Discutii libere L100 !

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu prea a imbatranit bine comentariul asta. Cam pierzi sate, nici n apuc sa dau un refresh ca iti mai dispare un sat. Pare ca tu esti crescatorul de barbare pana la urma
Cam multe arogante pentru un anonim care-si face cont doar sa posteze pe extern.

Cauta si cand am zis ca pana in martie-aprilie pot sa joc. Cat timp am fost eu pe cont, ST a luat de la mine fix jumatatea lui 5 din probabil sute de incercari. 2 sate a pierdut Puiu4 cat eu am fost pe cont, toate pe tura propietarului, unu la vandal recuperat de mine ulterior la cateva ziel distanta in early game, unul cand i-am zis ca lipsesc si a luat ghost pe bonus de noapte pt ca a dormit pe el, si unul la haisal pt ca desi aveam 5-6 ferme pe langa satul ala, a crezut el ca tine. Deci basini d-astea, sa te duci sa te dai cu ele la aia care plang dupa 15 ani de experienta la atacuri manuale. Pt mine a fost suficient ca al meu caz a ajuns pana sus de tot, si acolo nu s-a gasit absolut nimic gresit, iar cand s-a luat ban in masa, drept dovada puiu4 a primit 5% pentru actiunile celor care au stat sitter, eu n-am folosit nimic, dar cand unul chiar joaca, e greu sa recunosti ca o face mai bine ca tine.

In alta ordine de idei, castiga echipa cea mai buna si activa, niciodata cel mnai bun player, pe lumea asta desi nu am fost implicat in conducere, am simtit ca lipseste activitate si implicare pe partea de conducere, atat pe atac, cat si pe internarea inactivilor. Faptul ca s-a ales sa se atace AAo in loc de ST, cand vandalu statea cu cate 40k lanci arcasi si 12 k grei pe langa mine si tot nu ii tineau blindajele, si simona,s la fel si tot pierdea sat cu sat la organizat unul din ei, consider ca a fost o mare greseala, mai ales ca fiind avea nucleu bun si legend juca ceva pana sa apara leprele alea care au tradat pe parcurs, am avut contrele mele cu conducerea pe tema asta, dar m-am supus asa cum s-a crezut mai bine.

Intelegerea mea cu Puiu a fost ca pana in martie-aprilie il pot ajuta, si am stat pe cont cam pana pe la 1-5 apr, dupa am inceput sa intru tot mai putin, pana cand n-am mai intrat deloc, maxim doar sa las sitter cand disparea Puiu4 din peisaj. Colegii stiu ce am jucat acolo, atat mai mult meu, si faptul ca plang unii pe aici la niste atacuri lansate manual si ies cu basini doar dupa ce se vad castigatori, ma inclin pentru invidia voastra, invatati sa lansati ca nu-i nimic wow, mai ales cand toamna-iarna o freci, dar in sezon lucrezi cate 14-18 h pe zi.

Iar daca Roma vrea sa mai intre in toamna, probabil ne vedem acolo, chiar daca poate intram singuri, ca noi nu facem aliante cu mizerii ca hardy unde ne scuipam si dupa ne pupam, iar domnul Papaya, sa nu uite ca L66 a fost castigata in mare parte datorita jucatorilor Roma pe conturile lor. Evident, eu nu aveam cum sa spun ca nu mai ai timp pe extern, dar cine cauta in primele pagini, o sa gaseasca acolo informatia asta.

P.S: Nu a imbatranit deloc, Divino vs Roma, a fost aproape inexistent, ca pe orice lume, ban, barbare luate cu care prea putina presiune a pus, plus vreo 2 co-playeri schimbati pare-mi-se, de asta s-a si dus pe granita Legend. Dar pe lumea asta, tribul lui a fost cel mai bun, simplu. Plus ca el avea ceva de demonstrat, Roma deja i-a dat fatala pe 2 lumi lui, sa nu uite.

Felicitari ST, pe lumea 100 au fost mai activi si mai buni.
 

laser.frate

member
Scor reacție
0
Cam multe arogante pentru un anonim care-si face cont doar sa posteze pe extern.

Cauta si cand am zis ca pana in martie-aprilie pot sa joc. Cat timp am fost eu pe cont, ST a luat de la mine fix jumatatea lui 5 din probabil sute de incercari. 2 sate a pierdut Puiu4 cat eu am fost pe cont, toate pe tura propietarului, unu la vandal recuperat de mine ulterior la cateva ziel distanta in early game, unul cand i-am zis ca lipsesc si a luat ghost pe bonus de noapte pt ca a dormit pe el, si unul la haisal pt ca desi aveam 5-6 ferme pe langa satul ala, a crezut el ca tine. Deci basini d-astea, sa te duci sa te dai cu ele la aia care plang dupa 15 ani de experienta la atacuri manuale. Pt mine a fost suficient ca al meu caz a ajuns pana sus de tot, si acolo nu s-a gasit absolut nimic gresit, iar cand s-a luat ban in masa, drept dovada puiu4 a primit 5% pentru actiunile celor care au stat sitter, eu n-am folosit nimic, dar cand unul chiar joaca, e greu sa recunosti ca o face mai bine ca tine.

In alta ordine de idei, castiga echipa cea mai buna si activa, niciodata cel mnai bun player, pe lumea asta desi nu am fost implicat in conducere, am simtit ca lipseste activitate si implicare pe partea de conducere, atat pe atac, cat si pe internarea inactivilor. Faptul ca s-a ales sa se atace AAo in loc de ST, cand vandalu statea cu cate 40k lanci arcasi si 12 k grei pe langa mine si tot nu ii tineau blindajele, si simona,s la fel si tot pierdea sat cu sat la organizat unul din ei, consider ca a fost o mare greseala, mai ales ca fiind avea nucleu bun si legend juca ceva pana sa apara leprele alea care au tradat pe parcurs, am avut contrele mele cu conducerea pe tema asta, dar m-am supus asa cum s-a crezut mai bine.

Intelegerea mea cu Puiu a fost ca pana in martie-aprilie il pot ajuta, si am stat pe cont cam pana pe la 1-5 apr, dupa am inceput sa intru tot mai putin, pana cand n-am mai intrat deloc, maxim doar sa las sitter cand disparea Puiu4 din peisaj. Colegii stiu ce am jucat acolo, atat mai mult meu, si faptul ca plang unii pe aici la niste atacuri lansate manual si ies cu basini doar dupa ce se vad castigatori, ma inclin pentru invidia voastra, invatati sa lansati ca nu-i nimic wow, mai ales cand toamna-iarna o freci, dar in sezon lucrezi cate 14-18 h pe zi.

Iar daca Roma vrea sa mai intre in toamna, probabil ne vedem acolo, chiar daca poate intram singuri, ca noi nu facem aliante cu mizerii ca hardy unde ne scuipam si dupa ne pupam, iar domnul Papaya, sa nu uite ca L66 a fost castigata in mare parte datorita jucatorilor Roma pe conturile lor. Evident, eu nu aveam cum sa spun ca nu mai ai timp pe extern, dar cine cauta in primele pagini, o sa gaseasca acolo informatia asta.

P.S: Nu a imbatranit deloc, Divino vs Roma, a fost aproape inexistent, ca pe orice lume, ban, barbare luate cu care prea putina presiune a pus, plus vreo 2 co-playeri schimbati pare-mi-se, de asta s-a si dus pe granita Legend. Dar pe lumea asta, tribul lui a fost cel mai bun, simplu. Plus ca el avea ceva de demonstrat, Roma deja i-a dat fatala pe 2 lumi lui, sa nu uite.

Felicitari ST, pe lumea 100 au fost mai activi si mai buni.
Pe scurt : Voi v-ați aplecat după săpun și Divinio cu Vandal v-au pedepsit.
 

Cheloo*

member
Scor reacție
0
Nu imi vine sa cred ca ROMA se indentifica cu mizeria asta de Dicsie , este incredilbil .
Asa vorbeste de zici ca ROMA il reprezinta pe el .
Numai povesti de doi bani . In loc sa faci 5 splituri sa salvezi cateva sate ai preferat sa postezi un roman aici . Esti ultima mizeria .
 

stou

member
Scor reacție
0
Ba Dicsie tu tot arogant pe burta goala ai ramas vorbesti de altii da tu ce drq ai facut pe lumea asta in afara de gargara pe extern ?Si spart pp in barbare ? Daca trebuie sa bagi 11-12mii de euro pe un cont ca sa iei cat 4 5 sate de la dusmani pe tot parcursul lumii dute ba tare ca de viteji ca tine is satul
Nu te ai aliat cu hardy dar te ai aliat cu Cavalerul hai hai nu mai fiti ipocriti ca pe 75 era ok sa joace la voi, in fine e persona non grata doar daca v-a facut voua ceva , restul care umbla cu magarii is acceptati pentru scopul final si is buni
Vorbesti de 66 vezi ca ai fost fix pe contul hardey tu ba baiatule si vii aici sa faci pe lupul moralist si nu ai castigat tu acolo sau jocul tau impresionat, au tradat aliatii asa ca hai dai cu praf de mers
Ai o problema ca sta nu stiu care cu 40k pe sate vezi ca si de la voi stateau la fel si inca stau pe sate si tot le au pierdut deci mai usurel si cu asta .
Pe langa ce a zis Watcher, e chiar amuzant cum un trib ce:
- a facut jocuri de culise sa incurajeze fuziunea intre 2 triburi ce au intrat pe lume special sa se bata (RAM si Hools);
- s-a aliat cu tribul celui mai paleta si lipsit de integritate jucator de triburile de pe server;
- a amenintat BMB-ul ca nu vor inchide lumea 94 impreuna, daca nu sta de partea ST-ului pe L100;
- a incercat de nenumarate ori sa recruteze jucatori din FIIND si sa cumpere conturi din Legend;
Sa ne imputeze noua ca facem recrutari de pe harta :)

S.T.-ul s-a injosit si a ajuns trib mamut, cu 6-7 academii (pe lume cu limita de 100 de membrii la trib) la 2 luni dupa inceperea lumii, si ajung sa ii reproseze ROMEI ca recruteaza jucatori nemultumiti de conducerea defectuoasa a jucatorului pe care tot serverul il stie drept paleta - jucator ce in prezent este aliatul #1 al ST-ului.

Spor la joc, surprizele vor continua.

Ba Facsala tu cine esti ? Zice lumea ca ai si drepturi prin roma da cam bubui
1 .Cine a facut jocuri de culise ? Alo trezirea ca esti in alt film teoria conspiratiei
2 .Lasa ma ca voi aveti coloana Cavalerul e forta :))) Sau na orice pentru interesul nostru restul is jeguri noi sfinti ascundem tot sub pres
3. Cine drq a amenintat vreodata BMB ma mincinosule ?
4. Iar minti cu nerusinare ca ultimul om doar sa te dai in spectacol singura discutie cu ei a fost cu intemeietorul lor daca vrea sa vina cu 15 oameni la noi pt ca restul nu ma interesa a refuzat si aia a fost tot
5. Conturi cumparate din legend? alooo stergete la gura ca iti ies numai kkt si minciuni de acolo vrei printuri de la colegii tai cu oferte catre conturi aao legend si S.T.C ? Nu ma intereseaza sa fac public numele cine chiar vrea le dau pe privat.
Pentru restul din Roma ce au jucat pe harta GG !
 

laser.frate

member
Scor reacție
0
Nu imi vine sa cred ca ROMA se indentifica cu mizeria asta de Dicsie , este incredilbil .
Asa vorbeste de zici ca ROMA il reprezinta pe el .
Numai povesti de doi bani . In loc sa faci 5 splituri sa salvezi cateva sate ai preferat sa postezi un roman aici . Esti ultima mizeria .
Boss , dar nu are timp , acum face upload la clipul ăla mesker
 

CentauRy

member
Scor reacție
1
Felicitari ST si bafta pe mai departe! ggs
Felicitări și tribului Roma pentru războiul și pentru lumea 100.

Respect pentru unii jucători de acolo, care n-au uitat de prietenia pe care o avem de pe lumile anterioare, care, deși ne băteam pe hartă, nu au uitat de ea și au înțeles ca este doar un joc!!

In alta ordine de idei, a fost frumos!

Succes pe lumile viitoare.
 

G H O S T.

member
Scor reacție
0
image_2024_04_21T16_40_13_948Z.png
 

lucy-cv

member
Scor reacție
0
GG tuturor mai putin celor care fac gura mare pe forum dupa ce nu au contribuit cu nimic, sper sa va simtiti
La restul, ne vedem pe L200
 

CentauRy

member
Scor reacție
1
Pe langa ce a zis Watcher, e chiar amuzant cum un trib ce:
- a facut jocuri de culise sa incurajeze fuziunea intre 2 triburi ce au intrat pe lume special sa se bata (RAM si Hools);
- s-a aliat cu tribul celui mai paleta si lipsit de integritate jucator de triburile de pe server;
- a incercat de nenumarate ori sa recruteze jucatori din FIIND si sa cumpere conturi din Legend;
Sa ne imputeze noua ca facem recrutari de pe harta :)


Spor la joc, surprizele vor continua.
Am zis să aștept sfârșitul de lume ca să îți pot răspunde.
În primul rând, Stou habar n-a avut despre fuziunea dintre hools și ram. Eu eram în tribul Hools la început și am aflat într-o noapte, la 4:30 dimineața când am început să primesc zeci de mesaje din roma (de la cunoștințe, prieteni) să mă întrebe ce se întâmplă și eu habar n-aveam. După aproximativ 2 ore și jumătate, în jur de ora 7:00, personal l-am sunat pe Stou sa-l anunț despre ce vor sa faca unii (nu mai dau nume). Ceea ce ai spus la primul punct, este total FALS!

În ceea ce privește partea cu “recrutarea din fiind”, habar n-am și nici nu vreau să-mi dau cu părerea.
În ceea ce privește “cumpărarea de conturi din Legend”, te anunț ca nu ai dreptate absolut deloc! Eu, personal, am primit zeci de mesaje cu numerele de telefon să vorbim pe wspp iar când îmi spuneau ca vor să vândă conturile, le dădeam Block direct.
În ceea ce privește recrutările care s-au făcut din Legend, au fost făcute cu cap și la momentul potrivit iar cine le-a făcut (să nu dau nume), le-a făcut când a trebuit și când cei din conducerea Legend-ului s-au lăsat.

Și in ultimul rând, recrutările s-au făcut după ce v-ați făcut voi mutările.

Încă o data, FELICITĂRI celor care au jucat pe harta!
 

sosoz0r

member
Scor reacție
0
Felicitari celor care au jucat pe harta!

Sper sa ne intalnim si pe alte lumi cu un joc la fel de frumos si competitiv ca pe lumea 100, doar cu mai putin hate pe extern daca se poate :))

O vara cat mai placuta tuturor!

Va pupa sosoz0r
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Felicitari invingatorilor!

Sa stam sa dezbatem motivele nu isi are rostul pt ca oricand exista 2 fețe diferite in orice poveste.
Au castigat cei mai buni si mai perseverenti.
 

Ioan Botezatorul

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
cand incepe lumea 100 sa ma apu si eu sa joc ... unii ma chemau ma invocau ... hai ca ma apuc

unde sunt latrai aia care intrebau de mine
 
Sus