Ştirile ro14

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8343

Ştirile
Lumea 14

seperator.gif

Pentru a se adăuga o ştire nouă, întemeietorii tribulurilor au posibilitatea să-mi dea un P.M.

  1. Documentele trebuie să fie sub formă de descriere
  2. Informaţiile trebuie să fie de tip: război, alianţă, PNA, anunţ, desfiinţare!
  3. Descrierea trebuie să fie scrută!

Exemple: a spus:
  • Război: Tribul X declară război tribului Y
  • PNA: Tribul X semnează un pact de neatacare cu tribul Y
  • Anunţ: Tribul X avertizează că va fi în război cu orice trib acceptă membri din tribul Y
  • Dizolvare: Tribul X s-a dizolvat
  • Fuziune: Triburile X şi Y au fuzionat!

Aceast topic nu este o metodă de propagandă, ci un istoric cu ştirile de pe Lumea 14! Cine dă odată o ştire greşită, a doua oară nu va mai putea da informaţii!

Distracţie plăcută!

* topicul va fi numai pentru informaţii, pentru păreri/idei/discuţii
puteţi să postaţi la topicul numit:
Ştirile ro14 - discutii

Copyright Say Yes Smoke
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8343

August 2009:


fuziune.png
11-August-2009:
Tribul FLAME fuzionează cu GODS

blueu.png
11-August-2009:
Tribul FLAME incheie alianta cu Steel

mov.png
11-August-2009:
Tribul FLAME incheie PNA cu T.T.T

mov.png
11-August-2009:
Tribul FLAME incheie PNA cu AoD

blueu.png
12-August-2009:
Tribul [JB] incheie alianta cu -RVL-

redi.png
13-August-2009:
Tribul FLAME declara razboi familiei =LF=

blueu.png
13-August-2009:
Tribul [JB] incheie alianta cu ~L.F.~

redi.png
13-August-2009:
Tribul SKR declara razboi ~Fr~

fuziune.png
13-August-2009:
Tribul FLAME rupe PNA cu T.T.T

fuziune.png
Incepand cu 15-August-2009 ora 00:00:
Tribul FLAME rupe PNA cu AoD "in urma nenumeroaselor neintelegeri avute"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8343

Cronicile lumii 14

Jack:Acestea vor fi prezentate de personajul nostru preferat din Ice Age Scrat:

2uf85l5.jpg


Scrat: Sarut-mana doamnelor/domnisoarelor, buna ziua domnilor, dupa cum am fost prezentat, ma numesc Scrat si voi prezenta Cronicile. Ma bucur sa va gasesc in aceasta zi, cam friguroasa dar frumoasa, de iarna. Nu o sa o lungesc prea mult, sunt sigur ca aveti atacuri de dat, sate de luat, jucatori de farmat.
Voi incepe prin prezentare istoriei unuia dintre triburile de pe aceasta lume, tribul G0D.



2dvpzzp.jpg




Evenimente (in ordine cronologica, numai evenimentele majore):

Primul profil al tribului:
~ Intemeietor ~
ramos4venom
~ Diplomat ~
ALA
~ Recrutor ~
unu pe-aici
~ Ferma ~
Tu

02.06.
22:33 Tribul a fost întemeiat de ramos4venom

1)Razboi cu tribul Tigers
2)Razboiul sa incheiat : GOD a invins pe k65 si Tigers a invins pe k56
3)Alianta cu Tigers
4)Razboi cu tribul 112 la cererea aliatilor din KASTA
5)Razboiul sa incheiat, GOD a invins 112
6)Razboi cu Skin
7)Multe certuri pe extern cu cei din Skin, nopti nedormite, ofensive organizate, etc
8)DRAGON fuzioneaza cu KASTA si a schimbat numele in HELL, noul lider din este nemilosRau
9)29.08. 17:35 ardekr a părăsit tribul.
Nu o sa mai puna picioru in trib.
10)Alianta cu KASTA a luat sfarsit, motiv : majoritatea au fuzionat in academia noastra
10)Alianta cu ~NK~ a luat sfarsit, motiv: cel pentru care am avut alianta cu ei signal a venit la noi15.Alianta cu KASTA a luat sfarsit, motiv : majoritatea au fuzionat in academia noastra
11)Incepand de azi MLT a devenit academia GOD si HELL, motivul pt care am facut asta e marginea, acel trib are contact cu marginea pe k75 si o sa ne fie mai usor odata ce ajungem acolo sa avem deja covorul rosu
12). Am inceput o campanie de organizare a tribului pe grupe/nivele
13).Azi sa incheiat a treia ofensiva pe skin evident tot cu o victorie
Rezultatele:
http://ro.twstats.com/ro14/index.php...uers&id=543944
14)Dusmanii nostri din Skin au abandonat. Avem parte de a doua VICTORIE
15)Rai ne ataca colegii din academia noastra Hell si l-au recrutat pe Albastreala de la noi care a fost declarat tradator, relatile dintre triburi tin sa se deterioreze in ruperea aliantei.
16) Dupa ce TribunulUnu a atacat doi oameni din academia noastra si recrutat 2 oameni de la noi fara a arata pic de respect pt o alianta am decis sa intram in razboi cu RAI, dreptatea este de partea noastra.

17) Ofensiva EPICA pe TribunulUnu , nu conteaza daca vom lua sate ideea e ca ne distram si stresam lumea, mai exact le platim cu aceeasi moneda, conferinta de pe skype a inceput de la 20:00 iar acuma e 6:00 dimineata si inca nu e gata

Spioni nostri au informatii despre cate atacuri are (suma in accest moment ar trebuii sa fie dubla, sau dat vreo 1000 de fakeuri si 400 de atacuri reale pe toti membri rai)

11111111111111fn.jpg


Cei care s-au implicat in acesta ofensiva :
gabitacapaca
manalus
angelsad
ramos4venom
cocote
acarienii
s3lo
primorak
nicoara10090
smekerasu
mega doru
tuzla
adrian1986
hanne
rdragon
adreiryno
tejoah
moxx
god hades
5august
sase sase

18) Noul imn al tribului http://www.youtube.com/watch?v=sQyHtUeJYPE&feature=related
19) Dupa un "razboi" de nici o saptamana tribul -=BA=- a capitulat si a fuzionat cu RAI
20) Rezultatele primei ofensive pe rai :
http://ro.twstats.com/ro14/index.php?page=player&mode=conquers&id=1005294
Am decis sa atacam direct cei mai tari jucatori de la ei
21) Dupa aceasta ofensiva tribunul a fost banat din motive necunoscute, ne vom concentra pe ceilanti lideri pana se va debloca, de asemenea tribunul a mai cerut un pna cu noi insa am fost nevoit sa refuzam
22) A doua ofensiva http://ro.twstats.com/ro14/index.php...uers&id=523327
23) In spiritul razboiului am pus toti la profil o poza cu bugs bunny cum tine o pancarta mare pe care scrie : "RAI SEASON" ))
24) Statisticile sunt de partea noastra, s-au dat si cateva atacuri psihologice si moralul adversarilor e la pamant, aparent razboiul e benefic pt noi
25) Tribul TRB fuzioneaza la noi
26) Sa renuntat la grupe
27) Azi a mai avut loc o ofensiva organizata pe TribunulUnu evident cu victorie, partea amuzanta a fost ca ofensiva noastra a fost in acelasi timp cu ofensiva lor
28) Rai au avut o ofensiva pe noi , am sa pun o circulara din care se va intelege situatia :

ramos4venom astăzi la ora 10:45
Vreau sa va spun o mica intamplare de seara trecuta din care sa va alegeti calea, indiferenta sau FAMILIE:


Seara trecuta colegul nostru 5august a fost atacat de mai multi jucatori din Rai numai cu atacuri full (de asemenea am mai fost atacat si eu si god hades si mai multi), asa ca am dat stare de urgenta insa am hotarat sa nu va implicam pe toti pt ca fiecare are problemele lui si am incercat sa o rezolvam la nivel de conducere si sa nu va deranjam incercand sa va pastram jocul cat mai relaxant si lipsit de stres.

Sa facut cu schimbul la 5august odata statea el odata statea sitter la el urssmircea fiecare cum a avut timp , fara a lasa contul cu inactivitate nici o secunda pentru a fi mereu pe faza , uniti.

Sa facut de asemenea o conferinta de urgenta si pe skype,toti ce eram on pe skype la ora respectiva desi aveam atacuri pe noi de la rai ne`am trimis 50% din trupe la 5august, (aici se numara mai multi si le multumesc tuturor:god hades,hannne,smekerasul,nemilosrau,andreiryno.adri an,base land si altii), lupta a fost stransa, veneau multe atacuri reale de la distanta pe 5august de la mai multi jucatori(cateva rapoarte v-au fost trimise) , noi dadeam sprijine in timp ce insine eram atacati, urlam pe skype "spartaaaaa"(si hades cred ca a tras un part) , dupa atacuri au inceput sa trimita nobili, baietii faceau cu schimbu la 5august cu sitterul cand mircea cand august, mutau trupele ce le`au ramas pt nobili, sau trimis chiar si cele 1000 de lanci sfinte , rai au devenit disperati ca nu au luat niciun sat de la el dupa atata munca si au inceput sa atace si pe bonus de noapte(hahahaha n.a) si li sau zdrobit si trupele alea pentru ca PE AICI NU SE TRECE !

Dar ... a venit a doua zi , suntem epuizati , noaptea pierduta + trupele decimate , tin sa mentionez ca august a avut peste 100 de atacuri reale, hades peste 80 etc(cred ca am trimis si cateva atacuri de pe mine si restul) SI NU A PIERDUT NIMENI NICIUN SAT, asa ca ... prin umila noastra prezenta facem un apel la voi!


Nu vrem sa va stricam stilul relaxant al jocului la unii sau egoismul la alti , sau individualismul,indiferenta unora , noi vrem sa trezim spiritul de echipa , suntem la pamant azi,maine ne ridicam si o luam de la inceput ,dar voi, fiecare dintre voi puteti face diferenta, puteti schimba toata situatia razboiului, a venit timpul sa fiti eroi, in viata de zi cu zi stiu ca nu putem sa facem tot timpul ce vrem sau poate sa dam din putinul ce il avem(la unii), dar aici ne permitem, aici ne permitem sa dam tot ce avem mai bun din noi, ne permitem sa fim EROI!, asa ca va rog, vorbiti cu 5august si blindati toti cate un sat , sau macar impartiti 2 sate de aparare ce le aveti sa trimiteti cate putin pe toate satele lui,cate 1k lanci pe toate satele sau 500 de grei, orce ajutor e bine venit.


Domnilor, am luptat impreuna , noi am dat si ultima lance pt colegul nostru , e timpul sa dati si voi , o mana de oameni(20 de jucatori din trib mai exact) am luptat in prima linie pt ceilanti 20 , dar a venit momentul ca cei 20 sa impinga putina adrenalina in cei din fata ca sa largeasca frontul si sa nimiceasca dusmanul pentru ca daca noi cadem si vedem ca restul nu isi dau interesul ne bagam ceva in el joc si trib , credetine, ne creste inima in piept cand vedem ca primim sprijin de la colegii din marea albastra si spunem "uite mai, astora le pasa ,chiar sa meritat sa ne pierdem noptile pe skype ca ei sa nu aibe parte de dictatura pe forum, sa meritat sa pierdem 4 ore pe un plan de atac ca ei sa fie intr`un trib de top cu renume, sa meritat sa luptam alaturi de ei pentru ca ei sa aibe parte de un joc relaxant , sa meritat sa punem suflet in joc si trib pentru ca ei sa simta ca apartin unei familii , si desii plagiez intr`un fel replica asta si totusi sper sa nu se ajunga aici , sa meritat sa pierdem satele si sa pierim deoarece ei ne`au fost alaturi si am luptat alaturi pana la final !"


5august are nevoie de noi, de voi , pentru el si ultima lance, aratatine inca odata ca sa meritat, avem nevoie ... BLINDATI`L SA NU IL MAI SCOATA NICI CU BULDOZERUL!!!!



Conducerea va ureaza "jos chilotii!" si indemna la :
TOTI PENTRU UNU SI UNU PENTRU TOTI!


29) 31.10.03:03 ramos4venom a fost concediat de către GoD HaDeS
30) Noiembrie 2009 Misiunea spionului GOD , 007 fidelia in gradina cu buruieni a RAI-ului s-a finalizat cu spargerea contului de catre dusmani. Membrii tribului nostru au recurs la toate metodele posibile pentru recuperare si in final vinovatii au fost judecati si executati. In consecinta chioreti, albastreala si arderk au fost suspendati si au ramas cu cateva sate in minus. Au scapat ieftin pentru jocul marsav pe care l-au facut dar timpul nu a expirat inca iar noi suntem cu ochii pe ei si promitem ca se va face dreptate iar cei mai buni vor invinge!!!!!!
31)Tradatorul de MaN1aK a fugit in rai
32)ramos4venom sa intors in trib
33)Jucatorii din Rai sunt tot mai des banati, ei cred ca avem pile la admini cand de fapt nu vad cum colegii lor triseaza
34) In nici 48 de ore tradatorul maniac a pierdut peste jumatate din sate
http://ro.twstats.com/ro14/index.php...uers&id=641151
35) Aliatii din c-i-r-x si tigers au inceput sa ne trimita sprijine , multumiri speciale lui :
daninson
dilita
masterd1
ralf36
geopic
xxBlack.Kingxx

Va multumim ca ne sunteti alaturi!

36)RAI-ul se clatina si reusim sa-i depasim in clasament. Nu mai e mult
37) Perioada de liniste (Heroes)

4828e281433f4df039e9bc4ceea80e68.jpg


38)RAI se clatina din nou si ii intrecem din nou, cu ajutorul lui urssmircea ca sa intors inapoi in tribul in care a crescut.

f_h2dlm_b0bf8d6.jpg


39) Coincidenta , azi a avut loc ofensiva rai in acelasi timp cu ofensiva noastra - DIN NOU :)))
40)Colegul nostru Angelsad a organizat ofensiva noastra de azi , s-au luat sate dar avem si pierderi
41) Exista un dumnezeu ,dusmanii nostri sunt banati numai la bax:

Urmatorii jucatori nu pot fi atacati sau sprijiniti deoarece sunt banati :
chioretiii
lord cristi80
Bond James Bond
Yoyolina
7z3p

42)CIR-X anunta ruperea aliantei cu Rai peste 2 zile
43) A avut loc o mica rafuiala de orgolii intre God hades si un membru din CIR-X dar e oarecum problema infima putina intelegere si se rezolva
44). A avut loc si o partida de cs
45) Multumesc :

ramos4venom astăzi la ora 02:30
Asa , dragii mosului , razboiul asta e pe terminate, apogeul a trecut si e pe ultima 100 de metri si cu usurinta putem spune ca raiul a pierdut iar inainte de final as vrea sa adresez multumiri in numele meu si a colegilor mei viteji

Multumim tribului Tigers , multumiri speciale lui DIlita,xxBlack.Kingxx,geopic pentru sprijine si lui Danison pentru participarea lui la ofensivele noastre si ajutorul moral

Multumim tribului Fr care a acceptat sa facem fuziune cu TRB desi erau dusmanii lor si au acceptat de asemenea sa faca anumite pna/alianta cu alte triburi pentru noi

Multumim tribului cir-x care desi a intrat in razboi alaturi de noi cu rai pe ultima 100 de metri gestul conteaza mult, de asemenea multumiri lui ralf si masterd1 pentru sprijinul lor

Mai multumim si dusmanilor nostri din rai,ray ac , rai_ac, nu pentru ca ne`au atacat pe alianta si au recrutat de la noi ci pentru ca ne`au dat motiv sa jucam si sa fim uniti, multumim pentru faptul ca ne`ati fost adversari



Iar eu personal vreau sa multumesc in mod deosebit colegilor mei din GOD care au avut incredere in mine sa ma lase sa organizez majoritatea ofensivelor , vreau sa le multumesc ca in ciuda micilor divergente si a problemelor intampinate au reusit sa fie uniti si sa se distreze , va multumesc ca ati fost loiali , ca ati fost alaturi unul de altul , a fost un adevarat privilegiu sa lupt alaturi de voi si sincer daca ar fi sa schimb ceva la tribul asta si la oamenii ce lupta sub banerul GOD nu as schimba absolut nimic sunteti cel mai bun colectiv care l`am intalnit vreodata in lumea virtuala !!!

Va urez tuturor sarbatori fericite !

46) Azi avem o noua poza la profilul tribului ce reprezinta trecutul si viitorul , speram sa ajungem cu tribul asta pana in 2012 :D
godofwar.jpg


47)Smekerasul s-a lasat de joc si a cedat satele lui andreiryno,god hades si ramos4venom, o sa-ti simtim lipsa ...

48)Avem parte de un joc relaxant in pragul sarbatorilor de iarna si sincer meritam !


Scrat:Hmmm, au o istorie interesanta acest trib G0D. Multe razboaie, multa distractie dupa cum se pare. Desi trebuie sa recunosc, pericolul nu este pe gustul meu, chiar ieri de abia am supravietuit unei intalniri cu un dinozaur, de abia astept sa dispara, inca mai astept acel meteorit.

4C0105F8B8.jpg


Scrat:Ca sa supravietuiesti, in viata ca si in jocul triburile, iti trebuie diplomatie. Diplomatia dintre triburi va fi prezentata astazi de Domnul Al Pacino:

the_godfather_movie_image_al_pacino__3_.jpg


Circ rang 1 :
Aliati - tsf , ~FR~
Dusmani - G0D

TSF rang 2 :
Aliati - ~FR~ , circ
Dusmani - SH (se pare ca SH are un oarecare avantaj)

C-I-R rang 3 :
Aliati - GOD , SH
Dusmani - H.B. , ~FR~

G0D rang 4 :
Aliati - C-i-r , ~FR~
Dusmani -Circ

~Fr~ rang 5 :
Aliati - GOD , TSF , circ
Dusmani - C-I-R


Cu aceasta ocazie as vrea sa extind multumiri la 2 jucatori care m-au ajutat la infaptuirea acestei prime editii a cronicilor:
Jackass20 aka Jack
ramos4venom aka Ramos
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus