Discutii libere Special 1

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Cine are impresia ca D.D. este vreun prost? Nu e. Din contra, este chiar foarte smecher. A pierdut vreo 120000 de euro cu toata privatizarea Oltchim-ului dar a castiga si mai mult electorat din randul prostimii . La cati bani face cu OTV-ul lui, 120000 de euro este un mizilic . Ca rating, OTV-ul lu' D.D. este a 3a pe tara dupa Antena si Pro Tv . Azi trebuia sa dea banii , a dat de inteles acum ceva vreme ca nu-i are si a fost istet sa arunce bomba aia cu : NU VREA PONTA SA-MI IA BANII ...hahaha
Ce a incercat D.D. sa faca cu OTV-ul lui avea mare trecere prin anii 80 la americani . Show-rile alea americane care faceau audienta la maxim . Audienta cu prosti . Eu recunosc ca de vreo cateva ori m-am uitat la niste emisiuni de-ale lui si chiar l-am surprins pe Diaconescu cand radea cu lacrimii de celebrii lui invitati . Si e normal sa rada devreme ce interesul lui era sa faca show cu dobitocii . La fel as fi facut si eu in locul lui ca doar nu faceam emisiuni religioase daca aveam propria televiziune !!! Bagam dobitoci pe post nu doar sa ma amuz ci sa fac si audienta maxima. Cand dreacu or sa priceapa unii ca la noi in Romani prinde foarte bine scandalul si "prostitutia dobitoceasca" ?! Ca doar nu faci rating cu Prea Fericitul Patriarh sau cu nu stiu ce geniu in vreun domeniu obscur!!! :D
 

DeletedUser

Din ciclul : FERMIER CAUT NEVASTA...hahaha
Aia din S.F.R. au depus acte la MECT pt academia asta?!!! Cine e bre decanul asta?!!! :D
Ast


Super Ferme De Romania Academy

Însuşiri
Numele tribului: Super Ferme De Romania Academy
Prescurtare: SFR-A
Număr de membri: 1
Punctajul celor mai buni 30 jucători 1.100
Punctaj total: 1.100
Punctaj mediu: 1.100
Loc: 83
Inamici învinşi: 748 (91.)
» Marchează pe hartă
» Actele tribului (pagina externă)
Membri



Nah privire la astia!!! Si adminii zic de mine ca injur dar pe satanistii astia nu-i observa?!! Eu cred ca sunt 1 ingeras dulce si adorabil, in comparatie cu canibalii astia ...hahaha




The Number 666

Însuşiri
Numele tribului: The Number 666
Prescurtare: 6-6-6
Număr de membri: 18
Punctajul celor mai buni 30 jucători 29.290
Punctaj total: 29.290
Punctaj mediu: 1.627
Loc: 37
Inamici învinşi: 53.225 (36.)
» Marchează pe hartă
» Actele tribului (pagina externă)
Membri

Descriere
Provocam razboi ca sa putem trai in pace


Huo, cildrenii diavolului :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Numai bea bai congolezule...profesorul ala ar trebui sa vina in romanica sa-l luam un pic la rafuiala sa vada daca sunt mici =))
 

DeletedUser

(Despre codul Bushido)

Maestrul spadasin este la fel de dezinvolt ca şi spadasinul începător. Dar spre deosebire de acesta, el rămâne mereu rezervat, calm şi modest, fără cea mai mică dorinţă de a-şi arăta meritele. Între stadiul de învăţăcel şi maestru se întind ani lungi şi plini de practică neîncetată.

Spadasinul evită lupta cu un adversar lipsit de respect faţă de spadă, care vrea doar să-şi arate puterea proprie. El acceptă cu indiferenţă zâmbitoare să fie făcut laş. Va lupta totuşi cu un adversar mai slab, din respect faţă de acesta, chiar dacă lupta nu va aduce decât o moarte onorabilă acestuia.

Spadasinul învaţă să accepte înfrângerea, să accepte şi nu să simuleze că nu s-a întâmplat nimic. El trebuie să depăşească rezistenţa pe care o are în el însuşi, este un fel de umilinţă faţă de forţele care-l depăşesc. În timpul luptei adversarul îl aruncă de pe cal, iar sabia îi zboară departe. Învingătorul coboară de pe cal şi în loc să-l ucidă, el îşi depărtează picioarele şi îi porunceşte celui învins să treacă pe dedesubt ca gest de umilinţă extremă. Învinsul acceptă şi face acest gest. Atunci învingătorul îi ridică sabia de la pământ, i-o întinde şi îl ajută să se ridice, zicându-i: “Tu eşti cel care a câştigat lupta”.

Aceasta este atitudinea care-l guvernează pe samuraiul spadasin pe “calea cavalerismului” cunoscut ca şi codul Bushido. Spadasinul trăieşte mulţumit în lume, dar gata oricând să o părăsească fără cea mai mică umbră de regret. De aceea simbolul samuraiului care urmează codul Bushido este floarea fragilă de cireş. Ca o petală desprinsă în lumina dimineţii şi plutind cu serenitate spre pământ, la fel de fără grijă se detaşează el de viaţă, tăcut şi de neclintit în interior.

Samuraiul este sensibil, vulnerabil, deschis complet vieţii. El nu are nici cea mai mică intenţie să moară şi totuşi când se apropie momentul o acceptă total. Moartea pentru el nu este un eroism. Floarea de cireş nu face nici-un efort ca să miroasă bine. Totodată nimic n-o va opri să înflorească, chiar dacă peste o clipă vântul o scutură.

Să nu-ţi mai fie teamă este o măiestrie şi este realizat doar de puţini. În cartea Hagakure, În umbra frunzelor, care este ghidul practic şi spiritual al samuraiului din sec. XVII, se vorbeşte de Yagyu Tajima−no−kami, un mare spadasin, învăţător al Shogunului, Tokugawa Iyemitsu.

Unul dintre gardienii palatului şi gardă personală a Shogunului a venit într-o zi la Yagyu pentru a-l ruga să-l primească ca învăţăcel. Maestrul îi spuse:

- După cum observ, îmi pari educat într-una dintre şcolile de arte marţiale. Te rog spune-mi cărei şcoli îi aparţii, înainte de a-mi fi învăţăcel.

- Sunt jenat să o spun, dar nu am învăţat niciodată niciuna din artele marţiale.

- Îndrăzneşti să-ţi râzi de mine? Te crezi cumva învăţătorul Shogunului?

- Mi-e ruşine să vă pătez onoarea, dar eu chiar că nu ştiu nimic din această artă.

Această negare hotărâtă a vizitatorului îl făcu pe Maestrul spadasin să cugete pentru o clipă şi să spună:

- Dacă este aşa precum spui, aşa să fie. Dar totuşi sunt sigur că ai o convingere şi o înţelegere profundă în ceva, dar nu ştiu în ce.

- Dacă insistaţi vă voi spune. Când încă eram doar un copil, am devenit brusc conştient că e necesar ca unui samurai, în nici-o circumstanţă, să nu-i fie frică de moarte. Deoarece am crescut-o în inima mea ani în şir, aceasta a devenit o convingere profundă şi în final problema morţii a încetat să mă mai preocupe. S-ar putea ca la asta să vă referiţi?

Maestrul Yagyu a fost profund impresionat şi a exclamat:

- Exact! Îmi pare bine că judecata mea s-a dovedit corectă. Căci secretul cel mai profund al artei spadei de unde începe adevărata cale se găseşte în această convingere. Am antrenat sute de învăţăcei în această artă, dar deocamdată nici-unul dintre ei nu trăieşte cu această înţelegere profundă. Tu nu mai ai nevoie să te antrenezi cu spada de lemn. Te voi iniţia chiar acum

Este o vorbă din bătrâni care spune: “Fă un pas dincolo de streaşina palatului şi eşti un om mort. Părăseşte poarta şi inamicul te aşteaptă”. Asta nu se referă la a fi vigilent. Ci la a fii mort încă înainte de a muri.
 

DeletedUser

Macar daca ai putea sa scrii ceva din capu' tau. Nici macar alea cu arena si gladiatori nu sunt din capul tau.
 

DeletedUser

Adaugă data
10.03.2008
Total Posts
651

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=6668

citeste intai cavaliere ce am scris eu aici,pe forum...despre STRATEGIE,ONOARE si apoi ai sa intelegi.oare cine anticipa la inceputul L 6 sa aibe o viziune despre harta?si totusi eu am prezentat o analiza in detaliu...care apoi s-a adeverit.am gandit evolutia hartii cu luni si ani inainte.si acum se duce acel razboi,din care eu am iesit,si cand am predat userul...

revenirea este ca si GLADIATOR IN ARENA.

http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=187469


F1nU.Ro


Adaugă data: 11.05.2008


Vechi #30 04.11.2008, 18:33:33 Sus
Nominalizez hunt324ever pentru spiritul si curajul de care a dat dovada de nenumarate ori !!! Sa sti ca se simte lipsa ... Succes si poate mai revi , de dragul competitiei



hunt324ever
Member

Adaugă data: 10.03.2008

Vechi #22 03.11.2008, 09:08:23 Sus
nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni,depinde ce se intelege prin cel mai bun.cel mai bun camarad?cel mai bun aparator?cel mai bun strateg?cel mai bun atacant?cel mai bun lider?vedeti...fiecare campion,sau jucator care a ajuns in vreun top,a avut anumite calitati si conjuncturi,sa zicem asa.cel mai bun dintre cei mai buni,eu as inclina sa cred ca este cel care acorda o atentie deosebita pentru cel de langa el,pentru cel slab,si lasa deoparte orgoliile si interesele proprii,si se sacrifica pentru un prieten.si daca in topuri nu va urca niciodata atat de sus pe cat ar fi putut,datorita acestui sacrificiu,cu siguranta ca in inima celui de langa el,va fi apreciat drept CEL MAI BUN.daca judecam statistic,se pot face numeroase calcule,dar acest joc,nu are doar o latura abstracta,a cifrelor,ci are si connotatii sentimentale.cel mai bun ,poate fi pentru ficare din noi,acela care ne-a intins o mana de ajutor,acela care a stiut sa ne asculte oful,si ne-a imbarbatat atunci cand nu mai vedeam nici o sansa.cel mai bun,eu propun ca sa fie declarat fiecare player care a jucat fair play,si care a stiut sa respecte deopotriva si colegul de echipa,dar mai ales adversar,si va multumesc pentru atentia acordata.
Last edited by hunt324ever; 03.11.2008 at 09:14:19.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca impartim harta in 4,dupa liniile imaginare x si y,obtinem 4 zone,adica nordest,nordvest,sudest si sudvest,iar mai apoi continentele.in partea de nord-est se profileaza un conflict,in care un trib va iesi la margine,sau se va destrama,iar altul va fi invingator,sau cucerit din cauza ranilor.cert este ca drum de intors nu mai exista,si daca aceasta este ambitia playerilor,sa lasam strategii sa se desfasoare.

:))))))) Dar cum ti-ai dat tu seama ca se imparte harta in 4, mai ales, ai ghicit si punctele cardinale.. :))) Esti de coma omule. Sau cum de ai anticipat tu ca un trib iese la margine, unul desfiintare, altu' laca, altu' macarele.. :)) Meriti o diploma, unde mi-am pus stampila ?!
 

DeletedUser

leoaicele ataca intodeauna caprioara ranita...

in momentul in care vei putea sa joci sah orb(legat la ochi) sau in care sa imi faci harta cu triburile si jucatorii din zona ta,poti sa stii ca e un inceput.admite ca exista si pasionati.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

leoaicele ataca intodeauna caprioara ranita...

in momentul in care vei putea sa joci sah orb(legat la ochi) sau in care sa imi faci harta cu triburile si jucatorii din zona ta,poti sa stii ca e un inceput.admite ca exista si pasionati.

Eu iti joc sah nu numai legat la ochi, imi leg si limba la spate, poate asa vei avea vreo sansa.

Normal ca leoaicele ataca doar caprioara ranita si nu numai, dar te intrebi de ce !?

Si in legatura cu x si y si impartirea hartii, sa inteleg ca tu esti ala care a impartit harta in 4, daca nu erai tu, era in 3 !?
 

DeletedUser

apara-ti colegii,cavaliere,ca ramai singur pe harti.3D o facem pentru tine,daca vrei.mishto'
 

DeletedUser

Eu vad decat o harta, nu mai multe. Nu-mi place 3D, multumesc oricum.
 

DeletedUser

Cu ce sa fiu respectuos !?

Imi cer scuze ca te-am trezit la realitate si ti-am spus ca exista decat o singura harta (nu lua in seama topicul "Harti avansate"). Imi cer scuze ca ti-am demonstrat ca in acea perioada, timp si spatiu cand traia vestitul Spartacus, se folosea litera U, contrar a ce spune-ai tu. Imi cer scuze ca tu ai impartit harta in 4 (ramanea in 3 daca nu erai tu cu x si y).. Imi pare rau pentru tot.

Imi pare rau si ca tu incerci sa joci sah cu o pereche de asi (A).

Stii, spre binele tau, chiar ar trebuii sa mai iesi afara, te vad online non-stop protestant impotriva tuturor pe extern. Noapte buna.
 

DeletedUser

Stiati ca in Japonia traiesc 51.376 oameni cu varsta de peste 100 ani ? Dar tu Spartacus, stiai?!!
 

DeletedUser

stiam ca limita de varsta este foarte inaintata,deasemeni e populatia cu cea mai mare rata de absolventi de Universitati.

multumesc de informatie!

p.s. dar acum Fukushima o sa ii cam trosneasca la oase!
de unde dracu stiai ca sunt on?
:))

trosnim la oase...ca ei fac carne tocata.ce sa facem?schimb pe schimb!n-ai sa schimbi una de 1 cent?ca e inchis la nonstop,si am o foame de n-am unde sa dorm la noapte daca nu-mi dai si mie o tigara sa mai beau o vodca.

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=4464

mai sus un link in care aratam ca niste amatori,sau noobi,pot invinge campionii.si am demonstrato,si asta incerc si acum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Astazi au mai implinit 3 japonezi 100 de ani. Yakoyu Kutava ,Mucinceai si Barabuli-Batusiti Asta ultimul cica ar fi emigat din Europa de Est acum 50 de ani. Pai cum sa nu stiu bre Samuraiule Gladiator ca esti on!!! Am si eu capacitati extrasenzoriale . :D
Dar ce cumperi tu de 1 cent? Gauri de covrigi?!! hahaha
PieS: Te deranjeaza daca eu ascult Andre Rieu- The Second Waltz?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus