Roma vs Gentle

DeletedUser45611

Fratelino .. nu vezi ca de vreo saptamana oamenii sunt pe silent ?? =)
Nu mai au replici .... nu le mai merg uneltele sa posteze statistici .. unde e mangotărița aia care tot cerea statistici?? S.a dus pe faleza si ea.. unde eenyx si dicksie impreuna cu tupeul lor =)? Si unde o fi sarsvip asta de mai sus? Mare jucator ...mare trisor =)... i.au tras astia obloanele


Mai suferi mult de tine?
Nu am pretins ca sunt mare jucator dar vad ca voi nu faceti decat sa ma aduceti in discutie non stop.
"Mare trisor" cu ce "prietene" ?
Stai tu linistit ca nu sunt eu iesit din ecuatie dar iti multumesc ca imi duci dorul sau mai bine zis grija.


PS:Eu tot pe plus 7 sate luate de la voi sunt chiar si asa cu obloanele trase si daca ar fi sa termin aici tot cu fruntea sus termin...dar nu sa terminat inca.
 

DeletedUser2786

Ati c-am pierdut sate azi..
aoleu.....o intrebare boss....esti profesor de ce? ai facut scoala sau facultatea vietii? ma bobita, un sfat: scrie mai intai pe google, verifica un abecedar(la nivelul ala esti) si dupa aia vino sa te joci cu baietii mari. niste sate pierdute nu arata nimic, e ca la cursul leu-euro, acum te las sa ghicesti cine e leul si cine este euro. in cazul in care nu ai inteles nimic din postarea mea, desi este scrisa chiar s-o intelegi si tu, fac meditatii in particular. moca pentru tine....esti sarac cu duhul.

si ca sa fiu ontopic: cu nostalgie imi amintesc de Lumea 3 cand toata harta se aliase impotriva scitilor. si toata lumea stie cum sa terminat. uite ca si pe L 61 e cam la fel. Cainii latra, ursul trece.
 

Ariki

member
Scor reacție
0
aoleu.....o intrebare boss....esti profesor de ce? ai facut scoala sau facultatea vietii? ma bobita, un sfat: scrie mai intai pe google, verifica un abecedar(la nivelul ala esti) si dupa aia vino sa te joci cu baietii mari. niste sate pierdute nu arata nimic, e ca la cursul leu-euro, acum te las sa ghicesti cine e leul si cine este euro. in cazul in care nu ai inteles nimic din postarea mea, desi este scrisa chiar s-o intelegi si tu, fac meditatii in particular. moca pentru tine....esti sarac cu duhul.

si ca sa fiu ontopic: cu nostalgie imi amintesc de Lumea 3 cand toata harta se aliase impotriva scitilor. si toata lumea stie cum sa terminat. uite ca si pe L 61 e cam la fel. Cainii latra, ursul trece.
Prea multe promisiuni electorale
 

DeletedUser48627

Cu nostalgie imi amintesc de L7 cand oamenii nu se lasau la o astfel de miscare ...
Cainii latra, ursul - “mrr”
 

DeletedUser47936

aoleu.....o intrebare boss....esti profesor de ce? ai facut scoala sau facultatea vietii? ma bobita, un sfat: scrie mai intai pe google, verifica un abecedar(la nivelul ala esti) si dupa aia vino sa te joci cu baietii mari. niste sate pierdute nu arata nimic, e ca la cursul leu-euro, acum te las sa ghicesti cine e leul si cine este euro. in cazul in care nu ai inteles nimic din postarea mea, desi este scrisa chiar s-o intelegi si tu, fac meditatii in particular. moca pentru tine....esti sarac cu duhul.

si ca sa fiu ontopic: cu nostalgie imi amintesc de Lumea 3 cand toata harta se aliase impotriva scitilor. si toata lumea stie cum sa terminat. uite ca si pe L 61 e cam la fel. Cainii latra, ursul trece.


Cam, c-am

cam se scrie cu liniuta sau fara

Se scrie cu liniuţă sau fără.

Cum ziceam şi aici, se scrie c-am atunci când poate fi înlocuit cu că am şi completat cu eu sau noi:
Cred c-am (că am) întârziat.

Se scrie cam, într-un cuvânt, când înseamnă destul de, aproximativ:
Ţi-e cam mare bluza asta.

Despre ca şi c-a, cai şi c-ai, c-aţi, c-au, aici.


Si despre razboi ,mai vedem noi
 

l-.-l

member
Scor reacție
0
De cand nu mai au ce face pe harta unii s.au apucat de gramatica pe forum ... e triburile nu 'gramaticurile' :)

Cand le zici
Ati pierdut 2000 sate sau a-ti pierdut 2000 sate pe ei ii doare cratima domle =)
 

DeletedUser45611

Ati c-am pierdut sate azi..



ED0yet5.png
 

DeletedUser2786

Stiam amice ,doar am vrut sa ii arat noobului.
domn' profesor, matale esti cumva manelist? ca de restu' m-am convins. n00b poate esti tu, scuze..matale. ai avut o mica oportunitate ai luat ceva sate si acum esti mare jucator. este o vorba smechera: cand eram eu tare pe triburile, tu nici fraier nu erai. dar se pare ca roata se invarte si uite ca ai ajuns sa fii mare "smecher" iar eu mai am pana cresc. gramatica este esentiala intr-o comunicare. daca nu imi pasa de cum joaca un player, conteaza enorm sa stie sa vorbeasca si sa scrie corect romaneste....asta daca nu e manelist si se "iarta"
 

DeletedUser47936

domn' profesor, matale esti cumva manelist? ca de restu' m-am convins. n00b poate esti tu, scuze..matale. ai avut o mica oportunitate ai luat ceva sate si acum esti mare jucator. este o vorba smechera: cand eram eu tare pe triburile, tu nici fraier nu erai. dar se pare ca roata se invarte si uite ca ai ajuns sa fii mare "smecher" iar eu mai am pana cresc. gramatica este esentiala intr-o comunicare. daca nu imi pasa de cum joaca un player, conteaza enorm sa stie sa vorbeasca si sa scrie corect romaneste....asta daca nu e manelist si se "iarta"
De unde stii tu ca sunt manelist :)) dupa link-ul de la avatar , da ascult acel manele la petreceri ,club ,asta nu inseamna ca nu ascult si hip hop si multe alte genuri de muzica ,si faza cu gramatica se vede ca esti but.. dar mna
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Aualeu Romanilor, ce ati facut? Ati scos United din razboi ca sa nu va dea rau pe statistica? :)

pwmxRqo.png
 

DeletedUser45611

Stiam amice ,doar am vrut sa ii arat noobului.


Cine este el "special" ca nu ai voie sa folosesti jigniri desi handicapat este o persoana care are o infirmitate.(Deci este vorba de o boala si nu trebuie sa facem misto)
Sa nu zica admini ca te-am jignit ca asta ar inseamna sa facem scandal si la orice supermarket unde sunt locurile de Handicapat doar nu ne simtim ofensatii NU?
Dar sa revenim la subiect de ce simti nevoie sa scoti in evidenta ceva , care aparent este destul de clar?
Lipsa de atentie? Lipsa de dragoste ? Lipsa de inteligenta emotinala?
Sigur ai postat varsta corecta cand ai facut contul ? Pari un copil, scapat din mana parintilor.

YnXE4yL.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2786

De unde stii tu ca sunt manelist :)) dupa link-ul de la avatar , da ascult acel manele la petreceri ,club ,asta nu inseamna ca nu ascult si hip hop si multe alte genuri de muzica ,si faza cu gramatica se vede ca esti but.. dar mna
domn' profesor...pardon, excelenta voastra, ca deh o somitate ca dumneavoastra trebuie tratata ca atare (aici e loc de interpretare avand in vedere ca nu vreau sa te ridic in slavi)..inainte sa imi redeschid contul pe forum si sa postez am citit 14 pagini, cu bune cu rele. de ce m-am luat de tine? d- al dracu' si de ambitios, nah mai zii ceva :p. nu vreau sa te jignesc, doamne fereste...dar te rog eu, da-te jos de pe piedestal unde te-ai pus singur pentru ca bobita, ce nu intelegi voi sau va comportati de asa natura (a face pe prostii :)) ca dupa ce v-au reusit niste amarate de atacuri in plina reorganizare a hartii (greseala noastra) voi deja va considerati invingatori. whatever, spor la joc(eu zic pe invers, te-ai prins :d)
 

Jason.Statham

member
Scor reacție
0

Cam, c-am

cam se scrie cu liniuta sau fara

Se scrie cu liniuţă sau fără.

Cum ziceam şi aici, se scrie c-am atunci când poate fi înlocuit cu că am şi completat cu eu sau noi:
Cred c-am (că am) întârziat.

Se scrie cam, într-un cuvânt, când înseamnă destul de, aproximativ:
Ţi-e cam mare bluza asta.

Despre ca şi c-a, cai şi c-ai, c-aţi, c-au, aici.


Si despre razboi ,mai vedem noi


Tu daca ai zis "Ati c-am pierdut sate azi.." ,se aplica regula "c-am (ca am)" ?o_O

Adica: Ati "ca am" pierdut sate azi? o_O =)))

Bravo, bravo. Excelent.
Hai ca facem o cheta sa-ti luam un manual de Lb. Romana cu poze.
 
Sus