Aniversare - 6 luni de la Nasterea Lumii

  • Autor subiect Sir Soreen
  • Data de început

DeletedUser

Se apropie ziua de 14.10.2007, atunci cand vom sarbatori 6 luni de viata, pentru Lumea 1.
De asemenea, cateva triburi se vor putea mandri cu faptul ca in aceeasi zi s-au si nascut si ca au rezistat in aceeasi formula, inca de la inceput.

Haideti sa le identificam.

O sa incerc eu sa o fac, doar pentru triburile de pe prima pagina (in ordinea clasamentului):


Avalon
GD
~LEON~
EMPIRE


Daca nu ma insel, din primele 20 de triburi, doar acestea patru se pot mandri cu faptul ca s-au nascut in acceasi zi cu lumea 1.

De pe a doua pagina, imi vin in minte doua: DWCC si MAGIC.

Succes tuturor!
 

DeletedUser

NU fac si ei cadou 2-3 zile cont premium ca se aniverseaza jumatate de an ? :)
Felicitari inca odata pt triburile care au existat din prima zi ( am impresia ca MAGIC a fost desfiintat si reinfiintat ...inca tin minte ca primisem invitatie in prima zi cand s-a reinfiintat MAGIC ... )
 

DeletedUser

Da, asa e, Magic intrase in NWO, la un moment dat. Mi-a scapat asta!
 

DeletedUser

Nu prea are legãturã cu P&P L1, dar e bine venit... :p
Totuși, ar merge puțin mai multe conflicte pe L1 : CA dominã și nu prea are concurențã
 

DeletedUser

Tot respectul meu celor care au venit in GD inca din Beta (se stiu ei, mai sunt cativa), precum si celor care au fost la noi in trib de la inceput si au dat dovada de loialitate.
Poate palmaresul de pe tw-tools este important, insa caracterul omului, perseverenta si loialitatea merita apreciate cu atat mai mult :)
 

DeletedUser

Tot respectul meu celor care au venit in GD inca din Beta (se stiu ei, mai sunt cativa), precum si celor care au fost la noi in trib de la inceput si au dat dovada de loialitate.
Poate palmaresul de pe tw-tools este important, insa caracterul omului, perseverenta si loialitatea merita apreciate cu atat mai mult :)

mult respect ptr tine uv1921... pacat ca nu esti din bucuresti sau eu din timisoara sa iesim la un suc sau o bere
 

DeletedUser1385

de cand joc pe triburile din toti jucatorii , doar pentru cati-va am un respect,fiindca sunt oameni buni, loiali de cuvant , nare rost sa le enumar calitatiile cine ii cunoaste stiu despre ce vorbesc , adica uv1921( ea ma invatat sa joc acest joc si ma ajutat nu mie rusine sa recunosc am fost un noob si inca sunt dar un noob putin mai avansat:) ), barbaru , mire200 si baba007
 

DeletedUser

Scriu acum ca simplu jucãtor, care a rãmas cu amintiri plãcute din ce a fost TL pe vremuri. Eram o mînã de oameni care ne-am cunoscut încã din BETA și am început L1 cu idei mãrețe și cu acea licãrire în ochi ce avea sã trãdeze ce a urmat. Țin minte și acum cum am participat și eu la acea idee numitã NWO, apoi LF... Ar fi muulte de povestit dupã 6 luni de joc și am rãmas cu un singur regret : cã diplomația a stricat, într-un final, aproape tot. Dar asta pãlește în favoarea prieteniilor pe care le-am legat în joc, a nopților de la început, în care mã trezeam pe la 3,4,5 ca sã fac o clãdire, etc...

Aproape au trecut 6 luni, și sunt mai mult ca sigur cã peste 6 luni lucrurile vor arãta muuult mai „bine”. Deci nu s-a terminat L1...
 

DeletedUser

respect tuturor de aici.
inca cateva zile si va urez aniversare placuta :)

sper sa mai fiu si eu pe aici la aniversarea de un an :D
 

DeletedUser

Asta exemplu de triburi .. sa stai cu acelai nume aceleasi principii si aceiasi prieteni .

Mie si acum imi e dor de ULS cu crapu si crishu .. piranha , colonelu cel viteaz ... si stiu ca na fost pintre primele triburi da a fost frumos .
Dar imi aduc aminte ca lu tata ii era frica de un trib numit " T^A " ma paote lamurii cineva ce sa intamplat cu ei ?! :D :rolleyes:

bafta la toti jucatorii ramasi inca de la inceput si nau fugit in alte versiuni [ tari ] chiar daca au migrat spre margine :)
 

DeletedUser

mai aniversam si 4luni d cand tribul ~TLD~ se afla p locul 1.......cam 2/3 din durata actuala a acestei lumi:) :D
 

DeletedUser

Se apropie ziua cea mare

Duminica e ziua cea mare.
Ce au adus cele 6 luni de joc ?
Am dovedit oare ca romanii pot fi jucatori buni ?

Ma intreb daca, pe celelalte servere straine asemanatoare, statisticile globale ale lumilor sunt asemanatoare cu ale noastre.

Poate ne ajuta adminii sa facem o comparatie.

Aveti cumva o statistica, de pe celelalte lumi straine identice dpdv al caracteristicilor, a trupelor si resurselor totale dupa 6 luni de joc, ca sa le putem compara cu ale noastre? Sunt foarte curios sa aflu daca suntem mai buni sau mai slabi ca altii. Multumim anticipat !
 

DeletedUser

Duminica e ziua cea mare.
Ce au adus cele 6 luni de joc ?
Am dovedit oare ca romanii pot fi jucatori buni ?

Sunt destui jucatori buni, dar este o problema cu romanul, cand vede ca are sate multe si puncte la greu, uita ce este ala respect si incep sa vb de parca ei sunt primii in top si tu un incepator, care ai 116 puncte.
Aia dupa parerea mea merita sa fie exclusi. Am fazut chiar si conducatori de triburi fara lipsa de respect, li s-au urcat punctele la cap.
 

DeletedUser

@wyzy

si eu am migrat dar am ramas si aici
si @flamer...trebuia sa strici momentu :p
 

DeletedUser

Pentru mine nu conteaza denumirea tribului asa mult. CIRC a fost si va exista intotdeauna pana la ultimul membru.Prescurtarea se schimba..e ceva relativ.Pentru mine conteaza grupul de jucatori cu care am inceput si care sunt si acum impreuna. La safarsitul jocului peste 2-3 ani cat prefigurez eu ca va dura o sa castige un trib care inca nu sa infiintat, asa simt eu in momentu de fata.

P.S. As dori ca toti liderii de trib din toata tara sa ne intalnim la sfarsitul jocului undeva in mijlocul tarii sa ne dam mana si sa povestim intamplarile L1 cu bune si rele. Visez la ziua aia sincer chiar daca e aproape imposibil de realizat.

O dimineata placuta tuturor si un wekend care sa va mearga la suflet.
 

DeletedUser

ne intalnim si in buc




Deși inițiativa e lãudabilã și aș fi mai mult decît bucuros sã particip, deși nu sunt/nu am fost lider de trib, vã rog sã postați la subiect. Stabiliți întîlnirile la off-topic...

Stodiamus
 
Ultima editare de un moderator:
Sus