Politica si propaganda. Turma.

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început

DeletedUser38023

Bun gasit.

Dupa multe zeci de zile, postez cu scopul de a arata lumii adevarul despre ce inseamna mai nou sa fi tribul de pe primul loc. De vreo 5-6 lumi incoace, tot userul de pe forumul extern este chinuit sa asiste la circul pe care aceeasi gasca de trisori grandomani il face ca sa se laude cu deosebita performanta de a sta pe primul loc prima luna de zile si ca sa isi asume titulatura de ZEI.. ZEI invincibili, care stiu totul despre toate, cu care daca te pui 10 forumisti sar cu gura pe tine deodata si te baga in mocirla, ZEI a caror performante tu nu o sa le atingi niciodata in viata ta, muritorule de rand care doresti sa iti expui parerea sincera pe forumul extern.

Cine oare sa se puna cu acesti ZEI?! Hercule, din pacate, e doar un mit :(

Cand inamicul e orbit de atata succes, vede numai planul extern.. Ce sa cucereasca? Unde sa se mai extinda? Si uita sa se mai intrebe de ograda proprie... O avea cu cine/nu o avea? Sunt toti de incredere?
Se pare ca o perioada le-a mers bine asa, fara sa isi mai puna acele intrebari, dar aici, pe lumea 23, naivitatea lor intr-un joc de strategie, le-a fost fatala.
In timpul in care noi ne faceam treaba, ei erau preocupati sa isi piarda trupele de atac si sa creasca la inamici invinsi.
Care noi?

Aia..
Care nu puteau sa isi iroseasca o lume jucata doar pentru a fi o amarata de oaie si pentru a-i canta in struna ciobanului.
De la inceputul lumii, am jucat ca sa lovim Turma. Faptul ca unii dintre noi am intrat acolo, se numeste doar misiune de recunoastere si interceptare.
Am fost numiti tradatori. Dar cum ar putea fi adevarata aceasta afirmatie in conditiile in care noi niciodata nu am fost de partea Turmei?!
In timpul in care am fost membri Turma, lucrurile ce le-am vazut pe acolo, ne-au facut sa nu ezitam sa lovim si sa ii ardem in cel mai parsiv mod cu putinta.

Iti spun si tie, muritorule, o poveste despre cum arata un taram al zeilor in randurile urmatoare...

mine în data de 08.12. la ora 11:35
Neatza, io-s cu stresu...
Unu la mana, multicontii sa ceara invitatie in [ally]Pzd M[/ally], lui [player]NyGhTBoY[/player], [player]broscuta roz[/player] sau [player]Spermineităn [/player].
De asemenea, cei ce nu deschid circulara pana diseara la 9 (chiar si dupa conturile in sitting), precum si cei ce pana la aceeasi ora nu vor avea minim 100 de puncte, vor fi exmatriculati si vor primi invitatie in [ally]Pzd M[/ally].
Sper ca nu mai e nevoie sa spun ca ultimele pozitii sunt mereu luate in calcul pentru retrogradare.
Nu de la nebunie mi se trage, dar 100 de puncte mergeau facute doar din resursele primite cu tutorialul, sa nu mai spun de ceva farmari. Daca nu aveti chef de joc, nu e problema mea. Exceptie de la regula fac doar spammerii veterani care isi dau silinta sa anime forumul.

Dupa retrogradare, sa nu credeti ca stati la caldurica. Urmatorul pas dupa asta, in caz ca nu miscati nici acolo, e trimiterea in [ally]Pzd M[/ally]amicutii fiecaruia.

Farmare linistita, fara vreo adiere de spike.

Nebuna

P.S.: circulara scrisa in limba romana, nu necesita alte lamuriri, asa ca nu vreau reply.

mine în data de 09.12. la ora 16:02
Neatza. Vedeti ca deja avem un coleg banat pt ca a trimis mesaje la vecini din partea "teamului" ca daca nubu da inceput nou primeste 200 de topoare de la team. Unu a pus botu si i-a depus si tiket... acum colegu nostru o sa trebuiasca sa dea inceput nou (si sa vedem daca primeste 200 de topoare). Feriti-va de dracii d-astea, dati mesaje, dar cu bun simt... daca fraierii o musca, e ok, dar nu riscati sa pierdeti contul pt o gluma d-asta.
Tot la capitolul asta, de luni or sa aiba adminii voie sa baneze multiconturile. Recomandarea mea oficiala: alegeti-va un cont iar pe celelalte dati stergere. Neoficial: intrati pe celelalte conturi de pe telefon, puneti prieteni care nu joaca sa mai intre la 1-2 zile pt cateva ore pe cont si sa va dea sitter inapoi... ma rog, faceti-le sa para cat se poate de legale ca sa nu avem probleme.

Pup dulce, aveti grija ce prostii faceti.


P.S.: circulara, nu necesita raspuns

Cam asa, muritorule.. Un trib in care intemeietorul insusi incurajeaza multicontul si invata membri cum sa nu fie prinsi! Practic, academia lor este una de multiconturi...
Am lovit intr-un mod parsiv TRISORII! Oare ar trebui sa ne simtim vinovati? Nu prea cred :rolleyes:

Bilantul primei lupte.
10 jucatori de baza din Turma innobilati dintre care si intemeietoare, Mine... O stiti sigur, cum care?! Aia care aparea de vreo 50 de ori la INTEMEIETORUL ANULUI :)) Din pacate, naivitatea ei si lipsa de strategie, au costat-o zeci de colegi si propriul cont...
De ce zic zeci?
Nu ne-am rezumat la a-i innobila! Le-am mai facut si ferme :D
Evident, cei care au fost facuti ferme de noi si au cerut in tribul Turma sprijin au fost concediati, pentru ca acolo daca ceri suport esti invinovatit si de faci de rusine!

Daca adminii nu au avut suficiente dovezi ca sa baneze juma' de trib, noi am avut destule incat sa le acordam o pedeapsa pe care sa nu o poata duce.

IL che, Vortexbrain, Th9one, Crantanel, Angelica zurlie, Broscuta Roz, Don quijote30, Lee van Cleeff, va promit ca joaca de pe lumea 23, de acum inainte va fi mai placuta pentru cei care nu joaca cu multicont, pentru ca gasca aia de aroganti trisori care juca prin C.K. a fost ingenuncheata. Si chiar daca mai au resurse sa se repuna pe picioare, palma si-au primit-o.

Cu deosebita consideratie pentru muritori,
Immortal R.
 

DeletedUser

blackdude astăzi la ora 01:26
Buna seara in primul rand!
Stiu ca sunteti trecuti la inamici la diplomatie, dar oare sigur noi suntem cei mai de "temut" inamici sau cei care in ultimele 2 zile au ajuns la voi?
Cei pe care i-ati invitat si i-ati crezut eroi nu sunt decat niste jucatori(si oameni) cu 2 fete. Nu va cer decat sa nu aveti incredere in ei. Noi am avut cat au fost in tribul nostru si ne-au facut pe la spate intr-o noapte. O echipa de marlani, adevarati trisori! :)
Pun pariu ca de cand au ajuns la voi v-au cerut sprijin, sa da-ti fake-uri atacuri pe bune si alte prostii ca suntem tocati...dar nu asa s-a intamplat, ei sunt cei care s-au tocat si cei mai norocosi dintre ei au ai scapat cu cateva trupe.

Aici e lista cu cei care au tradat odata un trib si o vor mai face ori de cate ori va fi nevoie:

[player]Lee Van Cleeff[/player] - "capul"...s-a ars in seara asta de tot
[player]IL CHE[/player] - noob de milioane..s-a ars de dimineata, cu tot cu sat
[player]vortexbrain[/player] - cel mai..cel :)
[player]crantanel[/player] - un mincinos de 2 bani
[player]angelica zurlia[/player] - e chel, plange dupa trupe pe forum, ajutati-l cu fake macar..
[player]th9one[/player] - varza.. cu carnatzi
[player]don quijote30[/player] - alta varza
[player]broscuta roz[/player] - si un milog.

+ multi conturile lor de spionaj prin alte triburi.

Voi poate inca ii mai venerati pentru faptele lor "eroice" dar sunt niste jucatori fara valoare, niste rebuturi ale societatii.

Spor la joaca va doresc, si sper ca razboiul sa fie unul corect daca tot e sa fie!


Si mai nou neputinta din marii jucatori incepe sa isi spuna cuvantul
 

DeletedUser

Evident, cei care au fost facuti ferme de noi si au cerut in tribul Turma sprijin au fost concediati, pentru ca acolo daca ceri suport esti invinovatit si de faci de rusine!


Radule...daca esti om macar fii corect,ca tot vorbesti de corectitudine...zi-mi unul care a fost concediat pentru asa ceva....vezi ca mananci ceva aiurea in randurile aste...in celelalte nu pot spune nimic deoarece joc doar de 2 saptamani...nu stiu daca acele "mesaje' sunt adevarate sau prelucrate.
Las pe altii care cunosc asta sa se pronunte...;)


vino cu rapoarte,cererile de sprijin si concedierile... ;)

nu te mai da mare corect ca nu stiu daca esti chiar asa cum vrei sa pari... ;)
 

DeletedUser38023

http://forum.triburile.ro/showpost.php?p=797393&postcount=60

Te simti Radu? daca erai asa Imortal atacai cu rosu fiind, dar tu te-ai ascuns ca fetitele dupa fustita albastra :D

IL Chee e o dovada a incapacitatii voastre...

Si daca te simti minunat... esti demn de mila :D

Il Che a lasat adeziunea mica. Norocul v-a ajutat... Doar aici.
Este un joc de strategie. Am avut de ales terenul de lupta. Nu am ales camp deschis, ci am ales sa intram doar cativa dintre noi si sa va lovim puternic unde nu va asteptati.
Daca aveati o conducere capabila, trebuia sa anticipeze.. Insa conducerea, v-a transformat in martiri..
 

DeletedUser

Radule...daca esti om macar fii corect,ca tot vorbesti de corectitudine...zi-mi unul care a fost concediat pentru asa ceva....vezi ca mananci ceva aiurea in randurile aste...in celelalte nu pot spune nimic deoarece joc doar de 2 saptamani...nu stiu daca acele "mesaje' sunt adevarate sau prelucrate.
Las pe altii care cunosc asta sa se pronunte...;)


vino cu rapoarte,cererile de sprijin si concedierile... ;)

nu te mai da mare corect ca nu stiu daca esti chiar asa cum vrei sa pari... ;)

A uitat sa spuna Radul cum a cersit el sprijin inainte sa dea in London... saraca fustita a lui =)))

sau poate cum a cersit unde s-a refugiat? :))))))

Patetic! ca si vortex... & co.
 

DeletedUser38023

Radule...daca esti om macar fii corect,ca tot vorbesti de corectitudine...zi-mi unul care a fost concediat pentru asa ceva....vezi ca mananci ceva aiurea in randurile aste...in celelalte nu pot spune nimic deoarece joc doar de 2 saptamani...nu stiu daca acele "mesaje' sunt adevarate sau prelucrate.
Las pe altii care cunosc asta sa se pronunte...;)


vino cu rapoarte,cererile de sprijin si concedierile... ;)

nu te mai da mare corect ca nu stiu daca esti chiar asa cum vrei sa pari... ;)

Sunt corect.. Maryus2fast, vecinul meu, a fost concediat pe motiv ca e ferma. Sunt mai multi dar numele asta il stiu mai bine ca este aproape.
Mesajele acelea le pot trimite si cu forward pe joc pentru cei care nu ma cred ca nu sunt trucate.. :)
 

DeletedUser

Sunt corect.. Maryus2fast, vecinul meu, a fost concediat pe motiv ca e ferma. Sunt mai multi dar numele asta il stiu mai bine ca este aproape.
Mesajele acelea le pot trimite si cu forward pe joc pentru cei care nu ma cred ca nu sunt trucate.. :)

Rau e sa fii... sigur nu era pe galben? :))

App... Radookoo tu nu aveai masterban? sau si asta e o minciunica?
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
iar se face reclama :D

dar macar sa se mai verse ceva sange pe aici :D

oricum miscarea lor e foarte discutabila, stand si analizand tind sa dai dreptate fiecaruia pentru ce zice

razboiul se castiga prin orice mijloace dar totodata si onoare trebuie sa existe :)
 

DeletedUser38023

iar se face reclama :D

dar macar sa se mai verse ceva sange pe aici :D

oricum miscarea lor e foarte discutabila, stand si analizand tind sa dai dreptate fiecaruia pentru ce zice

razboiul se castiga prin orice mijloace dar totodata si onoare trebuie sa existe :)

Onoarea noastra coincide cu scopul: sa facem trisorii si arogantii sa sangereze! :)
 

DeletedUser

Sunt corect.. Maryus2fast, vecinul meu, a fost concediat pe motiv ca e ferma. Sunt mai multi dar numele asta il stiu mai bine ca este aproape.
Mesajele acelea le pot trimite si cu forward pe joc pentru cei care nu ma cred ca nu sunt trucate.. :)

si unde a cerut sprijin? hai ca le stii pe toate...trebuie sa ne-o arati si pe asta...


daca a fost concediat ,e din motivul pe care l-ai zis tu? te-ai gandit ca poate era inactiv? sau renuntase? nu stiu adevaratul motiv dar nici cererea de sprijin nu am vazut-o...deci asteptam sa iti vedem corectitudinea....nu cu abureli.


Nu tin partea nimenui,multi prieteni de ai tai ma cunosc foarte bine...ii poti intreba daca nu ma crezi,dar mi se pare aiurea sa bagi stambe cu unele vorbe aruncate aiurea pe un forum
 
Ultima editare de un moderator:

Lord Catau

member
Scor reacție
1
nu ti-ar ajunge o viata sa ii faci pe toti de pe server sa sangereze:D

cati jucatori de top stau cu primul sat gol?:D
 

DeletedUser38023

si unde a cerut sprijin? hai ca le stii pe toate...trebuie sa ne-o arati si pe asta...


daca a fost concediat ,e din motivul pe care l-ai zis tu? te-ai gandit ca poate era inactiv? sau renuntase? nu stiu adevaratul motiv dar nici cererea de sprijin nu am vazut-o...deci asteptam sa iti vedem corectitudinea....nu cu abureli.

Pai nu ati musamalizat deja postarile?! Stai sa intreb spionul :)

nu ti-ar ajunge o viata sa ii faci pe toti de pe server sa sangereze:D

cati jucatori de top stau cu primul sat gol?:D

Intreaba-i pe astia din Turma dar nu cred ca le-au mai ramas prea multi jucatori de top.. Doar AbelarTaisha care s-a descurcat bine pentru un incepator.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
oricum ce s-a intamplat e foarte prielnic!
daca tot vorbeau de valoare acum e cazul sa o si demonstreze, intradevar ei trec printr-un moment dificil, si le va fi destul de greu sa ii vedem in top, dar daca vor reusi jos palaria :)
 

DeletedUser

Pai nu ati musamalizat deja postarile?! Stai sa intreb spionul :)



Intreaba-i pe astia din Turma dar nu cred ca le-au mai ramas prea multi jucatori de top.. Doar AbelarTaisha care s-a descurcat bine pentru un incepator.

mda...pe mine m-ai lamurit...am vrut sa aflu singur ceva si am aflat,ca daca ma iau dupa vorbele multora as putea spune multe despre tine,dar atata timp cat nu sunt sigur 100% de ceea ce aud prefer sa tac.


mersi pentru complimente,un incepator a reusit fara "conturi suport" sa ucida un immortal, asta imi place :X:X:X :D
 

DeletedUser

corect, faci trisorii sa sangereze... cumva poda/crantanel nu e multicont?
din nefericire, am prostul obicei de a nu salva mesajele, asa ca nu o sa ma apuc acum sa insir pe aici mesaje cu "declaratia" asta, ca din nefericire nu cred ca mai am si imi e prea lene sa caut.
multicontul meu, broscuta roz, dupa cum bine stii a ajuns la kennianu. care e unul din cei ce au atacat (si si-a furat-o). culmea e ca in el aveam incredere, posibil ca unii din cititori sa stie ca de mai multe ori am vorbit de onoarea lui ca jucator si de respectul pe care pana ieri i-l purtam. ok, sa ne dea lectii de etica in ale jocului cine merita. nu poda care a intrat cu multicont; nu rhadookoo, jucator banat pt pp-uri naspa.
sunteti mai buni decat noi? DA. sunteti mai buni la infipt cutitul in spate, la tradat prietenii si la jucat miseleste. ne dati clasa.
si, ca sa fie si din gura deschizatorului topicului:
[1/10/2011 6:50:03 PM] rhadookoogt: sunt un user cu mai multe banuri decat aveti toti la un loc, dar niciodata nu am avut multicont
si, hotarati-va... care puii mei e adevaratul motiv pt care ati facut asta? asta= echipa de trisori vs echipa de trisori. pt ca the9one are totusi o alta viziune asupra celor intamplate...
[1/10/2011 6:08:09 PM] Raluca: bre acum ca tot esti aici, felicitari, esti singurul care a jucat corect
[1/10/2011 6:08:11 PM] Raluca: :))
[1/10/2011 6:08:46 PM] th9one: e doar un joc:)
[1/10/2011 6:09:04 PM] Raluca: pai tocmai, orice joc presupune reguli, tu le-ai respectat
[1/10/2011 6:09:08 PM] Raluca: de asta te felicit
[1/10/2011 6:09:09 PM] Raluca: :)
[1/10/2011 6:10:06 PM] Raluca: si transmite-le celorlalti ca tot aud vorbindu-se de catalina mine ca l-a innobilat pe zamo pe nu stiu ce lume...e o confuzie, pe lumea 13 nu a jucat ea cu noi ci lavinia
[1/10/2011 6:10:18 PM] th9one: pai aici vezi tu..e cu dus si intors
[1/10/2011 6:10:26 PM] th9one: pai nu pe zammolxe l-a innobilat
[1/10/2011 6:10:29 PM] th9one: ci invers
[1/10/2011 6:10:30 PM] th9one: :)
[1/10/2011 6:10:31 PM] th9one: el pe ea
[1/10/2011 6:10:36 PM] th9one: asta daca a jucat pe aeon
[1/10/2011 6:10:41 PM] th9one: sau ceva de genul
[1/10/2011 6:10:48 PM] th9one: tipul/tipa
[1/10/2011 6:10:48 PM] Raluca: ma o fi relativa treaba, pana una alta tu ai atacat de pe rosu :)
[1/10/2011 6:10:52 PM] th9one: a innobilat pe b3st
[1/10/2011 6:10:54 PM] th9one: :)
[1/10/2011 6:11:03 PM] AbelarTaisha: nah,omul a vrut sa se revanseze,naspa e ca a si picat langa ea:|
[1/10/2011 6:11:04 PM] Raluca: aeon a fost innobilata dupa ce l-a scos pe irc la mergine ;)
[1/10/2011 6:11:14 PM] th9one: nu pe irc
[1/10/2011 6:11:15 PM] Raluca: si nu a jucat ea
[1/10/2011 6:11:16 PM] th9one: pe b3st
[1/10/2011 6:11:17 PM] th9one: :p
[1/10/2011 6:11:18 PM] th9one: :)
[1/10/2011 6:11:20 PM] th9one: pai nu stiu
[1/10/2011 6:11:21 PM] th9one: cine juca
[1/10/2011 6:11:22 PM] th9one: :)
[1/10/2011 6:11:22 PM] Raluca: best, am uitat
[1/10/2011 6:11:32 PM] Raluca: era lavinia nu catalina
[1/10/2011 6:11:34 PM] th9one: i-a dat pe bonus..ala nu avea multa usoara
[1/10/2011 6:11:38 PM] th9one: pai nu stiu:)
[1/10/2011 6:11:41 PM] Raluca: asta ca sa clarific un aspect :))
[1/10/2011 6:11:46 PM] th9one: lavinia
[1/10/2011 6:11:48 PM] th9one: fiind cine?
[1/10/2011 6:12:03 PM] th9one: aeon..dar de pe 13
[1/10/2011 6:12:09 PM] th9one: n-am mai auzit de nickul asta
[1/10/2011 6:12:30 PM] Raluca: pe fiecare lume joaca cu alt nick
[1/10/2011 6:12:32 PM] th9one: oricum..ceea ce s-a intamplat la voi ar trebui sa va dea de gandit:)

faza e ca prin tot circul asta, nu ne-ati facut decat un bine... raluca te considera prieten, acum a realizat ca nu meriti; eu il respectam extrem de mult pe kenny, acum am realizat ce javra e...
asta e, recunosc ca am fost infranta, dar nu intr-un joc corect.
 

DeletedUser

De la inceputul lumii, am jucat ca sa lovim Turma. Faptul ca unii dintre noi am intrat acolo, se numeste doar misiune de recunoastere si interceptare.
Am fost numiti tradatori. Dar cum ar putea fi adevarata aceasta afirmatie in conditiile in care noi niciodata nu am fost de partea Turmei?!
In timpul in care am fost membri Turma, lucrurile ce le-am vazut pe acolo, ne-au facut sa nu ezitam sa lovim si sa ii ardem in cel mai parsiv mod cu putinta.

Cam asa, muritorule.. Un trib in care intemeietorul insusi incurajeaza multicontul si invata membri cum sa nu fie prinsi! Practic, academia lor este una de multiconturi...
Am lovit intr-un mod parsiv TRISORII! Oare ar trebui sa ne simtim vinovati? Nu prea cred
R.

ca devii spion pe parcurs sau ca intri intr-un trib de la inceput cu scopul asta este acelasi lucru . actiunile noastre in joc arata ce fel de oameni suntem in real , daca tu te bucuri si te mandresti cu imensa ta realizare ... e problema ta . nu , nu trebuie sa te simti vinovat de modul tau de a lucra ci doar sa nu te mandresti cu el .

un trib in care intemeietorul incurajeaza ... nu exista jucator pe triburile care sa nu vrea sa foloseasca multicontul sau care sa nu-l fi folosit . unii au fost prinsi altii nu , norocul lor . sa nu imi spui ca tu nu ai multi , ca voi in trib nu aveti multi si ca nu ati avut niciodata . ai minti .

have a nice day
 

DeletedUser38023

asta e, recunosc ca am fost infranta, dar nu intr-un joc corect.

La fel ca si injuraturile lui BlackDude de pe skype, am anticipat si asta: ca veti contesta metodele noastre. Nu este nimic gresit sa iti pacalesti inamicul intr-un joc de razboi :) Inamic foarte increzator in victorie ..
 
Sus