiind cine?
[1/10/2011 6:12:03 PM] th9one: aeon..dar de pe 13
[1/10/2011 6:12:09 PM] th9one: n-am mai auzit de nickul asta
[1/10/2011 6:12:30 PM] Raluca: pe fiecare lume joaca cu alt nick
[1/10/2011 6:12:32 PM] th9one: oricum..ceea ce s-a intamplat la voi ar trebui sa va dea de gandit


inainte era vorba de tine si de faptul ca l-ai fi innobilat tu pe zammolxe pe L13..eu doar ti-am explicat ca i-ai dat lui b3st(asta daca ai fost tu) pe bonus un trenulet si i-ai luat satul..apoi a luat zammolxe satul celui ce a trimis pe b3st, atata tot:) nu are legatura L13 cu L23;oricum tot noi v-am innobilat si acolo trupa de soc..;)
 

DeletedUser

nu exista jucator pe triburile care sa nu vrea sa foloseasca multicontul sau care sa nu-l fi folosit .

Spre surprinderea lui chiar exista dar el nu are de unde sa stie ca nici el nu este jucator. Cel mult un trisor ordinar.
 

DeletedUser

Quote:
Text original Immortal R Vezi discuţiile
La fel ca si injuraturile lui BlackDude de pe skype, am anticipat si asta: ca veti contesta metodele noastre. Nu este nimic gresit sa iti pacalesti inamicul intr-un joc de razboi Inamic foarte increzator in victorie ..
mai citeste o data postul meu... nu e nimic gresit in a-ti pacali inamicul, e gresit in a trada o prietenie care nu tine strict de joc. asta denota caracterul infect pe care unii il au. si, pana una alta, daca vrei sa iti arati superioritatea, normal e sa lasi jocul asa cum ii e cursul. i-am dat ieri rapoartele de atac si sprijinul pe care il aveam. i-am spus sa calculeze, sa vada ca exceptand ceea ce am primit ieri dimineata, nu aveam nici un suport.
acum, iti pun o alta intrebare, simpla, in asa fel in cat sa nu iti obosesti neuronul. daca zalmoxe era de la inceput rosu pe harta, crezi ca ajungea sa aiba curte si trenulet? nu cumva ne-am fi demolat unu pe altu de la prima catapulta scoasa?

L.E.:
Quote:
Currently Active Users Viewing This Thread: 26 (19 members and 7 guests)
mine, AbelarTaisha, Bula Speologu, cristian ciura octav, david1999, eva222, Lord Adex, lord catau, nemesys3000, poda, ramses81, sahmatpe23, Succubus, th9one, trogloditul7, vadder, verma, zekmes
@poda, ce s-a intamplat? Jucătorul este încuiat din cauza aceasta nu poate fi atacat sau sprijinit



suporti ati avut cu gramada
nu uita ca am avut sitter 1 data la tine si mi-ai lasat si drepturile de intemeietor si in Turma si in academie asa ca stiu fiecare ce multicont avea
 

DeletedUser

Faptul ca acel coleg a fost banat nu inseamna ca a avut multicont. Inseamna niste lucruri pe care daca le postez aici primesc eu ban pe forum si nu imi doresc asta :) Siti voi mai bine ce inseamna..

a 2-a oara ma iei cu abureli...fa-o pe privat te rog ca nu-ti dau bani ;)
 

DeletedUser11365

si cum altfel as putea sa rezum mai bine atmosfera si sentimentul general,prezent in tribul Turma,decat prin urmatoarea urare...

cristian ciura octav în data de 10.01. la ora 17:00
nota 9 pentru actorie..da nu-s suficient de prost..

cristian ciura octav în data de 10.01. la ora 17:24
nu fi suparat..mai bine ai trimite niste resurse in stanga si-n dreapta ca e nevoie..

blackdude în data de 10.01. la ora 17:27
s...-o in alta parte


* Nota 9 pentru actorie a primit-o pentru ca a vorbit cu mine pe mess de pe id-ul ancutei..vroia omul sa verifice ceva..

P.S..am modificat usor urarea,din motive de siguranta..de notat ca era imposibil sa primeasca ban pentru asa ceva..eu mi-am incercat norocul :(
 

DeletedUser

Faptul ca acel coleg a fost banat nu inseamna ca a avut multicont. Inseamna niste lucruri pe care daca le postez aici primesc eu ban pe forum si nu imi doresc asta :) Siti voi mai bine ce inseamna..

crantanel în data de 08.01. la ora 20:17
De ce a trebuit sa faci acel lucru ??
Chiar nu te-ai gandit ca eu am garantat pt tine cand te-am adus in tribul asta ?
Nu ti-a fost putin jena de ce ai facut ?
Acum sincer nici nu stiu daca mai are lumea incredere in mine
ajung sa fiu considerata o tradatoare din cauza cuiva pe care l-am crezut prieten
M-ai dezamagit total

Lee Van Cleeff în data de 08.01. la ora 20:20
hai ca deja ma enervati... am primit vreo 20 de mesaje pe tema asta azi... mai bine nu ma aduceai acolo si nu ajungeam aici! tu m-ai vazut cum joc... nu faceam treaba asta daca chiar nu aveam un motiv si azi l-am explicat de vreo 1223545543 de ori... de ce? intreaba-i pe aia la care le-am mai zis...

crantanel în data de 08.01. la ora 20:24
Sincer imi cer scuze in fata tuturor si daca este posibil cuceriti-l cat mai repede
Macar asa am aflat si eu care imi sunt prieteni si care dusmani

Mesajele acestea au fost trimise de către crantanel mai departe.

PiţipoAnka în data de 08.01. la ora 22:47
bre.. tu trage tare si fa trenulet... si vezi cum o rezolvam cu angelica sa ne ajute :)

PiţipoAnka în data de 09.01. la ora 01:33
08.01.
01:20 poda a părăsit tribul.

wazzup?

crantanel în data de 09.01. la ora 04:56
am scos eu contul ala deoarece nu mai are nici un rost sa il tin
mai bine il farmez
maine noapte oricum vreau sa il iau pe don quijote de aici din zona ca facu trenuletul

crantanel în data de 09.01. la ora 04:58
pe poda cred ca am sa il bag maine in GRL
poate reusesc sa obtin ceva informatii de la ei


corect, asta chiar nu are cum sa insemne ca a avut multicont
 
Sus