Discutii libere L100 !

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
@Rakanishu , @alex02dsa
Cred că valul actual de interdicții a avut un impact masiv asupra jocului. În astfel de momente, consider că este esențial modul în care se gestionează situația.
Consider că pentru un ban wave atât de mare ar fi trebuit luată o decizie înțeleaptă, să se impună o pauză în lumile afectate până când toate verificările necesare au fost efectuate în mod corect. Cred că așa s-ar putea evita nedretățile asupra unor playeri.
De asemenea, în cazul unui ban wave atât de mare, mă așteptam ca motivele să fie identificate rapid pentru fiecare player în parte și fiecare player să fie ținut la curent cu statusul banului său. Adică dacă sistemul a dat ban, mă aștept să vină cu un motiv temporar care să fie transmis către player astfel încât fiecare să fie informat.

Spor și o seară frumoasă,
nuyonu

Sincer si daca am vrea sa punem "pauza" acest lucru nici macar nu e posibil, tehnic.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Dar nici nu vreți tehnic
Pentru ca voi banati doar cu dovezi:))
Dupa cum am spus banarea nu a fost realizata de noi, ci automat de catre sistem.

In situatia asta ,tinand cont de contextul lumii,ar fi utila o mobilizare deosebita a adminilor in solutionarea zecilor de tickete deschise . Asta tine de voi.
Nu am mai multe informatii, personal nu le pot solutiona.
 

Tagmata

member
Scor reacție
0
Si io s banat pe 101 dar nu mi vine sa fac atata scandal ca aici. Luati va pedepsele ca s pe merit si o stiti si voi iar apoi continuati joaca. Simplu ca buna ziua.
 

Tagmata

member
Scor reacție
0
Artagosi mai sunteti unii cand vi se iau jucariile :)) e forum public, daca vreti sa vorbiti doar intre voi comentati pe grupu de wapp. Nu s partinitor fata de nimeni si nu e niciun atac la persoana. Dar ma rog, e de inteles, e mult stres, lume grea, orgolii mari, iar banwave u asta n a picat bine pt nimeni. Totusi a fost ceva global, s au dat banuri si pe NL si pe NET, si asa mai departe.
Oricum, succes tuturor pe mai departe, dati drumu la conturi si cine e prins cu mata n sac sa i se dea pedeapsa ca e un joc pana la urma.
 

Cracknel

member
Scor reacție
0
Sincer si daca am vrea sa punem "pauza" acest lucru nici macar nu e posibil, tehnic.
Sunt sigur ca exista niste proceduri de disaster recovery si ca se poate restaura un anumit punct in timp, altfel in cazul unei probleme tehnice (cum pare a fi si asta) s-ar pierde sau corupe datele unei lumi.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Cel mai fair play din partea ambelor tabere pe orice lume este sa se faca un armistitiu pana se rezolva aceste banari. Nu stiu de alte lumi, dar L100 pare cea mai interesanta din ultimele 15, desi cu timpul la limita din cauza sezonului, merita sa joci pt distractie . Acum da, daca se gasesc motive reale de ban, fiecare sa-si asume.
 
Ultima editare:

Dicsie

member
Scor reacție
7
Asteptam filmarile de 6h+ :)
Iti fac oricand doresti tu, cu share screen, team viewer, poate asa inveti si tu, ca sa nu mai plangi pe aici.

Filmarea o are Inno, iar dupa ce se inchide lumea, Puiu o poate pune fara probleme.

E mai usor sa spui ca ceva e imposibil, decat sa accepti ca la altul e posibil ori ca se pricepe mai bine ca tine. Dar candva, trebuie sa inveti ca nu e nicio rusine, omul cat traieste invata. Iar eu n-am nicio problema daca altul stie/face mai bine ca mine. Urmaresc, invat si aplic.

In rest, de frustrati e serverul plin, nu te transforma intr-un Tom Hardy.
 

HYWYK

member
Scor reacție
0
Iti fac oricand doresti tu, cu share screen, team viewer, poate asa inveti si tu, ca sa nu mai plangi pe aici.

Filmarea o are Inno, iar dupa ce se inchide lumea, Puiu o poate pune fara probleme.

E mai usor sa spui ca ceva e imposibil, decat sa accepti ca la altul e posibil ori ca se pricepe mai bine ca tine. Dar candva, trebuie sa inveti ca nu e nicio rusine, omul cat traieste invata. Iar eu n-am nicio problema daca altul stie/face mai bine ca mine. Urmaresc, invat si aplic.

In rest, de frustrati e serverul plin, nu te transforma intr-un Tom Hardy.
Plimba ursu de aici, rupi platformele pe contul ala. Esti la al 3 lea ban pe lumea 100 pe contul puiu.
Mai si lansezi si pierzi sat in acelasi timp fara reactie :))
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Domnii moderatori, de ce se sterg postarile lui @Dicsie in care are limbaj indecent ?

Si implicit si postarea mea, in care i-am atras atentia. @alex02dsa macar o vacanta sa primeasca, daca tot se sterg postarile
Dau atacuri prea repede si n-au timp cei slabi ca tine sa le vada, de aia. Te-ai gasit tu sa comentezi, frate cu Tom Hardy pe joc :]]
 

kreizy

member
Scor reacție
0
Dau atacuri prea repede si n-au timp cei slabi ca tine sa le vada, de aia. Te-ai gasit tu sa comentezi, frate cu Tom Hardy pe joc :]]
Asa de repede le dai, ca nici serverele nu le vedeau. De aia ai stat 6 ore sa te filmezi singur...tu si cu manuta ta. Si tot pe tusa ai stat. Doare?
 

DarkDesire

member
Scor reacție
0
in loc sa va certati atat mai bine va concentrati energia pe ceva cu adevarat important, cum ar fi sa facem misto de dicsie in versuri
scuze dicsie, nu e personal:))
va prezint tuturor imnul neoficial al L100, daca puteti sa faceti unul mai bun va provoc la un rap battle, ca sa avem activitate cat sunt blocate conturile

 

puiu4

member
Scor reacție
0
Plimba ursu de aici, rupi platformele pe contul ala. Esti la al 3 lea ban pe lumea 100 pe contul puiu.
Mai si lansezi si pierzi sat in acelasi timp fara reactie :))
S-a trezit si asta sa vorbeasca. De fapt suntem la al 4-lea ban daca stai sa o socotesti. Stiu ca muriti ca nu am luat pedeapsa pentru ca nu am avut nimic, dar roade osu acolo in liniste.
 

Tekashi

member
Scor reacție
1
in loc sa va certati atat mai bine va concentrati energia pe ceva cu adevarat important, cum ar fi sa facem misto de dicsie in versuri
scuze dicsie, nu e personal:))
va prezint tuturor imnul neoficial al L100, daca puteti sa faceti unul mai bun va provoc la un rap battle, ca sa avem activitate cat sunt blocate conturile


Big like
 
Sus