AKI si-a scris istoria

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser12831

De cand conducerea AKI isi sterg conturile, AKI-ul nu va mai fi acel trib pe care il cunoasteti (asta daca vor lasa tribul in mainele noastre).. AKI si facut istoria pe L1, si sper ca nimeni sa nu murdareasca aceste nume vreodata, pt ca am fost mereu luptatori, drepti, am respectat aliatii si dusmanii la fel.

AKI va ramine mereu familia mea, el ma invatat sa fiu adevarat Cavaler, AKI mereu in inima mea.

Succes fratilor din conducere :( si kiar imi pare rau ka am ajuns aici.
 

DeletedUser13533

Stiu una

Acest trib a fost unul dintre acele triburi care stiu sa se mentina impotriva dusmanilor.....nu sunt din acest trib, dar stiu, cunosc si prietenesc cu cotyname....EL se diferentiaza de toti ceilalti.....are alte tactici, nicioadata nu a lasat triburile si stie sa rasufle "Triburile"
Cred ca merita tot tribul aplaudat si cotyname.......
 

DeletedUser

Succes in RL ! Trib redutabil, cu un conducator redutabil.

Toate cele bune :)
 

DeletedUser

succes conducerii aki care isi dau stergere cont ... cu mici certuri care am avut cu ei dar asta nu intra in discutie .

Numai respect.

Din cate am inteles uni jucatori din AKI vor face tribul Renasterea cu prescurtarea -RN-
 

DeletedUser

Cativa jucatori de baza s-au decis sa se lase de joc. Foarte bine e viata lor. Insa acei cativa, o mana de dizidenti, au decis sa priveze restul sutelor de camarazi de a mai purta numele AKI si a lupta sub acest stindard, considerand (asa cum ei insisi au spus) ca fara ei, AKI nu mai este acelasi si deci nu mai are motiv sa existe.
Un mod egoist de a transa lucrurile, o viziune ingusta si reprobabila: "hai sa ne retragem acum in glorie, oricum fara noi va papa HL-ul de vii"...da era citat textual...
Asa cum imi spune username-ul, sunt AKI pana in strafundul fiintei pana ce voi inceta sa mai exist pe L1. Am incercat sa lupt pestru pastrarea Tribului, insa am fost declarat dictator si mi s-a inchis gura
Acum sper ca acei vajnici lideri egoisti, au ce si-au dorit: un AKI in care sunt doar ei in acest moment, un fost AKI redenumit insa far identitate, cu membrii debusolati si care incep a se rasfira in cele 4 zari...

e Foarte frumos...nu am de spus si aici, pe public, decat RUSINE!!! RUSINE!!!
 

DeletedUser

acu vrei sa ne certam aici? domnu' diplomat care isi spala rufele in public
eu am avut doar o parere si este dreptul meu sa o spun. Nu am kef de certuri
 

DeletedUser3366

bv stravechiul cavaler...imi place ca ai spus ce trebuia spus
 

DeletedUser

acu vrei sa ne certam aici? domnu' diplomat care isi spala rufele in public
eu am avut doar o parere si este dreptul meu sa o spun. Nu am kef de certuri



pai sa nu uitam cine esti de fapt....cand ai parasit tribul, din ce cauza si cum ai revenit.....la insistentele cui? ... cum ti s-au pompat resurse de ai devenit in 10 zile nr. 1 pe K30....

ai uitat?

mai rusine este sa dispari lasand contul altuia in timp ce un membru (lion85) al unui fost trib (india) ... ti-a luat 3 sate....ai mai avut totusi puterea sa iti pui contul in sitting si apoi ai plecat lasand prada satele tale...

cam asta numesc eu rusine....

nu celor care s-au zbatut sa tina tribul AKI pe picioare...devenind dintr-o academie compromisa pe vremea aceea, fosta DAC-A....cineva a tinut piept pe atunci GD-ului cu tot cu amenintarile avenite...a crescut moralul in trib...a tinut tribul unit si a avut puterea sa duca tribul in spate....
 

DeletedUser

Eu macar cred ca am invatat ceva din plecarea aia, care a COINCIS cu atacurile lui LION85
Voi ce ati invatat insa?? voi ce faceti cu satele? ca sa nu mai zic cu dezbinarea ce ati adus-o fostilor membrii AKI. E pe undeva asemanator cu ce au facut OLIMP-ii, liderii lor, cu diferenta ca ei de frica...voi...nu stiu...de orgoliu? egoism?? ratiune intunecata??

Nu inteleg niciodata de ce se ajunge sa se reporseze un bine facut: daca nu ati simtit 100%, de ce m-ati mai convins sa revin, de ce m-ati ajutat sa cresc?? Daca atunci ati facut-o cu draga inima, ceea ce nu ma indoiesc, atunci de ce acum va comportati contrar si reprosati asta?

nu mi s-a parut deloc transparent si corect ceea ce ati facut, decizia asta pe care ati luat-o singuri. Cata vreme eram inca cu 7 buline, aveam dreptul sa imi spun propria parere. iar voi in loc de dialog raspundeti cu berbeci si cavalerie

Eu am luptat pt numele AKI. Acum, AKI este fieful vostru, probabil asta ati si vrut sa aveti, un AKI numai pentru voi: a se vedea cine este acum membru in acel AKI...

Sper ca e ultimul post pe tema asta, pentru ca nu mai vreau certuri...

Dar as aprecia ca toata lumea sa cunoasca realitatea si sa nu eticheteze sau sa traga concluzii fara a cunoaste detaliile

S-auzim de bine!
 

DeletedUser3366

interesant este faptul ca cei din Aki care nu sunt in RN-renasterea...au migrat in....RIP..:)

iar bubujupanu invita jucatori din RN sa i se alature lui in RIP
 

DeletedUser

:confused: serios se desfiinteaza aki??:confused:

dizidentii aia asa au declarat, ca vor sa faca AKI sa dispara inca in glorie...problema este ca, chiar si acum, AKI, ca si trib, exista, si in el se lafaie cei care au frut sa il aiba numai pentru ei, cu egoism imens, corespunzator afirmatiei lor ca: ''restul vor face tribul de ras, nu sunt capabili sa faca fata razboiului". Ce sa zic, daca ei doresc tribul numai pt ei...sa se spele pe cap cu el...(si asa au matreata)
 

DeletedUser

Este absolut firesc sa intre in RIP, eu i-am sfatuit sa intre fie in SOF fie in RIP cand am hotarat sa dam stergere cont.
Nu e nimic anormal.
 

DeletedUser3366

mersi gibrail pt rasp.
dar cum ramane cu RN...care e rostul acestui trib...??
 

DeletedUser

Ia haidem sa vedem toti cam unde se ajunge, si cam ce fel de om este totusi cel atat de apreciat, marele lider ridicat de toti in slavi, eroul AKI (e drept, calitatile de jucator nu i le contesta nimeni, insa afara de asta, daca nu l-as fi cunoscut, as fi putut sa cred ca e un robot).
Ca sa vedeti si voi cam unde se poate ajunge cu 'pasiunea' pentru Triburi si la cata alienare se poate deda un jucator, va copiez mai jos un mesaj primit azi. Nu zic de la cine, e mai putin relevant aici...

"
sa vezi ce iti stric eu soarta, iti promit ca daca dau de tine intamplator pe undeva n-o sa-ti fie bine
nu te caut in mod special, dar daca se intampla
Esti o jigodie de om, am citit asta pe fatza ta de la intalnirea de la burebista.
Ti-ai trada si copilul sau nevasta daca ai fi in fata unui pericol; nu ai fost niciodata AKI, un AKI nu tradeaza niciodata.
"

Pai, tradeaza ce?? conducatorii care au luat-o razna, sau intreg tribul AKI??? Eu am luptat sa tin numele AKI sus. Ei l-au vrut numai pentru persoanele lor extrem de importante.

deci, cam la asta se ajunge cand iti pierzi echilibrul...si acum poate nu ma mai mira asa de tare decizia lui de a ucide AKI, de a-l retrage in glorie (unde o fi gloria?? AKI e acum un trib de 11 oameni, locul 17)

Cred ca omul a luat prea in serios joaca asta cu triburile medievale si poate mesajul meu din descriere :D, s-a lasat prins ca un copilas in mrejele ademenitoare ale bitilor ... Si nu, nu este deloc un pustan, este un om in toata firea, as putea spune chiar undeva pe la apusul primei tinereti...

Haideti totusi sa il sfatuim sa invete sa-si traiasca viata, cea reala, sa aiba mintea deschisa si calma si sa realizeze unde este granita dintre real si virtual...Sa faca poate si el parte din 'celula societatii', sa-si asume responsabilitatea cresterii unui copil...

Deh...

PS:
-poate totusi si-a dat seama si de aia s-a decis sa se lase de joc-
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus