A fi sau a nu merge

  • Autor subiect DeletedUser764
  • Data de început

DeletedUser764

Mergeam pe langa mine si deodata dintr-o insurubare de 270 grade Celsius am ajuns sa imi vad spatele cu ochii mintii. In clipa aceea din satul meu a iesit spre un punct nedefinit din vazduh, dar paralel cu imaginatia mea de n00b un fir de lumina stravezie ce parca aducea a lamine. Fara sa realizez ce fac mainele mele am apucat sabia de varf si am lovit cu sageata tocmai eliberata din toporul telescopului cel aveam in gura calului de sub mine acea halucinatie sau naluca al lui blom parca. Fara sa clipesc ridic ochii inspre punctul care acum a devenit perpendicular cu umbra calului de sub mine si realizez ca aquilla imi facea cu mana un semn pe care nu l-am inteles. In clipa urmatoare simt o lovitura ca o piscatura de tantar in zona dreapta a posteriorului imaginii mele reflectata in balta lasata de paladinul meu nesimtit. Cand m-am dezmeticit am reusit sa vad cu coada ochiului la o distanta de 50 m dupa coltul din dreapta a zidului ce adia lin in suflarea gingasa a calului meu umbra maretului slimslick taraind dupa el un butoi vechi din lemn de stejar plin cu bere. La o asa priveliste minunata maretul aquilla isi dadu drumul in butoiul cu bere al lui slimslick.

Suparat slimslick facu o insurubare la 170 de grade Celsius si in clipa urmatoare i-l vad cazut la pamant vaicarandu-se ca l-a luat un junghi la degetul mic de la mana cu care taraia butoiul.

Aquilla abia reusea sa-si stapameasca rasul cand primi o lovitura invizibila al marelui lamine pentru neobrazarea de a strica berea maretului slimslick.

Dar fara sa-mi dau seama unde sunt si pe unde merg primesc de la carmi un binemeritat lancier. In bucuria mea de a avea un slujbas pe langa mine uit complet de bunele maniere fata de carmi si plec impreuna cu lancierul meu. Pe drum raman socat cand constat ca lancierul meu era una dintre suedezele lui intrinsecu sutita de carmi neavand unde sa o ascunda. In clipa aceea nu pot decat sa ma gandesc la saracul intrinsecu cum isi cauta disperat suedeza. In bunavointa mea de a face lurcurile cum trebuie ma descotorosesc de calul meu si trec la actiune cu suedeza (nu va ganditi la prostii).

Revin...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser764

O iau de mana si incerc sa-mi indrept pasii spre locul de intalnire cu carmi, cand suedeza se smunceste din stransoare si-mi spune:
- Ce vrei sa faci?
- Mergem inapoi la carmi sa te predea lui intrinsecu.
- Nu!!! te rog, imi spuse suedeza cu un glas stins. Intrinsecu e un betivan si nu ne satisface deloc dorintele, toata ziua ne pune la frecat podele si la spalat berbeci.
- Cum?! :confused:Intreb uimit de ceea ce-mi spunea.
- Si ce va doriti voi? o intreb cu subinteles.
- Pai ...!!! As dori ca intrinsecu sa ne lase sa ne folosim neuronul in scopuri caritabile.
- Adica? Intreb stupefiat in imaginatia mea obturianizata.
- Pai...!!! Am dori de exemplu sa ... sa ... sa ... sa ... si sa ... imi spuse suedeza .

Tocmai cand ma chinuiam sa descifrez acele 5 "sa-uri", adica sa aflu doleantele sedezelor, numai ce ma trazneste prin coltul gandului din imaginatia mea obturianizata ca intrinsecu e travestit. Asta am inteles eu din spusele ei.

Nu reusesc din multitudinea de neuroni pe care-i am sa ma inteleg cu suedeza asa ca ii dau un sut in partea frontala a umbrei din partea dreapta lateral cu puctul care acum devenise iarasi paralel cu imaginatia mea si o trimit la origine (adica la intrinsecu).

In timp ce ma plimbam prin gradina gandurilor mele, care acum devenisera dreptunghilare de la cele 5 "sa-uri" (pe care le veti afla mai tarziu) spuse de suedeza, ma strafulgera o idee ascutita ca o sageata scapata din ochii tulburi rosiatici ai lui lamine (ideea o veti intelege din context).

Nu apuc decat sa fac 5 pasi ai mintii prin gradina cu ganduri dreptunghiulare ca deodata incepe a ploua cu butoaie imaginare din lemn de stejar pline ochi cu bere, scapate din gandurile negre ale lui slimslick si aquilla . Incerc sa-mi strecor gandurile dreptunghiulare printre butoaiele imaginare, dar prea tarziu caci deja gandurile devenisera obturianizate de la atata bere imaginara si mi-am imbatat constiinta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mi-a placut mult si astept o continuare pe masura.... Te salut si beu un sprit pentru tine... Bye, pe asta seara.....:D
 

DeletedUser184

eu am baut pentru tine un sprit - asta inainte =)) si ....ca orice poveste primeste randul de 5 stele de la mine si sticky

sper ca aceasta poveste sa nu se termine in coada de peste ca celelalte :( la care autorii au uitat sa mai scrie :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

N-am uitat infamule, mi-e greu in conced sa scriu. Maine poate gasesc putina inspiratie pe plaja....si cine stie.... Poate te surprind... :D
 

DeletedUser764

Imbatat in propria-mi imaginatie de atat bere imaginara ma trezesc la realitate ajutat de marele carmi, bineinteles cu un butoi de apa rece venit tocmai din Muntele Venus al suedezei, pe care tocmai o sutasem lui intrinsecu, dar care acum statea in fata mea in toata plenitudinea-i.

Sar ca ars din hamacul meu legat de cozile celor 2 cai (al meu si al paladinului meu nesimtit) si incerc sa-mi fac ascuns in imaginatie ideea ascutita ca o sageata scapata din ochii tulburi rosiatici ai lui lamine, dar carmi tocmai ce-mi patrunse in constiinta imaginara a mintii mele si imi prinse ideea de coada o scuturase bine, o scoase afara si spuse pe un ton ce cutremura tot satul meu.

Frunzele copacilor incepura sa cada la urletul lui carmi, caramizile zidului se asezara si se reasezara intr-o cascada de culori de credeai ca satul meu s-a mutat la polul nord si este cuprins de aureola septentrionala, caii incepura sa necheze, armurile ostenilor cazura si ei ramasesera in straie de sarbatoare (somnul in satul meu e o sarbatoare), hainele suedezei pleznira si .... si ... fusesei orbit de stralucirea pielii ei care acum se schimbase intr-un fel de ceata de credeai ca am ajuns in Valhalla unde regii vikingi de odinioara coborasera sa o slaveasca.

- Cuuuuuuuuuuuuuuuum ai indraznit sa ma tradezi si sa o trimiti pe suedeza la travestitul ala de intrinsecu?
- Pai marite Carmi, spusei eu cu un ton tremurat ideea era sa ................. si-i sopti la ureche ce aveam de gand sa fac.

Carmi cazu pe ganduri si in cazatura prinse ideea, deja totul era prea tarziu sa mai poata sa ma intoarca din drumul catre ceea ce nimeni nu mai reusise sa fac in lumea triburilor.

- Prea bine zise carmi, te las sa te ocupi de ce vrei sa faci, dar ai grija ca voi fi cu ochii pe tine. In momentul acela carmi efectua o pirueta la 720 de grade Celsius si totul reveni la normal, normal insemnand slimslick, aquilla, butoaile de bere si suedeza care zambea cu subinteles.

Pana sa reusesc sa-mi adun gandurile de prin toate colturile satului numai ce ma trezesc cu i0gina ca-mi aplica o lovitura in inconstientul pedunculiilor cerebrali şi a bulbului rahidian, in spagat cu insurabare pe partea dreapta veninnd din stanga punctului care acum, al naibii punct, era perpendicular pe Muntele Venus al suedezei (nu va ganditi la prostii) si imi spune rapsicat.

- Asta e de la carmi si dispare in acelasi mod lasand in urma ei o mireasma de levantica, lemn de portocal combinate cu mosc, pin si un ultim ingredient pe care doar cunoscatorii de parfumuri il pot deslusi.

M-am dezmeticit cu greu si .................................
 
Ultima editare de un moderator:
Sus