Am auzit ca asa se face pe "Tribal Wars"

  • Autor subiect underground teo
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Adik??? Daka am mai multe trupe ajung ferma????
Nu inteleg...
Explicati-mi si mie...:eek:
 

DeletedUser

Ai mai multe trupe dar degeaba. Trupele mor usor. Daca dupaia te atac cu n sate de atac si iti sparg defensiva, gandeste-te cu ce viteza ajungi tu sa iti refaci acea defensiva. avand cazarma 1, recrutezi foarte foarte greu, deci degeaba ai ferma plina. si nici nu esti o tinta atractiva de innobilare.
 

DeletedUser

Da dar daca se intimpla ce ai spus tu atunci eu trimit resurse de la alte sate ca sa-mi refac cazarma...chestia asta o fac de la mai multe sate in colo nu de la primu:p
 

DeletedUser

si timpul de constructie al cazarmei de la nivel 1 la nivel 25 calculeaza...cat e?
plus ca va trebui sati ridici si zidul, multumita berbecutilor, nu?
 

DeletedUser

uite inca ceva....daca am 2 sau 3 sate deastea unu linga altu si jonglez cu trupele din unu in altu...;)
 

DeletedUser

as vrea sa vad un atac care ar distruge o aparare de 10.000 lance, 10.000 spade, 10.000 arcasi, 2000 cavalerie grea, zid de 20...:eek:
 

DeletedUser

simplu: 5 atacuri de cate 5k topoare, 2k c.u. si 200 berbeci ;)
si as mai baga si niste catapulte sati distruga principala sub 15 sa nu poti demola minele :D
 

DeletedUser3127

auzi?

u ai zis k ity faci alea la nivelele alea pe care le-ai zis,dar in timpul asta cresti si in puncte si nu ar fi exclus sa fi innobilat!
 

DeletedUser

as vrea sa vad un atac care ar distruge o aparare de 10.000 lance, 10.000 spade, 10.000 arcasi, 2000 cavalerie grea, zid de 20...:eek:

Simplu:
In cazul in care tu ai 3 sate dastea unu langa altul, iti dau 12 atacuri, cate 3 de pe fiecare sat de atac al meu. 2 din 3 sunt fake-uri dar tu nu stii care si cum e pt ca ajung la aceeasi ora. In atacuri includ si catapulte cu care iti distrug piata centrala ca sa nu mai poti trimite trupe.
 

DeletedUser

pai daka am 3 sate de 12000 puncte unu linga altu si dai tot asa 12 atacuri nu e mai usor pt tine?:confused:
 

DeletedUser

eu nu inteleg un lucru... la ce ti-ar folosi un sat full de aparare cu cazarma la 1, minele la 0, etc.? Ala e un sat mort! Cel mai probabil iti vor fi innobilate toate satele mari si te vor lasa cu ala micut, sa te chinui(nu de alta dar ii rupe moralul). In acel moment ai 2 posibilitati:
1) Dai restart, caz in care te-ai chinuit aiurea cu satul asta, nu ai avut nici un castig din partea lui
2) Continui sa joci si iti cresti din nou cazarma, etc. ajungi la un nivel acceptabil, si atunci iti va fi luat satul.Cam asa functioneaza lucrurile. Deci te mai intreb o data, de ce ai vrea sa faci acest lucru, care este finalitatea lui?
 

DeletedUser

NOOOOOOOOOOOOOOOOOBS !!! run away from them =) infected people inside ;)
 

DeletedUser

vrea sa darame cazarma sa isi faca loc de trupe in ferma...si cand ajunge la lvl 1 face restu trupelor si...pac-pac are ferma plina de trupe si dupa aia demoleaza si minele si cladirea principala si grajdu
 

DeletedUser523

@underground teo fa-ti satul asa cum vrei tu! nu mai asculta de unul si de altul! e doar un joc! si daca ai mai multe sate nu vad de ce sa nu incerci un asemenea experiment?!asa ca succes si distractie placuta in continuare...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus