Alianta Romaneasca Pe Tw ....

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

LUNI 23 IULIE 2007 PE TRIBAL WARS [TW] [VARIANTA INTERNATIONALA A JOCULUI TRIBURI] VA AVEA LOC STARTUL IN LUMEA 9 A JOCULUI

Multi spun ca o alianta exclusiv Romaneasca in joc este imposibila si sortita esecului ....
Si totusi ....
Vin cu o propunere pentru toti jucatorii importanti din jocul triburi ...

HAI MACAR SA INCERCAM ...!!
CE NE POATE COSTA ?
CE VA COSTA CA IN TIMPUL ORELOR PETRECUTE IN FATA MONITORULUI , IN TIMP CE VA "RAZBOITI" IN TRIBURI SA ACORDATI SI CATEVA MINUTE JOCULUI PE NOUL SERVAR !?


HAIDETI SA ARATAM CA IN AFARA DE CERTURI INTERMINABILE , AM INVATAT CEVA DIN ACEST JOC CU SERVARUL ROMANESC SI CA SUNTEM CAPABILI SA DOMINAM NOUL SERVAR [ SI POATE SI CELE CARE VOR APAREA ]!!!

IATA IN CE CONSTA PROPUNEREA MEA ....



Numele tribului = ROMANIA [ RO ]
Organizare =
Structura de conducere...
Parlamentara ..
Cele mai bune 10 triburi [ conform clasamentului general triburi] i si vor desemna cate un reprezentant care i va reprezenta .
Daca vreunul din cei 10 jucatori iese din joc [ indiferent de motiv ] va fi inlocuit de un om din acelasi trib .
Orice decizie se va lua impreuna de catre cei 10 , pe baza unei majoritati .
Tot ei vor stabili impreuna diplomatii si generalii de pe fiecare continent .
Liderul va fi votat de catre toti membrii aliantei in urma unui scrutin care va dura 7 zile in perioada 1 - 7 august.
El va avea drept de vot in luarea decizilor de catre parlament , dar orice decizie a liderului va trebui sa fi e votata de catre parlament !


REGULI DEFINITIVE ALE TRIBULUI ..

1.CEEA CE SE INTAMPLA IN JOCUL TRIBURI [ RAZBOAIE SAU ALIANTE ] NU SE VOR AMESTECA NICIODATA IN DISCUTILE DE PE TW !
INDIFERENT DE PRIETENILE SAU ANTIPATILE DIN TRIBURI ACOLO JUCAM IMPREUNA SI FACEM TOT CEEA CE ESTE MAI BINE PENTRU A AJUNGE PE LOCUL 1.

2.TRIBUL VA RAMANE DEFINITIV EXCLUSIV ROMANESC ...

3.TRIBUL VA FI CREAT IN SCOPUL DE A DOMINA SERVARUL SI SE DORESTE A FI UNUL ELITIST !
JUCATORII CARE NU VOR REUSI SA TINA PASUL CU CEILALTI MEMBRII [ CA NUMAR DE TRUPE , PUNCTE ] VA FI RETROGRADAT INTR O ALIANTA SECUNDARA CREATA [ ACADEMIE ] SI VA PUTEA REVENI DOAR DACA VA INDEPLINI CERINTELE PENTRU ALIANTA PRINCIPALA ...
ACADEMIA VA FI CONDUSA TOT DE UNUL DIN JUCATORII CU EXPERIENTA SI EL VA PROMOVA SI EDUCA JUCATORII DIN ACADEMIE ...
BAREMUL [ PUNCTAJ , NR DE TRUPE] VA FI DE MINIM 10% DIN [PUNCTAJUL, NR DE TRUPE ] ALE PRIMULUI JUCATOR DIN TRIB .


ACESTA ESTE DOAR UN PROIECT A L TRIBULUI ...
DACA AVETI SI ALTE PROPUNERI ASTEPT POSTARILE AICI SAU PE FORUMUL CE VA FI CREAT A L TRIBULUI .

PS: Stiu ca exista foarte multi sceptici ...
Stiu ca putin cred in acest proiect ...
AM INSA SI EU 2 RUGAMINTI MARI LA FIECARE DIN VOI !
1. Daca nu crede ti in acest proiect , si nu vreti sa participati , va rog nu postati in acest thead .
2.ROG TOTI LIDERII DE TRIB DIN CADRUL JOCULUI TRIBURI [ INDIFERENT DE LUME ] SA POSTEZE ANUNTUL DE INCEPERE A UNEI NOI LUMI PE TW PE DATA DE 23 IULIE SI DORINTA DE A SE CREA O ALIANTA UNITARA ROMANEASCA .
RUGAMINTEA MEA ESTE CA , DESI , POATE VOI NU CREDETI IN ACEST PROIECT SA ANUNTATI TOTUSI MEMBRII DIN TRIBUL VOSTRU DESPRE ACEASTA INTENTIE !
DACA SE POATE SI NU CER PREA MULT A S DORI O LISTA DIN PARTEA FIECARUI TRIB CU MEMBRII CARE DORESC SA PARTICIPE LA ACEST PROIECT .
DACA VOM REUSI CA LUNI SA "LUAM STARTUL" MACAR CATEVA SUTE ATUNCI AVEM O SANSA !
Va multumesc pentru intelegere !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser706

Acesta este anuntul oficial de incepere a noului joc :

We have decided that it's time for W9 and will start the new world on Monday (the 23nd) some time after 18:00 Server time.
(We will again not announce the exact time to make sure the server survives the start, please do not ask for it, you will not get an answer).

The Settings will be the same as W7.
Speed will be 1.5, the same as W2.

For W9 we will have a new Version with a lot of nice new features:

*Combined Recruitement overview (PA-only)
*Using the interface.php Users can get information about the Building settings
*Contact list requests are denied when blocking users from sending messages
*Automatic ending of the blocked market in the beginning of the world (as opposed to manual switch before). The interesting change for the players here is that the date for the change is visible.
*Premium points may only be transferred after the cancellation peroid has ended (Only interesting for payment systems that allow cancellation)
*BB-Code links to external pages will send players to a "warning" page first
*Players receive a report when a player that has been invited joins another tribe.
*The rally point has not arrival times shown with seconds on the confirmation screen (PA only)
*Market transaction reports now show more clearly who bought and who sold the items.
*Only one report when an invitation has been withdrawn twice
*More information about the forced sleep-mode on the speed server
*When reporting an insult a reason has to be given
*Units have now singular and plural forms
*Report when support is withdrawn
*Blocked users can not be supported anymore
*Bugfix: The points in the combined overview are now shown right with the new smithy system
*Bugfix: The attack symbol on the top right will not be shown wrong after attacks in the sleep mode.
*Bugfix: No more botprotection during scrolling on the map.


I know that a lot of players have asked for a faster version of w1 again. That we will do for w10. There we will have the same settings as W1 but speed 2.


Iar acesta este linkul pentru inscrierea in WORLD 9 :

http://www.tribalwars.net/
 

DeletedUser

sa imi zici in ce sector sa ma bag ce mai conteaza ca joc si pe lumile 1,2 pe .ro si 7 si 8 pe tw? i'm still a noob and i'm proud,i want to learn more :D.Ziceti in ce sector sa intru si normal ca intru intr-un trib de romani :D.
 

DeletedUser

NV Am zis ! Adica nord-vest :rolleyes:


Toti romanii care intra in NV sa scrie un mesaj aici !
 

DeletedUser

El nu pomenste de coordonate ... decat sa fim imprastiati , mai bine toti in NV .. NV e o zona mai .. familiara :D
 

DeletedUser

eu intru..... dar sper sa nu se miste de caca cum mi se misca pe w8 ca fac crize...deja vreau sa dau contu de pe w8. ma enerveaza ca se misca greu. sa se spuna odata unde va trebui sa ne situam pt ca mai este o singura zi.
 

DeletedUser940

... si eu intru... si NV sa fie, prea tarziu sa mai schimbam...
 

DeletedUser706

IMPORTANT !

1.ESTE FOARTE IMPORTANT CA PANA MAINE SA FI E ANUNTATI CAT MAI MULTI JUCATORI , PENTRU CA NU SUNT CHIAR ASA MULTI CEI CARE STIU DE w9 , SI DE INTENTIA DE A NE GRUPA INTR UN TRIB IMPREUNA !

2.FONDATORUL TRIBULUI A R TREBUI SA FI E UNUL DINTRE CEI MAI BUNI JUCATORI DE PE AICI , SI CRED CA A R PRINDE BINE CA FONDATORUL SA FIE CINEVA CARE I SI VA CUMPARA UN CONT PREMIUM [ cred ca stiti de ce ! emblema si restul ]

3.DACA VOM REUSI SA CREEM ACEASTA ALIANTA , SINGURUL LOC PE CARE L ACCEPTAM IN JOC VA FI LOCUL 1 .DACA FIECARE DINTRE VOI ARE CAT DE PUTIN ORGOLIU DE ROMAN ATUNCI VA FACE TOT POSIBILUL CA DUPA 10 LUMI PE TW LOCUL 1 SA FI E OCUPAT DE O ALIANTA ROMANEASCA .

DEGEABA ESTI IN TOP 100 IN TRIBURI DACA NU REUSIM CA IN VARIANTA INTERNATIONALA SA NE IMPUNEM !
CA SI LA FOTBAL....
TRIBURI E CAMPIONATUL INTERN ....
DACA DORITI SA NE ARATAM VALOAREA , HAI SA JUCAM IMPREUNA SI SA DOVEDIM CA FACEM FATA SI PE INTERNATIONAL !
DACA AVEM VALOARE ...
 

DeletedUser706

IMPORTANT ..

Multi considera ca este imposibil de jucat impreuna datorita "rivalitatii" din triburi ...
VA REAMINTESC CA DESI EXISTA RIVALITATI , POATE CHIAR MAI MARI , INTRE CLUBURILE DE FOTBAL , ASTA NU I IMPIEDICA PE JUCATORI CA ATUNCI CAND VIN LA NATIONALA SA JOACE IMPREUNA SI SA INCERCE SA INVINGA !
Va cer acelasi lucru ...
CONSIDERATI ACEASTA ALIANTA CA O ECHIPA NATIONALA , LASATI DUSMANIA DE LA "CLUBURI" IN JOCUL TRIBURI ...SI INCERCATI SA FACETI TOT CE ESTE MAI BUN PENTRU A OBTINE VICTORIA CU ECHIPA NATIONALA !

REFERITOR LA AMPLASARE ....

NU CONTEAZA ZONA DACA VOM REUSI SA STRANGEM SUTE DE JUCATORI !

Incercati sa va grupati in jurul jucatorilor pe care i considerati prieteni in triburi .
Ideal a r fi ca fiecare lider de trib din acest joc [ triburi ] sa si grupeze oamenii in jurul lui !
Din pacate nu am confirmarea ca totii liderii din triburi vor participa la acest proiect !
 

DeletedUser

IMPORTANT ..

Multi considera ca este imposibil de jucat impreuna datorita "rivalitatii" din triburi ...
VA REAMINTESC CA DESI EXISTA RIVALITATI , POATE CHIAR MAI MARI , INTRE CLUBURILE DE FOTBAL , ASTA NU I IMPIEDICA PE JUCATORI CA ATUNCI CAND VIN LA NATIONALA SA JOACE IMPREUNA SI SA INCERCE SA INVINGA !
Va cer acelasi lucru ...
CONSIDERATI ACEASTA ALIANTA CA O ECHIPA NATIONALA , LASATI DUSMANIA DE LA "CLUBURI" IN JOCUL TRIBURI ...SI INCERCATI SA FACETI TOT CE ESTE MAI BUN PENTRU A OBTINE VICTORIA CU ECHIPA NATIONALA !

REFERITOR LA AMPLASARE ....

NU CONTEAZA ZONA DACA VOM REUSI SA STRANGEM SUTE DE JUCATORI !

Incercati sa va grupati in jurul jucatorilor pe care i considerati prieteni in triburi .
Ideal a r fi ca fiecare lider de trib din acest joc [ triburi ] sa si grupeze oamenii in jurul lui !
Din pacate nu am confirmarea ca totii liderii din triburi vor participa la acest proiect !

tocmai m-ai convins sa intru...CL intra pentru toti jucatorii adevarati de pe acest joc
 

DeletedUser

intru dar doar de test
si nu intru in nici o alianta romaneasca...nu mai am chef sa vad alt fiasco...:rolleyes:
 

DeletedUser706

intru dar doar de test
si nu intru in nici o alianta romaneasca...nu mai am chef sa vad alt fiasco...:rolleyes:

De cine crezi ca depinde daca va fi un fiasco ?
DE NOI ...!?!!
Daca esti un jucator bun [ si esti ..]si joci pentru nationala tari tale , de cine depinde daca invingi sau nu ?....nu chiar de tine ...
Hades de cand joci tu TW de cate ori o alianta romaneasca a dominat jocul NICIODATA !! .....Ne am ascuns prin triburile altora , fara sa incercam sa aratam daca suntem buni , sau e doar gura de noi romanii ..

Si tu si alti zeci de jucatori buni din triburi puteti sa va aratati cu adevarat valoarea construind un trib romanesc care sa domine jocul TW !!
DACA PUTEM FACE ASTA !!!
Daca nu ...
INSEAMNA CA SUNTEM SLABI ....SI DEGEABA NE "UMFLAM MUSCHII " PRIN TRIBURI ..

CINE POATE FACE UN TRIB ROMANESC PE TW CARE SA DOMINE LUMEA ??????
JUCATORII NOII ...SAU TU , IMPREUNA CU ALTI ZECI DE JUCATORI BUNI DE AICI ??
Daca pentru tine a fi roman inseamna ceva , ar trebui sa INCERCI macar ca numele de ROMANIA sa insemne ceva in acest joc !
MACAR , SI PENTRU CA ASA VOM FACE CUNOSCUT CA JUCATORII ROMANI INSEAMNA CEVA IN ACEST JOC !



PS; I MI CONTINUI RUGAMINTEA LA FIECARE DIN VOI DE A TRIMITE CIRCULARE INTERNE IN TRIBURILE VOASTRE CU ANUNTURI DE RECRUTARE , CU ADRESA http://www.tribalwars.net/ , PENTRU A REUSI CA LA "START" SA FIM MACAR CATEVA SUTE !
 

DeletedUser

daca nu aveti om cu premium ....

vreau sa cumpar eu ceva si daca nu este nimeni deja care doreste sa faca tribul pe W9 as putea sa-l fac eu....oricum dupa ce-l fac nu doresc neaparat functie dar vreu sa incercam sa facem ceea ce aztecul a zis...un lucru care sa dovedeasca ca romanii stiu sa joace ....si nu doar intre noi ...sa ne impungem si sa neinjuram ci sa jucam...sa aratam ca putem:)
 

DeletedUser706

vreau sa cumpar eu ceva si daca nu este nimeni deja care doreste sa faca tribul pe W9 as putea sa-l fac eu....oricum dupa ce-l fac nu doresc neaparat functie dar vreu sa incercam sa facem ceea ce aztecul a zis...un lucru care sa dovedeasca ca romanii stiu sa joace ....si nu doar intre noi ...sa ne impungem si sa neinjuram ci sa jucam...sa aratam ca putem:)

Apreciabila intentia ta ....si ramane ca maine ora 18.00 [ ora serv tw ] sa creezi aceasta alianta !
Dar trebuie sa fi acolo exact cand se da startul pentru ca toti jucatorii sa poata gasi alianta .
Daca nu ma insel faci parte din cei 10 care vor forma parlamentul ...deci cu atat mai bine !

Referitor la injuraturi sau sa " ne impungem "...
Repet ....
Daca Radoi , Niculescu ,Mazilu ...si toti ceilalti pot juca impreuna la nationala dupa ce si rup dintii la echipele de club .....cred ca se poate ca si noi sa avem maturitatea si de ce nu AMBITIA de a demonstra ca romanii , sunt unii din cei mai buni jucatori in acest joc ...


E necesar sa construim si un forum extern [ ce l intern poate fi controlat ] de aceea daca cineva are ceva timp poate reuseste sa creeze unul pana maine !
[Un forum simplu , care sa fi e de calitate ...nu forum de copii de 15 ani !
 

DeletedUser

NV sa fie. eu voi intra cu numele de fadeintothedark....am vrut sa-mi pun numele asta si aici dar nu se putea...era luat:mad: sper ca romanii sa faca diferenta.
si inca o propunere...am vazut ca se va face un scrutin pt alegerea membrilor conducerii si altele..pt a putea realiza acest lucru, cand ne vom face tribu la forum sa fie un topic in care sa scriem tot despre noi...unde mai jucam si altele..din triburi.
 
Sus