Am o intrebare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Sunt curios deoarece in lumea 3 nu exista nici o tara cred ca in nici o lume nu exista e stiu cind se aliaza mai multe triburi trebuie sa se formeze o tara,nui asa?
cu capitala si granite,ce parere aveti,sau sa se mai adauge la lumea 4 daca va fi gata un nou tip de resursa,hrana,ce parere aveti?astept un raspuns
 

DeletedUser706

Sunt curios deoarece in lumea 3 nu exista nici o tara cred ca in nici o lume nu exista e stiu cind se aliaza mai multe triburi trebuie sa se formeze o tara,nui asa?
cu capitala si granite,ce parere aveti,sau sa se mai adauge la lumea 4 daca va fi gata un nou tip de resursa,hrana,ce parere aveti?astept un raspuns

E o gluma ? :eek:
Vorbim peste 3-4 luni sa mi spui si mi e care sunt granitele ....:D
 

DeletedUser

granite? tari? capitale? ce zici tu acolo??:))
cand se aliaza mai multe triburi ori se formeaza familie ori sunt doar aliate.
nu cred....adik sunt sigura ca nu se va adauga un nou tip de resursa.;)
 

DeletedUser706

Eu a s dori daca se poate sa curga si cateva ape pe harta [ rauri sau fluvii ]:D
Sa stau sub pod sa pandesc armata inamica ....
Si daca se poate raurile sa fi e de "stella" si sa fi e reale :D

Si cativa muntii , sa vad cativa dupa aici cum se ascund in pesteri :D
Si daca tot se fac granite , sa se faca si pasapoarte ....
Fara pasaport nu poti intra !:D
Are nobilul pasaport , intra in sat ...nu are ...se intoarce acasa si l ea !
 

DeletedUser

si daca se fac tari se sa faca si uniuni , si cine nu nu are viza nu are voie sa intre
 

DeletedUser1563

Cel mai interesant ar fi cand un jucator arunca in aer un pod peste un fluviu in timp ce armata inamica e pe pod. Dintr-o lovitura ai terminat armata inamicului. Plus ca in caz de razboi daca ai noroc si esti inconjurat de fluvii si rauri arunci in aer podurile si nu te mai poate ataca nimeni atata timp cat podurile nu mai exista (el vor putea fi reconstruite, dar cu tu esti amenintat cu atacul nu vei avea nici un interes sa le reconstruiesti lasand inamicul sa isi consume resursele, avand in vedere ca vrea sa te atace trebuie sa construiasca si el ceva. dupa ce a construit un pod astepti sa fie armata lui pe pod si il arunci iar in aer, distrugand si podul si armata). De asemenea ar trebui introduse o serie de unitati noi:
- agitatorii, odata trimisi in satul inamic in functie de numarul lor vor face armata inamica sa se razvrateasca si sa se bata intre ei soldatii inamicului, cel mai urat e daca s-ar razvrati nobilul inamicului pentru ca ai captura satul inamic instant
- sabotorii, alta unitate de temut, odata intrati in satul inamic in functie de numarul lor acestia vor incetini productia de resurse si de trupe putand chiar sa o opreasca complet
- contraspionii, acestia vor dezimforma spionii inamicului, acesta urmand sa primeasca un raport eronat, erorile din raport vor depinde de numarul contraspionilor aparatorului
- hipnotizatorii, acestia vor converti unitatile inamicului, acestea devenind unitatile tale
- granicerii, acestia se vor ocupa cu paza frontierei tarii, nimeni are voie sa intre ilegal in tara
- talibanii, aceasta e o unitate unica, ei se ascunda in pesteri si cand inamicul nu se asteapta ies din pesterii si ii ataca trupele; talibanii vor fi o unitate foarte rezistenta din toate punctele de vedere, o adevarata trupa de gherila antrenata sa lupte chiar si dupa cucerirea satului tau, avand capacitatea unica de a recuceri satul fara ca tu sa fi trimis vreun soldat in satul pierdut.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu stiu ce ai jucat tu, dar in triburile cu siguranta nu vei intalni tari, capitale, granite, etc. Sansele sa se introduca o noua resursa, hrana, sunt egale cu zero, deoaree ferma simuleaza deja "hrana". Daca vrei sa joci cu toate cele spuse de tine, iti recomand alt joc;) , netul e plin de tot felul de jocuri, eu prefer triburile asa cum sunt ele.:)

ps: mai propun si o noua unitate: craciunita, o trimiti in satul inamic si distrage atentia soldatilor, iar tu cuceresti fara nici o problema acel sat:D ca sa nu mai vorbim de avioane pentru a da atacuri preventive cu bombe nucleare sau rachete dirijate prin laser(in functie de cat de avansat e satul, de asemenea as vrea si o noua cladire "carciuma" unde sa poti creste moralul populatiei.:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1275

cred ca...e voie:confused:
Hai ca intru sa-mi fac taverna la niv.5...sa-mi pot face o dansatoare si sa o trimit in satul vecin...pentru distragerea atentiei soldatilor:rolleyes:
 

DeletedUser706

cred ca...e voie:confused:
Hai ca intru sa-mi fac taverna la niv.5...sa-mi pot face o dansatoare si sa o trimit in satul vecin...pentru distragerea atentiei soldatilor:rolleyes:

eu...
eu , vreau .....
trimite o la mine ....:D
da i incolo de soldati , sa crape toti , dar sa vina berea si dansatoarea !:eek:

atentie la limbaj pe viitor
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu a s dori daca se poate sa curga si cateva ape pe harta [ rauri sau fluvii ]:D
Sa stau sub pod sa pandesc armata inamica ....
Si daca se poate raurile sa fi e de "stella" si sa fi e reale :D

Si cativa muntii , sa vad cativa dupa aici cum se ascund in pesteri :D
Si daca tot se fac granite , sa se faca si pasapoarte ....
Fara pasaport nu poti intra !:D
Are nobilul pasaport , intra in sat ...nu are ...se intoarce acasa si l ea !

De mult nu am mai ras in halul asta!!! Ai fost fantastic!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus